Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yenilmelirinizi Neye Bağlarsınz

Guest Can

yenildiğinizde ne düşünürsünüz  

113 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Yenilgilerim çoğu zaman gerekli gereksiz her topa hızlı girmeme bağlıdır Oyunu illa üç topta bitirmeye çalışırım ve çoğu zaman da sayıyı ben kaybederim Birde yenilgilerimde bazen korkak oynamamın da rolü var İki üç topu dışarı atınca direk pasif oyuna geçiyorum sadece topları karşıya atmakla yetiniyorum böyle olunca oyunun kontrolünü karşıya kaptırıyorum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...
Guest Erdem Kemiksiz
Bir insan kötü oynayıp yenildiyse gününde değildir

ilker'e kesinlikle katılıyorum...insan gününde olduğunda çok şey değişiyor ama kendinden bir kaç gömlek üstün birini yenmek için gününde olmaktan fazlası :fildir: gerekir bence :uzgun:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

acaba cevaplar arasında konsantre eksikliği veya psikolojik etkilenme şıkları niye yok merak ediyorum doğrusu ben kaybedersem ya bunlardan ya da rakibimin benden iyi olmasından kaybederim :uzgun: zeminin kötü olması fikri ise fiziksel ve iki tarafada kötü anlamına geliyo(fiziksel olaylar tek taraflı de :bonus: ğildir bence)

post-16-1107805475_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar sizde de oluyor mu bilmiyorum ama ben herhalde maç özürlüyüm. Yani maçta bir panik bir panik nefesim sıklaşıyor istediğim hareketi yapamıyorum.

7-2'den 9-5'den seti veriyorum. Bilmiyorum halim ne olacak.

İşte ben kaybettiğim maçları bu yüzden kaybediyorum. Yani yenimde bol yerim de geniş. BUDUR.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Antremansız olmak da yenilgide en büyük etken. Daha önce yaptığınız vuruşları idmansızlıktan dolayı yapmakta zorlanıyorsunuz ya da yüzdeniz düşüyor.

Yanında kendi raketinin olmaması da olabilir.

Seyirci olduğunda konsantrasyon artabilir. Seyircim yoktu da diyebilirsiniz mesela.

Bence bunları da ekle Can.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bazı arkadaşarın'da dediği gibi bu ankette psikolig etki de bulunmalı. Eğer rakibim benden iyi ise yenilmeti doğal olarak görür ve kafama takmam. zaten benden iyi oyunculara karşı genelde iyi oyun çıkarırım, ve yenilsem bile oyunumdan memnun olurum. Benden zayıf rakiplere normal maç yaptığımda genelde yeniyorum ama bu bir turnuva boyutunda olduğunda yenildiğim oluyor. Bunun tek nedeni'de heyecan. O yüzden benden güçlü oyunculara karşı iyi oynuyorum, çünkü heyecan yapmıyorum, rahat oynuyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ama olmaz ki zoran senin söylediginin anlamı: "yenilmeyi kabullendiysem iyi oynarım" oluyor.

bence psikolojik etki yenilmenin beklenmeyen bir nedeni olamaz. resmi bir maça çıkınca elimizin titremesinin nedeni maç eksikligidir ki bu da zaten masatenisinin bir parçası. türkiyedeki lig sistemi böyle oldukça da hepimizin ortak bir sorunu olarak kalacak bu.

yani psikolojik etki diye düşünenler son şıkkı işaretlemeliler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

NTV'de (The Human İnstict) İçgüdü belgeseliydi herhalde bir test uyguladılar. Şans oyunu ile alakalı.

1. testte bizim eleman kendine güveni olmayan bir yapı çiziyordu. Karşıdaki 1. denek ise elindeki bütün parasını ortaya koydu.

2. testte yine aynı eleman bu sefer kendine müthiş güveni varmış izlenimi verdi. 2. denek ise parasının çok az bir kısmını riske edebildi.

Bence bu durum bizim maçlar içinde aynen geçerli. Karşımıza çıkan rakip birkaç iyi hareket yapıyorsa veya kendi güveni var izlenimi veriyorsa biz oyunumuzu oynayamıyoruz. Siz ne dersiniz bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...
Guest Erdem Kemiksiz
Ben valla oyunumu dikkatsizliğime, artistliğime ve HIYARLIĞIMA :lol: bağlarım. Ama raket gitmişse o ayrı bir konu.

raketin iyi atmamasına bağlarım...lastikleri çıkarır yeniden yapıştırırım...yine yenilirsem demek ki hala lastikler iyi yapışmamış demektir...bu böyle sürüp gider

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • 5 months later...

rakibim genelde hakkıyla kazanır ama bazen öle rakipler çıkıyoki karşıma stilime öyle ters oynuyolarki şaşıyorum ben masaya yakın oynayan birisiyim adamda atıo topu çizgiye nası tutucağımı bilemiyorum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bana göre yenilginin tek sebebi vardır antreman eksikliği.(tabi dünyanın ilk 20 oyuncusu hariç) gerisi fasa fisodur. bi vuruşu ya yapıyosundur sürekli ya da daha katetmen gereken çok yol vardır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aslında bu sebeplerden herhangi biri olabilir, şöyle ki,

Rakip bizden birkaç gömlek üstünse onu yenmemiz zaten beklenmez. Bu durumda "rakip iyiydi" seçeneğini seçeriz.

Her zaman oynadığımız, tanıdığımız ve oyunlarımızın denk olduğu bir rakibe yenildiysek bunun sebepleri çeşitli olabilir. Rakip o gün hatasız oynamış olabilir, biz çok fazla hata yapmış olabiliriz, konsantrasyon eksikliği olabilir, kısaca birçok sebep üretebiliriz.

Bir de bize ters gelen oyuncular olabilir. Mesela öyle bir oyuncudur ki, ona karşı rahat oynayamıyoruzdur, ama bizim sürekli yendiğimiz arkadaşlar onu yeniyor olabilirler. Buna da şaşırmamak lazım. Bu işin net bir kaidesi yok çünkü. Ben seni yeniyorum, sen de onu yeniyorsun, ben onu yenmem lazım o zaman :salak: yok böyle bir mantık

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aslında bu sebeplerden herhangi biri olabilir, şöyle ki,

Rakip bizden birkaç gömlek üstünse onu yenmemiz zaten beklenmez. Bu durumda "rakip iyiydi" seçeneğini seçeriz.

Her zaman oynadığımız, tanıdığımız ve oyunlarımızın denk olduğu bir rakibe yenildiysek bunun sebepleri çeşitli olabilir. Rakip o gün hatasız oynamış olabilir, biz çok fazla hata yapmış olabiliriz, konsantrasyon eksikliği olabilir, kısaca birçok sebep üretebiliriz.

Bir de bize ters gelen oyuncular olabilir. Mesela öyle bir oyuncudur ki, ona karşı rahat oynayamıyoruzdur, ama bizim sürekli yendiğimiz arkadaşlar onu yeniyor olabilirler. Buna da şaşırmamak lazım. Bu işin net bir kaidesi yok çünkü. Ben seni yeniyorum, sen de onu yeniyorsun, ben onu yenmem lazım o zaman :salak: yok böyle bir mantık

Ahmet süper bir yorum :thup:.Bunun üzerine zaten yorumda yapılamaz bence...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 1 Gizli, 15 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..