Jump to content
Masatenisi.org Forum

Vernikleme

ararat1973

Recommended Posts

Özel bir vernik ve tüm masa tenisi malzemesi satan firmalarda bulabilirsin...

Teşekkür ederim. Baktım bir siteye, su bazlı vernik var. Ben eski tip yapıştırıcı kullanıyorum, onların verniği farklımı yoksa su bazlı vernik heriki tip yapıştırıcı için aynı görevi görürmü?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Su bazlı verniği hiç denemedim ama eski tip vernik kullanacaksanız onun yerine benim kullandığım gibi saç spreyi de kullanabilirsiniz.

Aynı işi görüyor, daha hesaplı ve heryerde bulabilirsiniz.

Mehmet Ali bey iyi günler.

Bu saç spreyi konusunu biraz açabilirmisiniz? İşlemi nasıl yapıyorsunuz?Ne kadar sprey kullanıyorsunuz? Etkisi ne kadar sürüyor? Aklıma gelemeyen başka bir husus varsa onlarıda anlatırsanız çok memnun olurum.

Tekrar iyi günler diliyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Su bazlı verniği hiç denemedim ama eski tip vernik kullanacaksanız onun yerine benim kullandığım gibi saç spreyi de kullanabilirsiniz.

Aynı işi görüyor, daha hesaplı ve heryerde bulabilirsiniz.

Markete sordum, saç spreyinin sıvı ve gaz şekli varmış. Sizdeki hangisi? Böyle birşey varsa vernikle uğraşacağıma bunu tercih ederim. Bilgi için teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Markete sordum, saç spreyinin sıvı ve gaz şekli varmış. Sizdeki hangisi? Böyle birşey varsa vernikle uğraşacağıma bunu tercih ederim. Bilgi için teşekkürler...

http://www.kozmetikmarket.com/pinfo.asp?pid=3061 bu benim kullandığım sprey.

Saç spreyi ile vernikleme yapan başka arkadaşlar nasıl uygulama yapıyor bilmiyorum ama benim yaptığım uygulama şu şekilde;

Biraz çalkaladıktan sonra yaklaşık 2 karış uzaktan bir kat olacak şekilde tahtaya sıkıyorum. Daha sonra sapı yukarıya gelecek şekilde kurumaya bırakıyorum. Yaklaşık 1 saat kuruduktan sonra yapış yapış olmuyor. Şimdiye kadar 3 tahtaya uyguladım, belki fazla farkedilmeyecek şekilde biraz hızında artış olabiliyor ama bunun haricinde hiç bir anormallik göremedim.

Orjinal vernikleri kullanmadım ama bu yöntemin daha hesaplı olduğunu gördüğüm için burada bu bilgileri veriyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...
Bu arada ilk verniklediğim (spreyledğim) tahta donic senso carbon, bir kaç lif atmasından sonra bu yöntemi uyguladım. Aradan yaklaşık 7 ay geçti ve hiç bir sorun yok.

Bu vesile ile bu fikrin patent hakkı her kimdeyse ona da teşekkür ederim :gulumse:

Önerinizi uyguladım ve işe yaradı :thup: . İşe yaramasının dışında en iyi yanı kolay bulunur ve ucuz olması. Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 years later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 62 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..