Jump to content
Masatenisi.org Forum

2008 Olimpiyatlarına Ülke Olarak Ne Yapmaya Gittik..?

Guest ktm

Recommended Posts

Baskette ABD Yunanistan basket maçını seyrettim ilk yarı 20 sayı fark attı ABD .Bunu niye anlattım bizim 12 dev adam ortada yok ,fark yeme şansı hiç yok.Haltercilerimiz ismi var cismi yok,güreş ata sporumuz bizimle bir alakası yok gibi ,bu örnekler çoğalır ama biz devamlı yok oluruz.

Biraz önce su bazlı nasıl yapıştırılır adı altında bir konuya bir şeyler yazdım .Bizler toplum olarak bitmek tükenmeden bir şeylere istikrarlı bir biçimde çağre arayışlarımıza bayılıyorum ama boşuna olduğunu bir türlü anlıyamıyoruz yada anlamak istemiyoruz.ITTF daha ne diyecek arkadaşlar.Fabrika çıkışı olan bir lastik ya hormonludur yada hormonsuz,sadece su bazlı ile yapıştırılacak BİTTİ.

Alırsınız 2 lastik bir tahta yanınada su bazlı bir yapıştırıcı sürün yapıştırın olsun bitsin rahat edelim der ITTF hala bizler bir arayış içersinde döner dururuz.Sonuç Yunanistan basketbol milli takımı olimpiyatlarda,masa tenisinde ismi olan Kreanga var bizde ne var HİÇBİRŞEY.

Arkadaşlar birde kurallar içinde bir şeyler yapmayı denesek çağreler aramasakta çalışsak belki birşeyler olurmu diye düşüneceğimize hep avantadan nasıl kazanırım peşinde koşmaktan toplum olarak bir türlü kurtulamadık ,eskilerin bir lafı vardı avantaya kaçan sürünür bizde o misal sürünmekten başka yaptığımız hiç bir şey yok,birazda oyunu kuralları içinde yapmaya uğraşalım azimle çalışalımda başkalarından çok kendimizi seyredelim övgüler düzelim anketlere koyalım.

Asıl konu konu başlıği varmı bir yorumunuz.?

Kalın sağlıcakla..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Baskette ABD Yunanistan basket maçını seyrettim ilk yarı 20 sayı fark attı ABD .Bunu niye anlattım bizim 12 dev adam ortada yok ,fark yeme şansı hiç yok.Haltercilerimiz ismi var cismi yok,güreş ata sporumuz bizimle bir alakası yok gibi ,bu örnekler çoğalır ama biz devamlı yok oluruz.

Biraz önce su bazlı nasıl yapıştırılır adı altında bir konuya bir şeyler yazdım .Bizler toplum olarak bitmek tükenmeden bir şeylere istikrarlı bir biçimde çağre arayışlarımıza bayılıyorum ama boşuna olduğunu bir türlü anlıyamıyoruz yada anlamak istemiyoruz.ITTF daha ne diyecek arkadaşlar.Fabrika çıkışı olan bir lastik ya hormonludur yada hormonsuz,sadece su bazlı ile yapıştırılacak BİTTİ.

Alırsınız 2 lastik bir tahta yanınada su bazlı bir yapıştırıcı sürün yapıştırın olsun bitsin rahat edelim der ITTF hala bizler bir arayış içersinde döner dururuz.Sonuç Yunanistan basketbol milli takımı olimpiyatlarda,masa tenisinde ismi olan Kreanga var bizde ne var HİÇBİRŞEY.

Arkadaşlar birde kurallar içinde bir şeyler yapmayı denesek çağreler aramasakta çalışsak belki birşeyler olurmu diye düşüneceğimize hep avantadan nasıl kazanırım peşinde koşmaktan toplum olarak bir türlü kurtulamadık ,eskilerin bir lafı vardı avantaya kaçan sürünür bizde o misal sürünmekten başka yaptığımız hiç bir şey yok,birazda oyunu kuralları içinde yapmaya uğraşalım azimle çalışalımda başkalarından çok kendimizi seyredelim övgüler düzelim anketlere koyalım.

Asıl konu konu başlıği varmı bir yorumunuz.?

