Jump to content
Masatenisi.org Forum

Uygunmudur Acaba ?

Guest tendon

Recommended Posts

orta ikinci sınıfta kenar bantlarında tosbaga resmi olan ilk raketimle tenise başlamıştım(markasını hatırlamıyorum bilen varsa güzel bir nostalji olur benim için;) amatör olarak yıllardır oynuyorum ama kelimenin tam anlamıyla amatör hoca yok teknik yok gözünü kapat pata küte vur, yıllar geçtikçe insan hobilerinin kıymetini anlıyor ve daha ciddi olarak ilgilenmeye başlıyor ben de şuan işin tam Oo kısmındayım..

lastik>> DONİC DESTO F3 BİG SLAM

tahta>> ALL+ (hafif ve kontrollü model önerilerine açıgım)

mentalite>> Kendine uygun bir ekipman al ve onunla yola devam et

forumunuzdan bir gün içinde edindigim bilgiler yukarıda kontrollü ve nisbeten yavaş bir raketim olsun istiyorum eksiklerimide siz tamamlarsanız güzel bir kombinasyon olacagını düşünüyorum

Rc helikopterlerle de ilgilendigimden honkong firmalarına aşinayım siparişi yurtdışından da verebilirim Oo nedenle tavsiye ederken elinizi korkak alıştırmayın lütfen en güzeli hangisiyse kabulümdür

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Zayıf olan bloklarımı tolere edecek kesmeleri kolayca karşıya ittirecek atış açısı yüksek bir raketim olsun istiyorum kısacası amacım masada kalabilmek(;

Stiga tahta almayı düşünüyorum kullanmış arkadaşlar allround serisi ve ona yakın özellikte ki modelleri karşılaştırıp ayrıntılı düşüncelerini yazarsa makbule geçer

ayrıca sürekli sök tak yapmak istemedigimden buna uygun lastik önerileri bekliyorum..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ekipman seçimi gerçekten keyifliymiş bagımlılıga dönüşsün istemiyorum ama kısa kesmek gibi bir niyetim de yok açıkcası(;

tahta olarak stiga allround classic WRB almam kesinleşti>> sap kısmının boş olması hafif ve agırlık merkezi önde daha hisli bir raket olmasını saglamış

üzerine birde hafif yumuşak lastikler giydirdim mi antrenmanlara başlıyorum :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ekipman seçimi gerçekten keyifliymiş bagımlılıga dönüşsün istemiyorum ama kısa kesmek gibi bir niyetim de yok açıkcası(;

tahta olarak stiga allround classic WR almam kesinleşti>> sap kısmının boş olması hafif ve agırlık merkezi önde daha hisli bir raket olmasını saglamış

üzerine birde hafif yumuşak lastikler giydirdim mi antrenmanlara başlıyorum :gulumse:

Tahta şeçimin gayet iyi :D: benim düştüğüm hataya düşmeyen insanları görünce duygulanıyorum... :uzgun::D:

Lastik olarak yumşak lastik sorduğumda bana iki lastik önerildi İmpuls speed ve Desto F3 Big Slam.... İkisinden birini al ve kullan bence :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çok çok yanlış bir tavsiye...

Dünya ve olimpiyat şampiyonları all+ off- tahtalarla oynarken maşallah size 6 aylık antremandan sonra o tahtalar yavaş gelmeye başlamış.

Bu büyük bir aldanmadan başka birşey değil. Size yavaş hissettirdiğini biliyorum ama bunun sebebi sizin kendinizi geliştirip topu oyunda daha uzun süre tutabilmeniz. Uzun süre tuttukça daha çok vuruş yapıyor daha çok atak yapma fırsatı buluyorsunuz. Ancak 6 aydır pro raketle oynayan birinin ne kolu ne bileği güçlüdür ne de tekniği doğrudur. Vuruşlarınızın yavaş kalmasının sebebi de bu. Wang Hao, Wang Liqin'in raketini size verseler o raket size çok yavaş gelir eminim. Hele ki joo se hyuk'un raketini düşünün. Ne kadar muhteşem topspinler çıkıyor o raketten. Ben de ilk başladığımda off bir tahta ve sriver fx'lerle başlamıştım. Sıkı antreman yapıyordum. Sonra hata ettiğimi fark edip all4 bile değil all bir tahta üstüne 1.8mm lastik taktım. Yavaş geliyordu ama baktım ki çok daha fazla maç almaya başladım. Sonra her masatenisçinin düştüğü hastalığa yakalandım. Bu ekipman bana yavaş geliyor dedim. Gelsin off'lar gitsin off+'lar...

