Jump to content
Masatenisi.org Forum

Ekipman Yardımı İstiyorum

Guest joo se hyuk

Recommended Posts

Ben Defence Alpha ile oynuyorum

Ama forhand im bir defansçıya göre oldukça iyi.

İyi top spin ve kontra spin yapabiliyorum (İdolümüz joo se hyuk) :P:

Bu nedenle tahta olarak Joo Se Hyuk düşünüyorum.

Sizden lastik konusunda yardımcı olmanızı istiyorum.

Benim düşündüğüm kombinasyonlar şunlar:

Tackfire D 1.9mm kırmızı

TSP Curl P1 R 1.3 mm siyah

Donic Coppa Jo Platin soft max

TSP Curl P1 R 1.3 mm

Dr.Neubauer Domination Tuned 2.0mm siyah

Dr.Neubauer Grizzly 0.6 mm kırmızı

Yardımcı olur;fikir beyan ederseniz sevinirim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bildiğim kadarıyla joo'nun fh lastiği tackifire d, onun gibi mi oynamak istiyorsun yoksa kendi tarzını geliştirmek mi istiyorsun.

bir de; bir taraftan tackines d, diğer taraftan coppa jo platin mi? diyorsun biraz çelişkili durum değil mi? dr neubauer lastikleri bilmiyorum ama diğer iki lastik çok farklı tarzlarda oyunlar için.

ve feint longII galiba yasak lastikler arasında, onun yerine farklı uzun tırtıl düşünürsen daha mantıklı olur, turnuvalara girmem diyorsan başka tabi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

O ikililer kendi aralarında kombinasyon sanırsam (o:

Ben de Joo se Hyuk hayranı bi gencim kuzen gibi..

Onun tarzında bi ara oynamaya çalıştım ancak ne yazık ki uzun tırtıkları kullanmak öyle sanıldığı kadar kolay olmadığından ve ben de pek üstüne düşmediğimden beceremedim biliyorsun (o:

Forhandden sadece atak yapmak istiyorsan ve forhandine güveniyorsan yumuşak solüsyon gerektirmeyen bir lastik al bu platin soft da olur tenergy de olur ne bilim domination tuned u denemedim ama o da bu özellikteyse olur tabi..

Anti ile oynamak kolay ama rakipleri uzun tırtıklı kadar zorlamaz söyliyeyim..

Yine de bir kaç farklı kombinasyon yapıp sana en uygununu kendin arayıp bulmanda fayda var diye düşünüyorum sevgili kuzen (o:

Bunu direk bana da sorabilirdin yani (o:

Görüşürüz

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Valla feint yasaklandımı abim bilmiyorum ama TSP Curl çok tutuluyor..

Kuzen Tsp Curl P1 ya da Bambooyu deneyebilirsin.

Bir de Deniz Ertuna abimizin Andro lastiği var ama tam olarak bilmiyorum Lp-22 olabilir..

Defansçılar yorum yazsın artık benim pek fazla bilgim yok;bu kadar (o:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tarzım joo nun tarzına yakın;tek fark o forhandden de kesiyor :D:

Eğer biraz daha geliştirebilirsem forhand kesiğimi aslında tackfire d mükemmel olur.

Tsp Curl un methini çok duydum ama hiç oynayamadım

Feint long II 1.3mm oynadım servis karşılamalar,top açmalar vs iyiydi

Aslında benim merak ettiğim şey Anti lastikler ve Tsp curlla oynayıp oynayamayacağım?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aslında benim merak ettiğim şey Anti lastikler ve Tsp curlla oynayıp oynayamayacağım?

İşte asıl sorun burada başkalarının yorumu değil senin bu karışımla nasıl bir oyun sergiliyeceğin ,yeni lastikler ve sizin birbirinize ne derece uyum sağlıya bileceğin, tek çözüm ise alıp denemen yada elindeki malzemeyle yola devam etmen şansın bol olsun..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

fl2 ile oynuyorsan curl p1-r ile de gayet güzel oynarsın. anti lastiklerden kastın grizzly & gorilla falan ise hiç bulaşma bence. hem çok pahalı hem de oyun tarzınla alakası yok. neubauer in yeni videosunu izlersen ne demek istediğimi anlarsın.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Galiba haklısınız arkadaşlar en iyisi hiç bulaşmamak gorilla ve grizzlye.

Beleş sayı almak insanın iştahını kabartıyor halbuki Joo bir sayı almak için kaç top kesip,kontra spinler atıyor :P:

Kısa süre içinde TSP Curl siparişi vericem ancak tackfire drive Türkiye'de yok. bu yüzden bir süre forhandden sadece atak yapıcaz artık;kesmeyi unuttum ;):

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tackiness d 1.7

feint long 2 1.1

defans alfa

:pirpir: Ben de zaten 1.5mm tackiness d ve 1.3mm feint long II ile oynuyorum sevgili kardeşim..

Ama yine de ilgilendiğin,görüş belirttiğin ve yardımcı olmaya çalıştığın için sağol :thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tackiness d 1.5 dan 1.7 ye, spine katkı (hala kesmelerde kontrol)

feint long2 1.3 (belki 1.1, kontrole katkı ) veya andro lp22 1.0mm

def alfa, emin...

joo tahta sert,bariz hızlı(alfa'yla mukayese): yeni uyumlan(ama)ma süreci, genellikle topları orta ve uzak mesafede(geç) ve çok düşürerek kesme..

tackifire drive bi bakıma hızlı bir takines gibi,öneri: joo tahtada 1.9 yerine 1.7(özellikle masaya yakın kesmelerde kontrole bariz katkı ve hala fevkalade spin)

veya 1.7-1.8 gibi hammond pro alpha..

curl p1r, max.etki,max risk,tam pro malzeme, öneri:1.0mm,1.3 değil ...veya 1.4-1.7 (1.5)mm ...

feint veya androyla oynamak bariz daa kolay görünüyor..

çok hızlı bir kombi (se hyuk joo 1.9 tackif drive'ı yapıştırarak oynuyor idi,acep şimdi neyliyor?)

1.5tan 1.7-1.8e geçişin spinlere katkısı çok belirgin...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tackiness d 1.5 dan 1.7 ye, spine katkı (hala kesmelerde kontrol)

feint long2 1.3 (belki 1.1, kontrole katkı ) veya andro lp22 1.0mm

def alfa, emin...

joo tahta sert,bariz hızlı(alfa'yla mukayese): yeni uyumlan(ama)ma süreci, genellikle topları orta ve uzak mesafede(geç) ve çok düşürerek kesme..

tackifire drive bi bakıma hızlı bir takines gibi,öneri: joo tahtada 1.9 yerine 1.7(özellikle masaya yakın kesmelerde kontrole bariz katkı ve hala fevkalade spin)

veya 1.7-1.8 gibi hammond pro alpha..

curl p1r, max.etki,max risk,tam pro malzeme, öneri:1.0mm,1.3 değil ...veya 1.4-1.7 (1.5)mm ...

feint veya androyla oynamak bariz daa kolay görünüyor..

çok hızlı bir kombi (se hyuk joo 1.9 tackif drive'ı yapıştırarak oynuyor idi,acep şimdi neyliyor?)

1.5tan 1.7-1.8e geçişin spinlere katkısı çok belirgin...

Eyv.

bu aklımda :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 16 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..