Kalın sağlıcakla..

ktm

bakmışlar burda lastik,tahta falan çok pahalı..demişler çin bu işin anavatanı ordan ucuza lastik falan alırız diye gitmişler..bana öyle dediler bilmiyorum ben onların yalancısıyım.. :P::lol:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Atalarımız "bir musibet bin nasihattan hayırlıdır" demişler. Olimpiyatlardaki bu tel tel dökülüşmüzden İnşallah ders alınırda ilerisi için çözümler üretilir. Yalnız üzülerek şunuda belirteyimki, daha iyisini hak etmiyoruz. İzmir Halkapınarda arkadaşlarımızın başına gelenleri bir düşünün. Spor yapmaya gelmiş sporculara, spor tesisinin bir görevlisi ile o sporun il temsilcisinin yaptıkları muameleye bakın ve bu anlayışla nereye varabiliriz bir düşünün. Çok üzülüyorum çok....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Atalarımız "bir musibet bin nasihattan hayırlıdır" demişler. Olimpiyatlardaki bu tel tel dökülüşmüzden İnşallah ders alınırda ilerisi için çözümler üretilir. Yalnız üzülerek şunuda belirteyimki, daha iyisini hak etmiyoruz. İzmir Halkapınarda arkadaşlarımızın başına gelenleri bir düşünün. Spor yapmaya gelmiş sporculara, spor tesisinin bir görevlisi ile o sporun il temsilcisinin yaptıkları muameleye bakın ve bu anlayışla nereye varabiliriz bir düşünün. Çok üzülüyorum çok....

Bu ülkeyi bir musibet değil bin musibet bile etkilemez, soran yok eden yok yolgeçen hanı herkes bildiğini okuyor.Bir bilgi birikimi yok üstüne konan artı bir şey yok sadece yok,yakında yok olup gidersek nerde hata yaptık diye hayıflanmıyalım doğru olan bir şeyler yapmadık ki.İzmir olayı başı bozukluğun yansıması ,vurdum duymazlık ,rezillik,kepazelik ne derseniz deyin iyi olan hiç birşey yok.

Hadi Elvan diyor gazetenin biri atletizimde bizim zamanımızda yerli malları haftası vardı yerli üretimleri kullanın ülke olarak gelişelim diye şimdi sistem bastır parayı ithal ürün kullan daha ekonomik boş ver gelişmeyi diyor.

Biz hala lastiğin rengi ,tahtanın sapı,solüsyonun suyu,üzümün çöpü derken ne yapacağımızı unuttuk ,boş verin artık unutmaya ve uyumaya devam artık ithal ürünler haftasını kutluyoruz bizlere geçmiş olsun,yolun yakınlığıda kalmadı ki erken dönelim..!

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selim bey, anlattıklarınızın hepsine katılıyorum. Ancak, sizden daha umutluyum. Şu anda sporda dibe vurduğumuzu düşünüyorum. Yani daha aşağı ineceğimiz bir yer kalmadı gibi. Dolayısı ile mızrak çuvala sığmaz oldu. İster istemez bir takım çareler aranacaktır, diye düşünüyorum. Yada böyle olmasını arzu ediyorum. İnşallah bu seferde hiçbir yokmuş, herşey güllük gülistanlıkmış gibi devam edilmez. Umut işte........

Herkese selamlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selim bey, anlattıklarınızın hepsine katılıyorum. Ancak, sizden daha umutluyum. Şu anda sporda dibe vurduğumuzu düşünüyorum. Yani daha aşağı ineceğimiz bir yer kalmadı gibi. Dolayısı ile mızrak çuvala sığmaz oldu. İster istemez bir takım çareler aranacaktır, diye düşünüyorum. Yada böyle olmasını arzu ediyorum. İnşallah bu seferde hiçbir yokmuş, herşey güllük gülistanlıkmış gibi devam edilmez. Umut işte........

Herkese selamlar.

Hep umutla senelerce bekledik hiç birşey olmadı dahada kötüye gitti iyiye gitmesi için bir neden olması gerek ama yok .Halkımız can derdine düşmüş ekonomik olarak, hiçbir şeyi gözü görecek hali kalmamış yapılmak istenende buydu yapıldı.Baskıyı başımızdakilere taban yapardı şimdi yok herkez at koşturuyor.

