Jump to content
Masatenisi.org Forum

Mizuno Ayakkabı...

Enduro

Recommended Posts

Mizuno ayakkabı almayı düşünüyorum yalnız numarasının uymama ihtimaline karşı daha önce mizuno kullanmış arkadaşların yardımına ihtiyacım var. Normal ayakkabılarda 44 numara giyiyorum. http://www.iruiru.com/e/np/ adresinde verilen listede 44 numaraya karşılık gelen numara 27.5 http://shop.ilpp.idv.tw/product_info.php?c...amp;language=en adresinde ise 44 numaraya karşılık 28.5 verilmiş. Ayak baş parmağımın ucundan topuğa kadar olan uzunluğu ölçtüm 28cm. geldi. Hangisi doğrudur acaba?

Bir de özellikle tavsiye edeceğiniz bir model var mı? Ben en çok WAVE FLICK 2 [18KM-84027] modelini beğendim.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Mizuno ayakkabı almayı düşünüyorum yalnız numarasının uymama ihtimaline karşı daha önce mizuno kullanmış arkadaşların yardımına ihtiyacım var. Normal ayakkabılarda 44 numara giyiyorum. http://www.iruiru.com/e/np/ adresinde verilen listede 44 numaraya karşılık gelen numara 27.5 http://shop.ilpp.idv.tw/product_info.php?c...amp;language=en adresinde ise 44 numaraya karşılık 28.5 verilmiş. Ayak baş parmağımın ucundan topuğa kadar olan uzunluğu ölçtüm 28cm. geldi. Hangisi doğrudur acaba?

Bir de özellikle tavsiye edeceğiniz bir model var mı? Ben en çok WAVE FLICK 2 [18KM-84027] modelini beğendim.

Teşekkürler.

Merhaba, Mizuno deneyimi yaşadım. Kalıpları kesinlikle farklı. Elimde boşta duran Mizuno Wave Drive 3 (42 numara) var ama büyük geliyor satışa çıkarcam.

Ayakkabı konusunda bayağı deneyim yaşadım. Size yardımcı olabilmem için daha önce giydiğiniz Butterfly, Asics veya Nike ayakkabılardan herhangi birinin Japon size olarak verilen numarasını söyleyin (27,28 vb.)

Butterfly, Mizuno ve Nike aynı kalıbı kullanıyor. Asics ise yarım beden büyük alınmalı. Şöyle örnek vereyim. Ben her türlü ayakkabıda spor veya kundura 41 giyiyorum bu bazen 41.5 da olabiliyor.

Butterfly, Mizuno ve Nikeda benim numaram 26. Asicsde ise 26.5. Japon size a göre hareket edersek bir sorun çıkmayacaktır.

Mesela sizin giydiğiniz Butterfly veya Nike ayakkabıdan biri 27.5 ise Mizunoyu 27.5 numara verebilirsiniz. Az önce iruirudan baktım sizin alacağınız Mizuno numarası 27.5 görünüyor. Yani yaşadığım tecrübeye göre 27.5 alırsanız %90 sorun yaşamazsınız. Önereceğim ayakkabı modeli de Mizuno Wave Medal iruirudaki ismi WAVE MEDAL [18KM-76027] olarak geçiyor. Aşağıdaki linkte kırmızısının resmi var. Zaten görünce kesinlikle onu almak isteyeceksiniz. Waveflick 2 yi ben olsam almazdım pek beğenmedim. Yine de siz bilirsiniz tercih meselesi.

http://mytabletennis.net/forum/forum_posts.asp?TID=20446

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ali Bey malesef daha önce Butterfly, Asics veya Nike hiç kullanmadım. Orjinal Adidas tenis ayakkabım var onun üzerindeki numaralara baktım. US:11, UK:10.5, FR:45.33, JP:29 yazıyor. Sanırım bu ölçüler referans olamaz çünkü daha önce hiç 45 numara ayakkabım olmadı. Yakın fotolarından Wave Medal da çok güzel görünüyor gerçekten. Yalnız shop.ilpp.idv.tw adresindeki Wave Flick 2'nin fiyatı daha uygun. Wave Medal bu sitede yok. Gerçi daha önce bu siteden hiç alış veriş yapmadım ve Wave Flick 2 için en büyük numara 28. (28 shop.ilpp.idv.tw deki tabloya göre 43'e denk geliyor.)

Sadettin Bey ayağım tam 44 numara diyebilirim. Yanlış hatırlamıyorsam geçtiğimiz sene sizin bir Mizuno tecrübeniz olmuştu. "Ayakkabıyı bir numara büyük sipariş ettim ama yine de ayağıma küçük geldi." dediğinizi hatırlıyor gibiyim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ayağınız tam 44 numara ise 28,5 numara alın...

Abi sana katılmıyorum. Ben 41 giyiyorum Mizuno 26.5 sipariş ettim bana büyük geldi. Mizuno kalıbı için 26.5 42 numaraya denk geliyor. Bu durumda 44 için 27.5 alınması gerekir. iruirudan aldığım bu tablo bana uyuyor. Şimdi şöyle bir durum da var ben 41 giyiyorum. Bendeki mizuno 26.5 yani 42 giydiğim zaman ayağıma tam oturdu demiştim ancak oynarken farkettim ki bolluk var. Yani arkadaş 28.5 sipariş verse ayağına olduğunu görecek ancak oynarken bir süre sonra bolluk hissedecek. Ben yine de sorumluluk kabul etmiyorum kendi yaşadığım deneyimi aktarıyorum.

