Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tsp Lastik

Guest ktm

Recommended Posts

Arkadaşlar TSP lastik kulananlardan biraz bilgi istiyorum.?

Lastik-sünger sertliği,atış açısı,kontrol,hız ,dayanıklılık ve sizin artı kullanım bilgilerinizde dahil olmak üzere.

KTM

Tsp,uzun tirtikli lastikleri ile ünlû bir firma.hatta en iyisi bile diyebiliriz.Tahtasi vede normal düz lastikleride var.

ama sorunda,tsp nin hangi lastigini oldugunu unutmusun galiba

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tsp,uzun tirtikli lastikleri ile ünlû bir firma.hatta en iyisi bile diyebiliriz.Tahtasi vede normal düz lastikleride var.

ama sorunda,tsp nin hangi lastigini oldugunu unutmusun galiba

Unutmadım, sadece kullanmış olan arkadaşların bu lastiğe nasıl bir bakış içinde olduklarını anlamak istedim.

Brio T-rex X's X's F-1 21 Bu lastikler ilgilendiklerim ama sınırlamıyayım diğer lastiklerinide kullanan arkadaşlarımız bir yorum yaparsa en azından bir kulak dolgunluğum olur diye düşünmüştüm..

Def tahtalarıyla ilgili bir konu açmıştım,Nittaku Shake Def + Nittaku Vioncello + B.fly Defence II + B.fly Matsushita pro A gibi istediğim tahtaların ilgisi bilgisi olan arkadaşlardan gelen yorumlarını bekliyordum.İsim belitmeme rağmen sadece joo se hyuk kullanım bilgisi gelmişti ..! Bu nedenle sadece marka olarak girdim bu lastiklerin genel karekteristik özelliklerini öğrenmek için.

İlginize teşekkür ederim

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tsp lastikleri kullanan üyemiz hiç yokmuş demekki bende pas diyeyim o zaman. İyimidir kötümüdür diye sadece Nejdet arkadaşımızdan bir yorum aldım.

Eskiden altını ısırırlardı yumuşak bir metal olduğu için diş izi kalır sahtemi gerçekmi olduğunu insan oğlu öyle anlardı. Bende bir TSP lastik bulsam ona ne yapacağımı biliyorum.!

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tsp lastikleri kullanan üyemiz hiç yokmuş demekki bende pas diyeyim o zaman. İyimidir kötümüdür diye sadece Nejdet arkadaşımızdan bir yorum aldım.

Eskiden altını ısırırlardı yumuşak bir metal olduğu için diş izi kalır sahtemi gerçekmi olduğunu insan oğlu öyle anlardı. Bende bir TSP lastik bulsam ona ne yapacağımı biliyorum.!

ktm

sayın arkadaşım lastiğini bilmem ancak geçen hafta tsp den bir tahta aldım, (avalox 700) satan arkadaşta ikaz etmişti sökerken dikkatli ol diye, ancak çok dikkatli olmama rağmen 2. seferde tahtanın kenarından bir kıymık koptu. ve tsp den soğudum. tahtayı da kenara çektim.

lastikleride inşaallah tahtası gibi değildir.

selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

X's F-1 21 - TSP

bonne plaque en max sur cd avec colle rapide(il absorbe bien la colle). effet vitesse et controle, tout les ingrédient pour un revtt qui se situe entre le all+-off-. mousse médium

Hizli yapistiici ile max vede forhandda kullanmis.Yapiskani iyi emiyor.kontrolu ve hizi iyi.Sûngeri medium.(40° olabilir)Bu lastigi all+ ile -off arasinda kabul edebiliriz.

Name: Glenn

Country: Singapore

Comments: Initially tacky when first used and generates a nice amount of spin. Tackiness wears off soon but the grippy feeling of the rubber still generates a reasonable amount of spin. Speed is not in abundance and probably not enough for fast mid distance play unless you try it glued (personally i don't use speed glue on this). I'd give it a 7.

Rating: 7

Name: silvalis

Country: AUSTRALIA

Comments: Good rubber, especially with the TSP 21 sponge. Topsheet is tacky when new and degenerates to a good grippiness with wear. Sponge is quite soft, harder than sriver FX but softer than EL. Absorbs glue readily and reacts very well. Overall speed is about EL with a higher throw.

Rating: 7 (id: 5523)

Tek tek çevirmemek için özetini yazayim.

Ust lastigi taky(yapiskan çin lastigi gibi)fakat bu taky,çabuk gidiyor.ama ginede spini vede top tutmasi iyi.1. kisi,uzaktan oynuyorsan mutlaka yapiskan surmen lazim diyor zira yoksa yavas buluyor.2.side lastigin hizinin sriver el gibi oldugunu soyluyor.Sünger sertligininde fx ile el arasi oldugunu.Ama topu sriverden daha yuksek attigini ilave ediyor.

