Jump to content
Masatenisi.org Forum

Lastik Temizleme

Guest Erdem Kemiksiz

Recommended Posts

mrb arkadaşlar...benim öğremek istediğim bir şey var...lastiği sürekli solüzyonla yapıştırdığımdan altında kalın bir solüsyon tabakası oluşuyor...daha önceleri benzinle çıkarmaya çalışıyordum ama lastiğe zarar veriyor gibi görünüyor...bu konuda yardım önerilerinizi bekliyorum...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Şu ütü metodunu bugün denedim ve aşırı işe yarıyor. Özellikle alıştıktan sonra hiç iz bırakmadan zamkı temizleyebiliyorsunuz. Biraz zahmetli ama uğraştığına değiyor.

bağışlar için bir ara hesabımı özel mesaj ile bildiririm :lol:

Ping the patent holder of the iron method* Pong

*the real iron method; don't confuse with fake iron methods of some other members whose name I do not want to mention here :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Size süngerin altındaki zamk ile birlikte SÜNGERİN İÇİNDEKİ zamkı da temizleme yöntemini sunuyorum.

Bildiğiniz üzere son zamanlarda değişik yağlar kullanarak süngeri hızlandırmak için bazı deneyler yapmıştım. Yağın faydalı bir yan etkisi süngerin içinde birikmiş olan tüm zamkı çözerek süngerin yüzeyine çıkarması.

Yapmanız gereken Bauhaus dan Penetrating oil olarak satılan spray yağdan alıp süngerin arkasına sürmek. 1-2 saat sonra 1 kat daha sürerseniz daha da iyi oluyor. Bu işlem sonucunda lastiğin arkasında ciddi miktarda erimiş gibi görünen zamk birikiyor. Bu zamkı temizlemek için ben ek zamk sürmeden eski bir tahtaya yapıştırıp yarım gün kurumasını bekliyorum. Sonra kolonyalı pamuk ile silince soyularak çıkıyor. Benzin vs gibi maddelerle de temizlenebilir ama ben denemedim.

Lastiği temizledikten sonra yapıştırmak için zamk sürdüğünüzde sünger hiç bir hızlandırıcının yapamayacağı kadar şişiyor. Zamk etkisi de uzun sürüyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 86 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..