Jump to content
Masatenisi.org Forum

Çin - Dünya Karması Karşılaşması

Recommended Posts

Pro Tour Finallerinden hemen sonra yine Çin'de, Çin ile Dünya Karması arasında yapılacak olan karşılaşmalar hayli ilginç gözüküyor:

Çin takımı:

Wang Liqin (2), Wang Hao (1), Ma Lin (3), Chen Qi (6) ve Kong Linghui (11).

Dünya Karması:

Ryu Seung Min (4), Vladimir Samsonov (8), Timo Boll (5), Jan-Ove Waldner (15) ve Werner Schlager (9)

Takım kaptanlarının sıralamasına göre, iki gün boyunca, gün başına 5 karşılaşmadan toplam 10 karşılaşma yapılacak, yani her oyuncu rakip takımdan iki oyuncu ile karşılaşacak. şu an için kimin kim ile karşılaşacağı belli değil bu yüzden. eğer maç 5-5 sonuçlanacak olursa, takım kaptanlarının belirleyeceği oyuncular son bir "ani ölüm" seti oynayıp sonucu belirleyecekler.

karşılaşmalar şu sıraya göre oynanacak (H=Host, G=Guest)

İlk gün: H4 - G3, H5 - G4, H3 - G5, H1 - G2, H2 - G1

İkinci gün: H5 - G5, H4 - G4, H3 - G3, H2 - G2, H1 - G1

ne diyorsunuz, kim alır maçı?

Asıl matrağı, bu karşılaşmalardan sonraki gün, Çin Amatör Karması ile Dünya Karması maçının yapılacak olması. Çinliler bu amaçla, bayaa bayaa mahalle aralarından adam seçmeye başlamışlar. İlk elemelerde, adaylar, önce bir robota karşı sonra da pro bir oyuncuya karşı deneniyorlarmış. ilk 80 sonra ana elemelere kalacakmış, orada 10 gurupa ayrılacaklarmış. Bu gurupların birincileri daha sonra sıkı bir antrenmana tabi tutularak son olarak kendi aralarında karşılaşacaklar, kazananlar da amatör takımı oluşturacaklarmış. bu nedenle yaşları 7 ile 55 arasında değişen 500 hobi oyuncu başvurmuş bile...

bakalım masa tenisindeki "Çin'deki spor salonunun hademesi bile Avrupa şampiyonunu yener" efsanesi gerçek mi?

sizce ne olur acaba?

Ping the ultimate non-stop power reporter Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

genelde masa tenisi müsabakalarını uydu üzerinden yayın yapan CCTV 5 kanalı veriyor ama hangi uydudur hangi frekans üzerinden yayın yapar hiç bir fikrim yok, ne yazık ki...

Arkadaşlar CCTV 5'in hangi uydu üzerinden yayın yaptığını bilen var mı? Ben biraz aradım, taradım bulamadım.

CCTV 4 verseydi maçları ne iyi olurdu :(:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

evet, karşılaşmalar belli oldu. takım kaptanlarının yaptıkları sıralamalar sonucunda yarın (14.12.2004, TSİ: 7:00'de):

(A4) Vladimir SAMSONOV v (B3) WANG Hao

(A5) Jan-Ove WALDNER v (B4) KONG Linghui

(A3) Timo BOLL v (B5) MA Lin

(A1) RYU Seung Min v (B2) CHEN Qi

(A2) Werner SCHLAGER v (B1) WANG Liqin

yarından sonra (15.12.2004, TSİ: 13:30):

(A5) Jan-Ove WALDNER v (B5) MA Lin

(A4) Vladimir SAMSONOV v (B4) KONG Linghui

(A3) Timo BOLL v (B3) WANG Hao

(A2) Werner SCHLAGER v (B2) CHEN Qi

(A1) RYU Seung Min v (B1) WANG Liqin

karşılaşmaları yapılacak.

bu arada, dünya karmasına karşı oynayacak Çin amatör takımı seçmelerinde son 10 kişi arasına kalanlardan birinin, 11 yıl önce Ryu'yu Doğu Asya Yıldızlar Şampiyonasında yenmiş biri olduğu, ancak, bu oyuncunun son 5 arasına kalamadığı söyleniyor. amatör takımın gücünü varın siz düşünün artık...

