Jump to content
Masatenisi.org Forum

Lastik Temizliği Ve Korunması...

Guest dogancanu

Recommended Posts

arkadaslar kaç kez bu konu açıldı biliyorum ama her defasında da sonuca ulaşılamadı...

lastiklerin muhavazası icin kimisi buzdolabı poşeti dedi, kimisi film.....

lastiklerin toz ve pisliten temizlenmesi icin kimisi pamuk su dedi, kimisi solüsyon.....

bazıları solüsyon /temizleyici icin zararlı diyor

bazıları su pamuk icin lastiğin ömrünü azaltıyor diyor...

benim kullandığım yöntem su pamuk ve asetat kağıdı.... (şimdi yeni lastik aldım tedirgin oldum)

peki sizce hangisi???

fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim

ANKET:

1- pamuk su

2-köpük ve temizleyiciler

3-asetat

4-buzdolabı poşeti

5-koruma kağıdı

lütefn konuşmanıza bu anketten seçtiğinizi ekleyiniz!!!!...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

buzdolabı poşetine eminmisiniz denemedim bilmiyorumda sonuçta biraz yapışkan oda lastiğin üstünü sökme gibi bi etki yapmazmı lastik parçası söker anlamında demiyorum.... anlatamadım bulamadım demek istediğimi kelime olarak:))

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Pamuk ve Su ile temizlemek olayı bence daha iyi temizleme açısından , saklama konusunda ise gerçekten kararsızım , geçen aylarda Almana Sound'umu yeni almıştım , Yasaka Lastik Koruyucu geçti elime , her antreman düzenli olarak kullandım , raket temizdi ama topu çekme etkisi de azalmıştı o yüzden lastiği siliyorum , Raket kılıfını güneş görmeyen bir yere koyuyorum ...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bende bundan bahsediyorum sen açıklamışsın lastiğin tutma özelliği azalmazmı buzdolabı poşeti gibi ürünlerde...asetatta böyle bir sorun olacağını zannetmiyorum

buzdolabı poşeti çok ince bir plastik, asetat kalın plastik. lastiği temizledikten sonra

buzdolabı poşetine koyuyorum ben, kendi sporcularıma da öğrettim onlar da koyuyor.

günde 1 saat antreman yaparsanız, 23 saat raket bekliyecek bir yerde

haliyle, bu beklerken de hava ile temas edecek, bunu kesmek lazım sonuçta

hava kauçuğa zarar verir.

bu korumanın lastiği ne kadar koruyup korumadığını şurdan söyleyeyim, benden

2 ay sonra aynı lastiği alan bir abim, lastiğini korumuyor, direk raket çantasına

atıyor, raket çantasının içindeki hava lastiği bozmaya yetiyor. benim lastik onun

lastikten daha taze duruyor, daha yumuşak duruyor. karşılaştırınca...

buzd. poşetinin kolaylığı şurda, bulması kolay, ucuz, 50 tanesi 2 ytl gibi birşey...

raketi içine atınca elinizle lastiklere yapıştırınca, (burda kimyasal değil

fiziksel bir yapışma oluyor) lastik hava ile temas etmiyor..

buzd. poşeti yapışkan değil, sadece ince, ince olduğu için yapışıyor gibi gözüküyor

ama aslında sadece fiziksel olarak yapışıyor, kimyasal hiçbirşey olmuyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   2 Üye, 1 Gizli, 22 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..