Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yeni Çikan Solusyonsuz Kullanilan Lastiklerin Karsilastirilmasi

Guest Nejdet

Recommended Posts

Merhaba arkadaslar,

Tim bana ufak bir karsilastirma cetveli yolladi.Burada hangi yeni lastigin,hangi hizli solusyonla oynanan,klasik lastige denk geldigini karsilastiracagiz.

Tabiki bilgi amaçli vede ustunde tartisilmasi açik bir karsilastirma

comparaisonrubbersexcelor6.jpg

post-640-1221588216_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tabloda roxon 500,bryce fx gibi yazilmis.Bana gôre roxon 500,donic'in formula desto 1.Roxon 450 de desto 2 gibi diyebilirim.

Biraz tenergy ile oynadim.Degisik bir lastik.Eline aldigin zaman,tackifire special gibi,sert,agir,yogun bir lastik.Oynadigin zaman,tackifire special ile ilgisi gine eline aldigin gibi benzerlikleri var.Agirlik,his,sertlik.Ama bu lastik çok hizli.top lastikte hiç kalmiyor.Yani oynarken devamli iyi bir pozisyonda olman lazim.Atis açisi yuksek.Dogru vurdugun zaman,mutlaka sayi getiren bir lastik.bu aksam yeniden deneyecegim.

Bu aksam,coppa gold ve platin ve platin soft u da deneyecegim.Aklima bir fikir geldi.

Lastik denemek isteyenler için,bir gurup yapmak.lastigi ben yolliyacagim.sonra bu lastik her deneyende 1 hafta kalacak.Sonra deneyen baska denemek isteyen arkadasa yolliyacak.Ne dersiniz?

Ilk çikan yapiskan hisli lastiklerden denediklerim

Egp joola.Bu lastikle bayagi oynadim.Tabloda sriver gibi yaziyor.Evet benziyor.Ama çok yapiskan yemis bir sriver a benziyor.Yoksa sriver in ust lastigi daha sert.Alçak atisli.çok tutulan bir lastik

Nimbus medium.Bence bu lastik en çok sriver a benziyor.Sriver L veya S

Lastik denemek isteyenler gurubu diye fikir,yazarken geldi.Bu fikirde ciddiyim.Hatta Ertan beye danisip,asili bir konu yapip.orada konusabiliriz.

mesela dolu yeni bir lastik çikiyor.Herkes satin alip,hayal kirikligina ugrayacagina.Yeni çikan lastigi,isteyenlerin denemesi.

Bunu soyle yapabiliriz.Bir gurup kurulur.O lastigi satin aliriz.10 kisiysek 10 a bolsek.Adam basi,5 Ytl ile lastigi denemis oluruz.

2.fikir.Bu lastigi ben yollarim.2. elden ucuza satin alarak.

3.fikir.Tim ile konusup,bedavadan bir lastik,denemek için.Tabiki onunla konusmam lazim.Zira denecek 1 lastik degilki!.Denenecek dolu lastik var!

Neyse bu fikiri açarsak daha güzel bir yere varabiliriz.

Top sizde

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben bu fikri gerçekleştirmek için birkaç ay önce uğraşmıştım ama bedava lastik vereceklerle anlaşamadık...

Bu ekipman yollama, yorum yazma işi süper fikir. Parayı nereye yollayayım? :)

Merhaba Tsu,

Evet iyi bir fikir.Ama bu fikri yurutebilmemiz için,daha çok arkadasin bize katilmasi lazim.Para o kadar önemli degil.ben baslangiçta malzemelerin parasini öderim.daha sonra,lastikler denendikçe,mesela paralar sende toplanir.Daha sonra benim turkiyedeki hesabima koyarsin.Fakat yazarken o kadar çok fikir geliyorki!

Mesela guruptaki 10 kisi degisik bir lastik satin alir.Daha sonra bu 10 lastik,elden ele dolasarak,denenmis olur.Bu yol,aslinda en ucuzu!

Son fikir(simdilik)elimde grizzly,roxon 500,coppa gold,platin,platin soft,tenergy,egp var.Grizzly hariç,digerlerini 2. el aldim.Denemeye bunlarlada basliyabiliriz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba Tsu,

Evet iyi bir fikir.Ama bu fikri yurutebilmemiz için,daha çok arkadasin bize katilmasi lazim.Para o kadar önemli degil.ben baslangiçta malzemelerin parasini öderim.daha sonra,lastikler denendikçe,mesela paralar sende toplanir.Daha sonra benim turkiyedeki hesabima koyarsin.Fakat yazarken o kadar çok fikir geliyorki!

