Jump to content
Masatenisi.org Forum

Atak Oyun Için Raket Tavsiyesi

Guest melanous

Recommended Posts

selamlar.

5 yıla yakın bir süredir masa tenisi oynuyorum.ve bana yeterli gelecek 150-160 liralık bir raket toplamak istiyorum.

forehand de atak oynuyorum.forehand de topspin ve loop vuruyorum cogunlukla.servisleri spinli yada hızlı kullanıyorum.

backhand defans oynuyorum, ki cogunlukla blok yapıyorum.

benim kendi arastırmalarım sonucu düşündüğüm raket kombinasyonu:

Andro Blax OFF tahta.

DHS Hurricane 3N lastikler.(bh ve fh)

sizce bu kombinasyon uygun mudur, tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Backhand de defans oynuyorsan bh ye hurricane 3 alma derim. Blokları kötü. Hem ağır bir lastik. Beğendiğin çok sert ya da hızlı olmayan bir lastiğin incesinden al, defans için yeter sanırım. Bu kadar bilgi verebilirim, zira bildiğim bu kadar.

Birde h3 alırsan oyun şeklini biraz değiştirmen gerekebilir. Lastiğin üstüne dik olarak topu atınca pek zıplamıyor, ama hafif yan yan vurunca uçuruyor. Yani raketi normaldan daha fazla yatır ve fırçala. Zira üstü yapışkan, topa yapışıyor. Bu, dopa fazladan spin verir ve hızlı vuruşlarda hem süngerden hem de yapışkandan spin alır top. Ve de normalde spin veremeyen yavaşcık vuruşlarda bile top spin alır. Masaya yakında etkili olursun. Benim arkadaşta var bu lastik, bende de var ama daha denemedim. Yani raketi normaldan daha fazla yatır ve fırçala.

Oynarken topun fazla yükselmesi senin için dezavantaj olacaktır çünkü dik vuruşlarda(şut) topu fazla atmıyor.

Tahta hakkında hiç bir şey bilmiyorum, iyidir herhalde. Off- senin için daha iyi olur. Normalde all+ önerirdim ama h3 ile hızı düşük olur.

Son olarak, bu yazdıklarıma ters düşen herhangi bir yazı yazılırsa burda, benimki anında iptal olur. Yani çelişen bir bilgi verilirse bu forumda, beni değil onu dinle. Ben tecrübeli değilim, bu konularda bilgim de fazla değil ama, bildiklerimi de yazayım dedim. Umarım kendine güzel bir raket yaparsın.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Oyun esnasında masaya uzaklığınız nedir? Eğer masaya yakın oynuyorsanız hurricane lastikleri herhangi bir kimyasal kullanmadan yeterli hıza ulaşabilirsiniz. Ama masaya uzak oynuyorsanız hızda biraz problem yaşayabilirsiniz. Onun dışında spin açısından tatmin edici bir lastiktir. BH için G888 düşünebilirsiniz. Balsa tahta nasıl bilemiyorum ama diğer tahtalardan çok farklı bir hissi olduğu söyleniyor. Daha önce balsa kullanmadıysanız sipariş vermeden önce biryerde denemeye çalışın derim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

H3?

Bence H3 almayın. İlk raket için uygun bulmuyorum. Peki ne alın? Hesaplı satan biryer bulup BH için 1.7mm FH için 1.9mm Butterfly Sriver EL alın tepe tepe kullanın bence.

Tahta?

Beğendiğiniz herhangi

çok hızlı, sert hisli, gramajı fazla, pahalı, kompozit OLMAYAN bir tahtayı alabilirsiniz.

Yazınızdaki almayı düşündüğünüz ekipmanları satan dükkanda bir Stiga Allround Evolution tahta var mesela. Kenardan melun melun bakıyor. ;):

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sakın blax off falan almayın..tahta kötü olduğu için falan demiyorum bunu tabikide..ilk raket için bu kadar hıza gerek yok..size önce kontrol lazım..blax off seçeneğini unutun..hurricane tercihine gelince şimdilik onuda unutun ve yüzeyi fazla yapışkan olmayan ince süngerli lastikler tercih edin..bu arada Emre h3 için bloğu kötü demişsin..aksine bh de blok yaparak oynayanlar için en uygun lastiklerden birisi bana kalırsa..ben memnunum en azından öyle söyliyeyim..diyeceklerim bunlar..gerisi sizin tercihinize kalmış..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

öncelikle yardımlarınız için teşekkür ederim.

