Jump to content
Masatenisi.org Forum

2009 Dünya Şampiyonu

Bora

Recommended Posts

wang liqin (biraz da temenni)

2000 li yillarin gercek efsanesi wang liqin i hep es geçiyor forum, varsa yoksa ma lin.

en cok kazanan, en uzun süre 1.sirada kalan ve teknigi en iyi olan oyuncu wang liqin.

ayrica buyuk maclarda da ma lin e karsi genelde üstün.

1.sirada iken de forum hep mesafeliydi wang liqin'e, neden acaba?

waldner den bu yana bu kadar guclu ve teknik baska bir oyuncu var mi bilmiyorum.

Wang Ligin'in masa tenisinde çok büyük bir oyuncu olduğu kesin, zaten bunu da ispatlamış durumda. Ama göz zevki ayrı bir şey, Liqin'in vuruş yaparken esnemesi çok estetik, hatta daha estetiği yok, tam vuruşa göre esniyor, zaten izlerken tek sevdiğim yanı da bu, Ancak ben Wang Ligin'in videolarını izlerken şunu görüyorum, servisler hep aynı kalıp, ilk topu alış bh'den bir kaç blok, sonra topu fh'ye al, elde gülle gibi bir raket, fh'den top spinleri vurda vur, vurda vur, taki rakibin kolu bacağı birer tarafa ayrılıp takati tükenene kadar, sonra geç öbür sayıya taktik yine aynı, sonra geç öbürüne yine aynı taktik, sonra geç öbür maça yine aynı taktik, sonra geç öbür turnuvuya yine aynı taktik, karşıdaki oyuncu kim, turnuvu ne turnuvası hiç önemli değil, taktik hep aynı taktik.. e tabi insan aynı şeyleri izleye izleye sıkılıyor, hiç sürpriz bir vuruş yok..... Ama Waldner öyle mi ? tabiki değil, izleyen ne zaman ne yapacağını kestiremiyor... Ma Lin'e gelince maç çok önemli bir maç değilse herkesin suyuna gidiyor, kreanga ile kreanga, kong Linghui ile kong linghui, savie ile savie, Wang Ligin'le Wang Ligin vs. vs. örneğin penhold oynamasına rağmen bazen geriye çekilip kesme bile vuruyor, sanırım biraz serseri bir oyun tarzı var, o yüzden izlemek güzel oluyor..........

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...
  • İleti 101
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ben wang hoa dedim ama;

wang liqin en sevdigim oyuncu diyebilirim timo ve malon cok formada ama

timo cinlileri yenemiyor ne kadar iyi olursa olsun olmuyor iste.Ama avrupada da rakibi yok herkesi yener

Ma lon ise tecrübesi az,

Ma lin karizma;

Diger bütün oyuncular alirsa süpriz derim süpriz olacaksa ryu alsin derim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...
  • 1 month later...
ma lin gibi gelio bu düşüşten 2009 şampiyonluğu ile çıkmak onun için harika bi fırsat

ama ben de wang liqin olsun istiorum shakehand oynayan bi çinliye rastlamak gerçekten zor dünya şampiyonasında çünkü

katılmıyorum yenı nesıl cınlılerde shake hand oyuncu bol mıktarda var......wang liqin haricinde shake hand oyuncular isim olarak chen qi, ma long, zhang chao,hao shuai, zhang jike verilebilir..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Samsonov şampiyonluğu alır -_-

Ne var? Alamaz mı? :kizgin:

Buraya yazıyorum.

Seneye kesin şampiyon olacak.

Hadi bilemedim ertesi sene.

Olmadı sonraki sene.

O da olmadı bir sonraki sene.

En azından önümüzdeki 5 sene içinde.

Ya da 10,

20,

30...

Hadi herşey ters gitti diyelim, şampiyon olamadı babası, o zaman onun yerine oğlu Samsonov Junior kesin şampiyonluğu alır. Hiç şüpheye yer yok.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Samsonov şampiyonluğu alır -_-

Ne var? Alamaz mı? :kizgin:

Buraya yazıyorum.

Seneye kesin şampiyon olacak.

Hadi bilemedim ertesi sene.

Olmadı sonraki sene.

O da olmadı bir sonraki sene.

En azından önümüzdeki 5 sene içinde.

Ya da 10,

20,

30...

Hadi herşey ters gitti diyelim, şampiyon olamadı babası, o zaman onun yerine oğlu Samsonov Junior kesin şampiyonluğu alır. Hiç şüpheye yer yok.

Ogun Abi, Bu Samsonovun esas adı Antanovmuydu, hani aya giden Yuri Gagarinin kız kardaşı olan..??? hımm..!!!

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Son Seti Seyrettim, W.Liqin çok isteksiz oynuyordu.

O şekilde emredilmiştir. Demek ki çin kurmayları bu sefer de Wang Hao'nun şampiyon olmasını istediler. Onu layık gördüler bu onura. Nasıl ki 2008 olimpiyatlarında Ma Lin'e karşı yenilmeleri emredildi ise bu sefer de Wang Hao'ya yenilmeleri emredilmiştir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

O şekilde emredilmiştir. Demek ki çin kurmayları bu sefer de Wang Hao'nun şampiyon olmasını istediler. Onu layık gördüler bu onura. Nasıl ki 2008 olimpiyatlarında Ma Lin'e karşı yenilmeleri emredildi ise bu sefer de Wang Hao'ya yenilmeleri emredilmiştir.

Merhaba,

daha önce de bu tarz yorumlar yapılmıştı. Nedir bunun aslı?

Diğer WANG'ın kazanmış olması neyi farkedecekti?

Bu kurmayların bundan ne kazancı varki? Bunu bilen var mı?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba,

daha önce de bu tarz yorumlar yapılmıştı. Nedir bunun aslı?

Diğer WANG'ın kazanmış olması neyi farkedecekti?

Bu kurmayların bundan ne kazancı varki? Bunu bilen var mı?

Şahsen ben çözemedim, ama bu yazıyı yazmamın sebebi Malin olimpiyat şampiyonu olduğunda bazıları, şampiyonu çin antrenörlerinin belirlediği, Wang Hao'nun kasıtlı olarak yenildiğini vs. yazmışlardı, baktım Wang Hao olunca kimse bu tür bir iddiada bulunmuyor, e arkadaşım da Wang Ligin'in isteksiz oynadığını görmüş, demekki Wang Hao da şikeyle aldı diyesim geldi, (aslında ne Ma Lin'in ne de Wang Hao'nun şampiyonluğu haketmeyerek aldığını düşünmüyorum)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hocasına en çok yalakalık yapanı yapıyorlar :P: şaka bi yana çinlilerin yapısından yönetiminden dolayı öyle olmasa bile yenil emrinin geldiğinin düşünülmesi çok normal karşılanmalı... yenil emri arada çıkabilir her turnuva olmasada... şahsen ben böyle düşünüyorum...kafalarından ne geçer bilememde bence olimpiyatlarda böyle yapıldı

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 10 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..