Jump to content
Masatenisi.org Forum

Masatenisi Oynayacağınız Arkadaşınızda Arzu Ettiğiniz Vasıflar Nelerdi

Melekber

Recommended Posts

Konu çerçevesi geniş olduğundan sohbet şeklinde değerlendirme daha doğru olur sanırım...

Benim nacizane beklentilerim;

.Öncelikle nazik olmalı ;Bazı oyuncularda şahit olduğum,topu yerden alması gerektiğinde görmezden gelinmemesi...

.Alçakgönüllülük ;Kendisi çok iyi olsa da,karşısındaki oyuncuyu küçümsememesi...

.Espritüel olmalı ;Oyunun sadece kazanmaya yönelik değil,eğlenceye de imkan tanımanın hoş olacağının farkındalığı...

.Agresif olmamalı; Sayı kaybında raket fırlatılmamalı,fileden sayı alındığında argo sözcükler ağıza alınmamalı...

Teknik açıdan;her zaman kendi seviyemdeki oyuncularla oynamayı tercih ederim...

Sizin bu konudaki düşünceleriniz...?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Konu çerçevesi geniş olduğundan sohbet şeklinde değerlendirme daha doğru olur sanırım...

.Öncelikle nazik olmalı ;Bazı oyuncularda şahit olduğum,topu yerden alması gerektiğinde görmezden geliyorlar...

.Alçakgönüllülük ;Kendisi çok iyi olsa da,karşısındaki oyuncuyu küçümsememesi...

.Espritüel olmalı ;Oyunun sadece kazanmaya yönelik değil,eğlenceye de imkan tanımanın hoş olacağının farkındalığı...

.Agresif olmamalı; Sayı kaybında raket fırlatılmamalı,fileden sayı alındığında argo sözcükler ağıza alınmamalı...

Teknik açıdan;her zaman kendi seviyemdeki oyuncularla oynamayı herkes gibi ben de tercih ederim...

Bir an şaşırdım..! Beni tarif ettiğinizi sandım..Yoksa beni tanıyormusunuz ..!!!

Sadece kibar bir beyefendi olduğumu atlamışsınız onuda ben yazayım dedim..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

.Öncelikle nazik olmalı ;Bazı oyuncularda şahit olduğum,topu yerden alması gerektiğinde görmezden geliyorlar...

Teknik açıdan;her zaman kendi seviyemdeki oyuncularla oynamayı herkes gibi ben de tercih ederim...

antrenmanda cok konuskan olmamali=cektigi iyi spinde raketini ovmemeli ya da yapamadigi bir harekette hatayi raketten bulmamali.oyun dikkatini dagitacak muhabbet yapmamali

mac yaparken her verdigi sayida "kolumu fazla actim"yanlis koseye cektim " gibi mazeretler sunmamali.ama kendi kendine hayiflanir tarzdaysa sorun yok

bunun yaninda benim aldigim her guzel sayiya 'balik' ya da 'tesaduf' muamelesi yapmamali.

topu verirken ayagiyla degaj yapar gibi vermemeli.ya da raketle topa falso vererek gondermemeli.

ne cok hirsli olmali ne de bezgin bekir gibi oynamali.antrenmana hakkini vermeli.

masanin kenarindan ya da fileden gelen baliklarda raketi kafama gomecek gibi bakmamali ya da 'bu kacinci balik dememeli.ama kendi kendine hayiflanir ya da hafiften bir argo firlatsa dahi sorun olmaz.

psikolojisini dengeliyorsa faydasi bile var.yoksa oyun cekilmez olur.

benim attigim toplar masaya duser ve onun attiklari disari giderse,dunku yaptigi baska bir aktiviteyi bahane edip oyundan dusmemeli ,beni de dusurmemeli( yok vuramiyorum,yok atmiyor raket,coktandir yapistirmadim,yemegi fazla kacirdim,gece hic uyumadim)vuramiyorsan oynama,yapistirmadiysan yapistir da gel ,biraz da bogazdan kis .( ayni kisinin birini yendiginde tekniginin ne kadar gelistigini dinlemek,ardindan baskasina yenildiginde, yukarda yazdigim mazeretleri duymaktan gina geldi

artistik ya da show yapabilir.espiri yapabilir.teknigimi begenmeyebilir.puturume hile diyebilir.ama oynarken sadece raketler konusmali.

