Jump to content
Masatenisi.org Forum

Uzun Tırtıkla Oynamak...

Guest ozan barıs aydın

Recommended Posts

Guest ozan barıs aydın

oyuna zevk katmak ve bir süre değişiklik olsun bh ime uzun tırtık aldım. DHS C7

acaba vuruşlar hakkında tavsiye verebilecek olan biri varmı? örneğin hangi servis nasıl karşılanır... genel anlamda tırtık nasıl kullanılır...

cevaplarınızı bekliyorum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben de merak ediyorum aslında. Ne de olsa yaşlanıyoruz artık. Umarım cevap veren çıkar. Lisan varsa:

internette İngilizce yazılar var ordan bulabilirsin. Örnek:

http://tabletennis.about.com/od/longpimple..._pip_how_to.htm

Fırsat bulursam ben tercüme edip koyarım. Greg's table tennis sitesinde de vardı sanırım...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

oyuna zevk katmak ve bir süre değişiklik olsun bh ime uzun tırtık aldım. DHS C7

acaba vuruşlar hakkında tavsiye verebilecek olan biri varmı? örneğin hangi servis nasıl karşılanır... genel anlamda tırtık nasıl kullanılır...

cevaplarınızı bekliyorum

Ben de dalgasına geçen gün uzun pütürle oynadım biraz. Kafası geniş, karbon olmayan atak bir tahta üzerine juic leggy uzun pütür ve yinhe venüs takıp raketi çevirerek defans oynamaya çalıştım. Spinlere şut vurmak kesmekten daha kolay geldi. Spinli topları kesebilmek için masadan açılmak ve kesme hareketini yukarıdan aşağıya doğru mümkün olduğunca dikine yapmak gerek sanırım. Kolu ileriye doğru açarak kesmeye çalıştığımda top çok yükseliyordu. Biraz yükselmiş kesik toplara rahatça vurmanın keyfi de başka oluyormuş onu gördüm. Defansa hep sempatim olmuştur, o günkü antrenmandan sonra gidip bir defans tahtası almamak için kendimi zor tutuyorum. Bütün defansçı dostlara selam olsun :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben de dalgasına geçen gün uzun pütürle oynadım biraz. Kafası geniş, karbon olmayan atak bir tahta üzerine juic leggy uzun pütür ve yinhe venüs takıp raketi çevirerek defans oynamaya çalıştım. Spinlere şut vurmak kesmekten daha kolay geldi. Spinli topları kesebilmek için masadan açılmak ve kesme hareketini yukarıdan aşağıya doğru mümkün olduğunca dikine yapmak gerek sanırım. Kolu ileriye doğru açarak kesmeye çalıştığımda top çok yükseliyordu. Biraz yükselmiş kesik toplara rahatça vurmanın keyfi de başka oluyormuş onu gördüm. Defansa hep sempatim olmuştur, o günkü antrenmandan sonra gidip bir defans tahtası almamak için kendimi zor tutuyorum. Bütün defansçı dostlara selam olsun :D:

en azindan masatenisinin degisik lezzetleri oldugunu gormek ve yasamak adina tsekkurler ;)

:alkis:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

Eskiden iki kanatdan da atak oynamaya çalişırdım.İlk uzun pütürlü lastiği elime aldığımda kesinlikle kontrol edemedim ve moral bozukluğu içinde velastiğe suç bularak tekrar düz lastiğe döndüm.Ama etraftaki benim yaşımda ki oyunculara bakarak bundan üç ay önce tekrar uzun pütürle oynamaya karar verdim.Tabi bir taraftanda yine hayal kırıklığımı olacak ,diye endişeleniyordum. Bundan dolayı düz lastiğe en yakın uzun tırtıl olarak belirtilen nittaku screw soft la oynamaya başladım ... belirtmeden geçemeyeceğim bir konu bu üç ay içinde iki kanat düz lastikle devamlı antreman yaptım...şimdi sonuç altı ay önce kontrol edemediğim uzun pütürlü lastikle sanki yıllardır oynuyormuşum gibi bir hisle masada tur atmaya başladım .Kısadan hisse...insanın eli belli bir algılama hissetme noktasına gelince ki bunun için bayağı çaliışmak gerekiyor uzun pütürlü lastik insana şeker gibi geliyor acaba tesadüfmü diye düşündüm kendi kendime alt ve üst seviyelerdeki bir sürü oyuncu ve tabiki sonuç benim için hep olumlu oldu.Bu şekilde işi ilerleteyim dedim ve yavaş yavaş etkili pütürlere geçmeye karar verdim.Biraz inat biraz hırs yol doğru seçilirse sonuç olumlu oluyor .....nittakudan sonra feint long ııı...biraz antreman ..sonra feint long ıı ...aynı şekilde devam..en son olarakda ..tsp curl p 1r ....oynama kolaylığı açısından nittaku en kolay ve sıraya göre zorlıuk artıyor ...rakibi rahatsız etme etkisi açısından ..nittaku screw en az ve sıraya göre artıyor...tabiki bu faktörleri çeşitli defans tahtaları üzerinde denedim tahtanın özelliklerine göre bu etkiler de oynama olabiliyor...ve ayriyeten bunuın birde forehand tarafı var...otarafdada seçilecek lastiğe çok dikkat etmek gerekiyor.....şimdi birde bu kombinasyonları raketi çevirerek oynadığınızı düşünün...olasılığın ne kadar arttığını anlamak pek zor olmasa gerek işte işin tatlı yanıda burda başlıyor...bence işin en zevkli tarafı bu olsa gerek..şimdilik uzun pütürlerle izlenimlerim bu kadar...benim gibi uzun pütürle oynayan arkadaşların da tecrübelerinden yararlanmak isterim herkes bilgi birikimini yazarsa ortay keyifli bir sonuç çıkacağından eminim....ilerki tecrübelerimi ve tecrübelerinizi paylaşmak ümidiyle.....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bahsettiğini uzun pütürler yasaklanmayanlardan sanırım.

