Jump to content
Masatenisi.org Forum

Juic 999 Elite Ultima

Guest Togay

Recommended Posts

Arkadaşlar, bu lastiği Tsu ve Arno kullandıktan sonra bildiğiniz (ya da bazılarınızın bildiği) gibi ihale bana kaldı. Dün akşam ilk defa bu lastikle forehand tarafında oynamak fırsatını buldum ve deneyimlerimi sizlerle paylaşmak, aklıma takılan birkaç hususu da sizlere sormak istedim. Özellikle de bu lastiği kullanmış olanlara.

Öncelikle, süngerinin sertlik derecesini bilmiyorum ama benim forehand tarafında kullandığım (yanılmıyorsam 39 derecelik) G666'dan daha yumuşak süngerli. Daha önce kullandığım yumuşak süngerli lastiklerden Tackifire Special Soft'a yakın olduğunu söyleyebilirim. Bu anlamda top hissi güzel. Yumuşak süngerli lastik sevenler beğenebilir.

Yapışkan yüzeyli bir lastik. Zeminde duran topu kaldırma deneylerimden G666 ve H3'ün normal versiyonu kadar top tuttuğunu tespit ettim, yani Çin lastikleri kadar yapışkan yüzeyli.

Hız konusuna gelince, bana Primorac tahtam üzerinde biraz hızlı geldi. Biraz hızlı derken G666 ve H3'e göre. Sanıyorum hızı Sriver Fx ile Tackifire Sp Soft arasında, Tackifire'a yakın bir yerde. Bunda Max kalınlıkta olmasının da etkisi var tabi.

Kontrol konusuna gelince bana biraz kontrolsüz gibi geldi şu anda kullanmakta olduğum lastiklere göre. Bunda yeterince seri olmamamın da etkisi vardır tabii. Çin lastikleri kullanmaya başlarken, yüzeyi yapışkan lastiklerin karşı tarafın spin ve kesmelerinden daha fazla etkileneceğini forumda okuduğumda, bu durumdan çekinmiştim. Ancak bu durum daha çok Elite Ultima için geçerliymiş gibi geldi bana dün ilk defa bu lastikle oynarken. Yüzey lastiği ince olan bir lastik bu. Hem yüzey lastiği ince, hem de yapışkan yüzeyli olduğu için olabilir mi acaba?!?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İşte hem inanılmaz spinli hem de atma açısı yüksek olunca toplar h3'ten sonra masa dışına çıkabilir.

Tsu, lastik hakkında yorum yaparken bu konuyu atladığımı şimdi farkediyorum. Perşembe günü bu lastiği denerken daha çok Antalyaspor takımında oynayan Kürşat abi ile oynadık. Bayağı bir vuruşum masa dışına gitti, ama Kürşat abi taktik oynadığını ve dolu, boş toplar yolladığını, benim pek dikkat etmediğimi söylediği için, dışarı giden topları daha çok boş toplara yaptığım (bilinçsiz) ataklara vermiştim. Senin söylediğin hususların da etkisi vardı belki de... Hemen bırakmayı düşünmüyorum zaten lastiğin peşini, bir süre daha deneyeceğim. Oynadıkça daha iyi anlarım herhalde lastiğin karakteristiğini.

Üst lastiği ince ve yapışkan yüzeyli lastiklerin karşı tarafın spin ve kesmelerinden daha mı fazla etkilendiği konusundaki soru işareti hala duruyor kafamda. Bir de bu lastiğin süngerinin sertlik derecesi tam olarak kaç bilen varsa...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 99 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..