Jump to content
Masatenisi.org Forum

Solüsyon Yardımı

Recommended Posts

slm arkadaşla öncelikle herkesin özellikle turushan abinin ramazan bayramını kutluyorum ben solüsyon almıdım ilk defa kullanıyorum yapıştırıp söktüğümde lastik tahtadan biraz parça koparmış ne yapmam lazım

galiba genellikle stiga tahtalarda oluyor o ama dikkatlice sökersen bir problem olmaz bence. Cart diye çekmek yerine yavaşça birde aşağıdan yukarı değil de yanlamasına soldan sağa gibi mesela lastiği sökersen bir problem olmaz sanırım. Tabi ben eski tip yapıştırıcı kullandım, kullanıyorum. Su bazlılarda durum nedir bilemem de onda da sökme gereği duymazsın booster falan kullanmıyorsan.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yardımcı olabildiysem ne mutlu bana turushan abi hala solüsyon kullanıyormusun merak ettim ;):

ben uzun zamandır solusyon kullanmıyorum, su bazlı hem sağlık açısından hem de kullanım kolaylığı açısından gerçekten çok iyi, hergün sök tak yapmaktan yorulduk artık :lol:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sünger iyiiiiicenene açılıp büklüm büklüm olmuştur :D. Ama selülozik tiner kadar yapmaz. O iş için selülozik tiner en iyisi. Bol bol tolüen ve aseton içerdiğinden o lastik tabaka hemencecik yumuşar ve ekmek sürer gibi yumuşak solusyonu dağıtabilirsin ya da falçata gibi birşeyle lastiğin üzerini süreterken o tabakayı alabilirsin.

Tolüen, alkol, tiner oynadığın yüzeye değmesin çünkü plastiği yumuşatma özelliği yüzünden lastiğine sonrada yabancılık çekebilirsin ve tutucu yüzeyinin kaybolmasına sebep olabilirsin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

çok teşekkürler onurzaim dediğiniz gibi sentetik tineri lastiğe sürtünce lastik kıvrım kıvrım oldu lastiğin uç taraflarına doğru biraz tiner degdi şimdi benim lastiğin oynadıgım yüzeyinde çok fazla toz birikmiş surumda su ile temizledim geçmedi camsil le temizledim oda geçirmeedi ne yapmam lazım birde o tiner deyen yere ne yapabilirim tutuculuk özelliğini kaybetmemesi için

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

camsil le temizledim oda geçirmeedi ne yapmam lazım

tutuculuk özelliğini biraz daha azaltmıs oldunuz sadece su ve pamukla temizleyin yada özel temizlik malzemelerinden alın o tozlarda önemli degil oynamya başlamadan önce bir pamuk ve su yardımıyla temizlersiniz oyun esnasında pek bi problem yasanmaz

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Oynanan yüzeyi temizlerken nazik olmak gerekiyor. Piyasada sprey veya köpük tarzı şeyler satılıyor. Onları bulaşuk süngeri ile temizleyip 2-3 dk da kurutmanız size güzel bir yüzey sağlar. Zımparalar gibi bir şey sürtme yine lastiğe zarar verir.

Eski lastiklerde bulaşık deterjanı ile ovarak temizlemenin iyi olduğunu okumuştum. Eski sriver lastiğimde denedim. Biraz ovup köpürdükten sonra durulamadan(yani yüzeyi biraz deterjanlı kalacak) kurutursanız sizi biraz olsun tatmin edecek düzeyde tutuculuk sağlayabilirsiniz.

Belki camsil de o etkiyi göstermiştir. Camsil ürünlerinin ne ihtiva ettiklerini bilmediğim için etkisi ne olmuştur bilemeyeceğim :).

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 85 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..