Ping the last table tennis reporter Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ping, Ryu Seung Min Pro tour finallerine katılmayacakmış sakat olduğu için (maçlar yapıldıysa katılmamış diyim). Bu maçlara katılacak ama öyle mi...

Ya ne maçlar kaçacak göz göre göre. Başka bir kanal vermiyor mu maçları Ping. Sen ne yapar yapar bir haber bulursun. Güveniyorum sana. :isterim:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ping, Ryu Seung Min Pro tour finallerine katılmayacakmış sakat olduğu için (maçlar yapıldıysa katılmamış diyim). Bu maçlara katılacak ama öyle mi...

Ya ne maçlar kaçacak göz göre göre. Başka bir kanal vermiyor mu maçları Ping. Sen ne yapar yapar bir haber bulursun. Güveniyorum sana. :isterim:

ortak, maalesef, şu ana kadar ben de başka bir kanal bulamadım maçları veren. bildiğim birtek CCTV-5 bu maçları verir, o da Çin dışına çıkmıyor herhalde yayınları... ancak CCTV-9 diye uluslararası bir kanalları daha var, belki onda haber olarak çıkabilir... onun frekansları da:

CCTV-9 frekansları

bir de şu kanalları dene istersen tabii uyduyu yakalıyorsan:

diğer kanallar

başka diğer kanallar

hadi kolay gelsin ;):

Ryu finallere katılmadı ama bu maçlara çıkacak gözüküyor... zaten bu maçlar daha ziyade gösteri amaçlı gibi. asıl amatörler kendi maçlarına asılırlarsa çok enteresan olacak...

Ping the satellite catcher Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Maç sonuçları :

Vladimir SAMSONOV - WANG Hao 1-3 (6-11, 8-11, 11-5,3-11)

Jan-Ove WALDNER - KONG Linghui 0-3 (7-11, 6-11, 10-12)

Timo BOLL - MA Lin 1-3 (9-11, 8-11, 10-6, 8-11)

RYU Seung Min - CHEN Qi 1-3 (7-11, 8-11, 11-7, 4-11)

Werner SCHLAGER - WANG Liqin 1-3 (8-11, 6-11, 11-8, 4-11)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir set 10 sayı vermiş. Hiç yoktan iyidir.

12-10 biten o sette Waldner son sayıyı servis kaçırarak vermiş sanıyorum.

Aynı şekilde olimpiyatlarda Wang Liqin ile yaptığı üçüncülük-dördüncülük maçının son sayısını ve dolayısıyla maçı böyle kritik bir servis kaçırma ile vermişti, yanlış hatırlamıyorsam 11-9 bitmişti o set...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

12-10 biten o sette Waldner son sayıyı servis kaçırarak vermiş sanıyorum.

Aynı şekilde olimpiyatlarda Wang Liqin ile yaptığı üçüncülük-dördüncülük maçının son sayısını ve dolayısıyla maçı böyle kritik bir servis kaçırma ile vermişti, yanlış hatırlamıyorsam 11-9 bitmişti o set...

yaşlandı artık yaşlandııııı... gözleri görmüyor :P:

Ping the still admirer of the Mozart of table tennis Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bugünkü karşılaşmalar biraz daha iyi gitti dünya karması açısından... en azından timo boll ile werner schlager maçlarını kazandılar. sonuç çin: 3 - dünya karması: 2

tabii, günün merakla beklenen olayı, amatörler ile dünyanın en iyi masa tenisçileri arasındaki karşılaşmalar oldu.

bu karşılaşmalarda, amatörlere 5 ile 8 sayı arasında avans alma hakkı verildi. 5 avans alıp ta karşılaşmayı kazanan amatöre ödül verilecekti.

bu maçlar arasında en enteresanı, Werner Schlager'in 15 yaşındaki bir kız çocuğuna (5 sayı avans vererek) yenilmesi oldu... :sasi:

dünya karmasındakilerden sadece Timo Boll ile Samsonov amatör rakiplerini yenebilmişler.