Mesela guruptaki 10 kisi degisik bir lastik satin alir.Daha sonra bu 10 lastik,elden ele dolasarak,denenmis olur.Bu yol,aslinda en ucuzu!

Son fikir(simdilik)elimde grizzly,roxon 500,coppa gold,platin,platin soft,tenergy,egp var.Grizzly hariç,digerlerini 2. el aldim.Denemeye bunlarlada basliyabiliriz.

Selamlar Roxon 500 ve Grizzly yi denemek isterim eğer bakasına söz vermediyseniz ya da göndermediyseniz 1 hafta dener size geri gönderirim.. Platini baya beğendim Roxon 500 platinle benzer diye duydum birazcık daha sertmiş süngeri sadece.. platini backhand için kullanıp roxon u forhandde kullanmak istiyorum eğer beğenirsem tabi..

Selamlar..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

doğrumu anladım bilmiyorum ama... skalada yeni çıkan solüsyon etkili lastikler ve yanlarında sölüsyon sürüldüğünde o lastiklere benzeyen lastiklermi.....örnek verip netleştirmek istiyorum sorumu roxon 500 pro sölüsyonlu bryce fx e mi yoksa paketten çıkan bryce fx e mi benziyor..... bu soruyu sorarken cevap sölüsyonlu gelirse ortaya kaç kat solüsyonlu sorusuda gelecektir aklıma geldi ekleyeyim...soru işareti? sordum sorumu :P:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

doğrumu anladım bilmiyorum ama... skalada yeni çıkan solüsyon etkili lastikler ve yanlarında sölüsyon sürüldüğünde o lastiklere benzeyen lastiklermi.....örnek verip netleştirmek istiyorum sorumu roxon 500 pro sölüsyonlu bryce fx e mi yoksa paketten çıkan bryce fx e mi benziyor..... bu soruyu sorarken cevap sölüsyonlu gelirse ortaya kaç kat solüsyonlu sorusuda gelecektir aklıma geldi ekleyeyim...soru işareti? sordum sorumu :P:

Merhaba,

sorun çok güzel arkadasim.

Solûsyon sürülmüs bryce fx gibi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selamlar Roxon 500 ve Grizzly yi denemek isterim eğer bakasına söz vermediyseniz ya da göndermediyseniz 1 hafta dener size geri gönderirim.. Platini baya beğendim Roxon 500 platinle benzer diye duydum birazcık daha sertmiş süngeri sadece.. platini backhand için kullanıp roxon u forhandde kullanmak istiyorum eğer beğenirsem tabi..

Selamlar..

Merhaba mekansiz arkadas,

Tamam fakat once nasil yapacagimizi karar vermemiz lazim.Yani ben sana yolliyacagim.Sende bana geri yolliyacaksin.Böyle degil.Ben guruplar yapmak istedim.mesela grizzly denemek isteyen forumdan 10 kisi.Ben sana yolluyorum.Sonra sende 1 hafta sonra öteki arkadasa.Bôylelikle grizzly i 10 kiside deniyor.

Fakat,Tsu arkadasin yaptigi öneride fena degil.Ben lastiklerin hepsini yolluyorum.Sonra aranizda,program yapip,birbirinize yolluyorsunuz.

Biraz karisti.ama baslangiç için normaldir

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben aslında şöyle düşündüm. herkes para toplayıp size yollasın siz tim'den lastikleri alın veya ikinci el alın, sonra sırayla üyeler birbirlerine yazsınlar. Lastikleri alıp foto çekip eli yüzü düzgün bir izlenim yazısı yazıp diğer üyeye yollasın. Çünkü 10 lastik demek 10 kere posta kargo masrafı demek.

Güzel fikir.

Hemen basliyalim.

Hangi lastigi,kim denemek istiyor.

Bakalim kaç kisi çikacak?

mekansiz arkadas

grizzly,roxon 500

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hmmm.. Güzel fikir... Bende de birkaç lastik vardı onları eklerim... Gittikçe büyüyen kocaman bir deneme sirkülemiz olur. Ayrıca bendekiler için para toplanmasına da gerek yok. Ama Nejdet Abiye belirli bir grup kurarak para aktarırsak bizim için istemediğimiz kadar lastik bulacağından eminim. Zaten yeni versiyon lastikler için beklemedeydim böylelikle bir çoğunu tek tek deneyerek test edebiliriz.