7. yılımda all+ tahtaya geri döndüm. çok rahat ettim. Şimdi de off ile off- arası bir tahtayla oynuyorum. 10. senemde daha fazlasına ihtiyacım yok. Bugün karbon tahtaya bryce yapıştıranların hepsi de hata ediyor :) Zevk alıyorsanız eyvalah ama bari başkalarına yanlış tavsiye vermeyin derim ben... ;):

orda parantez içinde eğer atak bir oyuncuysanız dedim!! amacınız agresif bir oyunsa all bir tahta ile bu iş cacık..kalkıp da kimseye carbon al üzerine bryce tak demiyorum..kendi adımada böyle bir planım yok..emin olun ki şu 6 aylık sürede hangi malzemeyle oynayacağımıda karar verebilecek kapasiteye gelmiş bulunmaktayım..yani o 6 ayda hem oyunumu hemde malzeme bilgimi kendime yetecek kadar geliştirdiğime inanıyorum..başlangıç için all tahta tercihimde kendime aitti..yani carbon aliyim üzerinede bryce takiyim canavar olur gibi cahilce bi düşünceylede girmedim profesyonel malzeme dünyasına..ayrıca kaç tane dünya şampiyonu all tahtayla şampiyon olmuştur merak ettim doğrusu?bir elin parmağını geçmez dedikleriniz..son 10 yıla bakarsak all tahta ile oynayan bi dünya şampiyonu görmedim ben körüm heralde..onların solüsyon denen şey ile istedikleri kadar hızlandıklarınıda biliyoruz..zaten tahta hızına çok gerek yok onlar için..hazır raket tahtasınıda versek ellerine takır tukur oynarlar..son olarak dediğim şeyin sonuna kadar arkasındayım..yanlış birşey tavsiye ettiğimi asla düşünmüyorum.. ;):

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tibhar IVL üzerine tibhar rapid iyi bir başlangıç kombisi olur.

tsubasa'ya katılıyorum. bende yeni başlamam rağmen sıkça ekipman değiştirdim. şu an 2.1 lastiklerimi 1.9' a indiriyorum. oyunu biraz daha anlayınca işin tahta ve lastikten ziyade fazlaca çalışma (antrenman ve maç saati), topu tanıma ve okuma gibi konularla ilgili olduğunu anlıyorum. off olan tahtamı muhtemelen bir daha değiştirmem, lastiklerimi ise belki 1.7 yapabilirim.

herkese iyi oyunlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben soyle diyeyim.

6 aylik antrenmandan sonra,tabiki gelisme olur.Birde oynadiginiz rakipler kuvvetli degilse,raketinizde yavas gelebilir!

Ama,edindiginiz hizli raketi,birde sizden daha kuvvetli birisine karsi denerseniz.O zaman hizli raketiniz size çok hizli vede kontrolsüz gelecektir!

En iyisi.uzun zaman yavas ekipmanlarla oynayip,teknigi gelistirmektir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selamlar Tendon,

Raket seçim tarzın başlangıç için iyi görünüyor. İleride ise sadece lastik değerleriyle oynayarak (sünger ve sertlik derecesinden bahsediyorum) istediğin hız ve kontrolde bir oyun tarzına sahip olabilirsin. Belki de şimdi belirlediğin şekliyle tam uyum sağlarsın ve devam edersin. Konuya biraz daha yardımcı olması için daha önce yazmış olduğum bir yazı linkinide aşağıya ekliyorum. Sanırım yardımcı olur...

http://www.masatenisi.org/forums/index.php?showtopic=5107

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

malzeme olayının tüketim çılgınlıgına dönüştügünü daha ilk günden ''carbonla-aryletin mükemmel birleşimi'', ''hinokinin dayanılmaz cazibesi'' gibi ürün tanıtımlarını görünce anlamıştım mükemmel birşey varsa oda benim efenim odunla plastigi geçiniz(;

harcamalarınızı dengelemenin tek yolu hobilerinizi çeşitlendirmektir böylece teki için yapacagınız abartılı harcamayla 2-3 hobiyle ilgilenebilirsiniz misal ben rc-helikopter için ayırdıgım bütçeden yaklaşık 250ytl kısıp buraya aktarmıştım.

spor salonlarında ki parasal degeri olmayan dandik ötesi raketlerle bile saatlerce keyifle oynayabiliyorsam ben bu sporu seviyorum demektir ve bu amatör ruhu kapitalist düzene teslim etmemek için kendime 100ytl sınırı koyuyorum yapacagım kombide herkes böyle düşünse batar-fly(;

Ramazan dolayısıyla siparişimi ertelemiş bulunuyorum şimdi alsan olmaz oynamasan hiç olmaz bayramda görüşmek üzere :thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben soyle diyeyim.

