Jump to content
Masatenisi.org Forum

Okullar Arası Turnuva..

Guest Genocider

Recommended Posts

Herkese merhaba..

2 gün boyunca okullar arası turnuvamız vardı..

Anaolu Lisesi takımı olarak ben, Arno ve bir arkadaşımız daha katıldık..

Toplam 7 takım vardı..

Turnuva sistemi ( a-b-c-a-b ) ve ( x-y-z-x-y ) (2.sinden emin değilim) idi..

Takım olarak 3 yapan maçı kazanmış oluyordu.. bütün takımlar birbiriyle maç yaptı..

Maçlar Kapalı Spor Salonu'nda oldu.. Basket sahasına toplam 4 tane masa koyuldu..

Arno ve ben maç kaybetmedik 3. adamımız 2 kere kaybetti.. Onun kaybettiği maçları Arno tamamladı ve kazandık..

Maçları hasarsız olarak kapattık.. 6'da altı yaptık ve 1. olduk..

2. olan Cumhuriyet Lisesi sadece bize yenildi..

3. olan İmam Hatip Lisesi ise bize ve son maçta Cumhuriyet'e yenilerek 3. oldu..

Bu turnuva benim ve Arno'nun ilk resmi sayılabilecek nitelikteki maçlarıydı..

Sadece bizde yapıştırma raketler vardı ve diğer okulların hepsi hazır raketlerle oynadı.

Genelde rahat maçlar çıkardık.. Yine de ilk defa bir turnuvada olmanın verdiği bir heyecan vardı...

Ama kesinlikle, insanın maç tecrübesinin çok önemli olduğunu anladım..

Bir iki maçta gerek vuruşlarımın tam oturmuş olmaması ( bkz. ) gerekse heyecanım nedeniyle zorlandım ama onları da 3-2 ve 3-1 lik skorlarla aldım..

Turnuva bugün öğlen bitti..

2 gün önce Cumhuriyet Lisesi'ndeki bir arkadaşa Hazer Ticaret'ten bir raket sipariş etmiştik.. Turnuva bittikten 3 saat sonra elimize ulaştı..

Az önce Kapalı Spor Salonuna giderek raketi denedik..

Tahta: Persson Impuls 7.0

Lastikler: Supersonic S40 (2.3mm)

" " SG40 ( 2.3mm)..

Benim Opticon-tackifireD- ve H3 ten sonra oldukça hafif geldi, süngerleri oldukça yumuşaktı ve bana göre hızlıydı.. (Gergely'nin pabucunu dama attık bu arada :D: :D: :D:) Ayrıca bu konuya pek değinmek istemiyorum ama çıkardığı seste hoşuma gitti.. ;):

Neyse çok uzattım.. Görüşmek üzere sağlıcakla kalın..

Not: Yakında fotoları upload edicem..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

süper Geno ve Arno, tebrikler :thup::alkis:

bu durumda Türkiye finallerine kalmış oluyorsunuz, yanılmıyorsam, değil mi?

başarılarınızın sürmesini dilerim...

Tahta: Persson Impuls 7.0

Lastikler: Supersonic S40 (2.3mm)

" " SG40 ( 2.3mm)..

:pirpir: , pöh yani, biraz hızlı değil mi bu raket hakkaten, nasıl oynayacak bu kadar hızlı raketle?

Ping the congragulating Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Türkiye finali fln yok Ufuk abi naptın sen ya... Eğer İzmir'de yapılacak olan turnuvada ilk 2 ye girersek finallere gidebiliyoruz ki okuldaki beden eğitim hocamız 3. adamımızın kötü ve bizim daha tam anlamıyla hazır olmadığımız için bu sene katılmayacağımızı söyledi biraz daha çalışıp seneye gideriz dedi :D:

Ayrıca o raketi tabii ki violin veya re-impact ile fln karşılaştırma gibi bişey söz konusu değil.. 1.5 mm lastikli re-impacti de biliyorus yane ( ne kadar ittf onaysız da olsa :D: :D: :D: ) Sadece benim raketime göre hızlı gelmesiydi anlatmak istediğim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

o zaman siz de 3. adamı daha çok çalıştırın, hazırlayın İzmir'deki elemelere. bu gibi durumlarda 3. adamlar sürpriz yapabilirler, çok da iyi olur... kendisini, örneğin, ters bir oyun stiline alıştırıp rakipleri deli edebilirsiniz. bekhendine uzun tırtık yapıştırın, garip toplar yollasın rakiplere falan :lol:

raketle ilgili olarak da, ben gerçekten hızlıdır diye tahmin etmiştim de o yüzden dedim biraz fazla hızlı diye... yani kontrol etmesi zor olabilir, hazır raketten sonra...

