Jump to content
Masatenisi.org Forum

Çaresiz Servisler

Guest fly

Recommended Posts

Partnerim çok iyi servis atıyor öyleki 5 sayılık serisinin hepsini servisten alıyor.Attığı servis masanın sağ köşesinden sol köşesinetopa yandan tokat vurur gibi atıyor. Topa dokunduğum an top müdahale şansı vermeden uçuyor rakibimi yenmem için bunu karşılamam şart sizce ne yapabilirim???

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

raketin yere doğru baksın, iyice kapat. Top havaya gidiyorsa senin raketin daha fazla yere doğru bakmalı, sağa gidiyorsa sola bakmalı, sola gidiyorsa sağa bakmalı.

sağa gidiyor ancak raketi sola çevirmem kar etmiyor bunun yanında kapatsam mı?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sağa gidiyor ancak raketi sola çevirmem kar etmiyor bunun yanında kapatsam mı?

öyle gözüküyor.... werner schlager in 3 dk küsürlük you tube da bi service recieve diye videosu da var ufaktan yardımcı olabilir.... yada maçları falan takip edin videolardan size atılan servisleri gördüğünüzde nasıl karşılandığına bakın....ben öyle izleye izleye öğrendim... yaklaşık 8gb video izlemişim 2 senedir... kayıtlı olan kısım sadece bu bide bakıp kaydetmediklerimi düşünürsem 10gb eder herhalde

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

öyle gözüküyor.... werner schlager in 3 dk küsürlük you tube da bi service recieve diye videosu da var ufaktan yardımcı olabilir.... yada maçları falan takip edin videolardan size atılan servisleri gördüğünüzde nasıl karşılandığına bakın....ben öyle izleye izleye öğrendim... yaklaşık 8gb video izlemişim 2 senedir... kayıtlı olan kısım sadece bu bide bakıp kaydetmediklerimi düşünürsem 10gb eder herhalde

Çok sağolun dikkate alıcam ,bununla ilgili önereceğiniz mega load dan video var mı??

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

atılan servisi analiz etmeden yorumlamak biraz zor, ama dokunduğunda uçup gidiyorsa yan falsolu spin servis olabilir, bunu kesmeye çalışırsan top uçup gider o yüzden gelen topu kesmeden raket kapalı şekilde, kolunu yukarı kaldırmadan fileye doğru paralel vuruşla karşılayabileceğini düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hocam hicbir şey yapamadınız topu DÜŞÜREREK kontrollü bir şekilde masanın ortasına atmayı deneyebilirsiniz (son care olarak ) :fildir:

Sanırım öğle.Herşeyi denedim backhand shoot,kesme file dibi hepsinde top sağa yukarı artık raketi falsonun tersine kapatıp sabit tutucağım sağolun .Peki nasıl durursam servisini en iyi şekilde karşılarım?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sanırım öğle.Herşeyi denedim backhand shoot,kesme file dibi hepsinde top sağa yukarı artık raketi falsonun tersine kapatıp sabit tutucağım sağolun .Peki nasıl durursam servisini en iyi şekilde karşılarım?

hocam durus stilinize göre değisen bir sey ama genelde servis beklerken sizin forehand hücuma dayalı oynadıgınızı varsayarak forehande dönük backhand köşesinde bir adım masanın dışında bekleseniz olur derim ben

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

fly İstanbul'da olduğuna göre Anadolu ve Avrupa Yakasında dernekler var. O derneklerden birine giderek tecrübeli üyelerimizden veya tecrübeli oyunculardan bilgi alıp birkaç vuruş ve antrenman yapabilirsin. Bu işi tarifle anlatmak kolay ama uygulaması daha zor olduğu için madem ki İstanbul'dasın o zaman biraz zaman ayırırsan hem bu tarz vuruşları karşılamayı hemde başka bilgiler almayı biraz emek ve zaman harcayarak masa tenisi oynanan derneklerde elde edebilirsin.

Avrupa Yakasındaysan ben yardımcı olabilirim. Anadolu Yakasındaysan birçok üyemiz çeşitli derneklere gidiyorlar zaten diğer arkadaşlar yardım eder. ;):

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

fly İstanbul'da olduğuna göre Anadolu ve Avrupa Yakasında dernekler var. O derneklerden birine giderek tecrübeli üyelerimizden veya tecrübeli oyunculardan bilgi alıp birkaç vuruş ve antrenman yapabilirsin. Bu işi tarifle anlatmak kolay ama uygulaması daha zor olduğu için madem ki İstanbul'dasın o zaman biraz zaman ayırırsan hem bu tarz vuruşları karşılamayı hemde başka bilgiler almayı biraz emek ve zaman harcayarak masa tenisi oynanan derneklerde elde edebilirsin.

Avrupa Yakasındaysan ben yardımcı olabilirim. Anadolu Yakasındaysan birçok üyemiz çeşitli derneklere gidiyorlar zaten diğer arkadaşlar yardım eder. ;):

Çok sağolun bende oynayacak biri arıyorum.Çok iyi düzeyde oynamıyorum,avrupa yakasında Kağıthanede oturuyorum oynana bilecek tecrübeli üstadların geldiği bir yer var mı???

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çok sağolun bende oynayacak biri arıyorum.Çok iyi düzeyde oynamıyorum,avrupa yakasında Kağıthanede oturuyorum oynana bilecek tecrübeli üstadların geldiği bir yer var mı???

Okmeydanında Cemal Kamacı spor kompleksinin yanında bulunan İto Anadolu Ticaret Lisesinin salonu var. Oraya gidebilirsin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Oynayacak birilerini mutlaka bulabilirsin. Yalnız oyun seviyen nedir? İlk gidişinde yanında birisi olursa daha iyi olabilir. Bir kaç sefer gittikten sonra birileriyle tanışıp oyuncu sıkıntısı çekmezsin diye düşünüyorum.

Çok iyi değil halen daha butterfly ın hazır raketlerini kullanıyorum.Biraz idman yapsam ama kendimi geliştirebilirim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 6 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..