Jump to content
Masatenisi.org Forum

Raket Seçimi Yardım

Guest cengiz

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar. Uzun zamandır araştırma yapıyorum fakat bir karar veremedim. ben 28 yaşında orta seviyede bir oyuncuyum. Oyunumu geliştirmek istiyorum. oyunumu geliştirebileceğim bir raket oluşturmak istiyorum . Hazır rakette olabilir. fakat pek tavsiye etmiyolar. 100 ytl ye kadar verebilirim. Kontrolü hızı vs. ortanın üstünde bir kombinasyonu nasıl oluşturabilirim. Sizce bu kombinasyonlar nasıl : DHS CW-C carbon tahta DHS TG Skyline2 veya DHS hurricane2 lastik

Ayrıca : DHS hurricane GY tahta DHS G555 lastikler. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Orta derecede bir oyuncuyum şut atmayı kesmeleri , toplara kavis vermeyi severim. Ayrıca gelen serty ve yumuşak topları da kontrol edebileceğim bir raket olmalı kontrol çok önemli bemin için . Arkadaşlar tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler..

cengiz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Ömer Faruk Yılmaz
Merhaba arkadaşlar. Uzun zamandır araştırma yapıyorum fakat bir karar veremedim. ben 28 yaşında orta seviyede bir oyuncuyum. Oyunumu geliştirmek istiyorum. oyunumu geliştirebileceğim bir raket oluşturmak istiyorum . Hazır rakette olabilir. fakat pek tavsiye etmiyolar. 100 ytl ye kadar verebilirim. Kontrolü hızı vs. ortanın üstünde bir kombinasyonu nasıl oluşturabilirim. Sizce bu kombinasyonlar nasıl : DHS CW-C carbon tahta DHS TG Skyline2 veya DHS hurricane2 lastik

Ayrıca : DHS hurricane GY tahta DHS G555 lastikler. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Orta derecede bir oyuncuyum şut atmayı kesmeleri , toplara kavis vermeyi severim. Ayrıca gelen serty ve yumuşak topları da kontrol edebileceğim bir raket olmalı kontrol çok önemli bemin için . Arkadaşlar tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler..

İlk kombiniz olduğu için tahta olarak karbon olmaması daha iyi olur. Bunu forumda dolaşırsanız bir çok kişinin söylediğini görürsünüz. Ben 729 Bomb öneririm tahta olarak. Lastik olarak da geçenlerde tavsiye isteyen bir arkadaşımıza önerildiği gibi Desto F3 BigSlam 2.0 (FH) ve Dipper II 2.0 (BH) olabilir.

İyi günler, kolay gelsin ...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu ekipman senin tahmin ettiğinden daha hızlı ve kontrolsuz olacaktır büyük ihtimalle. İlk defa kombi raket alacağına göre all+ yada off- bir tahta öneririm, karbon olmaması his ve kontrol açısından daha iyi. Bu konuda Emre İmamoğlu nun açtığı bir başlık var, okumanı öneririm.

Lastiklere gelince, bu lastiklerle kavisli spin vuruşlar yapmak çok kolay değil, epey antreman yapman lazım. Kavisli spin için sriver fx yada benzeri bir avrupa lastik düşünebilirsin. Fh e 2,1, bh e 1,9 sriver fx olabilir, yada 1,9/1,7 oyun kapasiteni bilmediğimden hangisi senin için en iyisi tahmin etmek zor. Tabi alternatif çok fazla var. Bu alışverişini presporttan yaparsan 100 ytl ye iyi bir kombi yapman mümkün. Sriver fx, el lastikleri presportta 16,68 eu.

Son olarak daha önce bu soruyu soran birçok forum üyesinin yazılarını okumanı öneririm, işine yarayacak çok şey bulabilirsin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben çift taraf dipper II öneririm. Benim diğer rakette çift taraf 2.0 mm Dipper I var gayet kontrollü ve spinleri de fena değil. Dipper II bendeki Dipper I'e göre daha spinli ve daha yavaş. Dipper II Sriver FX ayarında bir lastik. Fiyatı da sriver'a göre çok daha uygun. Tahta olarak da DHS W1030 olabilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

TIBHAR MATCH tahta üzerine FRIENDSHIP 729 Higher III lastikler, hem FH hem BH, yeteri kadar hızlı ve oldukça kontrollü, atış açısı az yüksek ve yeterli derecede spinli ve beirttiğiniz fiyata yakın. Tavsiye ederim.

Tahmini ortalama maliyet: TIBHAR MATCH Tahta 29 TL, LAstikler adedi 39 TL ( Fast-spin fiyatları) Toplam: 107 TL.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 35 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..