molada herseyden bahsedebilir.ama oynarken lutfen yaa

sadece bu kadar

bittiiiii...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

herkes herkesle oynasa herkes gelişmezmi... iyi oynayanlar analarının karnındamı öğrendiler kendilerinden iyileriyle oynayarak öğrendiler herkes herkesle oynamalı antrenman yapmak zorunda olmayabilirde arada sırada oynamak gerekir...ben 3 senedir oynuyorum yeni başlayanla oynamamazlık edemem...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

1)öncelikle yaptığımız şeyin bir spor,bir oyun olduğunun idrakında olmalı

2)rakibi asla küçümsememeli,karşısındakine saygılı olmalı

3)hazımlı olmalı,yendiğinde şımarmamalı yenildiğinde de bu durumu olgunlukla karşılamalı

4)sayıyı kaybettikten sonra agresif hareketlerde bulunmamalı(bilhassa topa hızlıca vurmak gibi)

5)güzel güzel antrenman yaparken topu saklayıp ''hadi maç yapalımda bi yeniyim seni'' dememeli!!

6)antrenmanda her türlü geyiği yapabilmeli ama maç esnasında konsantre dağıtcak hareketlerden kaçınmalı

7)yenildiği kişiye kin duymamalı,onu kara listeye almamalı!

8)yenildikten sonra istesem yenerdim gibi basitçe sözler sarfederek kompleksli olduğunu cümle aleme ispat etmemeli

9)suratında sürekli aptalca bi sırıtışla oynamamalı

10)bu top 3 yıldız değil,raketim ıslandı,lastik yıprandı gibi bahanelere sığınmamalı

11)sayı aldıktan sonra ''so,mo,çıı,mıı'' gibi gereksiz ifadeler kullanmamalı

12)top fileden sayı olunca,ya da masa kenarına çarpınca ''şans,bala bak'' dememeli

13)kendisi ısınık ,ben daha ısınmamışken ısınalım dediğimde şutop esnasında topa öküz gibi abanmamalı!!

.

.

.

.

.

.

bu liste daha uzar gider..ne benim gücüm yeter daha fazla yazmaya ne de sizin okumaya zamanınız..malesef bunlar benim şu ana kadar oynadığım kişilerde gördüğüm davranışlar..bi kısmı bende de var..bizde sütten çıkmış ak kaşık değiliz elbette ama tanıyanlar bilir zaten beni..yukarı yazmadım ama elbette kendimden iyilerle oynamak ve kendimi daha çabuk geliştirmek isterim..ama benden kötüsüylede oynarım..yeter ki insanlıktan nasibini almış olsun..gerisi hikaye..olmadı son çare robot teknolojisinden faydalancaz..insanın yerini tutmaz belki ama canımı sıkmaz en azından..... ;):

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ongun abiyi tarif etmişsiniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Topu bana geri yollayabilsin yeter. Top masada biraz kalsın. Diğer herşeye katlanabilirim ama sürekli top toplamak zorunda kaldığımda bunalıyorum, hevesim kaçıyor, dikkat dağılıyor ve ortaya anlamsız, mutsuz, masa tenisinden uzak bir oyun çıkıyor.

@Bora

yağcı seni. böyle numaralarla bi yere varamazsın. maçta görüşürüz. :annoyed:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Ömer Faruk Yılmaz

Tsubasa nın dediği gibi beni ezecek kadar süper olmasını istemem ama benim de tercihim kendimden çok daha iyi oyuncularla oynamaktır ...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir an şaşırdım..! Beni tarif ettiğinizi sandım..Yoksa beni tanıyormusunuz ..!!!

ktm

Alçakgönüllü... :fildir:

Şaka şaka...Sizi tanımıyorum,ama,umarım öylesinizdir.

Yazılanları okuyunca bir özeleştiri yapmam gerektiği aklıma geldi.Demekki bundan sonra daha az konuşmam gerekiyor... :paraci:

Bir de yazmayı unutmuşum;

Rakip oyuncuyu ruhsal açıdan bozmak amaçlı hareketler (ayağı yere vurmak) bana her zaman itici gelmiştir.

Bazen oyuncular o kadar hırslı oluyorlarki...tepkileri kendilerine dahi olsa (paravan tekmelemek,raket fırlatmak) pek göze hoş görünmüyor...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Rakip oyuncuyu ruhsal açıdan bozmak amaçlı hareketler (ayağı yere vurmak) bana her zaman itici gelmiştir.

