Jump to content
Masatenisi.org Forum

Zayıf Yanlarınız

Emre İmamoğlu

Zayıf yanlarınızı ifşa edin :)  

159 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Biraz özeleştiri yapmanın vakti geldi. Bakalım forum üyelerinin oyunlarında ne gibi zayıflıklar var. Burdan aldığımız bilgiler buluşmada kullanılabilir :) Ben aklıma gelen 12 başlığı yazdım, çok da detaya girmek zor, zaten forum bundan fazlasına da izin vermiyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

her yanım zayıf deyip politik bir cevap vermiş oliyim :gulumse: herkes zayıf yanlarını yazdıktan sonra ilk işim bu konuyu yazdırmak ve turnuvalardan önce gözden geçirmek...

--abi senin forumdaki nickin neydi?

-sanane napıcan..

--yok abi sadece merak..

-falanca filanca..

--hemen bakıyorum..heh buldum..abi be senle hiç oynamiyim ben yazık olur sana..senin fh zayıf,bh zayıf,ayaklar çalışmıyo,spin çekemiosun..

-hay aklıma ediyim,,nerdende cevap yazdım ben o konuya..la çabuk getirin bana o anketi açanı :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Zayıf yanım yok, buldozer gibiyim.

Bu cümleyi evirdim çevirdim aşağıdan baktım yandan baktım olmadı. Hatta bazı arkadaşlar gibi okurken sandalyeden düşecek gibi oldum, ekranı bile ters düz yaptım. Sonunda benden aşağıdaki gibi bir garip durum çıktı.

Zayıf yanım çok, kuvvetli tarafım hiç yok, moral motivasyon iyi de...

Ne gibiyim ben ..!!!..???

Kendi özeleştirimi yapmaya çalıştım ama bende bu sporla ilgili ortada hiç bir şey kalmadı..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

şıklarda yok belki ama birçok kişinin zayıf yanı akıllı oynamamak..daha doğrusu düşünmeden dan-dun oynamak..teknik ne kadar iyi olsada bu size ancak kendinizden zayıf rakiplerle oynarken bir üstünlük sağlar..ama sizle denk güçte bir rakiple oynarken kesinlikle düşünerek oynamalısınız..en azından ben bu konuda zayıf görüyorum kendimi..bu yüzden kazanabileceğim birçok maçı kaybediyorum..düşünerek oynamayı öğrenmem şart..yoksa tüm çalışmalarım çöpe gidecek!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

FH -kötünün iyisi

BH -daha düzgün

Blok -eskiden daha iyiydi, son zamanlarda bozuldu biraz

Servis karşılama -iyi değil

Etkili servis atma -etkili bir servisim yok

Şut -şutlarım güvenilmez. Bazen iyi, bazen kötü

Kesik -orta

itme -kötü

Flip denen hadise -sıfır

Kesik topa spin -çekirge hikayesi gibi. 3.spin fileye takılmazsa şaşırıyorum

Kontra spin -tabi tabi... bir o eksikti zaten

Ayaklar -sadece eve gidip gelirken düzgün çalışıyorlar

Kondüsyon -eve sürünerek dönüyorum

Moral -bozuk

Motivasyon -berbat

Zayıf yanım yok, buldozer gibiyim -Kesinlikle çok iyi bir oyuncu olduğumu düşünüyorum. Tekniğimde asla bir zayıflık söz konusu değil. -_-

Bütün sorun ekipmanımda. Bir batırfılay kombi yapsam hepsi düzelir. <_<

Düzelir di mi? :(:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

şıklarda yok belki ama birçok kişinin zayıf yanı akıllı oynamamak..daha doğrusu düşünmeden dan-dun oynamak..teknik ne kadar iyi olsada bu size ancak kendinizden zayıf rakiplerle oynarken bir üstünlük sağlar..ama sizle denk güçte bir rakiple oynarken kesinlikle düşünerek oynamalısınız..en azından ben bu konuda zayıf görüyorum kendimi..bu yüzden kazanabileceğim birçok maçı kaybediyorum..düşünerek oynamayı öğrenmem şart..yoksa tüm çalışmalarım çöpe gidecek!

:alkis::alkis: Çok önemli bir konuya değinmişsin. Benim gözlemlediğim kadarıyla bu durum hemen hemen her oyuncuda var. Oyun kalitesi ve tekniği önemli ama bir yere kadar bazı durumlarda akıllı ve taktik oynamak gerekiyor.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Servis karşılama en büyük sıkıntım. Birçok maçı bu yüzden veriyorum. Diğer sıkıntım küçük, kısa, biçimsiz toplar. Bu tip toplar genellikle antrenmanda fazla karşınıza çıkmıyor. Ama maç sırasında en çok karşılaştığınız toplar (en azından benim için).

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

İçeri çok top atanlarla oynarken kondisyonum tükeniyor.

Abi bittin sen.Demek boşu boşuna tektopta bitirmeye çalışıyorum oyunu.Ankaraya bi gelde benim salonda oynayalım.Çok top atacağım devamlı.Hep içeri başka yok.Yeneceğim rahat rahat :lol: .Hatta başka zayıf yanın varsa servislerden hangilerini yiyorsun falan bi bahset banada ona göre oynayım. :fildir:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...
  • 2 months later...
Garip bir soruysa kusura bakmayın, sadece merakımdan soruyorum..

Acaba kısa boy da zayıf yan olarak görülebilinir mi? Kolun daha uzak mesafelere kolay ulaşamaması bakımından yani..

değildir, çünkü buna karşı yapacak hiçbirşeyiniz yoktur.

(gelişme çağında olmadığınız sürece)

oysa listedeki diğer zayıf yanlar şöyle yada böyle bir şekilde

çalışma ile düzeltilebilir.

pek çok kısa boylu profesyonel m.tenisçi vardır...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben oyunda servisi attıktan sonra mükemmel oyun hazırlıyorum ama tam sayı alabileceğim pozisyonlarda son vuruş eksik kalıyor , oyunda sakin olamıyorum.

Ayrıca Tsu ' nun da belirttiği şeyleri ben de yapıyorum . Servis harika gelen top gel vur diyor ama cıxx vurmıcam illa , sonra avantajı kaybedip karşının sayı almasını sağlıyorum...ayrıca Akıllı oynamamk konusuna da katılıyorum....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   2 Üye, 0 Gizli, 14 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..