ayrıca ITTF onayı neymiş; benim raketin Birleşmiş Milletler, NATO, OECD, NASA, Uluslararası Olimpiyat Komitesi, mahalle muhtarlığı, ötücü raketler derneği vb. bilumum kuruluşlardan onayı var :salak:

Ping the approved racket player Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Galiba Nisan ayında ama beden eğitimi öğretmenimiz bu sene katılmamızı istemiyor. Seneye inşallah. Zaten bende hocamıza katılıyorum. Daha hazır değiliz. Burada masatenisine olan ilgi biraz artmaya başladı. Bundan dolayı yeni arkadaşlar yetişiyor. Böylece değişik oyun tarzları filan oyunumuzda biraz daha gelişir belki. Seneye daha iyi olur. Bu sene gidip oralarda rezil olmayalım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Galiba Nisan ayında ama beden eğitimi öğretmenimiz bu sene katılmamızı istemiyor. Seneye inşallah. Zaten bende hocamıza katılıyorum. Daha hazır değiliz. Burada masatenisine olan ilgi biraz artmaya başladı. Bundan dolayı yeni arkadaşlar yetişiyor. Böylece değişik oyun tarzları filan oyunumuzda biraz daha gelişir belki. Seneye daha iyi olur. Bu sene gidip oralarda rezil olmayalım.

bence yanlış düşünce... kesinlikle katılmalısınız; öyle rezil oluruz falan diye düşünürseniz yanlış yaparsınız. önemli olan orada gidip oynayabildiğinin en iyisini gerçek müsabaka ortamında oynayabilmek ve o tecrübeyi edinmek... yenmek te var sporda yenilmek te; yenilmeyi de yaşamak ve öğrenmek lazım, hazmedebilmek lazım...

biz de ilk defa ortaokul müsabakalarına katıldığımızda öyle düşünüyorduk, rezil oluruz diye, ama favori olanları yene yene finale kaldık, finalde de tamamen maç tecrübesi eksikliği yüzünden kılpayı kaybettik.

konuyu mutlaka öğretmeninizle tekrar görüşün; sonra seneye bunun acısını daha çok çekersiniz...

Ping the encouraging Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tamam ping abi ben konuşacağım.

:D: ping'e kesinlikle katılıyorum..orda oyuncu yetişmesini bekleyene kadar yetişmiş oyuncularla oynayarak çok şey kazanabilirsiniz...gördüğünüz şeyleri geri döndüğünüzde uyguladığınızda daha hızlı sonuç alırsınız..yeni ufuklar her zaman iyidir...çok gezen her zaman daha çok bilir...her alanda... :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Soldan sağa:

1--Zikri ( 3. adam )

2--Geno (ben) (yusuf)

3-- Ulvi Akeren ( okuldaki beden hocamız ) ( tenis oynuyor, elini bozmamak için bizi fazla çalıştırmıyor )

4--Arno ( Ali ) ( Hoca Arno'yu kaptan yaptı :D: )

5--Serkan Atış ( Cafemizin teknik servisi, üniversite takımında oynamış, daha yeni öğrenmeye başladığımızda bize çok şey kattı, bizde en çok emeği olan insan )

post-5-1104097086_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Soldan sağa:

1--Zikri ( 3. adam )

2--Geno (ben) (yusuf)

3-- Ulvi Akeren ( okuldaki beden hocamız ) ( tenis oynuyor, elini bozmamak için bizi fazla çalıştırmıyor )

4--Arno ( Ali ) ( Hoca Arno'yu kaptan yaptı :D: )

5--Serkan Atış ( Cafemizin teknik servisi, üniversite takımında oynamış, daha yeni öğrenmeye başladığımızda bize çok şey kattı, bizde en çok emeği olan insan )

vaaay, Geno, çok profi çıkmışsınız ;):

bu, hocanızın kaptan yaptığı çocuğu sanki bi yerden gözüm ısırıyor; askerliğini nerde yapmış? :lol:

Ping the getting older Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yaw bu ulvi neden her fotoda böle artist artist çıkar anlamam,sanki kendi bişey yapıyomuş gibi :asabi:

bu zikri denen kim,zikrullah'tan sonra anadolu lisesinin ikinci mücahiti galiba :huh:

bu arada arno harbiden askere benzemiş,sen yine metrosexüel erkek :lol: ,bakıyom serkan abi'yide çağırmışsınız!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben onla maçı bundan 5 ya da 6 yıl önce yapmıştım ki,o zaman bile ucu ucuna yenildim.ama sorun beni yenmesi değil adama öğrenciler hazır gidiyor kendisinin pek bişey öğrettiğini görmedim(özel dersler hariç).okulda her türlü imkan var ama herif hazır geleni maça çıkarıyor kupayı aldılarmıda bu hemen havalara girmeye başlıyo.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 17 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..