Halterde bir sporcumuz 165 kiloyu 3 hakkında kaldıramadı 150 kiloyu bıraksınlar kaldıramaz antrenörü sırtını sıvazlıyor o sporcu daha öncedeki şampiyonada sıfır çekmişti.Ağlıyacağı yerde sporcumuz gülüyor ve biride onun sırtını sıvazlıyor ağlatacak yetkili varmı yok.

Ben daha bu ülkenin nesinden umutlu olayım artık ülke olarak hiç birşeyimiz yok olması için eğitilmiş bir toplum olması lazım ,o toplumda bizde yok.Sizler umudunuzu yitirmeyin bizler avrupa birliğini göremedik sizler görürsünüz inşallah.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ülkemizin Olimpiyatlarda ki başarısızlığı beni hiç şaşırtmadı. Neden şaşırtmadığını bir kaç cümleyle açıklamaya çalışayım.

Elle tutulur, uzun vadeli bir spor planı (politikası) yapmaktan uzak bir ülkenin hazırı yemekten ve tüketmekten başka yapacak hiçbir şeyi olamaz. Yarını için hazırlık yapmayan bir ülkenin de başarılı olması beklenemez.

Bu ülkenin bir çocuğu sporu öğreneceği en uygun yaşlarda hafta da sadece 45 dakika spor dersi görmektedir. Soruyorum size haftada 45 dakikalık bir spor dersiyle bir çocuk 8 yaşında sporu ne kadar sevebilir? Yada 45 dakikada ne kadar spor yapabilir? Olimpiyatlarda başarılar elde eden ülkelerin 8 yaşındaki çocuklarının haftada 4-6 saat spor dersi gördüğünü düşünürsek bizim neden alt yapı konularında başarısız olduğumuz anlaşılacaktır.

Ayrıca sporu öğretmekle görevli olan öğretmenlerinde ayrı tellerden çalması ve günü kurtarma çabaları ile yapmış oldukları çalışmalarda ayrı bir tartışma konusudur.

Bu ülkeyi yönetenler bu gerçeği görmekten uzak politikalar ürettiği sürece her zaman başarısız olmaya mahkumdur.

Naim, Halil ve Hamza aktif sporu bıraktıktan sonra ne yazık ki Türkiye’nin eli kolu bağlanmış ve günü birlik bütün planları alt-üst olmuştur.

Bu ülkede ben spor bakanıyım diyen bir insanın artık şapkasını önüne koyup sağlam yetişmiş donanımlı kadrolarla bu ülkenin bundan sonraki 20-30 yılı için oturup plan yapması ve bu planı pratiğe dökmesi gerekmektedir.

Çözüm : Olimpiyatlarda başarılı olan ülkelerin (Çin-Kore-Amerika vb.) spor politikalarının Türkiye şartlarına uyarlanması ve Aynı anlayışla, aynı azimle altyapı çalışmalarının yapılması, tesis konusunda ki eksiklerinin giderilmesi bu ülkenin spor geleceğini kurtaracak ve sağlam temeller üzerine kurulmasını sağlayacaktır. Antrenörlerimizin çağın antrenman bilimi ve spor mantalitesi doğrultusunda yetiştirilmesi de ayrıca üzerinde durulması gereken en önemli konulardan birisidir.

Bu konuda çok ama çok yaralı olan birisiyim. Konu hakkında daha çok yazacak şeyler var ama ne yazık ki üzülerek söylüyorum yazacağımız çizeceğimiz şeylerin hepsi havada kalacak ve havanda su dövmeden öteye gidemeyecektir.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ne yapsın çocuklar kolay mı gezmişler ,tozmuşlar, yemiş, içmişler daha ne yapsınlar kısacası çok yorulmuşlar benim bildiğim tatilde dinlenilir.Yazık vallaha bu çocuklara valizlerini hazırlarken atlet,külot yanında bir kaç tanede yedek ithal sporcu koysaydık çantalarına bu kadar gezerken zorlanacaklarını bilseydik hepsi sakat kaldı şimdik ne yapacağız biz onlarsız...!

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ülkemizin Olimpiyatlarda ki başarısızlığı beni hiç şaşırtmadı. Neden şaşırtmadığını bir kaç cümleyle açıklamaya çalışayım.

Elle tutulur, uzun vadeli bir spor planı (politikası) yapmaktan uzak bir ülkenin hazırı yemekten ve tüketmekten başka yapacak hiçbir şeyi olamaz. Yarını için hazırlık yapmayan bir ülkenin de başarılı olması beklenemez.