Kısacasi denesemde denemesemde bende varim..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hmmm.. Güzel fikir... Bende de birkaç lastik vardı onları eklerim... Gittikçe büyüyen kocaman bir deneme sirkülemiz olur. Ayrıca bendekiler için para toplanmasına da gerek yok. Ama Nejdet Abiye belirli bir grup kurarak para aktarırsak bizim için istemediğimiz kadar lastik bulacağından eminim. Zaten yeni versiyon lastikler için beklemedeydim böylelikle bir çoğunu tek tek deneyerek test edebiliriz.

Kısacasi denesemde denemesemde bende varim..

Tskler Saadettin.Senide bekliyordum zaten.Sen olunca bu isleri organize etmek,dahada kolaylasir.

Eminim çok guzel bir organizasyon yapip.Herkes bu yeni lastikleri çok ucuz bir miktara deneme firsati dogacak.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Güzel fikir.

Hemen basliyalim.

Hangi lastigi,kim denemek istiyor.

Bakalim kaç kisi çikacak?

mekansiz arkadas

grizzly,roxon 500

Merhaba Nejdet Abi;

Bende, grizzly ve roxon 500 lastiği denemek istiyorum. Oluşturulacak gruba benide dahil edebilirsiniz.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben unutuldum mu?

Özür dilerim.Unuturmuyum.Seni bas aktör oarak düsündüm.tabiki kabul edersen

Denecek lastikleri sana yolliyacagim.Sende organizasyonu yapacaksin.

Tsu,senin denemek istedigin lastik hangisi?Eger elimde yoksa,tedarik etmeye çalisacagim.

Arkadaslar,denemek istediginiz lastikler yenide olabilir.Formûlûnu asagi yukari anlatmistim.

Organizatôr Tsubasa,

denemek isteyenler

Saadettin(arkadasima fazla görev vermeyelim zira su anda vakti yok)

Mustafa,

mekansiz.

Toplam 4 kisi

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar tsu gibi ben de boostp yi merak ediyorum.Acaba oynayan,deneyen var mı?

Ben oynuyorum 2-3 seferdir. Güzel lastik, ama daha tam karar verebilmiş değilim. Tenergy'den bir miktar yavaş gibi ama kesin konuşamıyorum zira Tenergy'i Kong Special'in üzerinde kullanıyorum, TP'yi Acoustic'e yapıştırdım. Acoustic Kong'dan yavaş olduğu için de böyle hissediyor olabilirim. Üstü Tensor'lerden daha güzel çekiyor, süngeri sanki az solüsyonlu hissinde. 1 kat sürüp yapıştırsam sanki muhteşem olacak :). Daha hisli olsun daha yumuşak sünger severim diyene TC öneririm. Dernekte Metin Hoca bir öğrencisinin TBS'ine takmıştı, öylesine üstünde top sektirdim, gayet güzel yapıştırılmış gibiydi. Üst lastiği de Magna gibi baya baya top tutuyordu. Bu gidişimde alıp vurucam merakımdan. İkisi de dayanıklı gibi gözüken lastikler ve ağırlıkları da oldukça normal.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben daha çok sünger sertliklerini merak ediyorum. Sriver FX'e çok alıştım. Bryce, Rapid, Sriver L gibi lastikler çok sert, Samba nTec, Donic Gallardo Powersound gibi lastiklerse çok yumuşak geldiğinden oynayamıyorum. Boost TC ve Nimbus Soft'un Sriver FX'e özellikle sünger sertliği yönünden ne kadar benzediğini merak ediyorum. Ama niyetim Sriver G3 FX'i bekleyip çok pahalı olmaz ise G3 ile devam etmek.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu aksam boost tp ile oynadim.Diger denedigim lastiklere gôre (coppa serisi,tenergy,sinus,roxon)bayagi yumusak.Diyebilirimki,solusyon sürülmüs bir mambo.Hizli rotasyon,klik ses(mambo kadar olmasada)var.

daha fazlasini time sormak lazim.zira ben ancak 10 dakika oynadim.zira benim tarzim hiç degil!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bonjour tim,

tu peux nous éclairer sur boost tc et tb.Hier j'ai joué avec tb.mais ce n'est pas assez pour donner un avis complet.Ou moins j'ai dit qu'il ressemble un mambo collé.Et il est beaucoup plus tendre comme revetements que des autres nouveautés

timden yardim istedim.boost tb ve tc için.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 3 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..