Jump to content
Masatenisi.org Forum

Etkili Spin

Guest Can

Recommended Posts

arkadaşlar bundan 1 ay kadar öncesine, spinlerimi beğeniyordum ama artık spin çekemiyorum.yada bana oyle geliyor.nasıl etkili spin atacağımı bulamadım.attığım spinler kolay blok ediliyor.tavsiyeniz var mı?

oncelıkle spını cekerken vucudunun durus seklı çok onemlı ıyı bır durus her zaman etkılı bır spın cıkarır ama çok çalışmam lazım top tutan bırıyle çalısmanı onerırım çunku hangı topa nasıl spın cekecegını çözmen lazım yerıne gore topspıne masa ustuspın yapabılırsın basarılar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...
Raketi alttan çıkar ve yüklen inanki bu spin etkili olacaktır.

Not:artık her hareket kısa kısa çabuk vur geri al yani seri ol

işte bu spin i ben süper yapıodum eski raketimle çünkü eski raketim dunlop spin attack raketi idi manyak bi raketti inan acaip derecede işe yarıo...

:B: :B: :B: :B:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Klasik spin yerine biraz da "side" spin çekmeyi deneyin. Daha etkili olacağı fikrindeyim.

Çok kısa süren ( 2-3 ay kadar ) Eğitmen'li çalışmalarımda ; spinlerimde hep blok yapmakta zorlandığı için hocadan birkaç kez side spin çekmemem konusunda uyarı almıştım.

"Bunu antremanda değil maçta yap" diyordu, halbuki spinlerim ben farkında olmadan side gelişmişti,yani istemeden hep side gidiyordu.

Sonradan bunun çok işe yaradığını fark ettim (antreman dışında)...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Klasik spin yerine biraz da "side" spin çekmeyi deneyin. Daha etkili olacağı fikrindeyim.

Çok kısa süren ( 2-3 ay kadar ) Eğitmen'li çalışmalarımda ; spinlerimde hep blok yapmakta zorlandığı için hocadan birkaç kez side spin çekmemem konusunda uyarı almıştım.

"Bunu antremanda değil maçta yap" diyordu, halbuki spinlerim ben farkında olmadan side gelişmişti,yani istemeden hep side gidiyordu.

Sonradan bunun çok işe yaradığını fark ettim (antreman dışında)...

kesinlikle katılıyorum.. :thup: arkadaşlar denemenizde yarar var çok etkili...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Onur Bayrakçeken

ben daha yeni başladım takımda fln diilim ama spinsiz yani ölü topla okul takımında 2 senedir oynıyan bi çocuu bi kes 11-7 bikeste 11-9 yendim spine pek gerek yok bence ii blok yeterli

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 months later...
Onur arkadaşım bence yalnış düşünüyorsun. Spin masatenisinin en önemli parçası. Çilekli pastada çilek nasıl onemliyse masatenisinde de spin o kadar onemli. :)

Spin önemli olabilir ama onu yerinde kullanılması gerekmektedir.Dediğin gibi masa tenisinin bir parçasıdır; hem de önemli parçalarından.Bilmiyorum kaldı mı düz shoot-up oynayan?(block oynuyanlar olabilir de kimse maçlarda fh shoot-up yapmıyo)

ben daha yeni başladım takımda fln diilim ama spinsiz yani ölü topla okul takımında 2 senedir oynıyan bi çocuu bi kes 11-7 bikeste 11-9 yendim spine pek gerek yok bence ii blok yeterli
Kesmek de bir spindir(edit: kesiğin diğer adı backspin olup ayrıca chop, kut, kesik, kesme denilebilir)

Klasik spin yerine biraz da "side" spin çekmeyi deneyin.

Tamamen katılıyorum özellikle alışık olmayan oyuncular için büyük zorluklar çkartıyo.

işte bu spin i ben süper yapıodum eski raketimle çünkü eski raketim dunlop spin attack raketi idi manyak bi raketti inan acaip derecede işe yarıo...

Nası?Anlamadım?Benim bildiğim hazır raketler iyi spin atmıyo.

Bye

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 14 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..