Jump to content
Masatenisi.org Forum

Profösyonel Oyuncu Olmak Istiyorum Ne Yapmalıyım

Guest bilal55b

Recommended Posts

• 1 month later...

Ben daha önce 11 12 2008 tarihinde bu sitenize

bavurup profesyonel bir oyuncu olmak istediğimi söylemiştim.

Fakat sizde İZMİR'e gidip dsi spor kulübünde çalışmalara başlamamı söylemiştiniz.

Siz bu kararınızda samimi ve ciddi misiniz?ciddiyseniz mesajınızı bekliyorum.

Bergama 1.si olduğumuda tekrar hatırlatırım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Fakat sizde İZMİR'e gidip dsi spor kulübünde çalışmalara başlamamı söylemiştiniz.

Tabiki ciddi idim.

Yalnız sizin lise 3.sınıfta olduğunu atlamışım.

şimdi vazgeçiyorum sakın oraya gitme senin için en iyisi şimdiden sınava hazırlanman. istediğin yeri kazan daha sonra yeterince oynamak için zaman bulursun.

Bergama 1.liğinin tadını çıkarmaya devam et.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bilal kardeşim Mustafa hocamın'ın söylediklerine aynen katılıyorum. Ayrıca Bergama birincisi olduğunu zaten belirtmişsin. Öğrenmek istediğim bazı bilgiler var. Oyun düzeyin hangi seviyede? Bergama'da hangi turnuvada ve ne zaman bu birinciliği aldın? Turnuvaya katılan kulüp oyuncusu varmıydı? Turnuvaya toplam kaç kişi katıldı?

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bilal kardeşim Mustafa hocamın'ın söylediklerine aynen katılıyorum. Ayrıca Bergama birincisi olduğunu zaten belirtmişsin. Öğrenmek istediğim bazı bilgiler var. Oyun düzeyin hangi seviyede? Bergama'da hangi turnuvada ve ne zaman bu birinciliği aldın? Turnuvaya katılan kulüp oyuncusu varmıydı? Turnuvaya toplam kaç kişi katıldı?

Selamlar,

:lol::lol:

Ancak şöyle bir düşünecek olursanız bende masatenisine lisede başladım napcaz şimdi :lol:

Ha dersenizki eeee senden noldiki diye :fildir:

bilmem siz karar verin :B: .Bilal kardeşimde ilerde yazar size...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tufan'cığım,

Sen lisede oynarken Ankara'da hangi turnuvada kaç birincilik kazandın veya kazanamadın? Hiç anlatmıyorsun. Eğer derecelerin yoksa demekki başlangıçta çok kötüydün. :fildir::lol: Sonrasında ise kabiliyetin ve çalışma azmin sayesinde çok ilerleyip usta bir oyuncu oldun. :alkis:

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tufan'cığım,

Sen lisede oynarken Ankara'da hangi turnuvada kaç birincilik kazandın veya kazanamadın? Hiç anlatmıyorsun. Eğer derecelerin yoksa demekki başlangıçta çok kötüydün. :fildir::lol: Sonrasında ise kabiliyetin ve çalışma azmin sayesinde çok ilerleyip usta bir oyuncu oldun. :alkis:

Selamlar,

Evet Mehmet üstadım az top toplamadım valla :lol: .

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Selamlar,

24.12.2008 tarihinde bana bazı sorular sormuşsunuz.ben biraz geç cevap yazıyorum kusura bakmayın.oyun düzeyim orta.2 seneden beri okul turnuvalarında 1.oldum.Geçen yaz HOLLANDA'ya gidilecek kardeşlik turnuvasında 1.oldum.HOLLANDA'ya gitmeden önce fazla iyi değildim fakat oraya gidince Avrupadaki oyuncuların nasıl oynadıklarını ve bazı taktiklerini öğrendim Bergama'ya gelince oraki gördüklerimi uygulamaya koyarak kendimi geliştirdim.şuan kendimi iyi bir oyuncu olarak görüyorum.turnuvaya katılan klüp oyuncusu yoktu.turnuvada yaklaşık 20 kişi vardı.benim söyleyeceklerim bu kadar size hayırlı akşamlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Değerli Bilal kardeşim.

