Jump to content
Masatenisi.org Forum

Ilk Kombo Raket Oluştu, Avucuma Kavuştu

Guest devrim

Recommended Posts

Elbette ki benim amacım polemik yaratmak yada insanlara yanlış bilgi vermek değil. Aklım sıra birine faydalı olmaya çalıştım. Yalnız Ertan Beyin dediği şey çok farklı. Yasak olan ürün tavsiyesi meselesi. Burada eroin gibi kullanımı suç olan kanun dışı bir maddeden bahsetmiyoruz. Turnuvada kullanımı yasak olan yapıştırıcıdan bahsediyoruz. Turnuvalarda eşofman giymekte yasak. Burada kişisel görüş farklılıklarının olması gayet doğal. Çünkü yapıştırıcının ilk defa kombi raket kullanan birine nasıl bir etki yapacağı konusunda bir konsensus yok herhalde. Sizin dediğiniz gibi olumsuzda olabilir olumluda olabilir. Bence yapıştırıp hemen oynamayıp ertesi gün oynanırsa gayet güzel oluyor.

Yapıştırıcıların zararına gelince, sürekli maruziyet ile bir ayda ancak 2-3 kez kullanım arasında çok bariz fark vardır. Bu tür maddelerin zararlı olabilmesi için uzun süre ve yeterli dozda yada kısa sürede çok daha yüksek dozda maruz kalmak gerekir. Ayrıca kısa sürede bağımlılık yapacak kadar güçlü bağımlılık potansiyeline sahip değiller.

Çağanın dediğine de katılıyorum. İlk seferde kendine en uygunu bulmak zor iş. Bir fikir sahibi olmaK için onun bahsettiğinden çok daha fazla para harcadım. Tecrübe sahibi olmak için biraz kaybetmek gerekiyor.

Son olarak bunlar benim kişisel görüşüm diye bağlayım olsun bitsin.

(Saygı sınırları içerisinde olduğu sürece küçük polemiklerin zararı olmaz herhalde :B: )

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Elbette ki benim amacım polemik yaratmak yada insanlara yanlış bilgi vermek değil. Aklım sıra birine faydalı olmaya çalıştım. Yalnız Ertan Beyin dediği şey çok farklı. Yasak olan ürün tavsiyesi meselesi. Burada eroin gibi kullanımı suç olan kanun dışı bir maddeden bahsetmiyoruz. Turnuvada kullanımı yasak olan yapıştırıcıdan bahsediyoruz. Turnuvalarda eşofman giymekte yasak...............................Son olarak bunlar benim kişisel görüşüm diye bağlayım olsun bitsin.

(Saygı sınırları içerisinde olduğu sürece küçük polemiklerin zararı olmaz herhalde :B: )

Ertan Bey,tamamen İTTF nin kuralları içinde doğruları yazdı. Biz üyeler ara yollara saptık azıcık ve yolu uzattık sanırım, ah şu kurallar olmasa ne iyi olurdu sanki diyeceğiz ama ne yazıkki var.

Aslında forumun amacı, güncel kuralları bu spora başlıyacak arkadaşlara en doğru bir şekilde yansıtmak, biz üyelerin dikkate almadığı ve üzerinde durmadığı tek şey ittf nin kurallarını hiçe saymak sıkıntı burada başlıyor.

Genelde ne diyoruz mahalle arasında birbirimizle oynuyoruz, turnuvalara katılmıyoruz katılanlar düşünsün gibi yaklaşımlarda bulunuyoruz, en büyük zaaf bu yaklaşımdan kaynaklanıyor, bu kötü huyumuzdan vaç geçmemiz gerekir. Bir tane kural olduğuna göre uymak, yapacağımız yorumları birde bu şekilde düşünüp yazmayı deneyelim ve zamana bırakalım diyorum.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ertan Bey,tamamen İTTF nin kuralları içinde doğruları yazdı. Biz üyeler ara yollara saptık azıcık ve yolu uzattık sanırım, ah şu kurallar olmasa ne iyi olurdu sanki diyeceğiz ama ne yazıkki var.

Aslında forumun amacı, güncel kuralları bu spora başlıyacak arkadaşlara en doğru bir şekilde yansıtmak, biz üyelerin dikkate almadığı ve üzerinde durmadığı tek şey ittf nin kurallarını hiçe saymak sıkıntı burada başlıyor.

Genelde ne diyoruz mahalle arasında birbirimizle oynuyoruz, turnuvalara katılmıyoruz katılanlar düşünsün gibi yaklaşımlarda bulunuyoruz, en büyük zaaf bu yaklaşımdan kaynaklanıyor, bu kötü huyumuzdan vaç geçmemiz gerekir. Bir tane kural olduğuna göre uymak, yapacağımız yorumları birde bu şekilde düşünüp yazmayı deneyelim ve zamana bırakalım diyorum.

ktm

Kurallara uymak konusunda tamamen size katılıyorum. Ancak bazen neyin doğru neyin yanlış olduğuna karar vermek kolay olmuyor. Sözgelimi öğrenci iken satın alıp okuduğum romanların çoğu korsan idi. Şimdi diyeceksiniz ki kural dışı davranmak adamın ruhunda varmış :D: . Ancak gidip 20 küsür tl yi orijinal kitaba vermek her ne kadar yasal ve vicdani ise de ekonomik açıdan sarsıcı yönleri vardı. 2-3 tl ye alıp okumak daha cazip geliyordu. Şimdi de pahalı yeni nesil lastiklerdense ucuz lastik alıp solusyonlamak cazip geliyor. Ama sizde haklısınız. Bu durumda son kararım şu. Kendim yapayım ama bir daha kimseye önermeyim ;):

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bildiğim kadarıyla bu yasak hobi oyuncularını bağlamıyor.

