Jump to content
Masatenisi.org Forum

Ayakkabı

Guest dogancanu

Recommended Posts

mrb. ben bir masatenisi ayakkabısı almayı düsünüyorum 100tl butcem var 16 yasındayım...

cok pahalı bırsey alma ıstemıyorum cunku ayagım daha buyuyor...

sizce hangi ayakkabıdan almalıyım.... butterfly mı donic mi, stiga mı?

kararsızım tavsiyelerinizi bekliyorum

suan en cok http://www.spinspor.com/product_info.php?c...products_id=246 bu ayakkabıyı dusunuyorum....ama yasaka yı da begendım...

sizin kulladıgınız begendıklerınız neler?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

masa tenisi ayakkabıları genelde dayanıksız oluyor..o kadar para vermeye değmez bana kalırsa..uzun ömürlü olsun,işimide görsün diyorsan asics in voleybol yahut hentbol ayakkabılarından alabilirsin..salon ayakkabısı zaten hepsi,altı kauçuk..tek fark masa tenisi ayakkabıları biraz daha rahat ve hafif..ben asics control voleybol ayakkabısı aldım 2 ay önce..gayet memnunum..işimi fazlasıyla görüyor..hala da sapasağlam..ilk gün aldığım gibi duruyor o kadar giymeme rağmen..(bizim Furkan'da kullanıyor aynısını o da yorum yapar belki)..diyeceklerim bunlar..ama dediğin gibi gelişme çağındasın ve ayağın biraz daha büyüyecek ve aldığın ayakkabı bi süre sonra olmayacak sana..bu da çöpe atılmış 100 lira demek..bence acele etme..idare et 1-2 sene daha..sonra alırsın hangisini istiyorsan..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

evet bir arkadasım donıc ın en ucuzundan aldı 60 tl ye 1 ay sonra ayakkabının yanındakı yapıstırıcı acıldı....

ama benım bir ayakkabı almam sart cunku bu ayakkabı kucuk gelıyor ve ayagıma yara yapıyor....

acıcs kac tl?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar sakın kalitesiz masa tenisi ayakkabılarına para vermeyiniz. Yazık günah. Asics ve Mizuno gerçekten çok kaliteli kauçuk tabanları çok iyi. Ayağınız inanılmaz rahat ediyor. Senelerce giyersiniz verdiğiniz paranın kat kat fazlasını çıkarıyor. Biraz daha ucuz diye alınmaz. Masa tenisinde ayakkabının rolü çok fazla.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

stiganın spor ayakkabısını kullanıyordum, ali güllerin önerdiği asics'i kullanana kadar ne kadar yanlış tercihler yaptığımı anladım, ayak sağlığı çok önemli, bu yüzden iyi ayakkabı için verilen paraya hiç acımayın derim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

http://tabletennis.about.com/od/tabletenni...op_tt_shoes.htm

En iyi 10 ayakkabı modeli

Siteyi hazırlayanlara göre tabiiki, benim fikrim yok.

Ben Adidas Feishu kullanıyorum, ilk ve tek ayakkabım şimdilik. Kullanalı 1 yılı geçti sanırım, halen sağlam. Çok hafif, ve çok iyi hava alıyor.

Kolay kolay ayak terlemez bu ayakkabıda, bu yüzden yazın çok sıcak günlerde de dışarıda kullanıyorum.

Diğer özellikleri hakkında birşey diyemem ( kıyaslayamam yani ).

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

http://tabletennis.about.com/od/tabletenni...op_tt_shoes.htm

En iyi 10 ayakkabı modeli ( ilgili siteye göre tabiiki )

Eğer ayakkabı gerçekten iyiyse ve de burada : http://www.yasaka-tr.com/urunler/ayakkabi.htm belirtilen fiyat ta doğru ise denemeye değer gibi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben bahsettigin butterfly radial ayakkabıyı kullanıyorum gayet memnunum sana da tavsiye ederim yaklasık 4 ay oldu alalı hiç bir sorun yok ;): tabanı cok rahat ve güzel yeri cok iyi kavrıyor ani hareketleri hızlı ve kolay yapman için sana kolaylık saglıyor... spinspordan almıstım ben de... ayrıca gürhan abi ile pazarlık edersen ögrenci falan 5 10 indirim de yapar...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben Puma nin salon sporları için ürettiği ayakkabıyı kullanıyorum. Daha önce Nike'in uzeri full deri bir ayakkabısı vardı. Ayağımın tarak kısmı geniş olduğu için bir süre sonra sıkıntı vermeye başladı. Birisine hediye ettim.

Puma'nın salon sporları ayakkabılarında tarak kısmı kalıbı geniş, benim ayagima da cok uygun geliyor (bu ikinci Puma'm), ama artık Puma pek bu işlere bakmıyor gibi. Toptana calisanlar haricinde piyasada bu tip model bulunmuyor. Sanki moda markası olma yolunda ilerliyor.

Şu anki Puma'yı Ankara'da Ulkealan pasajinin arka sokaklarinda bir toptancidan almistim. Ismini hatirlayamadim.

Selamlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

mizunolar sınıfının en iyisi bence. 1 senedir kullanıyorum ve sorun yok. sadece sipariş verirken numara ve kalıp şeklininden doğan sorunlar çıkabiliyor o kadar. keşke ülkemizde satılsa da deneyerek alabilsek. fast-spin'de sadece 1 model var, o da yüksek taban. onun yerine dünyada en çok satılan model olan wave drive 3'ü (4'ü de çıkmış) getirselerdi keşke.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Boraya katılıyorum. Mizuno Wave Drivelar tek kelimeyle mükemmel. Wave Medal da çok şık duruyor. Tabi tercih meselesi ama eğer masa tenisini çok hareketli oynuyorsanız kesinlikle yüksek taban almayın.

