Jump to content
Masatenisi.org Forum

Kombi Raket Fikirlerinizi Almak İstiyorum

Guest Paranoia

Recommended Posts

sanırım çok açıldı bu konular affınıza sığınarak birde ben açıcam, 4 sene masa tenisi oynadım bi kaç sene aradan sonra yine şuan aktif olarak haftada min.3-4 gün oynamakdayım,oyun tarzıma gelince attack ve dafans oynayabilirim,forehand iyi spin ve sert şutlara imkan versin,backhand ise biraz daha kontrollü rakibin spin ve kesmelerinden etkilenmesin ve sert şutlara imkan versin tam benlik olur,bu arada elim biraz küçükdür onuda belirtiim :)aslında iyi bir oyuncu olduğumu düşünüyorum ama eksik yönüm ekipman lar hakkında yeterli bilgim yok,kullandığım hazır raketleri bilinçsiz olarak kullandım,paramın yettiği butterfly modellerini aldım işte :). umarım doğru anlatmayı becerebilmişimdir eğer eksik yada yanlıs bir anlatım olduysa yönlendirmelerinizle kendimi ifade etmeye çalışırım,ayrıca tavsiye ediceğiniz ekipmanları ist avrupa yakasında bulabilceğim bir yerde söylerseniz bu masa tenisi aşığına çok yardım etmiş olursunuz,tekrar forum kirliliği yarattıım için özür diliyorum,yardımlarınız için şimdiden çok tşk ediyorum,saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tahta alarak all veya all+ bi tahta işini görür.. Ağırlığı ve hissi sana uyan bütçene uygun olanı almanı tavsiye ederim. (Defans ve atak oynayan oyuncular allround'dur bunun için allround tahta önerilmiştir)

Lastik olarak;

fh: spin ve şut atmak istiyorsan sert yapışkanlı çin lastiklerini dene derim ama 2.0 mm de kontrol sorunuda olmaz....

bh: kesiklerden spinlerden etkilenmeyen lastik benden habersiz çıkmadıysa yok ama bh spin atmam dersen atak tırtıklara bakabilirsin spin kesiklerden az etkilenir ve sert şut atabilirsin ama spin atmazsın ve tekniğini değiştirmek zorunda kalırsın zira bu lastikler farklı bi ihtisas ister....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kullandığın hazır raketlerin adını vererek onların üzerinden yorum yaparsan daha iyi yardımcı olabilirim. Butterfly'ın çoğu modeliyle oynadım. Hangi raketin hangi yönlerini beğenmediğinden dolayı kombi yapmak istiyorsun ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yeni başlayanlar bölümünde ekipmanlar hakkında bilgiler var onları okumadıysanız bir bakın derim

yorumlarınız için size ve diğer arkadaslarada tşk ederim,bahsettiğiniz kısmıda inceledim ama marka ve modeller hakkında bilgi sahibi olmadığım için buraya konu açma gereği duydum.tahta all + elime uygun bişey alıcam ama lastik modelleri hakkında yardım ederseniz sevinirim,backhand de attack dan ziyade defansif işime yarıycak bir lastik,topu hissedebilceğim,sert şutlarda yani topu uçurmuycak bir lastik (umarım doğru bi açıklama yaptım :) )istiyorum,forehand ise sert ve spinli şutlara uygun bir model önerebilirsiniz,yani bana marka ve model olarak yazarsanız çok memnun kalırım,dediğim gibi modelleri tanımıyorum,tekrar tşk ederim ilgilendiğiniz için ve vaktinizi çaldığım içinde k.bakmayın..

not : şuan elimde bir hazır raket var , henüz kullanmadım bi arkadasım dan bana kaldı :) sıfır raket , butterfly ın timo boll edition isimli bir modeli çok da kalite birşey değil gibi amao raketi tanıyorsanız nasıl bir oyun tarzına uygundur,şöyle bi baktımda backhand de sünger ince forehand de ise daha kalın , lastik ve tahta için yorum yapamıorum :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yorumlarınız için size ve diğer arkadaslarada tşk ederim,bahsettiğiniz kısmıda inceledim ama marka ve modeller hakkında bilgi sahibi olmadığım için buraya konu açma gereği duydum.tahta all + elime uygun bişey alıcam ama lastik modelleri hakkında yardım ederseniz sevinirim,backhand de attack dan ziyade defansif işime yarıycak bir lastik,topu hissedebilceğim,sert şutlarda yani topu uçurmuycak bir lastik (umarım doğru bi açıklama yaptım :) )istiyorum,forehand ise sert ve spinli şutlara uygun bir model önerebilirsiniz,yani bana marka ve model olarak yazarsanız çok memnun kalırım,dediğim gibi modelleri tanımıyorum,tekrar tşk ederim ilgilendiğiniz için ve vaktinizi çaldığım içinde k.bakmayın..

not : şuan elimde bir hazır raket var , henüz kullanmadım bi arkadasım dan bana kaldı :) sıfır raket , butterfly ın timo boll edition isimli bir modeli çok da kalite birşey değil gibi amao raketi tanıyorsanız nasıl bir oyun tarzına uygundur,şöyle bi baktımda backhand de sünger ince forehand de ise daha kalın , lastik ve tahta için yorum yapamıorum :)

Stiga allround cr tahta bence güzel

Fh lastik Geo spin tacky 2.0 mm

bh ben bilmiyorum bu lastiği biraz araştırayım :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bende o raketten de var ve iddia ediyorum Butterfly'ın en iyi hazır raketi. Ben 2 sene önce almıştım. Geçen sıfırını inceledim kalite bayağı azalmış. Yeni raketlerde kullanılan süngerler bulaşık güngeri gibi. Benim raketin süngeri daha dinamik kombi lastikler gibi. Sizdeki raketi deneyin ama pek beğenmeyeceksiniz. Doğru dürüst spin bile yapamazsınız.

Bh için g555 size uymaz çünkü çok spinli bir lastik. Tahta olarak da tibhar revolt gözüme çarpıyor. BH lastiğine dipper önerebilirim yorumlar fena değil lastiği aldım ama yapıştırmadım. Denedikten sonra tekrar yazarım

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben forehand 2.0 mm,, backhand 1.7 veya 1.5 dedim kontrollü olması açısından :D:

evet biraz araştırdımda tam tarif ettiğin gibi karar verdim bende peki marka yada model çeşitleri var bunlar arasında nasıl seçim yapıcam önerilerinizi yazarsanız bu 2 lastik için çok mutlu olurum,biraz urastırdım sizi ama artık kusura bakmazsınız :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Solüsyonsuz G2 Fx çok iyi bir lastik forhand için kullanabilirsin.

Ben Çin lastiklerini tavsiye etmiyorum.

Ucuz diye alıyoruz bazen ama fiyasko oluyor sonra. Yine de kullanıp memnun kalanlar da var tabi.

Forhand için Tenergy de olabilir aslında ama Butterfly lastiklerin sıfırları çok pahalı.

Forumdan temiz 2.el almanı öneririm.

Kolay gelsin

Selamlar..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 1 Gizli, 20 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..