Bazen oyuncular o kadar hırslı oluyorlarki...tepkileri kendilerine dahi olsa (paravan tekmelemek,raket fırlatmak) pek göze hoş görünmüyor...

bunlar bazen tehlikeli olabiliyor raket sekip kafasına gelebilir:D paravana takılıp düşenler olabiliyor :D

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ktm

Alçakgönüllü... :fildir:

Şaka şaka...Sizi tanımıyorum,ama,umarım öylesinizdir.

Yazılanları okuyunca bir özeleştiri yapmam gerektiği aklıma geldi.Demekki bundan sonra daha az konuşmam gerekiyor... :paraci:

Bir de yazmayı unutmuşum;

Ben kendimi görür gibi sandım özür dilerim yanılmışmıyım ne..?

Aslında bu spora sizin tarifinize uyarak yapmak en iyisi biraz daha nazik insalcıl olmak gerekir.Ben agresifim ama hiç bir zaman saygısız olmamaya gayret ettim buna mecburum yoksa sevdiğim bir şeye ihanet etmiş olurum..Sevrek yaptığımız bu spora ve yapanlara saygılı olmak zorundayız saygının olmadı bir alanda kazanmanın hiç bir anlamı yok..Bence sevginin ve saygının olmadığı bir ortamda hiç bir şeyin anlamı yok.

Mutlu oyunlar.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili @Melekber Hanım,

Ayağı yere vurmak, her oyuncu için aynı amacı taşımaz. Şahsen ben servislerimde ayağımı yere vururum ama ses çıkmaz ve bahsettiğiniz amacı taşımaz...

Bu arada oynamak istediğim kişiler her zaman benden üstün olmalı, dalga geçmemeli ve oyun tarzı ve hareketleri düzgün olmalı (maç alıp ta raketi tip tip tutanlarla oynamayı pek sevmem :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu arada oynamak istediğim kişiler her zaman benden üstün olmalı....

konunun geneline baktığımda insani yönler hariç ortaya çıkan genel tablo herkesin kendinden daha iyi oyuncularla oynamak istediği..elbette gelişmek için bu şart hatta farz ama düşünsenize herkes ''ben sadece kendimden iyilerle oynamak istiyorum,benden kötülerle oynamayı tercih etmem'' derse nolcak?sizden iyilerinde bu düşüncede olduğunu düşünürsek kimse kimseyle oynayamaz ozaman..ortaya çok bencilce bir durum çıkar sonra..eğer bu oyuna gönül vermişsek bizden iyi ya da kötü herkesle oynamalıyız,oynamak zorundayız..unutmayın ki bizden iyilerle oynarken bişeyler öğreniyor,kendimizi geliştiriyorsak;bizden oyun olarak daha alt seviyedekilerle oynarkende gelişme imkanımız var..insan birine bişeyleri öğretirkende öğrenebilir,kendine birşeyler katabilir..bu sporun hakettiği yere gelmesini istiyorsak kendimizi düşündüğümüz kadar bu spora gönül veren ve kendini geliştirme amacını güdenlerede fırsat vermeli,bencilce düşünmekten vazgeçmeliyiz..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Ömer Faruk Yılmaz
konunun geneline baktığımda insani yönler hariç ortaya çıkan genel tablo herkesin kendinden daha iyi oyuncularla oynamak istediği..elbette gelişmek için bu şart hatta farz ama düşünsenize herkes ''ben sadece kendimden iyilerle oynamak istiyorum,benden kötülerle oynamayı tercih etmem'' derse nolcak?sizden iyilerinde bu düşüncede olduğunu düşünürsek kimse kimseyle oynayamaz ozaman..ortaya çok bencilce bir durum çıkar sonra..eğer bu oyuna gönül vermişsek bizden iyi ya da kötü herkesle oynamalıyız,oynamak zorundayız..unutmayın ki bizden iyilerle oynarken bişeyler öğreniyor,kendimizi geliştiriyorsak;bizden oyun olarak daha alt seviyedekilerle oynarkende gelişme imkanımız var..insan birine bişeyleri öğretirkende öğrenebilir,kendine birşeyler katabilir..bu sporun hakettiği yere gelmesini istiyorsak kendimizi düşündüğümüz kadar bu spora gönül veren ve kendini geliştirme amacını güdenlerede fırsat vermeli,bencilce düşünmekten vazgeçmeliyiz..

