Jump to content
Masatenisi.org Forum

Parafin Hakkında

Recommended Posts

slm abiler ben ikinci el sriver fx lastiklerime parafin uyguladım ama bir sorun oluştu lastikleri yapıştırıyorum yarım saat felan oynadıktan sonra lastikler tahtanın uç kısmından itibaren açılmaya başlıyor sanki lastiğin uç kısımlarına hiç solüsyon vurulmamış gibi buda çok sinirlendiriyor iki defa denedim ikisindede lastikler açıldı.Lastiklerin tahtadan taşan kısımlarından kaynaklandığını düşünerek fazlalıkları kestim.ama daha denemedim şimdi ne yapmalıyım. yorumlarınızı bekliyorum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tahtayı sıfır zımpara ile zımparaladım birde kitapların altına koymuştum ama yinede açıldı solüsyonuda hem tahtaya hemde lastiğe bolca sürüyorum ama yinede açıldı

Biraz daha ağırlığı artırıp daha uzun bir süre üzerinde kalmasını dene gene olmazsa lastik inatçı çıktı demektir. Yapışkanını değiştirmen gerekecek sanırım.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Lastiklerime 2 kez parafin uyguladım aynı sorunu bende yaşadım ( Yumuşak lastiğimde), bu durum parafin etkisinden dolayı lastiklerdeki tansiyondan oluşuyor. Parafini lastiğe sürdükten sonra benim gözlemim 60 saat sonra yapıştırmaya uygun hale geliyor, bu halde bile yanlardan açılma yapıyorsa bir 12 saat daha beklenmeli, 72 saatten sonra belirttiğiniz sıkıntıyı yaşamadım.

Saygılar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bu arda ben lastikteki solüsyonu temizledikten sonra parafin sürdüm

Hıcın arkadaşın dediği gibi ya en az 2-3 gün bekleyeceksiniz.

Tek kat parafin sürseniz dahi en az 24 saat beklemek gerek. Ayrıca parafinlediğim bi lastiğe hiç solüsyon sürmeden direk yapıştırabiliyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çin lastiğinin hissini arttırmak için yumuşatmak istiyorum denemek için parafin sürmek istiyorum nerden teğmin ederim ve en fazla ne kadar sürerek ne kadar yumuşatabilirim.Bu işlemin hız,his ve spine etkisi nedir

Sorunuzun cevabı niteliğinde daha önce bir yazı yazılmıştı. Forumda arama yaparsanız bulabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 weeks later...
Ben biraz aceleci davrandım galiba tek ama biraz kalın bir kat parafinin üzerinden 19 saat sonra yapıştırdım ama kenarları yapışma tahmini 5 kg ağırlık koydum 25 ten biraz çekiniyorum tahtaya zarar wermekten 15 saat civarı böyle beklesem sizce yeter mi ya da başka bir öneriniz var mı?

Lastik çok kıvrılmadıysa kenardan açma ihtimali yoksa (ki tek katla olacağını sanmıyorum) zaten çok ağırlık koymaya gerek yok. Bunu şu kadar parafin için bu kadar ağırlık şeklinde zaten kimse söyleyemez, deneyip göreceksiniz. Normal yapıştırdığınızda kenarda kıvrılıp açıyorsa söküp tekrar yapıştırır üstüne de ağırlık koyarsınız. Pratik olun biraz :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 14 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..