Bu ülkenin bir çocuğu sporu öğreneceği en uygun yaşlarda hafta da sadece 45 dakika spor dersi görmektedir. Soruyorum size haftada 45 dakikalık bir spor dersiyle bir çocuk 8 yaşında sporu ne kadar sevebilir? Yada 45 dakikada ne kadar spor yapabilir? Olimpiyatlarda başarılar elde eden ülkelerin 8 yaşındaki çocuklarının haftada 4-6 saat spor dersi gördüğünü düşünürsek bizim neden alt yapı konularında başarısız olduğumuz anlaşılacaktır.

Ayrıca sporu öğretmekle görevli olan öğretmenlerinde ayrı tellerden çalması ve günü kurtarma çabaları ile yapmış oldukları çalışmalarda ayrı bir tartışma konusudur.

Bu ülkeyi yönetenler bu gerçeği görmekten uzak politikalar ürettiği sürece her zaman başarısız olmaya mahkumdur.

Naim, Halil ve Hamza aktif sporu bıraktıktan sonra ne yazık ki Türkiye’nin eli kolu bağlanmış ve günü birlik bütün planları alt-üst olmuştur.

Bu ülkede ben spor bakanıyım diyen bir insanın artık şapkasını önüne koyup sağlam yetişmiş donanımlı kadrolarla bu ülkenin bundan sonraki 20-30 yılı için oturup plan yapması ve bu planı pratiğe dökmesi gerekmektedir.

Çözüm : Olimpiyatlarda başarılı olan ülkelerin (Çin-Kore-Amerika vb.) spor politikalarının Türkiye şartlarına uyarlanması ve Aynı anlayışla, aynı azimle altyapı çalışmalarının yapılması, tesis konusunda ki eksiklerinin giderilmesi bu ülkenin spor geleceğini kurtaracak ve sağlam temeller üzerine kurulmasını sağlayacaktır. Antrenörlerimizin çağın antrenman bilimi ve spor mantalitesi doğrultusunda yetiştirilmesi de ayrıca üzerinde durulması gereken en önemli konulardan birisidir.

Bu konuda çok ama çok yaralı olan birisiyim. Konu hakkında daha çok yazacak şeyler var ama ne yazık ki üzülerek söylüyorum yazacağımız çizeceğimiz şeylerin hepsi havada kalacak ve havanda su dövmeden öteye gidemeyecektir.

Selamlar,

abi herşeyi gayet iyi açıklamışınız

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

millet olarak gerçekten başarılı olduğumuz tek spor güreşti.halterde naim ve halil bildiğiniz gibi devşirmedir.elvan da devşirme.taner sağır da devşirme.cem zeng melek hu da devşirme.selim bayrak ta devşirme.svetlana sudak ta öyle.yani devşirmelerle nereye kadar gidebileceğimizi sanıyorduk...

Güreştede sporcularımız beklenileni veremeyince(gerçi daha serbest var ama ondan da umutlu değilim)öyle ortada kaldık işte.

bide bi sorun daha varki o da çok en büyük sorun sanırsam.bizim ülkemizde futbola çok fazla önem veriliyor.öyle ki diğer sporların adı bile geçmiyor.gazetelerin spor sayfalarında bilde sandece futbol haberleri var.çok ufak bi kısım ya voleybol ya basketbol.hani büyük bi başarımız da yok ki futbolda.arjantinde de öyle bizim gibi futbola çok önem verilir ama adamların futbol başarısı ortada...

diyeceğim;olimpiyatlarda başarılı olmak istiyorsak spor tesislerinde ve spor kültüründe gelişmeliyiz.ve Cem zeng yerine İrfan tavukçuoğlunu olimpiyatlara göndermeye çalışmalıyız.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu sonuçları çin alsaydı spor bakanı hapse girerdi, japonya alsa zaten bakan harakiri yapardı. bizde hiçbişey olmayacak, eskisi gibi devam edecek herşey...

