Jump to content
Masatenisi.org Forum

H3-h2 Nittaku/dhs

Recommended Posts

çin lastiklerini pek sevmiyorum ama dhs h3 no 19'u incelemek için alıyorum, benim merak ettiğim eski nesil veya yeni nesil farketmez nittaku ile dhs nin h2-h3 lastikleri arasında benzerlik ya da farklar neler acaba, nittaku h3 çin lastiği özellikleri mi taşıyor yoksa bildiğimiz japon lastiği karakterinde mi?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Nittaku'nun süngeri japon süngeri olduğu için daha yumuşak ve hafif. Haliyle topların atış ivmesinide daha yüksek olarak düşünün. Masadan açıldığınız zamanda oynayabilirsiniz ancak üst lastiğinin yapışma özelliği bu durumu ortadan kaldırıyor. (Açıklamalarım DHS ile Nittaku lastiklerin karakteristiği için..) DHS lastiklerle masaya daha yakın oynamanız gerekirken Nittaku lastiklerle biraz daha geriden topları karşılayabilirsiniz. Birde Nittaku lastiklerde imalat kalitesi belirli kriterlerle DHS firmasından talep edildiği için (ikiside aynı fabrikadan çıkıyor) sorunu pek olmuyor. DHS'nin artısı yok mu tabii ki var. Mesela spine karşı bloklarda daha iyi tepki veriyor.

Nittaku H3 lastiği Toranomon isimli üyemiz yıllardır kullandığından kendisi bu konuya daha açıklayıcı cevap verecektir...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

nittaku kafamda şekillenmeye başladı, bilgiler için teşekkür ederim,

bir de merak ettim pro, provincial ve national lastiklerin farkı ve performansı

Aslında bu konuda Tsubasa güzel yorum yapar. Ama ben de katkıda bulunayım.

Nittaku H3 Pro'nun 2 çeşidi var. Saadettin Bey'in bahsettiği Japon süngerli olan olanı. Üst lastiği klasik H3 üst lastiği, sünger ise klasik süngere nazaran oldukça yumuşak Japon Süngeri. Çin süngerli versiyonu ise bizim oradan buradan satın aldığımız H3'ün kaliteli versiyonu. Süngeri iyilerinden seçme, solüsyona daha iyi tepki veriyor. Yoksa karakter olarak pek fark yok. Bazı forumlarda Nittaku H3 Pro'nun Provincial diye tabir edilen ürünle aynı olduğu söyleniyor. Provincial ne derseniz, Çin'de bölgesel takımlara verilen, biraz daha sıkı kalite kontrolden geçmiş ve süngeri birinden diğerine varyasyon göstermeyen H3 denebilir. Bunları piyasada güvenilir kaynaklardan bulmak mümkün. National ise tam bir hurafe :). Aslına bakarsanız national diye üretilen tek tip bir lastik yok. Sonuç olarak milli takımda oynayan Çinliler kendilerine özel süngerli lastik kullanıyorlar. O yüzden her oyuncu farklı kullanabilir. Bu tipin piyasada bulunacağına ben pek inanmıyorum, 2-3 sitede var ama ne kadar gerçek oldukları şüpheli. 50-60 dolar para istiyorlar, isteyen denesin :)

N serisi diye yanlış şekilde isimlendirilen H3, H2, TG2 ve TG3 lastikler ise solüsyon yasağına istinaden üretildi. Bunlarda ilk çıkan No.19 süngerli tip. (Ek bilgi: Klasik H3'ler No.20 süngerli idi) Bu sünger 35-38 derece arası sertliklerde üretildi. Yumuşak süngerle eskiye nazaran daha iyi kontra ve masadan uzak oyun özellikleri olması amaçlanmış ve tuner/booster ürünlere oldukça iyi tepki veriyor. (DHS kendi tuner ürünü Intensifier'ı öneriyor). No. 21, 19'un hemen sonrasında çıktı. Mavi sünger, sadece siyah lastikte alınabiliyor. 36-39 derece arası sertlikte. Yine booster tarzı ürünlerle kullanılması tavsiye ediliyor, fakat 19'ün üstüne ne katıyor tam bilmiyorum. Bu arada hem 19 hem de 21 süngerlilerin provincial versiyonları da bulunabiliyor 35-40 dolar gibi fiyatlara.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Senin bilgide süper olmuş Emre.. Eline sağlık...

Emre bu forumun gizli bilgelerindendir.Sıkıştır bak su yüzüne çıkmamış ne bilgiler var bir bilsen.Daha önce Emre'nin bir yazısına kendimi öğrenci gibi hissettim diye boşuna yazmadım...

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...
  • 1 month later...

Walla lastik hakkında hiç bir bilgim yok ama Wang Liqin Beijing 2008 olimpiyatlarında bh'de (kırmızı olan lastıik) DHS H3 değil, Nittaku H3 kullanıyordu, Nittaku h3 olduğu açıkça okunuyordu. Hatta Ma Lin le yaptığı yarı final maçının en başında raketi masaya çakıp bir tane yırttı bu lastikten..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Walla lastik hakkında hiç bir bilgim yok ama Wang Liqin Beijing 2008 olimpiyatlarında bh'de (kırmızı olan lastıik) DHS H3 değil, Nittaku H3 kullanıyordu, Nittaku h3 olduğu açıkça okunuyordu. Hatta Ma Lin le yaptığı yarı final maçının en başında raketi masaya çakıp bir tane yırttı bu lastikten..

Yanlış görmüşsün. Nittaku Nodias kullanıyordu.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 21 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..