Boranın da bir tecrübesi oldu o da fikrini söylerse iyi olur.

CONVERSION TABLE [Mizuno]

JP 22.5 23.0 23.5 24.0 24.5 25.0 25.5 26.0 26.5 27.0 27.5 28.0 28.5

US 3 4 4 1/2 5 5 1/2 6 6 1/2 7 1/2 8 8 1/2 9 9 1/2 10

EU 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Öhö öhö..

şimdi..

bu konu biraz karışık aslında. ve ben daha da karıştırıcam :)

hayatım boyunca büyük numara ayakkabı giydim. rahatıma çok önem veririm. ayak öne götürüldüğünde dahi parmak ucum, ayakkabının ucuna değmemeli.

sadede gelecek olursak..

iruiru.com'dan tam 1 sene evvel 28.0 numara "mizuno wave drive 3" aldım. eski "puma waldner ultra grip 3" ayakkabım 44 numara idi. mail atıp aynı ölçüde olanını istedim. onlarda bana 28 olur dedi. ben de tamam dedim ve aldım. olay bu. umarım yardımcı olmuştur.

önemli not : bu ayakkabıların kalıpları farklıdır. mesela 27.0 numara olanı bana hala büyük geliyor olsa dahi ayakkabının ön kısmı alçak olduğu başparmak batmıştı. bu yüzden sonradan aldığım 27 numara olanını satmak zorunda kaldım. bunu da dikkate alın.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sadettin Bey ayağım tam 44 numara diyebilirim. Yanlış hatırlamıyorsam geçtiğimiz sene sizin bir Mizuno tecrübeniz olmuştu. "Ayakkabıyı bir numara büyük sipariş ettim ama yine de ayağıma küçük geldi." dediğinizi hatırlıyor gibiyim.
Evet şimdi tecrübelerim ışığında 28,5 numara alın diye yazdım. Bendeki Wave Medal SW modeli idi ve memnunum. Eğer deneyerek alacaksanız Sirkeci'deki Altunayspor'un mağazasında bu modeller olmasa bile altı kauçuk Mizuno ayakkabılar mevcut. Veya fast-spin yetkilileriyle görüşebilirsiniz.
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ardaşlar verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Bir mail adresi bulabilirsem Mizuno'ya mail atıp sormayı düşünüyorum.
Ayağını fotokopi makinasının üstüne koyup tam resmini çek daha sonra da Mizuno firmasına yolla. Ama daha önce yıka ki, kokusu oraya kadar gitmesin. :P:

Yaw madem Mizuno firmasına soracaktın bu kadar insanı niye sebeb-i iştigal ettin! :huh:

Gidip yerli malı yurdun malı bir ayakkabı al bence. Şimdi onlara sorsanda her bedende değişiklik falan var derler yine dağılırsın. ;):

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ayağını fotokopi makinasının üstüne koyup tam resmini çek daha sonra da Mizuno firmasına yolla. Ama daha önce yıka ki, kokusu oraya kadar gitmesin. :P:

Yaw madem Mizuno firmasına soracaktın bu kadar insanı niye sebeb-i iştigal ettin! :huh:

Gidip yerli malı yurdun malı bir ayakkabı al bence. Şimdi onlara sorsanda her bedende değişiklik falan var derler yine dağılırsın. ;):

Ne yapayım Saadettin Bey, 27.5, 28.5 ve 29.5 al diyen arkadaşlar var. Ayak kokusu çıkmasın diye ekteki resmi yollayıp sordum bakalım ne diyecekler. Hem yerli malı ekipman kullanırsak oyunumuz gelişmez, Mizuno'yu aldıktan sonra ver elini süper lig... :D:

post-6066-1241683578_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ne yapayım Saadettin Bey, 27.5, 28.5 ve 29.5 al diyen arkadaşlar var. Ayak kokusu çıkmasın diye ekteki resmi yollayıp sordum bakalım ne diyecekler. Hem yerli malı ekipman kullanırsak oyunumuz gelişmez, Mizuno'yu aldıktan sonra ver elini süper lig... :D:

Ver elini süper lig, günün anlamı bu bence, ayakkabı olmuş olmamış çok da önemli değil. Olursa oynarsın olmazsa satarsın problem olmaz. Bende araştırmıştım azıcık senin ayak ölçüne Tufan Yalçını dediği gibi 29 ile 29.5 dan aşağısı olmaz gibi geliyor.

Ben alsam 29.5 numara alırdım, öneri değildir.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Mizuno Wave Drive 4 (18KM-91027) ayakkabılarım az önce elime ulaştı. 28.5 numara sipariş etmiştim ayağıma tam oldu. Böylece tüm puanlar Saadettin Bey'e gidiyor... :gulumse:

Güle güle kullanın, ayağınızda paralansın..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   2 Üye, 0 Gizli, 18 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..