Resimlerin hepsine baktım hatırlattığın için teşekkür ederim.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Umduğumuzu bulabildikmi.?Yoka önümüze konanımı yedik. Yandı gülüm keten helva sayın başbakanımızda saydı bir şeyler sonra bende dahil dedi başarısızlık için.Ne bekleniyordu ki laubalilik almış başını gitmiş sorumlu denen kişiler hiç birşeyden haberleri yok, sadece günü kurtarmaya bakıyorlar,başarısızlık için nasıl bir bahane üretelimi sadece bunu düşünüyorlar.Yazık bu topraklara ,kimlerin eline kaldı.Sadece bahane üretiyor toplumca hiç birşey yapmıyoruz altyapı yok üstyapı yok yapmak istesekte yapacak bilgi birikimi yok ,var diyelim o bilgiyi kullanabilecek insan kapasitemiz yok.Bir toplum bu noktaya nasıl geldi, getirildi bunu bile algılayacak kapasite bile yok.Biz daha ne başarısından bahsediyoruz.Onlar oynar biz seyrederiz daha da çok seyredeceğiz bu gidişle ,aklımız başımızda değil elaleme teslim etmişiz Allah kolaylık versin hepimize..

T.Boll ,Samsonov,Ma Lin yokmu bizim takip edecek bir sporcumuz ülke olarak ,uyku halindeyiz.Melek HU yenilmiş yenen çinli Hem fakir hemde Fukara yenilen çinli neyi konuşalım ki biz atı alan Üsküdarı geçmiş biz daha uyuyoruz aman sakın uyandırmayın ayranı kabarır yoksa ..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Umduğumuzu bulabildikmi.?Yoka önümüze konanımı yedik. Yandı gülüm keten helva sayın başbakanımızda saydı bir şeyler sonra bende dahil dedi başarısızlık için.Ne bekleniyordu ki laubalilik almış başını gitmiş sorumlu denen kişiler hiç birşeyden haberleri yok, sadece günü kurtarmaya bakıyorlar,başarısızlık için nasıl bir bahane üretelimi sadece bunu düşünüyorlar.Yazık bu topraklara ,kimlerin eline kaldı.Sadece bahane üretiyor toplumca hiç birşey yapmıyoruz altyapı yok üstyapı yok yapmak istesekte yapacak bilgi birikimi yok ,var diyelim o bilgiyi kullanabilecek insan kapasitemiz yok.Bir toplum bu noktaya nasıl geldi, getirildi bunu bile algılayacak kapasite bile yok.Biz daha ne başarısından bahsediyoruz.Onlar oynar biz seyrederiz daha da çok seyredeceğiz bu gidişle ,aklımız başımızda değil elaleme teslim etmişiz Allah kolaylık versin hepimize..

T.Boll ,Samsonov,Ma Lin yokmu bizim takip edecek bir sporcumuz ülke olarak ,uyku halindeyiz.Melek HU yenilmiş yenen çinli Hem fakir hemde Fukara yenilen çinli neyi konuşalım ki biz atı alan Üsküdarı geçmiş biz daha uyuyoruz aman sakın uyandırmayın ayranı kabarır yoksa ..

ktm

bu kadar da karamsar olmayalım;bak 66kg serbest güreşte milli güreşçimiz ramazan şahin[hem de kazandıktan sonra çevirmenliğini yapan antrenöründen kaptığı bir iki cümleyi söylemeyi de başararak;{yani türkçeyi de öğreniyor yavaş yavaş}] olimpiyattaki ilk altın madalyamızı aldı;ayrıca bu kadar konuşmadan sonra baya bi hırs yaptığından yola çıkarak 2012 londra olimpiyatlarında da senden birşeyler bekliyoruz ktm :isterim:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bu kadar da karamsar olmayalım;bak 66kg serbest güreşte milli güreşçimiz ramazan şahin[hem de kazandıktan sonra çevirmenliğini yapan antrenöründen kaptığı bir iki cümleyi söylemeyi de başararak;{yani türkçeyi de öğreniyor yavaş yavaş}] olimpiyattaki ilk altın madalyamızı aldı;ayrıca bu kadar konuşmadan sonra baya bi hırs yaptığından yola çıkarak 2012 londra olimpiyatlarında da senden birşeyler bekliyoruz ktm :isterim:

Beni 2012 ye laik gördüğünüz için teşekkür ederim ,de ben bastonla yarışmala ancak katılabilirim az zaman kaldı kendime iyi bir baston araştırmaya başlasam iyi olur.Farketmiyor ki aslında herkes katılabilir. Sıfır çekeriz yada sakatlanmış ayağına yatarız amaç turistik bir gezi yapıyormuyuz önemli olan bu gerisi lafı güzaf.