3 ude lastigin hizinin 7 oldugunu belirtiyor(10 uzerinden)Yapiskani iyi emip,iyi reaksiyon gosterdiginide.

Diger lastigi kullanan bulamadim.ama gordugun gibi 3 kiside ayni fikirleri söylemis

kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

X's F-1 21 - TSP

bonne plaque en max sur cd avec colle rapide(il absorbe bien la colle). effet vitesse et controle, tout les ingrédient pour un revtt qui se situe entre le all+-off-. mousse médium

Hizli yapistiici ile max vede forhandda kullanmis.Yapiskani iyi emiyor.kontrolu ve hizi iyi.Sûngeri medium.(40° olabilir)Bu lastigi all+ ile -off arasinda kabul edebiliriz.

Name: Glenn

Country: Singapore

Comments: Initially tacky when first used and generates a nice amount of spin. Tackiness wears off soon but the grippy feeling of the rubber still generates a reasonable amount of spin. Speed is not in abundance and probably not enough for fast mid distance play unless you try it glued (personally i don't use speed glue on this). I'd give it a 7.

Rating: 7

Name: silvalis

Country: AUSTRALIA

Comments: Good rubber, especially with the TSP 21 sponge. Topsheet is tacky when new and degenerates to a good grippiness with wear. Sponge is quite soft, harder than sriver FX but softer than EL. Absorbs glue readily and reacts very well. Overall speed is about EL with a higher throw.

Rating: 7 (id: 5523)

Tek tek çevirmemek için özetini yazayim.

Ust lastigi taky(yapiskan çin lastigi gibi)fakat bu taky,çabuk gidiyor.ama ginede spini vede top tutmasi iyi.1. kisi,uzaktan oynuyorsan mutlaka yapiskan surmen lazim diyor zira yoksa yavas buluyor.2.side lastigin hizinin sriver el gibi oldugunu soyluyor.Sünger sertligininde fx ile el arasi oldugunu.Ama topu sriverden daha yuksek attigini ilave ediyor.

3 ude lastigin hizinin 7 oldugunu belirtiyor(10 uzerinden)Yapiskani iyi emip,iyi reaksiyon gosterdiginide.

Diger lastigi kullanan bulamadim.ama gordugun gibi 3 kiside ayni fikirleri söylemis

kolay gelsin

Çalışmalarınızda başarılar diler.İlginize teşekkür ederim .

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Mustafa abi lastiği sap tarafından başlamak yerine yandan başlayarak sökmeyi de denediniz mi? Hani ağacın suyu meselesi. Bu yöntemle de kıymık kalkıyorsa o zaman size all+ tahta, 1.9 sriver fx tavsiye edebilir miyim? :gulumse:

tahtayı zaten o niyetle almıştım. lastiklerde yazdığın gibi ancak tahtanın işçiliğini falan beğenmedim. belki de tbs ile kıyaslıyorum ondan.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Düz lastiklerini bilmiyorum ama tspnin tırtık lastikleri gerçekten oldukça iyi..

Tsp brio spark sponge sert süngerli gayet hızlı bir lastik. Kontrollü de geçen bir mesajda biraz daha bahsetmiştim. High Tension güzel bir lastik.Solüsyonlayınca gayet iyi oluyor. Yüksek atan bi lastik.Şut topspin blok hepsi çok rahat yapılıyor. Power oyuna bence daha yatkın gibi. TSP nin tahtalarındansa Reflex Fitter Carbon var. Karbon olmasına karşılık oldukça kontrollü. Tüm TSPlerde de böyle mi bilmiyorum ama bendeki tahtada biraz lifli bir tahta gibi lakin pekte bi sorun yaşamadım lastik sökerken falan herhangi problem oluşmadı tahtada.Tahtanın özelliklerne gelirsek titreşimli masa başında ve masadan hafif uzakta iyi bir tahta uzak mesafe tahtası değil bence.Hızı kontrolü oldukça iyi bana göre OFF ve Off- arası bir tahta.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

Biraz geç oldu ama forumda TSP kullanan ben varım :) düz biraz eski D-Top modelini kullanıyorum, daha önce uzun zaman Sriver L ile oynadığım için o lastik ve bir dönem oynadığım DHS G888 ile kıyaslayabilirim. Genel özellikleri ile tipik bir japon lastiği, hız olarak elimdeki tahta çok hızlı değil ama benim all oyunum için hızlı bile geliyor lastik, spin sriver L kadar ne fazla ne eksik ama lastiğin SriverL den daha hızlı olduğunu söyleyebilirim. Ağır kesiklere spin çekmek sorun olmasa da spin lere kontra spin biraz zor bu lastik ile, aynı şekilde masaya yakın oyunlarda blok ve kısa kesiklerinde biraz zor yapıldığını söyleyebilirim (benim antrenmansızlığımdan da olabilir). Takip edebildiğim kadarıyla pek çok yeni modeli çıktı elimdeki lastiklerin iyi olmasından dolayı yeni modellerinden kontrollü bir tanesini almayı düşünürüm. Ama çevremde benden başka TSP lastik kullanan olmadığı için diğer modelleri hakkında yapabancı sitelerde yazanlardan başka fikir alabilecegimiz yerler yok sanırım.

