Jump to content
Masatenisi.org Forum

Çin Lastiği Seçimi

Guest Gorkem_94

Recommended Posts

Merhabalar abilerim. Direk konuya girmek istiyorum. Ben 15 yaşındayım. Fenerbahçe Spor Kulübünde masa tenisi oynuyorum.(Lisanslı olarak) Ayrıca ben modern penholder oynuyorum. Forehandimde atak tırtık var. Backhandim düz lastik. Fakat yeteneklerimi geliştirdikçe spin çekme isteğim arttı ve gerekli olmaya başladı. Biliyorsunuzdur ki tırtık lastiklerle spin çekmek çok zordur. Bende hocamla konuşmadan önce size danışmak istiyorum. Ben atak oyuncusuyum... Çin lastiği kullanmak istiyorum. Önerebileceğiniz bir marka var mı? Ben dhs düşünüyorum. Ayrıca forehand çin lastiği backhand tırtık kombinasyonu sizce nasıl olur??

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle modern penholder oyuncusuyum demişsin. Modern penholder ile geleneksel penholder arasındaki fark kullandıkları lastiktir. Geleneksel penholder oyuncular tırtıklı lastik kullanırken modern oyuncular düz lastik kullanıyor. Tabi tırtıklı lastikle düz lastiğin karakterleri farklı olduğu için oyun anlayışları da buna parelel olarak değişiklik gösterebiliyor. Ben de penholder oynuyorum sana tavsiyem BH'ine güveniyorsan direkt düz atak bir lastik tak. Benim 2 lastiğim de avrupai karakterde ve gayet güzel spin çekilebiliyor. Çin lastiğini kullananlar tekniğinin farklı olduğunu söylüyor. Tavsiyem öncelikle düz lastikleri dene derim. Çin lastikerine kötü demiyorum ama bana oynaması biraz daha zor ve farkı geliyor. Bir penholder olarak nacizane tavsiyelerim bunlardır. Çalışmalarında başarılar diliyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Backhand tırtık bence iyi değil eğer penholder isen. Düz lastikte kal. Yeni trend bu aralar nedir ama ben sana kopya vereyim. Ponfi en son Tsp Actor kullanıyordu sonra iyi atıyor ama az spin çekmiyor diye Yasaka Pryde denemeye karar verdi. Onda kalacak mı bilmiyorum ama Ponfi abini görürsen turnuvalarda ona muhakkak sor. Temelini düz tırtığa göre inşa ettiysen düz lastik seni zorlayabilir. Bence hocana danışsan iyi edersin. Ya da yabancı sitelerde, özellikle çin forumlarına bu konu ile alakalı bir çok kişi olabilir. Çinli birini bulup onlardan yardım isteyebilirsin. :salak::hehehe::hehe::bonus:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhabalar abilerim. Direk konuya girmek istiyorum. Ben 15 yaşındayım. Fenerbahçe Spor Kulübünde masa tenisi oynuyorum.(Lisanslı olarak) Ayrıca ben modern penholder oynuyorum. Forehandimde atak tırtık var. Backhandim düz lastik. Fakat yeteneklerimi geliştirdikçe spin çekme isteğim arttı ve gerekli olmaya başladı. Biliyorsunuzdur ki tırtık lastiklerle spin çekmek çok zordur. Bende hocamla konuşmadan önce size danışmak istiyorum. Ben atak oyuncusuyum... Çin lastiği kullanmak istiyorum. Önerebileceğiniz bir marka var mı? Ben dhs düşünüyorum. Ayrıca forehand çin lastiği backhand tırtık kombinasyonu sizce nasıl olur??

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim...

modern penholder oynayan pro'larin ekipmanlarini örnek alma fikri..mesela wang hao..ma lin...o tarz lastikler...belki max. yerine 1.9, 2.0 mm. gibi...

böyle bi ekipmanla çalışmak..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 69 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..