Jump to content
Masatenisi.org Forum

Paralimpik Olimpiyatlar...

Guest Knife

Recommended Posts

Forumda 4 sene önce Emrah tarafından aktarılmış güzel bir yazı buldum.

Tekrar sizinle paylaşmak istedim:

Sporun ve yaşamın altın sözleri

Şampiyonlar çalışma alanına en erken gelir, en geç terk ederler. Orada niçin bulunduklarını bilirler onlar. Onlara ne yapacaklarını beş kere söylemek gerekmez. Nasıl yapacaklarını beş dakika anlatmak da.. Onlara hedefi verirsiniz. Ötesini onlar yaparlar.

Yeteneklerinin yüzde ellisi kadar çalışarak başarılı olanlar vardır. Bir de verebileceklerinin yüzde 110'unu vererek ucu ucuna başaranlar. Hangisini istersiniz?. Ben içindeki her şeyi verip sahayı terk edenleri tercih ederim. İş hayatında, sporda, şampiyon "Verebileceğim her şeyi verdim. Kazandım, ya da kaybettim, sen verebileceğimin en iyisini aldın" diyen adamdır.

Ben sakatlanıncaya kadar bir beyzbol oyuncusu idim. Yanlış zamanda yanlış yerde olmak sonucu sırtımdan bıçaklandım. "Çok kötü" dediler.. Ben "O kadar da değil" dedim. Beyzbol oyunculuğunu bırakıp, başka bir şeye sıfırdan başlamak şansına sahip olduğumu düşündüm. Kaç kişinin hayatında ikinci şans vardır ki?. Bu başıma gelmeseydi, bir paralimpik (Engelliler Olimpiyatı) sporcu olmayacaktım. Ben şöyle bakarım.. Hayat fizikselden fazla beyinsel bir meydan okumadır. Kollarınız ve ayaklarınızla bir yere gelirsiniz. Ama bir defa oraya vardınız mı, artık, kafanız önemlidir."

James Williams

Paralimpik masa tenisçisi.

6. Paralimpik Olimpiyatlara ait görüntüler için

http://www.ivtta.net/Paralimpik.html adresini tıklayınız...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   2 Üye, 0 Gizli, 11 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..