Jump to content
Masatenisi.org Forum

Federasyon Seçimleri

Guest OrhanKokel

Recommended Posts

Sevgili Masa Tenisçiler 11/Aralık/2004 günü yapılacak olan TMTF seçimlerine aday oldum. Bu sitenin kurucularına en samimi duygularımla bu siteyi oluşturdukları için teşekkür eder ve başarılarının devamını dilerim. Başkanlığım döneminde TMTF'nin web sitesinin işler hale getirilmesi için çalışacağım ve böylelikle masa tenisi camiasının bana ulaşması kolaylaşmış olacaktır. Size kısaca seçimle ilgili projelerim ve şahsım hakkında bilgiler aktaracağım;

Ben 1960 İstanbul doğumluyum aslen Erzincan'lıyım İstanbul Kasımpaşa Lisesi ardından İst. Ticari İlimler Akademisinden mezun oldum. Lise dönemimde Masa Tenisi ve basketbol sporu ile uğraştım. Şu anda sanayici konumumla iştigal etmekteyim. Çeşitli dernek ve kuruluşlarda yöneticilik yaptım. Size biraz da projelerimden bahsedeyim;

Göreve gelir gelmez bölge çalışmaları yaparak altyapıyı güçlendireceğiz ve buralara bölge sorumluları atayacağız, kapatılan ligleri tekrar açacağız, sporcu sağlığı konusunda hastanelerle anlaşma yapılmış olup tüm sporcu ve antrenörlerimiz Türkiye'nin neresinde olursa olsunücretsiz tedavilerini karşılayacağız. Milli takım kamp merkezi açacağız (Yer tespiti yapılmış olup projelendirilmiştir), kulüplerin ikili iç ve dış ilişkilerinde organizasyonlarına yardımcı olacağız. Veteran birimi kurulacak onların organizasyonlarında yardımcı olacağız. Müesseselerle ilgili çalışmalar yapıp onları liglerimize çekmeye en azından altyapıyı kurmaları konusunda ısrarcı olacağız. Bunları yaparken de devletin bize vereceği bütçenin üstünde bir bütçe hazırladık kulüpçülük anlayışıyla paralı bir yönetim ile iş başına geleceğiz. Şimdilik sizlere aktaracağım bu kadar daha sonra görüşmek üzere sizlere sevgilerimi yolluyorum.

TMTF Başkan Adayı

Orhan Kökel

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aramıza hoşgeldiniz. Kendiniz ve projeleriniz hakkında özet de olsa bizleri birinci ağızdan bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.

Bir arkadaşımız projelerinizi anlatan bir tanıtım broşürü dağıttığınızdan bahsetmişti. Bu broşürün, sizi destekleyeceğini bildiren Tufan Yalçın'a da ulaştığı anlaşılıyor. Size ek bir zahmet vermeyecekse, sözkonusu broşürde yer alan bilgileri forum ortamında bizlerle de paylaşırsanız memnun oluruz.

Forum üyeliğinizin kalıcı olmasını ve seçimin gönlünüzce sonuçlanmasını dilerim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın Orhan Kökel Bey,

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz.

Bizlere değer verip yapacaklarınızı bizimle paylaştığınız için hepimiz adına şahsım olarak teşekkür ederim.

Masa Tenisi gibi özellikle ülkemizde çok sevilen ve eskiden İstanbul'da yapılan spor fuarlarında her yerin masa tenisi malzemeleriyle kaplandığını bilen birisi olarak bu sporu seven ve devam ettiren birisi olarak eski günlerimize dönmeyi hayal ediyorum. Bunu başarmak için buradayım diyorsanız sonuna kadar arkanızdayım. Nedense bu seçimler siyaseten yapıldığı için genelde her gelen başkan adayı gelmeden birçok dilekte bulunuyor ama sonucunda şu anda eskilere baktığımızda sonucunu görüyoruz.

Eskilerin bu sporu ülkemizde 20 yılda ne kadar geriye götürdüğünü gözlemleyerek gerekli dersleri çıkartmış olduğunuz kanısındayım. Yazdıklarınızda bunların en iyi işareti. Hatta bu siteye girip yapacaklarınızı paylaşmanız bile ne kadar istekli olduğunuzu gösteriyor. Umarım federasyon başkanı da olursunuz.

Siz başkan olduktan sonra ve bu sporu yükseltelim dedikten sonra Masa Tenisi'ni seven herkesin peşinizde olacağını bilin.

