Jump to content
Masatenisi.org Forum

Alt Seviye

Guest Darbe

Recommended Posts

Merhabalar forumunuza yeni katıldım ilk önce bunu belirtmeliyim.

Küçüklüğümden beri amatör olarak imkan buldukça eğlence için masa tenisi oynuyorum. Ancak şu ana kadar hiç kombo raketim olmadı. Hatta bu siteden haberdar olana dek toplama raket yapılabildiğinden haberim yoktu.

OYun stilimden bahsetmek gerekirse genelde FH kesmelere dayalı BH ile fazla risk almadan bloklarla oynuyorum. Ancak FH topspinleri arada oyunuma katıyorum hatta şu ana kadar hiç pro bir raketle oynamadığım için topspinlerimin daha da gelişebileceğine inanıyorum.

Bütçem 70-80 TL civarında. Ben şöyle bir kombo oluşturdum kafamda ancak BH lastiği konusunda şüphelerim var.

729 Bomb

FH Hurricane 3

BH G555

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hoşgeldiniz...

yeni olduğunuza göre....ilk kombilerde bütün tavsiyelerdeki gibi yumuşak süngerli 1.8 lik lastik almanızı öneririm forumdaki başlıklarıda biraz inceleyin kombi tavsiyelerini... tahta son kararınız değilse tibhar match i önerebilirim ama bomb güzel tahtadır... lastik olarak geo spin tacky fh ve bh e 1.8mm yada bh tarafına superfx soft 2.0 öneririm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

BH e uzun tırtıklı bir lastik sizce oyun stilime uygun olur mu peki?

Mesela Cloud Fog 3

BH i daha defans ağırlıklı FH i daha atak ağırlıklı düşünüyorum.

tırtık ile farklı oynanır zaten uzun tırtıklarda yasaklanıyorlar düz lastik tercih edin... defansı keserek ittirerek masada top tutayım diye yapıyorsanız ince lastik yavaş tahta blokla yapıyorsanız yazdığınız kombinasyonla yapılabilir

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Nittaku learner lastik alın 23 ytl gayet yumuşak süngerli 1.8 veya 2.0 mm alın çünkü lastik yavaş. Tahta olarak 729 alacağınıza dhs tahtalara da bakın. Hatta lastiği 1.8 alın tahta olarak DHS Dipper Di-02 ye bir bakın fiyatı da fast-spin de 44 YTL Benim size yapmış olduğum kombi 90 liraya geldi ama güzel bir başlangıç kombisi oldu. Size 1 yıl gibi bir süre yeter iyice geliştirirsiniz bu arada oyununuzu.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tırtık ile farklı oynanır zaten uzun tırtıklarda yasaklanıyorlar düz lastik tercih edin... defansı keserek ittirerek masada top tutayım diye yapıyorsanız ince lastik yavaş tahta blokla yapıyorsanız yazdığınız kombinasyonla yapılabilir

Uzun tırtıklar yasaklanıyor diye bir şey yok, bazıları yasaklanıyor. Yasaklanmayan bir sürü uzun tırtık var. Yanlış anlamalara sebebiyet vermemesi açısından açıklamak istedim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 26 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..