Merhaba

Eskiden iki kanatdan da atak oynamaya çalişırdım.İlk uzun pütürlü lastiği elime aldığımda kesinlikle kontrol edemedim ve moral bozukluğu içinde velastiğe suç bularak tekrar düz lastiğe döndüm.Ama etraftaki benim yaşımda ki oyunculara bakarak bundan üç ay önce tekrar uzun pütürle oynamaya karar verdim.Tabi bir taraftanda yine hayal kırıklığımı olacak ,diye endişeleniyordum. Bundan dolayı düz lastiğe en yakın uzun tırtıl olarak belirtilen nittaku screw soft la oynamaya başladım ... belirtmeden geçemeyeceğim bir konu bu üç ay içinde iki kanat düz lastikle devamlı antreman yaptım...şimdi sonuç altı ay önce kontrol edemediğim uzun pütürlü lastikle sanki yıllardır oynuyormuşum gibi bir hisle masada tur atmaya başladım .Kısadan hisse...insanın eli belli bir algılama hissetme noktasına gelince ki bunun için bayağı çaliışmak gerekiyor uzun pütürlü lastik insana şeker gibi geliyor acaba tesadüfmü diye düşündüm kendi kendime alt ve üst seviyelerdeki bir sürü oyuncu ve tabiki sonuç benim için hep olumlu oldu.Bu şekilde işi ilerleteyim dedim ve yavaş yavaş etkili pütürlere geçmeye karar verdim.Biraz inat biraz hırs yol doğru seçilirse sonuç olumlu oluyor .....nittakudan sonra feint long ııı...biraz antreman ..sonra feint long ıı ...aynı şekilde devam..en son olarakda ..tsp curl p 1r ....oynama kolaylığı açısından nittaku en kolay ve sıraya göre zorlıuk artıyor ...rakibi rahatsız etme etkisi açısından ..nittaku screw en az ve sıraya göre artıyor...tabiki bu faktörleri çeşitli defans tahtaları üzerinde denedim tahtanın özelliklerine göre bu etkiler de oynama olabiliyor...ve ayriyeten bunuın birde forehand tarafı var...otarafdada seçilecek lastiğe çok dikkat etmek gerekiyor.....şimdi birde bu kombinasyonları raketi çevirerek oynadığınızı düşünün...olasılığın ne kadar arttığını anlamak pek zor olmasa gerek işte işin tatlı yanıda burda başlıyor...bence işin en zevkli tarafı bu olsa gerek..şimdilik uzun pütürlerle izlenimlerim bu kadar...benim gibi uzun pütürle oynayan arkadaşların da tecrübelerinden yararlanmak isterim herkes bilgi birikimini yazarsa ortay keyifli bir sonuç çıkacağından eminim....ilerki tecrübelerimi ve tecrübelerinizi paylaşmak ümidiyle.....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bahsettiğini uzun pütürler yasaklanmayanlardan sanırım.

Dikkat edilirse üç ve altı aylık aralardan bahsediyorum..dolayısıyla yasaklanmıyanlardan ayriyeten yasaklanan pütürlerle oynamak hakikaten çok zor genelde sürtünmesiz oldukları için.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest ozan barıs aydın

yorumlarınız için teşekkürler

ben bir kez deneyebildim ve açıkcası bende hayal kırıklığına uğradım ve bende aynı şekilde eski lastiğime dönmeyi düşündüm. :) ama yarın akşam bir kez daha deneyeceğim... sevgili Erkan Hoca'dan bir iki taktik vermesini isteyeceğim :) bakalım ondan sonra ne olacak...

aslında ben anti almak istiyordum. uzun süre çok eskimiş antiye benzeyen raketlerle oynadım. ve gerçekten çok ama çok beğenmiştim. ama kısmetimizde uzun tırtık varmış... bakalım yarın akşamki deneyimden sonra tekrar yazacağım :)

herkese teşekkürler.

Ha bu arada Ertan Abi; masaya yakın mı uzak mı oynayacağıma karar veremedim. :) . yakın oynarken topu sadece karşıya atmayı denedim. masadan açıldığımda ise sürekli kesmeyi denedim ama kesmeler fazla etkili olmadı. yani rakip rahatça spin çekebiliyordu... sanırım bende bir problem var diye üzüldüm...

artık yarın akşamki antremandan sonra karar vereceğim...

saygılar...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest ozan barıs aydın

eveeeeet... bu akşam tekrar denedim. ve uzun pütürün bana uygun olmadığına karar verdim. lastiği denemek için almıştım. geri verdim...

defansif arkadaşlara saygım sonsuz. ama benim tarzım değil... uzun pütür denemem hayal kırıklığı ile sonuçlandı. bu olaydaki bir diğer etken carbon tahta üzerine defansif lastik yapıştırmak oldu sanırım :)

neyse. elime anti geçerse büyük zevkle oynarım. ama pütür hayatım burada sona ermiştir... :)

hepinize saygılar...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 10 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..