Jump to content
Masatenisi.org Forum

Fenerbahce Veteranlari' Ni Ziyaret Ettim...

Secici

Recommended Posts

Bu hafta Istanbul' daydim.

Pzt ve Pers. aksamlari Fenerbahce Veteranlari' nin antremanlarina Ertan Bey' in nazik daveti uzerine katildim. Sagolsun kendisi defaatle Mecidiyekoy uzerinden bizzat goturme teklifinde bulunduysa da benim gibi Istanbul tecrubesine fazla guvenemeyen bir kisi icin Besiktas-Kadikoy vapurundan daha pratik bir ulasim metodu olamazdi.

Istanbul' da askerligini yedeksubay olarak yapan arkadasim Ismail' den odunc aldigim ayakkabilar haric kendi malzemelerimi yanimda getirmistim. Ama siz siz olun asla basket ayakkabisi ile masa tenisi oynamayin. Ayaklarimin alti hala zonkluyor.

Ramazan donemi oldugu icin masalar nispeten tenha idi. Doya doya oynama firsati buldum. (Dernek uyeleri beni mazur gorsun, Eskisehir' de bu kadar fazla ve cesitli oyuncu ile kaliteli ekipman ve ortam bulmak imkanim olmadigindan bu firsati olabildigince kullandim.)

Ayrica Ertan Bey, Savas Bey, Selcuk (Coplu) Agabey, Melih Bey, Atilla Bey gibi uyelerle de yuzyuze tanisma imkanim oldu.

Persembe gunku antremanda bol bol fotograf cektim. Makinenin ozelliklerini yeterince bilmedigim icin ve florasan isiginda hareketli goruntuleri fotograflamak baslibasina bir uzmanlik oldugundan cogu fotograf istenen kalitede degil. Allahtan kamera bir dijital kamera ve fotolari tekrar tekrar cekebiliyorsunuz yoksa hicbir pozumuz gorulebilir olamayacakti herhalde.

Evet fotograflari da buradan yayinliyorum.

Ha bu arada bir ay sonra askere gidiyorum ve vedalasirken Savas Bey' e soyledigim gibi:

Eger acemilikten sonra Istanbul' a cikarsam (yedeksubay olmam durumunda tabii) derneginizin uyesiyim!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Fotolari gormek icin bir asagidaki linke tiklayin. Gelen pencerede isminizi soran yere isminizi yazin. (Formaliteden birsey... Sacma sapan birseyler yazsanizda olur) Ve fotolarin tum listesini gorun.

Fotolarin bulundugu link

ya da asagidaki linklere tek tek tiklayin.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

17.jpg

18.jpg

19.jpg

20.jpg

21.jpg

Iki yontem arasindaki fark, birincisinin dinamik bir sistem olmasidir. Yani 2

gun sonra yeni fotolar cikarsa piyasaya, birinci liste kendiliginden yenilenecek. Buradaki mesaji ise benim yeniden duzenlemem gerekir ki muhtemelen buna usenirim....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Sevgili Seçici.Askerliğin süresince sana başarılar dilerim. Bu arada askerliğin Ankara'ya çıkarsa masa tenisi oynamanda yada herhangi bir ihtiyacın olursa yardımcı olabilirim.Harb Okulunun masa tenisi takımı var.Takım komutanlarından oynayan öğrencilerine kadar hepsi arkadaşım.Hem klüb hemde kuruluşlar liginde mücadele ediyorlar.Askerde iken rica edersek masa tenisi oynaman için yardımcı olacaklarını umut ediyorum.

Sevgilerimle.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hocam;

Ilgin beni cok memnun etti. Gercekten sagol.

Simdi burada kilit olay su. Ben Erciyes Unv. Bilgisayar Muh. mezunuyum. Benden once asker olan donem arkadaslarimla konustugumda, askeriyenin bilgisayarci eleman ihtiyaci dogrultusunda Kisa Donem cikarsa bir mucize olacagini soylediler. Tum arkadaslarim uzun donem yapti.

Benim oncelikli hedefim OBİ olmak. Obi, Ordu Bilgi İşlem demek. Acemilik %50 nin ustunde ihtimal Ankara Mamak muhabere cikiyor. Ondan daha dusuk ihtimal Izmir/Narlidere Istihkam ve son olarak da Ist.-Tuzla piyade... Bunun disinda acemilik yok.

OBİ ler icin sinav acemilik doneminde olacak. Temel programlama dilleri ve network bilgisi stratejik temel olusturuyor. OBİ olan bir arkadasima gore benim OBİ olabilme ihtimalim oldukça yuksek. OBİ ler askerliklerini masa basinda geciriyorlar ve Aksam 5' ten sonra da oldukça rahatlar. Bu da askerliklerini buyuk sehirlerde yapan OBİ' ler icin haftada 3-4 aksam masa tenisi antremani yapabilme ihtimali demek. Ayrica donmeden once bitirmek istedigim bazi projeler için (kisisel web sayfasi yonetim sistemi gelistirmek gibi... Boylece Ertan Beyin sitesi gibi bir siteyi duzenlemek ve yonetmek mumkun olur, cok falza vaktinizi isgal etmez.) ve bir yabanci dil ogrenmek gibi kisisel hedefler için imkana kavuşmak demek.

Benim kariyer açısından bir beklentim yok bu olayda. Yani bilgisayar basinda olayim, bol bol Oracle/SQL pratigim olsun askerden donunce de iyi biyerde işim olsun gibi bir beklentim yok demek istiyorum. O açidan askerligimi masa tenisi antremani yaparak gecirmek benim için ancak hayali kurulabilecek kadar guzel bir fantezi. Ancak durumum itibariyle ne kadar ihtimal dahilinde onu bilemiyorum.

Bir de su var. Universitelerarasi musabakalarda KHOkulu masa tenisi takimini seyretmistim. Bana gore seviyeleri hayli yuksekti. Biz grup ucunculugune oynuyorduk. Onlar ise kendi gruplarindan cikmaya (1.liğe)oynuyorlardi. Bir de KHO takimi bildigim kadariyla Harb okulu ogrencilerinden olusturuluyor. Yani gelecegin subaylari oluyorlar. Biz ise asteğmen gelip asteğmen bitiriyoruz...

Bilemiyorum tabii daha fazlasini ama durumum bu.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hocam dogrusu beni epey heyecanlandirdin. Eger acemiligim Ankara- Mamak' a cikarsa, bu esnada (en azindan) duzenli masa tenisi antremani yapabilme ihtimalim nedir? Yani acemilikte esneklik biraz daha azdir tahminimce...

Saglicakla.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 45 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..