Bu arada tekvando da erkeklerde bir bronz bayanlardada gümüş aldık neyseki bunlar devşirme değil,devşirmenin kıymeti olsa kendi ülkeleri için savaşırlar bunlar lejyoner amaç para gelsin gerisi masal ,basarsın paranın daha falasını alırsın ama seni gittikleri yerde zirveye taşıyamazlar.BU İŞLER PARAYLADA OLMUYOR .Toprak vatan içinde olmassa sporcunun, kaçınılmaz sonuç sıfır, söylemeye gerekde yok sonuç ortada değilmi..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Boksta bir boronz aldık diğerlerinden hiç ses çıkmıyor.Ne olimpiyatmış bu bizimkiler yerlerinimi yadırgadımı ne hiç sesleri çıkmıyor.

Bunları havaalanında zurna ilemi karşılarla yoksa davul tokmağıylamı bilinmez.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben bu devşirme sözünden müthiş dercede sıkıldım.. Devşirme sporcu - Türk Sporcu Ayrımının ülke sporuna bir fayda sağlamayacağını düşünüyorum. Yıllar önce de bu tartışmalar yapılıyordu bundan sonrada yapılacaktır.. Bu ülkede sporun çoğu branşlarda Devşirme diye adlandırılan sporcu ve transver edilen yabancı sporcu ve antrenörlerin gayreti, örnek ve idol teşkil etmelerinden dolayı geliştiğinide unutmamamız gerekir.. (Örnek: Futbolda, Dervall ve Piontek)

Tepkiler hep devşirme sporcu konusunda yoğunlaşıyor. Bu ülke adına yarışan öz be öz Türk olan sporcularımız neden bu kadar başarısız olduğunu araştırmak, değerlendirmek ve tartışmak gerekmez mi!! Güreş Milli Takımı bundan önce yapılan uluslar arası yarışmalarda da tel tel dökülmüş ve çoğu turnuvaları madalyasız terketmişti. Halter milli kampına sakat olduğu bilindiği halde yarışamayacağı kesin gözle bakılan Nurcan Taylan neden götürülmüştü. Bu örneklari dahada çeşitlendirebilir sayfalarca tek tek sporcuları yaşları ve son yıllar da yapmış oldukları dereceleri ile birlikte yazabilirim.. Artık bu ülkedee bir şeylerin değişmesi gerekiyor özelliklede millyetçi bakış açısıyla yapılan devşirme sporcu tartışmalarının son bulması gerektiğini düşünüyorum..

Tartışılması gereken asıl konun çok uzağında olduğumuzu da görüyorum.

Asıl tartışılması gereken konu NEDEN BU ÜLKEDE 30 YILDIR SPOR BAKANLIĞI YAPAN İNSANLAR AMATÖR SPORLARA GEREKN DESTEĞİ VERMEDİLER VE HALADA VERMİYORLAR..

NEDEN SPORCU YETİŞTİRMEK VE SPORU KİTLELERE YAYMAK İÇİN ÇALIŞILMIYOR. NEDEN ÜLKEMİZ DE HALA SPOR YAPACAK ALAN BULAMIYORUZ. YADA VAR OLAN SPOR ALANLARINI KULLANAMIYORUZ. NEDEN NEDEN NEDEN NEDEN BİTMEZ TÜKENMEZ NEDENLER NEDENLER NEDENLER....

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

devşirme sporcu ülke sporuna katkıda bulunuyorsa karşı değiliz ki, kimsenin olacağını da pek sanmıyorum. ama hem devşirme olup hem başarısız olmasını kabullenemiyorum ben şahsen.