Aslında yüksek taban alçak taban kavramı bence karışmış durumda. Mesela bir çok kişi mizuno wave driveları alçak taban diye tercih etmiyor kesinlikle yanlış. Wave Drive kesinlikle alçak taban değil. Ayakkabının içindeki tabanlık oldukça kalın. Eskiden butterflylarda stigalarda tibharlarda bez tarzı veya ona benzer alçak tabanlar vardı. İşte o ayakkabılar gerçek alçak taban ve dizlere ayak bileklerine kesinlikle çok zarar veriyor. Gelelim Asicsteki yüksek tabanlara bende de var onlardan bir tane o ayakkabılarda topuklarınız inanılmaz rahat ediyor ancak hareket kabiliyetiniz kısıtlanıyor burkulma riski de fazla bence. Sanki voleybol için daha ideal gibime geliyor.

Masa Tenisinde bence en önde giden 2 marka var Asics ve Mizuno. Butterfly bile artık yeni ayakkabılarında Asics taban kullanmaya başladı. Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok. Diğer markaları öneren arkadaşlar Asics ve Mizunoları denemedikleri için bilmiyorlar.

Benim size önereceğim 2-3 model var.

1- Mizuno Wave Drive 3 veya 4

2 - Mizuno Wave Medal (Saadettin abide var çok memnun) - Bu ayakkabıya yüksek taban diyemeyiz. Yüksek taban almaya eğilimli arkadaşlar gitsinler direk bu modeli alsınlar

3- Asics Hyperbeat veya ona benzer modeller

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben bahsettigin butterfly radial ayakkabıyı kullanıyorum gayet memnunum sana da tavsiye ederim yaklasık 4 ay oldu alalı hiç bir sorun yok ;): tabanı cok rahat ve güzel yeri cok iyi kavrıyor ani hareketleri hızlı ve kolay yapman için sana kolaylık saglıyor... spinspordan almıstım ben de... ayrıca gürhan abi ile pazarlık edersen ögrenci falan 5 10 indirim de yapar...

bu ayakkabıyı bazı arkadaşlar begenmedı sanırım....

aklımda 3 fikir var muzino satılsa alacağım ama suan ayagım buyuyecek ve butcem 100 tl...

bu 3 fikir yasaka adidas butterfly ya da stiga..

ben oynu hareketli oynuyorum bu yuzden ayakkabının hareket kabiliyeti yuksek olmalı...

sitede yasaka 1 numara yapmıslar.

YASAKA ayakkabı kullanan yok mu acaba?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bu ayakkabıyı bazı arkadaşlar begenmedı sanırım....

aklımda 3 fikir var muzino satılsa alacağım ama suan ayagım buyuyecek ve butcem 100 tl...

bu 3 fikir yasaka adidas butterfly ya da stiga..

ben oynu hareketli oynuyorum bu yuzden ayakkabının hareket kabiliyeti yuksek olmalı...

sitede yasaka 1 numara yapmıslar.

YASAKA ayakkabı kullanan yok mu acaba?

O site deki atyakkabılar eski kaldı. Güncel değil. Ordaki sıralama yanıltır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Mizuno Wave Drive 4 http://shop.ilpp.idv.tw/product_info.php?m...roducts_id=1874 acaba bu siteden alışveriş yapan oldu mu?

Bora yapmıştı sanırım..yapan birkaç kişi daha vardı bildiğim..fiyatların gayet uygun ve güvenilir bir site olduğunu duydum alışveriş yapanlardan..yinede alışveriş yapanlar daha ayrıntılı bilgi verecektir..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bora yapmıştı sanırım..yapan birkaç kişi daha vardı bildiğim..fiyatların gayet uygun ve güvenilir bir site olduğunu duydum alışveriş yapanlardan..yinede alışveriş yapanlar daha ayrıntılı bilgi verecektir..

Yine de teşekkür ederim. Kesin almam lazım bu ayakkabıyı, ilk görüşte aşk böyle birşey olsa gerek :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

2-3 kez alışveriş yaptım. sağlam bir mağazadır. fiyatları da gayet iyidir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

peki asics in hareket kabiliyeti ve tutuşu ve tabanı nasıl??

aslında benım ayagım buyuyor ben bir ayakkabıyı 1 sene kadar giyebiliyorum...

ama yasaka ve asics e bakmak isterim... sizin ayakkabının modeli neydi

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

100 TL bir bütçe ayak büyümesi için ayrılmışsa fena bir para değil. Kalın bir çorapla giyilerek alınırsa uzunca bir zaman idare eder. Önemli olan alçak tabanlımı düşünüyorsunuz yoksa yüksek tabanlımı buna karar vermeniz.

Alçak tabanlı dediğimiz masatenisi için üretilen yüksek tabanlı dediğimiz genelde kapalı spor salonları için üretilen ayakkabılar. Hareket kolaylığı alçak tabanlı ayakkabılarda daha hızlı olur. Yüksek tabanlı ayakkabılarda hızlanma biraz daha riskli (ayak burkulması açısından) olabilir. Rahatlık ve konfor açısından yüksek tabanlı ayakkabılar daha artı olarak öne çıkar.

Alçak taban örnek Nittaku Avanti

https://www.hazerspor.com/index.php?cPath=1...e0fc47210066b3d

Yüksek taban örnek Asics Control

http://www.spormarketim.com/kategori-302-asics.html

Karar sizin, deneyerek alırsanız daha doğru olur.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 5 weeks later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 13 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..