Jump to content
Masatenisi.org Forum

Toplucam Sizce ?

Guest SoulSlayer

Recommended Posts

Selam arkadaşlar 5-6 senedir masa tenisi sporunu yapıyorum, bi kaç turnuva deneyimim var, off bir oyuncuyum, bundan önce hep hazır raketlerle oynamıştım ama şu zamandan sonra bi raket toplamam gerektiğini anladım araştırmasını filan yaptım toplamak istedigim tahtayı-lastigi sizinle paylaşmak istiyorum ve yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşkkürler...

Tahta= http://www.spinspor.com/product_info.php?c...products_id=141

Lastikler= http://www.spinspor.com/product_info.php?c...products_id=216

Lastiği 1.9 düşünüyorum ilk başta.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hazır raketten sonra bunu almak kusra bakmayın ama saçmalığın daniskası olur. :) Bence lastikleri Bryce Speed almanız lazım.

hatta 2.1 mm ve 3-5 kat solüsyon sürerse müthiş kontrollü olur sriver g2fxten hele schlager carbon üstünde mükkemmel bir oyun sergiler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tşkkürler arkadaşlar güzel öneriler (bravo..)

Forumda ilk topic-msjım vede mükememel bi karşılayış. Sağolun.

Mod-Admin var ise konuyu kapatmasını istiyorum.

Sevgili SoulSlayer,

Canberk arkadaşımız doğru bilgiyi iyi niyetle verdi. Bense seçimin hatalı olduğunu belirtmek adına durumu şaka ile karışık belirtmek istedim. Lütfen gerek ekipman yorum değerlendirme, gerekse ekipmn tavsiyesi isteyenler bölümünü biraz karıştırın. Stilinizin size göre OFF olması size bu tip ekipman ihtiyacı doğurmaz. Hele ki ilk profesyonel nitelikli raketiniz olacağı düşünülürse böyle bir raket oyununuzu sadece ve sadece kötüye götürür. Burada birçok arkadaş tavsiye istiyor ama genelde tüm bu yazışmalar fasa fiso olarak kenarda kalıyor. Sitelerde hız 100 spin 1000 gibi değerlere bakıp bildiğini okuyor arkadaşlar, umarım siz farklı hareket edersiniz

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tşkkürler arkadaşlar güzel öneriler (bravo..)

Forumda ilk topic-msjım vede mükememel bi karşılayış. Sağolun.

Mod-Admin var ise konuyu kapatmasını istiyorum.

helal olsun kim tutar sizi

konu kapatılmasın :(

daha iyi yorumlar gelir sinirlenmeyin hemen acele davranmayın

raket bulmak zor iştir ya 1 tane alacaksınız nazlanmadan(çekmiyo atmıyo v.s raket bunları kendi yapmaz siz oynunuz geliştireceksiniz fakat lastik bayatsa yapcak bişii yok)oynayacaksınız

yada ekipman dünyasına kendinizi kaptırıp heba olacaksınız bu yüzden ilk raketinizi iyi secmeniz lazım

schlager carbon oldukça hızlı bir tahtadır kontrolü hazır raketten sonra zordur kontrol ederim dersiniz ama bu zamana kadar dışarı çok top gider onun yerine off sınıfında carbon olmayan bir raket suanda uzun süre işinizi rahatlıkla görür örnek boll forte üzerine sriver g2fx 1.9 olabilir sık antreman yaparak çok çabuk alışabilirsiniz zamanla hızı yavas kaldıkca lastik kalınlığını arttırırsınız öylede yavaş gelmeye başlarsa tahtanızı degistirirsiniz tabi bunu uzun aralıklara yayarsanız daha iyi olur

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hmm bu yorumlar ilk başta olsaydı daha iyi olmazmıydı sizlere saygım sonsuz ama öyle cümleler görünce kendime hakim olamadım. ben şu şekilde düşündüm almışken iyi bi tahta ( carbon) alıyım lastik seçimide size göstermiş oldugum 1.9mm olarak düşündüm yani biliyorum çok atıcak belki gelen toplar tavana gidicek ama bunlar bi zaman sonra nötrleşcek ilerki zamanlarda elim off+ bi lastige alıştıgı ve o lastik artık bana yetmedigi zaman daha + bi lastige donuş yaparım diye düşündüm.

Herhangibir terbiyesizlik yapmış isem affola.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben şu şekilde düşündüm almışken iyi bi tahta ( carbon) alıyım olarak

carbon tahtalar hep ilgi çekici iyi olarak gözüküyor fakat suanda anlatınca pek anlasılmıyor oynamak lazım bence carbon tahta iyi die birşey yoktur defansçılar neden carbonla oynamıyor ozaman, tahta oyun stiline kalmıs birşey o iyi diye carbon alırsınız fakat size uymayabilir

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben sizin yerinize M.Maze carbon alırdım yada Nittaku Acostic veya Violin bu tahtalar yeterince hızlı ve kontürollü üzerine 1.8(1.9) veya 2.0(2.1) lastik takarım ve oyununuzu çok uzun vade götürecek bir kombine yapmış olursunuz.

Tahtayı ve lastikleri pahalı seçim yaptığınız için önerdim bu tahtaları ama başka markalardan daha ucuz kombinede yapabilirsiniz.