@Alper

masadan uzak oynamak terchimdir(forehand de).malesef tahtayı deneyebilecegim bir yer bilmiyorum.su ana kadar flared saplı raketlerde oynadım.

@Ongun

h3 almayın demişsiniz? sebebini ogrenebilirmiyim?.

hızlı bir tahtayı kontrol edebilecek yeterli tecrubeye sahip oldugumu dusunuyorum.off tahtalar tercihim olacaktır.

Andro blax off da ısrar ediyorum:)

forehand için 1.9 butterfly Sriver EL

backhand için de DHS G888 (fiyat acısından uygun olması için)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

öncelikle yardımlarınız için teşekkür ederim.

@Alper

masadan uzak oynamak terchimdir(forehand de).malesef tahtayı deneyebilecegim bir yer bilmiyorum.su ana kadar flared saplı raketlerde oynadım.

@Ongun

h3 almayın demişsiniz? sebebini ogrenebilirmiyim?.

hızlı bi tahtayı kontrol edebilecek yeterli tecrubeye sahip oldugumu dusunuyorum.off veya off+ tahtalar tercihim olacaktır.

Andro blax off da ısrar ediyorum:)

forehand için 1.9 butterfly Sriver EL

backhand için de DHS G888 (fiyat acısından uygun olması için) düşünüyorum.

sayın melanous..daha önce hangi raketle oynadınız..bunu söylerseniz size daha iyi yardımcı olabiliriz..ancak daha önce sadece hazır raketlerle oynamışsanız ondan sonra bu dediğiniz ekipman roket gibi gelecektir buna inanın..vurduğunuz 10 topun 7-8 i dışarı gidecektir...isterseniz 50 senedir oynuyo olun..herkes bu zorlukları yaşıyor..ongun abinin h3 tavsiye etmemesinin sebebide çin lastiklerinin yapışkan yüzeyli ve sert süngerli olmalarından ötürü oynayış tarzlarının farklı olması..yani başlangıç için tercih edilecek bir lastik değil..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

önceden hazır raketle oynuyordum.

acıkcası forehand de hızlı oyun oynamak istiyorum.off istegim de bu yuzden. siz daha iyi bilirsiniz.

stiga allround evolution all+ tahta

butterfly sriver El fh

DHS G888 bh

uygun mudur?

g888 de yapıskan yuzeyli sanırsam?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

acıkcası forehand de hızlı oyun oynamak istiyorum.off istegim de bu yuzden. siz daha iyi bilirsiniz.

butterfly sriver El fh

DHS G888 bh

uygun mudur?

tahta doğru tercih..fh seçimi lokum gibi..bh seçimide eh fena değil..bh tarafından sadece kesicem blok yapıcam diyorsanız g888 uyabilir ama onun yerine g555 alsanız daha iyi olur..oda yapışkan çin lastiği..fakat bh için özel üretilmiş olması sebebiyle atış açısı yüksek..buda hata payını azaltıyor az da olsa..ben kulandım..memnundum lakin bana biraz yavaş gelmişti..birde üretimden kaynaklanan bir hatadan olsa gerek sünger lastikten ayrılmaya başladı garip şekilde..yoksa işimi fazlasıyla görüyordu..tavsiye ederim..birde diğer çin lastikleri gibi sert süngerli değil..buda önemli..gayet yumuşak süngerliydi..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

son tavsiye konuştuğumuz gibi..

tahta: butterfly primorac off-

lastikler 1.7 mm sünger çift tarafa sriver el

fakat dediğim gibi bu rakedi yurtiçinden alırsanız 200 lira gider..presports'u tercih ederseniz 120 liraya harika bir rakediniz olur..hemde gözden çıkardığınız meblanın çok çok altına ;):

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yurt dısından getirtmenin daha ucuz oldugunu tavsiye uzerine ogrenince aşagıdaki kombinasyonda karar kıldım.

butterfly primorac off-

fh ve bh 1.7 sriver el

zannedersem son kararım olacak:)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