dediğiniz gibi çalışma konusunda ve amatör sporlara verdiğimiz destek konusunda çok yetersiziz. cem zeng'in nişanlısı 2 aydır kamptaymış ve kimseyle görüşemiyormuş(disipline bakınız). işte çin'in başarısı burda yatıyor bence.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Öyle bir hal aldıki ortam hiç kimse bir çözüm yolu bulamıyor,sadece kitlenmiş bir vaziyette bekleniyor.Her tarafı bir başı bozukluk, vurdum duymazlık almış gidiyor.Bir şeyler yapmaya kalkışılsa önü kesiliyor.Cehalet almış başını şuursuzca ,bilinçsizce gidiyor.Koskocaman ülkenin bir kaptanı yok olmasıda hoş istenmiyor.Çobansız bir sürüye döndük ,dağıldık gidiyoruz bir bilinmeze Allah sonumuzu hayır etsin.Bir ülkenin her alanda çıtası düşürülse kaçınılmaz kötü sonuçlar bizlerin başına gelir.Hiç birşey umrumuzda değil yanımızda biri düşse kaldırmaya halimiz yok, mecalimiz yok ,isteğimiz yok.Halkımız bir sanal dünyada yaşıyor onur ,gurur,haysiyet nerede onu arıyor şuursuzca ama bir türlü ulaşamıyoruz.Hala birşeyler bekliyoruz ama boşuna bu günler iyi günlerimiz daha kötülerine yelken açtık farkında bile değiliz.Durum bu kadar kötümü..?Bu neki daha kötü günler bizleri bekliyor.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Vatanını en çok seven vazıfesini en iyi yapandır derler :kizgin:D

Dünyanın hep küçük gördüğü aşağıladığı Çin Vatandaşlarını sporcularını gördük ve son 2 gün netice açık ,ben sadece yazıklar olsun diyorum ,kimin ne kadr hazırlandığı hiç umrumuzda değil artık yeter diyoruz ,bu iş hak işidir ve ben ne hakkım varsa hakkımı helal etmiyorum :huh:

Sporcusundan yöneticisine ¨herkes geldiği getirildiği yeri doldurması lazım,dolduracak¨

Bahane değil ¨iyi hazırlandık ama sakatlandık ,işte gerekli desteği sağlamadılar ,ya inanan adam dere de yüzse altın alır ¨

İcraat istiyoruz icraat...

Baktın olmuyacak deki kardeşim bende sporcuyum ama ben hazır değilim halkımdan özür dilerim ,bayrağımızı dalgalandıramdık.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Nerede kalmıştık ,Elma dersem kaç ,armut dersem ye .Bizim sporcular sadece paranın peşine takılmış ahlaki değerler unutulmuş ,vatan ,millet, toprak, unutulmuş unutturulmuş kaçınılmaz sonuç görüntüye geldi.Bu görüntüyü uzun seneler daha çok görürüz.Başımızdakinden son vatandaşımıza kadar cehalet kapladı bu ülkeyi bu durumdan nasıl sıyrılıp diğer işler rayına girecek çok zor.Milleti cehalet batağına sürüklediler televole toplumu yaptılar.Zengininden fakirine okumuşundan okumamışına hepimiz bu sistemin çarkları arasında yok olduk gittik toz toprak olduk sadece süpürülmeyi bekliyoruz .

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Olimpiyatlarda aldğımız neticenin sorumluları başta politikacılar olmak üzere devleti yönetmiş olanlar ve yönetenlerdir. Olimpiyat oyunları aslında birçok şeyin aynası. Sistemsiz plansız iş yapan, hep kısa vadeli düşünen ve kısa vadeli sonuç almak isteyen insanların yaşadığı bir ülke haline geldik. Oraya gidip derece alamayan sporculara kızmak bence çok doğru değil. Sporda başarılı olmak için uzun vadeli planlama ve altyapı yatırımı gerekir. Futbolda bugün geldiğimiz yer bile '80 li yıllarda altyapıya yapılan yatırımların sonucu.

Dünyada sporda başarılı olan devletler gerekli yatırımı yapıyor. Güreşte esamesi okunmayan ABD, dikkate değer takım ve sporcular çıkarmaya başladı. ABD' de güreş programı ilkokuldan itibaren başlıyor ve devam ediyor. Futbolda da aynı şekilde ilkokuldan başlayan programları var. ABD' nin futbolda dünya gücü olmamasının tek nedeni profesyonel ligin Amerikalılar için popüler olmaması.

Türkiye büyük bir ülke. Sadece kaynaklarımızı çarçur ettiğimiz, yönetimde liyakat ilkesini hiçe saydığımız için bir arpa boyu yol gidemiyoruz. Yoksa bizim spora ayıracağımız kaynağımız, ve dünya çapında sporcu çıkaracak insan gücümüz var.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 88 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..