Katılıyorum. Bazen bu durumla karşılaşıyoruz; iyiler birbirleriyle oynayınca bizde birbirimize kalıyoruz, ve de gelişmemiz epey zor oluyor bu şekilde ... :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Katılıyorum. Bazen bu durumla karşılaşıyoruz; iyiler birbirleriyle oynayınca bizde birbirimize kalıyoruz, ve de gelişmemiz epey zor oluyor bu şekilde ... :D:

Ömer atmışın Çağan'ın boş kalesine golü ..!Hazırlıklı ol Çağan abin sonunda seni gıdıklayacak bilesin benden söylemesi..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Ömer Faruk Yılmaz
Ömer atmışın Çağan'ın boş kalesine golü ..!Hazırlıklı ol Çağan abin sonunda seni gıdıklayacak bilesin benden söylemesi..

ktm

Partnerim yanlış anlamaz beni :D: dert etme sen :lol: Kızıştırma ortalığı :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...

Nedense ben de ayağımı yere vurmaya başladım istemsiz bir şekilde servis atarken yada BH şut atarken ayağımı yere vuruyorum. Pek ses çıkartmıyor ama kendi kendine olması garip geliyor bana

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hayatın anlamını çözmüş olmalı

çarpım tablosunu ezbere bilmeli

asal sayıların sırrını çözmüş olmalı

kadın erkek eşitliğinden yana olmalı

uzun yola çıkmadan önce aracının suyuna yağına bakmalı

yönünü ne yıldızlara ne pusulaya ne de ağaç kabuklarına bakmadan bulabilmeli

:)

saygılı, gelişmeye açık, paylaşımcı, sporcu mentaline sahip, hertürlü kişi ile (benden iyi oynayan veya kötü oynayan ) bu sporu zevkle yaparım....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

-attığım falsolu servisleri dışarı atmalı

-istediğim yere topu atmalı

-topu kurtarmak için sağa sola koşmalı ve biryerlere çarpmalı

-side spin çektiğim zaman top geçtikten sonra raketi uzatmalı ve bön bön bakmalı

-ben karşısında pis pis güldüğüm zaman susmalı

-öfkesinden raketini kırmalı

-bana daima yenilmeli ama hırsından bir şey kaybetmemeli. :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Teknik açıdan;her zaman kendi seviyemdeki oyuncularla oynamayı tercih ederim...

Melek sen benle iyi oynuyorsun valla.Bütün beklentilerin dışında biriyim ve sen benle oynuyorsun saol sana.

Bu arada ben servis atarken ayağımı yere öyle bir vuruyorumki maçlarda yan masalarda hakemler sesten maçı durduruyorlar :D:

Ayrıca birini nadir olsada yenersem acaip dalga geçiyorum.

Rakibim sayı alırsa topu tekmeleyerek veriyorum.Ben alırsam topu üfleyerek havada götürüp veriyorum.

Maç esnasında tüm pislikleri yapıyorum.Top masaya değdiyse inkar ediyorum yere değdi falan diyorum.

Yenilince bütün mazeretlerimi ortaya sunuyorum.vs.vs.vs.

Ama tüm bu iyi ve renkli yanlarıma rağmen nedense oynayacak birilerini uzun zamandır bulamıyorum :annoyed: .İnsanlar bir garip valla <_<

NOT:Forumdan benle oynamak isteyenlere herzaman varım.Daha yazmadığım pek çok iyi yönüm var. :whistle:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Melek sen benle iyi oynuyorsun valla.Bütün beklentilerin dışında biriyim ve sen benle oynuyorsun saol sana.

Bu arada ben servis atarken ayağımı yere öyle bir vuruyorumki maçlarda yan masalarda hakemler sesten maçı durduruyorlar :D:

Ayrıca birini nadir olsada yenersem acaip dalga geçiyorum.

Rakibim sayı alırsa topu tekmeleyerek veriyorum.Ben alırsam topu üfleyerek havada götürüp veriyorum.

Maç esnasında tüm pislikleri yapıyorum.Top masaya değdiyse inkar ediyorum yere değdi falan diyorum.

Yenilince bütün mazeretlerimi ortaya sunuyorum.vs.vs.vs.

Ama tüm bu iyi ve renkli yanlarıma rağmen nedense oynayacak birilerini uzun zamandır bulamıyorum :annoyed: .İnsanlar bir garip valla <_<

NOT:Forumdan benle oynamak isteyenlere herzaman varım.Daha yazmadığım pek çok iyi yönüm var. :whistle:

Aferin sana!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 9 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..