Masa tenisi aşkın takdire şayan fakat resmi veya profesyonel olmayan bir turnuvada birincilik elde etmiş olman oyun düzeyini anlamamız için yeterli bir ölçü değil.Lise 3 de olman ders yükün açısından bir dezavantaj ancak profesyönel düzeye gelemezsin anlamına gelmez.Her oyunun bazı standard teknikleri vardır onları öğrenebileceğin birilerini ya da görüntüler bulmalısın.Bu iş sandığından da daha ileri düzeyde yapılıyor Türkiyede.izmirde ise dsi kulübüne gidip boyunun ölçüsünü aldırıp kendine yeni bir oyun rotası çizebilirsin.

Başarılar dilerim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest muratkocaeli
İZMİR Bergama ilçe 1.siyim

16 yaşında lise 3 öğrencisiyim

kendimi geliştirerek profesyonel oyuncu olmak istiyorum

ne yapabilirim

çok fazla yorum yazmıyorum ama yapılan yorumlara dayanamayıp yazma ihtiyacı duydum. Masa tenisi sever bir arkadaşım kendini nasıl geliştirebileceğini sormuş. Kendisi hakkında yorum yapılmasını istememiş . Arkadaşı küçümsemeye onunla ilgili sınav gibi endişeleri dile getirmeye gerek yok. Yardımcı olabileceğiniz bir şey varsa yazın yoksa bırakın arkadaşın olan şevkini kırmayın

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

çok fazla yorum yazmıyorum ama yapılan yorumlara dayanamayıp yazma ihtiyacı duydum. Masa tenisi sever bir arkadaşım kendini nasıl geliştirebileceğini sormuş. Kendisi hakkında yorum yapılmasını istememiş . Arkadaşı küçümsemeye onunla ilgili sınav gibi endişeleri dile getirmeye gerek yok. Yardımcı olabileceğiniz bir şey varsa yazın yoksa bırakın arkadaşın olan şevkini kırmayın

Murat kardeşim merhaba,

Her ne kadar yukarıdaki yorumunu yaparken isim belirtmeden eleştiri yapmış olmana rağmen, bende konu ile ilgili yorum yazdığım için kendi adıma sana cevap verme gereği duydum. Benim her zamanki amacım bu sporu yapan, yapmayan herkese sevdirmek, yaptırmak ve yaygınlaştırmak için elimden gelen gayreti göstermektir. Bunu yaparken oyun seviyesi ister çok düşük, ister orta düzey farketmez hiç bir şekilde oyun seviyesi ayırımı yapmadan(bazı iyi oyuncuların alt seviye oyuncuları küçük görüp oynamayarakyaptığı gibi değil) oynarım. Bir büyüğü olarak ta bu kardeşimizin gelecekte kendi istikbalini ilgilendirecek önemli bir konuyla ilgili bir uyarma yapmanın ne zararı var? Neticede masa tenisi sporu her zaman yapılabilir, önce istikbal önemli değil mi?Küçümsemeden bahsediyorsun, böyle bir şey asla söz konusu bile olamaz, olmadıda. Yalnız bu kardeşimizinde bazı gerçekleri görüp öğrenmesinde ve mütevazi olmasında fayda var diye düşünüyorum. Anladığım kadarıyla masa tenisi ile ilgili olarak hiç bir alt yapı oluşumu olmadan böyle bir forumda yazdığı yazılarda sürekli olarak ben filanca yerin birincisiyim demesi bana pek doğru gelmedi. Ben bugüne kadar böyle durumlarla çok karşılaştım. Kişi bir şekilde eline bir raket almış ve oyunu bilmeyen üç beş kişiyle maç yapmış diyorki ben filanca şehir veya turnuva şampiyonuyum. Oyun seviyesine bir bakıyorsunuz daha raket tutmayı bilmiyor. İnsanlar çok iyi bilmedikleri konularda iddaalı konuşmalar ve yorumlar yapmamalıdırlar diye düşünüyorum, bu durum bu kardeşimiz içinde böyle. Bilmem anlatabildim mi?

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bilal55b arkadaşımıza, yorum yapan arkadaşlarımız büyük bir sabırla ne şekilde davranması gerektiğinin,nereye gidebileceğini, kendi seviyesinin ölçümünü,dilleri döndüğü kadar bilgi birikimlerinden yazmaya çalıştılar.

Arkadaşımız ise ısrarla, hala ben Bergama 1. siyim hatırlatması gelince, bırakın bu arkadaşımızın şevkinin kırılmasını, bu arkadaşımıza samimi bir şekilde cevap yazan arkadaşlarımızın şevklerinin kırılmamasını diliyorum.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben çok güldüm bu arkadaşa...