Lastik olarak sadece kalınlık belirtim o kadar çok çeşit varki işiniz azıcık zor.Forumdaki arkadaşların kombine seçimlerini okursanız bir yerlere varabilirsiniz.Ardığınız malzeme için şansınız bol olsun..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selam arkadaşlar 5-6 senedir masa tenisi sporunu yapıyorum, bi kaç turnuva deneyimim var, off bir oyuncuyum, bundan önce hep hazır raketlerle oynamıştım ama şu zamandan sonra bi raket toplamam gerektiğini anladım araştırmasını filan yaptım toplamak istedigim tahtayı-lastigi sizinle paylaşmak istiyorum ve yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşkkürler...

Sevgili SoulSlayer, bu düşündüğünüz ekipman yerine Ekipman Satanlar / Arayanlar bu ekipman senin işine bence daha iyi yarar..

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hmm bu yorumlar ilk başta olsaydı daha iyi olmazmıydı sizlere saygım sonsuz ama öyle cümleler görünce kendime hakim olamadım. ben şu şekilde düşündüm almışken iyi bi tahta ( carbon) alıyım lastik seçimide size göstermiş oldugum 1.9mm olarak düşündüm yani biliyorum çok atıcak belki gelen toplar tavana gidicek ama bunlar bi zaman sonra nötrleşcek ilerki zamanlarda elim off+ bi lastige alıştıgı ve o lastik artık bana yetmedigi zaman daha + bi lastige donuş yaparım diye düşündüm.

Herhangibir terbiyesizlik yapmış isem affola.

Tahtanın iyisi kötüsü kesinlikle karbonuna kevlarına göre olmuyor. Zaten karbon nedir ki? Kömür desek yeridir. O bakımdan en kalitesiz üreticiler bile kolayca karbonu vs.yi tahtalarına koyup satıyorlar. Ama ağacın en iyisini, her bir katın yapışma biçimini, işçiliğini en hasından yapamıyorlar. Karbonun tahtaya kattığı şey sertlik (buna bağlı olarak hız) ve tahta yüzeyin genelinde daha homojen atış karakteridir. Bunun dışında kalitesine, iyiliğine, kötülüğünr bir etkisi yoktur. OFF+ tahta size niye fayda sağlamaz kısmına gelirsek; Şu an için tekniğinizin harika olduğunu kabul edelim. OFF+ karbon tahta OFF veya daha düşük hızlardaki tahtalara göre aynı lastiklerle nispeten daha az spin demektir. Zira topun tahta ile temas süresi daha yavaş tahtalara göre daha kısadır. Bu da sizin topa vereceğiniz etkiyi daha kısa süre içersinde tatbik etmenizi gerektirir. Aynı şekilde buna bağlı olarak kontrolünüz de azalır. Siz bu raketi kontrol edebilseniz bile kontrol için daha kendi halinde bir tahtayı kontrol ederken harcayacağınız çabadan daha fazlasını göstereceksiniz. Bu bahsettiklerimi de maç sırasındaki yüzdenizi fena halde etkiler. Olay budur. Üşenmemişim yazmışım, şimdi farkettim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

"kontrolsüz güç,güç değildir"

geçiş aşamasında bu hatayı bende yaptım.maç kaybetmeye başlayınca anlıyorsunuz.carbon tahtadan bu aşamalarda uzak durun derim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşım bende senin düşündülerini düşünüp bu hatayı yaptım. Tahtam zylon fiber yeni teknoloji ve şu anki en üst nokta ama daha iyi oynuyormusun?? dersen oynamıyorum!!! ekipman alan satan bölümüne bakarsan bende bu hatamı telafi etmeye çalışıyorum tahtamı satıyorum... Açtığım bir diğer konudada yumuşacık lastik önerisi istedim çünkü ben bu oynunu oynamak ve kendimi geliştirmek istiyorum... Bak dünyanın 35. sırasındaki adam hazır raket tatası ile oynuyor... Yani raketle değil masatenisi ile ilgilen... Amacımız bu oyundan zevk almak ve/veya bu oynuda ilerlemek ise buna göre ekipmanlar kullanmalıyız...

Sende birçoğumuzun düştüğü bu hataya lütfen düşme.... Ve bula bildiğin en hisli all, all+ tahtaya bulabildiğin en yumşak en hisli lastikleri tak ve oyna...

İyi oyunlar... Selamlar...

Mert Can ÜREK

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şu hazır raket tahtasıyla oynayan adamı merak ettim kim acaba ??? Ranking e baktım ama değişiklikler var en iyisi sorayım dedim.

Soul Slayer öncelikle forumumuza hoş geldin gelen ilk cevapların uslübu hoşuna gitmemiş olabilir ama zamanla alışır hatta sen de öyle yazarsın. Forumdaki ilişkiler abi-kardeş havasında olduğu için mesajlar resmiyetsiz ama samimi yazılıyor ve herkes birbirine karşı çok yardımsever

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

teşekkürler bilgi için. ben de merak etmiştim. biraz daha merakımı gidermek için baktım bazı yerlere. solak, sadece raketinin forhandini kullanan ve pimple-out lastik tercih eden sıradışı bir oyuncu olduğu yazıyor. 50 yaş dolaylarında sanıyorum. bu arada geçen sene ranking'de 24'e kadar yükselmiş. helal olsun valla.

bir de maç videosunu gördüm: http://www.youtube.com/watch?v=UNyN_UGJFCA

acele edin, yutub kapanmadan yakalayan izler =)))

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 24 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..