BH için g555 de güzel olur fakat çin lastikleri özellikle spin bakımından toleransı olmayan lastiklerdir. Topa iyi spin vermesinin yanı sıra gelen spinlerden de o kadar etkilenirler. Seçim yaparken bunu da göz önünde bulundurun. Stiga allround evolution all üstüne çift sriver el güzel bir kombinasyon olur. Biraz daha ucuz olsun derseniz lastikleri DHS Dipper II yapabilirsiniz. İlk kombo rakette çin lastiği kullanmamak gerekir bence çünkü hazır raketlerde olmayan spin olayı da işin içine giriyor. Hata riski çok olan lastiği ilk rakette kullanmak garip olur bence.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadası çine dogru yönlendirmeyin oyunu iyice öğrenince oda farkına varıcaktır bence kontrollü bir tensor lastikle baslasın tahta olarak all off hepsi uyar defans tahta bile olabilir matsushita power deffence çift taraf desto f3 felan iyi gider bence

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Primorac Off - üstüne çift taraf Donic Quarttro A'conda denemiştim ve çok beğendim tam kontrollü spin raketi. Lastikler yumuşak topun içine iyice gömüleceği şekilde yapılmış.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

butterfly sriver El fh

DHS G888 bh

uygun mudur?

Bence stiga evolution uygun bir tahta olacaktır sizin için. Hızlı tahtalar hazır raketlere alışık kimseler için caziptir ama uygun değildir. Neden? Hızlı tahta alır oynamaya başlarsınız, eski raketinize oranla ne kadar hızlı olduğunu görürsünüz ve başlarda bu hız çok hoşunuza gider. Yeni raketinizle oynamanın heyecanı içerisindesinizdir ve pek aldırış etmezsiniz top kontrolünüzdeki düşüşe. Arasıra hızlı ve isabetli vuruşlar yapsanız da attığınız topların çoğu dışarı gitmektedir. Eskiden oynadığınız gibi oynayamıyor, topları güzel kesemiyor, file dibine kısa top bırakamıyorsunuzdur. Günler, haftalar geçtikçe arkadaşlarınızın ve sizin top toplamaktan canınız sıkılmaya başlar. O kadar para verip aldığınız raketinizle daha iyi oynamayı beklerken eskisinden daha kötü oynamaya başladığınız için moraliniz bozulur. Topu kontrol edebilmek için elinizi kolunuzu kasmaya, daha kısa, daha yavaş şekilde vurmak için gayret sarfetmeye başlarsınız. Sonuçta vuruşlarınız bozulur. Masa tenisine ayırdığınız zamanınız tekniğinizi ilerletmek yerine raketinizi dizginlemeye çalışmakla heba olup gider. Masa tenisinden soğursunuz. En sonunda kısa zaman önce bir sürü para verip aldığınız tahtanızı satılığa çıkarır kendinize daha yavaş daha kontrollü birşeyler aramaya başlarsınız. Bir musibet bin nasihatten iyidir tabi ama biz bu forumda ilk kez raket yapacak arkadaşlara hem zamanları hem paracıkları yazık olmasın diye işin doğrusunu anlatmaya çalışıyoruz. Tavsiyelere kulak verenler karlı, vermeyenler ilk elden tecrübe sahibi oluyorlar. Seçim sizin.

G888 ile oynadım. Ağır bir lastiktir. Yavaştır. Yüzeyi çok yapışkandır. Blokları ve kesmeleri iyidir gerçi ama bence başka lastiklere bakın. Raketin iki yüzü farklı karakterde lastikler olunca, biri çin stili diğeri japon stili, biri hızlı biri yavaş, biri yapışkan biri normal, daha yolun başındaki amatör oyuncular zorlanacaklardır diye düşünüyorum. Ben zorlanmıştım. G888i çıkarıp atmış öteki lastiğimin aynısından alıp takmış rahat etmiştim.

Eğer hesaplı olacaksa G888 yerine DHS Dipper alın bence. Sriver EL ile benzeşiyorlarmış.

Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

önerileriniz için teşekkürler.

son kararım şunlar:

butterfly primorac off-

fh ve bh 1.7 sriver EL

bence ii bi karar vermişsin ;): yazdığın ekipmanları bende suan kullanıyorum -_- (lastikler birazcık farklı) ve çok memnunum :B: çagan da benim raketi biliyor sanırım o da bu ekipmanı seçmen de sana baya fikir vermiş :thup: spinspor bu ekipmanı 170 e yapıor sanırım ama yurtdışından ya da forumdaki 2. el çok temiz ekipman satan arkadaslardan daha ucuza da alabilirsin o da sana kalmış artık :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 58 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..