ITTF in koyduğu kurallar uluslararası müsabakalar içindir. Ülkelerde bu kuralların kararı federasyonlara bırakılmıştır. İsterlerse farklı şekilde uygulayabilirler. Ama genelde federasyonlar bu kuralı aynen geçerli kabul ediyorlar. Son zamanlarda bunun tek istisnası İngiltere. Yasaklanan bazı uzun pütürlerin kendi ülkesinde kullanılmasına izin veriyor.

Hobi oyuncularını bağlamıyor konusunda haklısınız. Hiç bir kural onları bağlamaz ama burası daha çok bu sporu daha ciddi şekilde yapanların forumu. Amacımız bilgi paylaşımı ve sporun yaygınlaştırılması. Bu yüzden de hobi amaçlı da olsa insanlara doğru kuralları öğretmek görevimiz diye düşünüyorum. Nasıl raket tavsiyesi isteyene işin doğrusunu söylüyorsak kuralları da söylemeliyiz.

Bana bir çok mesaj geliyor "maçta şöyle oldu rakibim sayı benim dedi, haklı mı" diye soran. En son mesajlardan birisi top raket tutan ele değdi diye rakip sayıyı kendisine yazmış. Bunun gibi yanlış o kadar çok uygulama var ki, sebebi bilmemeleri. "Siz hobi olarak oynuyorsunuz istediğiniz kurallarla oynayın" demeden doğrusu neyse onu söylüyorum, ki insanlar bu sporu mümkün olduğunca kuralına göre yapsınlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ARKADAŞLAR SİPARİŞİMİ VERDİM BUGÜN, ARARAT-KTM-EMRE-ÇAĞAN-TUSUBASA-ALPER YARDIMLARINIZDAN DOLAYI HEPİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM ;): , HERKEZDEN GÖRÜŞ ALIP KENDİ BİLDİĞİMİ UYGULAMADIM, NİHAT ABİNİNDE SON DİREKTİFLERİ DOĞRULTUSUNDA AŞAĞIDA BELİRTTİĞİM COMBO RAKET ARTIK BENİM :D:

DHS W1030

TİBHAR RAPİD SOFT 1,8 MM

DHS G666 1,5 MM

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ARKADAŞLAR SİPARİŞİMİ VERDİM BUGÜN, ARARAT-KTM-EMRE-ÇAĞAN-TUSUBASA-ALPER YARDIMLARINIZDAN DOLAYI HEPİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM ;): , HERKEZDEN GÖRÜŞ ALIP KENDİ BİLDİĞİMİ UYGULAMADIM, NİHAT ABİNİNDE SON DİREKTİFLERİ DOĞRULTUSUNDA AŞAĞIDA BELİRTTİĞİM COMBO RAKET ARTIK BENİM :D:

DHS W1030

TİBHAR RAPİD SOFT 1,8 MM

DHS G666 1,5 MM

Hepimize hayırlı olsun :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

DHS W1030

TİBHAR RAPİD SOFT 1,8 MM

DHS G666 1,5 MM

Hayırlı olsun,güle güle kullan..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

temenni dilekleriniz için sağolun :D: sizleride yormuşum anladığım kadarıyla, neyse hepimize geçmiş olsun :lol: büyük bir travma atlattık nede olsa :D: :D: :D:

Estağfurullah forumun amacı zaten bilgi paylaşımı ve yardımlaşmadır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

temenni dilekleriniz için sağolun :D: sizleride yormuşum anladığım kadarıyla, neyse hepimize geçmiş olsun :lol: büyük bir travma atlattık nede olsa :D: :D: :D:

Şu ana kadar herşey güzel gitti, gülülcükleri aldık.

Malzeme test edildikten sonra bakacağız kaçacağımız ülkeye.???

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şu ana kadar herşey güzel gitti, gülülcükleri aldık.

Malzeme test edildikten sonra bakacağız kaçacağımız ülkeye.???

ktm

malzemeyi şuan elime aldım, benden mutlusu yok, cuma günü test imkanım olacak, başta alışmak zor olacak gibime geldi, eee her güzel şeyin zorlukları vardır tabiii, oynadıktan sonrada yorumlarımı okursunuz artık ondan sonra umarım pasaport işlemleriyle uğraşmak zorunda kalmassınız :P::D:

.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...
malzemeyi şuan elime aldım, benden mutlusu yok, cuma günü test imkanım olacak, başta alışmak zor olacak gibime geldi, eee her güzel şeyin zorlukları vardır tabiii, oynadıktan sonrada yorumlarımı okursunuz artık ondan sonra umarım pasaport işlemleriyle uğraşmak zorunda kalmassınız :P::D:

.

Sancılı bir süreçten sonra raketine kavuştun ve hala yorum yapmadın.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 4 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..