Jump to content
Masatenisi.org Forum

Toplama Raket Yardım

Guest bünyamin

Recommended Posts

Merhabalar 3 yıl masa tenisi oynadım ve 1 yıldırda ara vermiştim tekrar başladım. Masa tenisini çok seviyorum iyi bir toplama raket almak istiyorum. Genelde atak oynarım spini biraz biliyorum ama öğrenmek istiyorum. Fazla savunma oymamıyorum zaten gerek kalmıyo hızlı şutlarımdan sonra :). Ben kendim toplama baktım sizce uygun mu? Fiyatı 110 lira civarı.Lastiklerden biri 2.0 m diğeri 1.8 m bunun bi zararı olur mu? Uygun değilse sizler bu fiyatlarda nasıl toplama raketler önerirsiniz atak oyun oynamam için?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

tahta

BH lastik 2.0 m

FH lastik 1.8 m

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhabalar 3 yıl masa tenisi oynadım ve 1 yıldırda ara vermiştim tekrar başladım. Masa tenisini çok seviyorum iyi bir toplama raket almak istiyorum. Genelde atak oynarım spini biraz biliyorum ama öğrenmek istiyorum. Fazla savunma oymamıyorum zaten gerek kalmıyo hızlı şutlarımdan sonra :). Ben kendim toplama baktım sizce uygun mu? Fiyatı 110 lira civarı.Lastiklerden biri 2.0 m diğeri 1.8 m bunun bi zararı olur mu? Uygun değilse sizler bu fiyatlarda nasıl toplama raketler önerirsiniz atak oyun oynamam için?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

tahta

BH lastik 2.0 m

FH lastik 1.8 m

Tahtanız güzel.

Lastikleriniz yüzeyi yapışkan lastikler.

Ben bu tahtayı ilk aldığımda üzerinde G888 (2.0) ve Mambo H (1.8) vardı. Bir ay boyunca oynadım. G888 i hem Bh hem Fh de denedim. Sonunda hızı yavaş, sert süngerli, yapışkan yüzeyli bu ağır lastiğin bana uygun olmadığına karar verdim. İki tarafı da Mambo H (1.8) yaptım. Bana uygun hale geldi. Lastiklerin biraz pahalı oluşu dışında bir sorunum yok.

G555 in G888 den daha hızlı ve daha hafif olduğu söyleniyor. Ama ne kadar hızlıdır ve ne kadar hafiftir bilemiyorum. Beğendiğiniz lastiklerin fiyatları uygun olduğu için bence en iyisi alıp bir deneyin. Yapışkan lastikler uymazsa size biz hep burdayız bekleriz efendim. Bizde tavsiye bol. :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

2.00 mmyi gelişmekte olanlar için önermiyorlar sanırım 1.8 kalınlıktakilerle oynanması tavsiye ediliyor. G888 yerine FRIENDSHIP 729 Geo Spin'mi alayım sizce?

Bu forumda geospin ve geospin tacky kullanan biri, geospin tacky den memnun kaldığını ancak geospini beğenmediğini söyledi. Geospin tacky kullanan başka kişilerde memnunmuş, bunu da gözönünde bulundurmanda fayda var. Senin için aynı şey geçerli olacak diye bir kaide yok ama risk almaya değermi ona sen karar ver.

Bir de lastik kalınlığı gelişmekte olanlar için 2 mm yi geçmesin diye öneriliyor. Doğrudur ama benim kullandığım 2.2 mm lik higher3 ve focus3 lastikler hem spini hem kontrolu iyi lastikler. Kısa bir alışma sürecinden sonra memnun kalınacağına inanıyorum.

(Bakalım bu öneriden sonra başıma neler gelecek :fildir: )

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

2.00 mmyi gelişmekte olanlar için önermiyorlar sanırım 1.8 kalınlıktakilerle oynanması tavsiye ediliyor. G888 yerine FRIENDSHIP 729 Geo Spin'mi alayım sizce?

yanlış anlaşıldı heralde. G888 al demiyorum ben. Ben G888 den hoşlanmadım. Kimseye o lastiği tavsiye etmem. G555 de ona benzer bir lastikse eğer G555 i de tavsiye etmem. Geo Spin için bişey söyliyemem. Hiç oynamadım. Oynayan arkadaşlar yorum yapmış zaten.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence geospin önyüzde iyi olur. Atış açısı yüksek sayılır. O yüzden arka yüz için önermem. Learn spin'i bilmiyorum ama bana denemeye değer bir öneri gibi geldi.

Bir arkadaşım hazır raketten şöyle bir kombiye geçti, gayet memnun:

Tahta yinhe T-2

Lastikler: İki tarafa da geospin (ya da tacky/ aralarında bir fark yok oynadığım kadarıyla söylüyorum) 2.0/1.8 mm

Kendisi masabaşı oynar ve çok hücum yapmaz ama top yükselirken çok erken blok koyar. Bu da rakibi (yani beni!) zorluyor. Raketi bir garip tuttuğu için uzaktan oynayamaz zaten :)

Geospin yeterince spinli bir lastik bence. Allround oyuna gayet uygun.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sonunda lastik olarak 2.00 mm 729 Geo Spinlerde karar kıldım iki tarafa da. Yalnız tahtada kararsızlığa düştüm. TIBHAR Samsonov ALPHA ile Carbon Juniper Soul T 2. T2 70 gr, Alpha ise 80 gr. Ben hafif raketi tercih ederim ama raketlerin sapları da aynı değil T2nin ki çok ince görünüyo alphanınki anatomic(tam benim istediğim gibi kavrayabilmem için). Tahtalar konusunda kararsız kaldım :( ama alphayı alıcam gibi görünüyo sizce hangisi daha iyi tahtalardan?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Ömer Faruk Yılmaz
Sonunda lastik olarak 2.00 mm 729 Geo Spinlerde karar kıldım iki tarafa da. Yalnız tahtada kararsızlığa düştüm. TIBHAR Samsonov ALPHA ile Carbon Juniper Soul T 2. T2 70 gr, Alpha ise 80 gr. Ben hafif raketi tercih ederim ama raketlerin sapları da aynı değil T2nin ki çok ince görünüyo alphanınki anatomic(tam benim istediğim gibi kavrayabilmem için). Tahtalar konusunda kararsız kaldım :( ama alphayı alıcam gibi görünüyo sizce hangisi daha iyi tahtalardan?

T 2

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim iki tahtam var. Biri T2, diğeri Alpha.

T2 Karbon:

Hızlı, Top hissi zayıf, Hafif, Sapı fazla ince, Acemiler için kontrolü daha zor.

Alpha:

Daha yavaş, Top hissi fazla, 10gr daha ağır, Sapı daha uzun ve ele oturuyor, Düz ve Anatomik saplısı var, Kafa kısmı daha ufak, Acemiler için kontrolü kolay.

Fiyatları hemen hemen aynı.

Bence Alpha bizim gibi oyuncular için daha iyi bir seçim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ongun'un da dediği gibi T2 Karbon bir tahta. Hızı size fazla. Alpha'nın kafası T2 den daha ufak olduğu için daha hafif bile hissetirebilir, zira üstüne kesilen lastiğin alanı da azalıyor, elde çok dengeli oluyor. Samsonov Alpha üzerine ben çift taraf DHS Dipper veya onun biraz daha yumuşağı DipperII öneriyorum. Sriver kıvamında, ucuz, kaliteli bir lastik. Düzgün tekniği öğrenmek ve uygulamak için hiçbir eksiği yok. 2.0 veya 1.8 varsa ne ala.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 14 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..