Görünen o ki, bu seçimi kazanma olasılığınız çok yüksek. Çünkü sizi camiamızda benim gibi birçok insan tanıyor sanırım. Şu ana kadar yaptıklarınızı da az çok biliyoruz ama asıl yarış şimdi başlıyor.

Bu seçimi kazansanızda kazanmasanızda sizin gibi bir insanın aday olması bile zaten Masa Tenisine birşeyler kazandırmış olur.

Umudum kazanmanız ve kazandıktan sonra yazdıklarınızı gerçekleştirmeniz.

Ama federasyon başkanı olamasanız bile yine de yazdığınız şeyleri gerçekleştirmenizi bu sporu ayaklandırmak adına isteyeceğim. Siz bu sporu ne kadar sevdiğinizi gösterirseniz ve kaybetseniz bile atılım yaparsanız -ki kazanacağınızı umuyorum- bu sporla uğraşan her insanda size vereceği değeri görür.

10 gün sonra yapılacak seçimlerde başarılar diliyorum.

Sevgiler ve Saygılar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın Orhan Kökel

İlk önce size başarılar diliyorum ve kazanmanızı canı gönülden istiyorum.

Yapmak istediklerinizi il temsilcisinden (Tekirdağ/Ferit bey) öğrendim. Masatenisinin ne kadar güzel bir spor olduğunu maalesef çok az bir kesim biliyor. Yeterince tanıtılsaydı insanlar bu sporu keşfetmenin mutluluğunu yaşardı. Bu malesef unutturuldu. Ama görüyorumki bunu hatırlatacak ve bu sporu daha ileriye götürecek bir başkana kavuşma imkanımız olacak. Arkadaşlarımla yaptığım görüşme neticesinde şansınızın yüksek olduğunu duydum. Gerçekleştiği takdirde benim gibi bu sporu gerçekten seven ve tek çıkarının yaptıklarından haz duymak olan insanların arkanızda olduğunu bilmek isteriz.

İsviçrede doğup büyüyen ve amatör olarak masa tenisi oynadım ve ordaki imkanların yarısına kavşursak kısa vadede olmasa bile uzun vadede avrupada iyi bir yere geleceğimize inanıyorum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

evet haklısın tufanbey, türkiye masatenisi kaybetti... 4 sene daha masatenisi camia olarak bi ilerleme göremiyeceğiz. orhanbeyin kaybetmesine hepimiz gibi bende çok üzüldüm fakat bizler masatenisi için daha iyi yerlere getirmeyi düşünüyorsak hepimiz bir olup savaşmalıyız.. inşallah orhalbey 4 sene sonra tekrar aday olup bu konuda daha çok mücadele eder, temennimiz böyle insanları kaybetmek değil kazanmaktır, gelecek orhalbeyin olacaktır, buna inanıyorum..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bence bu kadar karamsar olmamak gerek...masatenisinin kazanmasını beklemek için 4 sene beklemeye gerek yok...eğer masatenisi.org üyeleri olarak türkiye'de masatenisinin tanıtımına ve gelişimine yardımcı olacak projeler yaparsak inanıyorum ki oktay bey de bizlere yardımcı olacaktır...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba Arkadaşlar,

Yeni federasyon başkanımız: OKTAY ÇİMEN :alkis::alkis::alkis:

Umarım hepimize hayırlı olur. Oktay Bey bize önceden yaşattığı hayal kırıklıklarından kurtararak daha sağlam bir lig oluşturacağı, Orhan Bey'inde masa tenisine verdiği önemi göstermek babında seçimi kazanamasa bile vadettiği düşünceleri gerçekleştireceği kanısındayım. Önemli olan Masa Tenisinin kazanması olduğuna göre bu camianın içindeki herkes yapılan çalışmaları göz ardı etmeyecektir.

Tekrar hepimize hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

orhan beyin kaybetmesine gerçekten üzüldüm ama duyduklarıma göre oktay çimen ligleri yeniden kuracak ve masa tenisini daha aktif duruma getirecekmiş zaten bu sefer çalışmak zorunda seçimleri 160 oy farkla kazandı ama unutulmaması gerkenn şey seçimin galibini gençlik merkezlerinde oy kullanan kişiler belirledi. genel merkez oktay çimeni destekleyince böyle bir tablo ortaya çıktı. genel merkez serbest oy kullansaydı böyle olmazdı byeee

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 53 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..