Raketin tersi mi olurmuş???

Hakan abi malesef çoğu kişi masa tenisinde sayı almak için tek geçerli yöntemin ''çakmak'';bizim tabirimizle sert şut atmak olduğunu zannediyor..oysa durum öyle farklı ki..ilerde anlarlar neyin ne olduğunu.. ;): arkadaşa tavsiyemiz yeni başlayanlar için başlığı altındaki masa tenisi terimleri sözlüğü konusunu incelemesi :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kemalpaşalı Uğur, abicim aldırma sen bu spincilerin demelerine. İçinden nası geliyosa öyle çak gitsin kardeşim. Ne demek tersten çakamıyorum. Olur mu yaa.. Çakarsın. İyi oynayanları izle nasıl çakıyolar bak. Sonra aynısını yavaştan denemeye başla. Elini alıştır. Bigün bakcaksın tersten o biçim çakmaya başlamışın. Karşındaki topu görmiycek topu!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Bend lise 3 öğrencisiyim istanbul liseler arası turnuvada 4. olan takımın kaptanıyım iyi oynadığımı düşünüyorum ama bu forumdaki abilerden çok azını yenerim yani öyle bergama birincisi olmakla profesyonel olunmuyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

Geç kalmışım bu topiği görmekte ama çakmacı arkadaşa bittim :) bende spin olayını bırakıp bir an önce çakma işine başlayacağım :P top fileyi bir cm aşıyorsa yapıştır çakmayı

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tam bana göre konu bu :)

Bilal kardeşim Bergama denilen memlekette 3 sene liseler arası turnuvada Genocider rumuzlu arkadaşım ile 1. olduk. 16 ya da 17 yaşındayken de bu bahsettiğin kardeş şehir olimpiyatlarının Avusturya'da yapılanına gittim. Kapalı spor salonunda muhtemelen oynamış olduğun masayıda biz aldırmıştık o zaman. Gel gör ki ben de o kadar profesyonel olmak istememe rağmen (daha doğru bir ifadeyle o zamanlar masatenisi.org buluşmalarına katıldığımda tanıştığım abilerimin seviyesine gelebilmek ve oyundan daha çok zevk alabilmek için) Bergama'da bizimle ilgilenebilecek kimse çıkmadı. (Beden eğitimi öğretmenim neredeyse bahsettiğim seviyede bu oyunu oynayabilen biriydi!)

Neyse kısaca durumumdan bahsettim. Demek istediğim senin Bergama'da 1. olman inan hiç birşey ifade etmiyor.(Tabiyki ben ayrıldıktan sonra masa tenisi Bergama'da aniden popüler olduysa bilemiyorum...) Biz günde 4 saat filan antreman yapardık. Haftada 3-4 gün oluyordu sanırım. Tahminim bu vakti ne sen ayırmışsındır ne de ailen müsade etmiştir.

DSİ örneği verilmiş. Anlattığım zamanlarda izmirde turnuvaya da gelmiştik ama 8-10 yaşlarındaki oyuncularla ancak tabiri caizse kapışabiliyorduk. Sanmıyorum ki 16 yaşında biriyle ciddi anlamda çalışma yapsınlar...(arkaşın oyun seviyesini tahminime göre yazıyorum bunu)

Bergama daki durum böyleyken biraz zor olsada bence öncelikle kendine iyi bir antreman arkadaşı bul. Daha sonra da düzenli olarak antreman yapın. Bu sitedeki antreman ile ilgili yazıları okuyun ve uygulamaya çalışın. Üniversiteye girince de okul takımına girmeye çalışırsın, girersen zaten zamanla daha iyi olursun, giremezsende en azından antremanlarına gidip oynamaya çalışırsın yine zamanla tekniğin gelişir.

Son olarak ben buraya msn adresimi yazayım tekrar (arno@alioktay.info) görüşelim bir şekilde ben bergamada olduğum bir zaman uygunsak oynarız ona göre daha çok yardımcı olabilirim sana...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ongun Bey bir fırsat olduğunda sizinle tekrar oynayalım o zamana kadar çeşitli yörelerden çakma tekniklerini oturtursam sizinle tekrar çekişmeli ve süper bir maç yaparız. En son yenmiştiniz beni yenilen güreşçi oyuna doymaz modunda fırsat kolluyorum :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 13 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..