Tavsiye edermiyim? Eğer japon avrupa tarzı lastik ile oynuyor ve o tip lastikler kullanıyorsanız niçin olmasın.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tsp curl P2,Yari uzun tirtikli lastik.(semi-long)Curl lastiklerin en zararsizi.Gerçi ben hiç denemedim.ama oyun içinde bayagi aktif olman lazim.Dendigini biliyorum.

Bu semi-long tirtikla,soft gibi atak yapabiliyormusun?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

SUMMIT: TSP'nin ''çin lastiği''. 729,729 super fx kadar,hatta belki daha ''spinli''..bi gömlek daha ''hızlı'', 729 40-H, 729 40-S suları..

TRIPLE SPIN-CHOP: Tek kalınlık; 1.0-1.3 mm..hız ve sipini Tackiness-C ve D arasında, hızı D'ye yakın ve D'den hafif az, spini C'ye çok yakın ... topu iyi ''ısırıyor'', kontrolü C'ye yakın, az daha az...Belarus'un ''klasik defans''çısı Evgueni Chtchetinine'in fh ekipmanı, bh: curl p1r 1.0-1.3mm.

SPIN PIPS: kısa pütürlüler içinde hızı orta, spini çok iyi...topu kısa pütürlülerin bozduğu şekilde bozma etkisi belirgin..kontrollü..

CURL P3alphaR: topu tutan, uzunpütür..bi uzunpütür için çok rahat oynanıyor..kontrollü...ritc 837, feint soft gibi gibi..topu bozma etkisi bunlardan (hafif)fazla..kesmeden ziyade şutop, bulok, açma türü vuruş yapanlar tercih ediyorlar (1.5mm gibi süngerlerle)..kesme için de çok uygun, çok kontrollü, ancak curl p1r kadar etkili değil...''genede olsun'' dedirtebilecek bi ekipman, çok oynanabilir..

CURL P1R: topu tutan, uzun uzunpütür...rakip falso ve boş toplarından etkilenişi belirgin...özellikle orta ve uzak mesafeden(biraz da süngerle,mesela 1.0mm,hele 1.5 püfff) spinleri kesmede çok (muhtemelen en) etkili, muhteşem ,fantastiş... pek hata affetmiyor..kontrol az ile orta arası...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...
Arkadaşlar TSP lastik kulananlardan biraz bilgi istiyorum.?

Lastik-sünger sertliği,atış açısı,kontrol,hız ,dayanıklılık ve sizin artı kullanım bilgilerinizde dahil olmak üzere.

KTM

tsp nin bjorn t-rex ve brio lastiklerini denedim arkadaşım brio aralarında en hızlısı brio ama kontrolü beni rahatsız etti biraz trex bi aralar kullandım işin açıkcası unuttum bir şeyinden rahatsız olmuşum daha sonraları bh ye bjorn taktım ve çok hoşuma gittiaralarında bana göre dengeli olarak en iyi bjorn çıktı bir yıl kullandım tsp iyi bir marka gönül rahatlığıyla alabilirsin arkadaşım su bazlı yapıştırıcılarla ne olur bilemiyorum ama eğer atak oyuncusu iseniz fh ye brio deneyebilirsiniz bh ye bjorn tak

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selim Usta TSP iyi bir marka ve ben herkese her ürününü tavsiye ederim. Mustafa Abi kıymık konusuna değinmiş ancak yeni yapıştırıcılarla birçok tahtanın üst katmanı sorun çıkaracak gibi görünüyor. Tsu'nun dediği gibi mutlaka cilayıp kullanmakta fayda var.

Lastiğin atış açıları ve diğer şeylerle ilgili yorum yazmayacağım çünkü birçok farklı ürünü var. Ben sadece işçiliğinin iyi olduğunu ve genelde lastiklerinin kolay deforme olmadığını ve çatlama patlama yapmadığını bilmeni isterim. Çok iyi bir kalite standardı var. Bence bazı ürünleri ben burdayım diye bağıran ürünün sesini keser, evine yollar... :thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 86 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..