çin takımının ise hiç şansı yokmuş, hepsi amatör rakiplerine yenilmişler. hatta Ma Lin, bir sette hiç sayı alamayarak seti 11:0 kaybetmiş. sonra avanssız yapılan bir seti de ancak 11-7 kazanabilmiş. bu amatörlerin, Avrupa'nın birçok 1. lig takımında hatta bazı ülkelerin milli takımlarında rahat oynayabileceği ifade ediliyor. :(: :uzgun:

Ping the ultra mega hobby player in this case Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Her çinli masa tenisi yetenekleri ile doğmuyor.Uzaylıda değil :robot: .Normalde Türkiyedende bir çok dünya şampiyonu çıkar.Çünkü Türk insanıda bir Çinli kadar insan.Bence bu imkan ve olanaklara bağlı :B: .Tesis olsun alt yapı olsun.Herşey.10 yıl öncesine kadar futbolda milli maçlar hep hüsranla biterdi.Şimdi daha geçenlerde Dünya 3.'sü bir milli takımımız var.Neden masa tenisinde olmasın. :isterim:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Dünya karması maç kazanmaya başladı ama yetmedi.

Jan-Ove WALDNER - MA Lin 0-3 (8-11, 5-11, 9-11)

Vladimir SAMSONOV - KONG Linghui 1-3 (11-9, 3-11, 9-11, 8-11)

Timo BOLL - WANG Hao 3-1 (11-6, 6-11, 14-12, 11-9)

Werner SCHLAGER - CHEN Qi 3-2 (12-10, 5-11, 8-11, 11-7, 13-11)

RYU Seung Min - WANG Liqin 2-3 (11-9, 7-11, 3-11, 11-5, 4-11)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kimse amatörlerin maçlarını merak etmiyor mu? Şampiyonları dağıtmışlar :

YUAN Wen (15 yaşında bayan) - Werner Schlager (Avans belirsiz) 2-0 (11-5, 11-8)

YU Huaiwei - Jan-Ove WALDNER (6 Avans) 2-0 (11-3, 11-9)

LIN Chong - Vladimir SAMSONOV (5 Avans) 0-2 (6-11, 7-11)

LI Cheng Long - Timo BOLL (6 Avans) 1-2 (11-9, 8-11, 8-11)

FANG Jianming - WANG Liqin (6 Avans) 2-1 (13-15, 11-4, 12-10)

YAN Bin - KONG Linghui (7 Avans) 2-0 (11-3, 11-8)

NIE Lin - Ma Lin (5 Avans) 2-0 (11-5, 11-0) Avanssız oynasalarmış :alkis:

Avanssız da oynamışlar Ma Lin 11-7 almış

LIU Huilin (Genç bayan) - CHEN Qi (8 Avans) 2-1 (9-11, 11-5, 11-5)

Ertan the China correspondent

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yav ortak biraz geç oldu ama sonunda şu bilgiye ulaşabildim :oogh::frust: belki 2005 dünya şampiyonasında işimize yarar artık ne yapalım. CCTV 5 kanalı güya internet üzerinden de izlenebiliyormuş, ben kendim daha denemedim, aşağıdaki linkte bu konuda açıklamalar var:

CCTV 5 web stream

deneyecek olanlar: durum nedir, çalışıyor mu bu programlar, bize de bildirsin lütfen...

Ping the late link provider Pong :uzgun:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 16 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..