6 aylik antrenmandan sonra,tabiki gelisme olur.Birde oynadiginiz rakipler kuvvetli degilse,raketinizde yavas gelebilir!

Ama,edindiginiz hizli raketi,birde sizden daha kuvvetli birisine karsi denerseniz.O zaman hizli raketiniz size çok hizli vede kontrolsüz gelecektir!

En iyisi.uzun zaman yavas ekipmanlarla oynayip,teknigi gelistirmektir.

sevgili Nejdet bey..dediklerinizde haklı olabilirsiniz ama bence değilsiniz..son cümlenizde dediğiniz şeyi bu işi amatör ruhla yapan kaç kişi gerçekleştirmiştir acaba?..usta dediğimiz,bu oyunu teknik taktik açıdan gayet iyi bilen kişiler bile çok kez hataya düşmüşlerdir..bir laf vardır..''tecrübe; hayatta yediğimiz kazıkların bileşkesidir'' diye..insan deneye deneye,yanıla yanıla usta oluyo..kimse anasının karnından bilgileriyle ,tecrübeleriyle çıkmıyo..malesef hocalar talkımı verirken bi yandan salkımı yemeye de devam ediyorlar..ayrıca hız konusuna gelirsek;Saadettin abi nin bi yazısında dediği bişey var..''en iyi ekipman kişinin kendisidir'' diye..e ozaman bu durumda en yavaş ekipmanla istediğimiz kadar hızlı olabileceğimiz gibi,en hızlı ekipmanlada istediğimiz kadar kontrollü oynayabiliriz..sonuç olarak yine iş bizde bitiyor.. ;):

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Saadettin abi en iyi ekipman kişinin kendisidir derken ekipmanlara değil tekniğe dikkat çekmek istiyor bence. En hızlı ekipmanla istediğimiz kadar kontrollü oynayabilseydik tüm ekipmanlar aynı olurdu. Nasıl olsa herkes istediği gibi oynayabiliyormuş gibi bir mantık çıkar. Sonuçta yavaş ekipmanla başlamak gerektiğine inanıyorum. Emeklemeden koşulmayacağını düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Saadettin abi en iyi ekipman kişinin kendisidir derken ekipmanlara değil tekniğe dikkat çekmek istiyor bence. En hızlı ekipmanla istediğimiz kadar kontrollü oynayabilseydik tüm ekipmanlar aynı olurdu. Nasıl olsa herkes istediği gibi oynayabiliyormuş gibi bir mantık çıkar. Sonuçta yavaş ekipmanla başlamak gerektiğine inanıyorum. Emeklemeden koşulmayacağını düşünüyorum

bla bla bla..yazmak için yazmak..insanın dediğiyle yaptığı birbirine uymadımı böyle komik durumlar çıkıyor ortaya..geçmiş mesajlarına baktım da daha şurda profesyonel malzemeye geçeli 3-5 ay olmuş..ve oynadığın kombinasyona bak..off ++ tahta kullanan üzerinede 2.2 kalınlıkta faster takan babam sanki..emeklemeden koşan kim acaba bu durumda...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bin düşünüp bir söylemek lazım sözünü pek önemsemeden yazmış olduğunuz mesajda hem gayet kabaca konuşmuşsunuz hemde bilmeden etmeden tahminlerinize göre bazı ithamlar öne sürmüşsünüz. Benim bundan önceki raketimin sünger kalınlığı 2.0 mm idi. Ben emekleme safhasını geçtim siz merak etmeyin. Şu raketimi alana kadar yavaş raketlerle çok oynadım. Çocukluğumdan beri masa tenisi oynuyorum zaten sadece en iyi ekipmanlarla tanışalı 3-5 ay oldu masa tenisine başlayalı değil. Lütfen biraz kibar olun ben bu yorumunuza rağmen "siz"li hitap ediyorum "yazmak için yazmak" boş konuşuyorsun demektir. Boş konuşmak asıl belli bir bilgiye sahip olmadan konuşmakir. Bu kabalığı size yakıştıramadım. Bu tartışmayı uzatmak istemiyorum bu yazıyı okuyunca cevabınızı siliniz yada değiştiriniz ben de mesajımı sileceğim. Böyle tartışmalara ve bu ortamı bozmaya gerek yok.

İyi günler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 11 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..