Jump to content
Masatenisi.org Forum

Forum Üyeleri Hangi Tahta Ve Lastikleri Kullanıyorlar? Neden?

Guest Mekansız666

Recommended Posts

İlk olarak konuyu açmış bulunmamdan ötürü ben konuşayım (o:

Butterfly Kreanga tahta

Forhand Butterfly Sriver G2 Fx

Backhand Stiga Neos Sound

Kreanga tercihindeki nedenim.. Öncelikle geçmişte Karbon ağırlıklı(primorac,schlager,sardius,gergely) tahtalarla oynamış olmam ve kreanganın da en az onlar kadar hızlı oluşu ve daha hafif ve hisli bir özelliğe sahip olması bunda etkili oldu..

Lastik olarak forhand için G2 Fx çünkü komple bir forhand lastiği.. His,ses,spin,kontrol herşey var..

Tabir-i caizse 3'ü bi arada olmuş (o:

Neos ise oldukça yumuşak ve kontrolü bol backhand lastiği..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yasaka ma lin carbon ve sriver fx tahta kullanıyorum carbon fakat off sınıfında carbon olması avantajı her noktasının hemen hemen sweet spot olması kontrollü+hızlı güzel bir tahta ve sriver fx le uyumlu oldu benim için

hemen tercihim neden onu söyleyim bundan önce kreanga aeros ve donic persson power speed kullandım power speed e geçmek le çok hata yaptım pişman oldum çünkü elim daha tam olarak oturmadığı için yaptığım vuruslar istediğim gibi olmuyordu hızından ve hissinden dolayı sonra ma lin carbonun nasıl bir tahta oldugunu biliyordum kontrollü ve bana yeterince hızlıydı kendime bu kombinasyonun uygun olacağını düsündüm ve yanlıs yapmadım ilerde elim her vurusa alıstığında sadece tahta bile olsa oynayabilirm diye düşünüyorum :D

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Teşekkürler Canberk kardeşim paylaşımın için..

Desene efsane bir ekipmanın var (o:

Hem Ma Lin Karbon hem de Sriver Fx kendi kategorilerinin birer efsanesi durumunda (o:

Diğer arkadaşların da paylaşımlarını bekliyorum.. Zira imzalar sürekli güncellenmiyor..

Hem önemli olan 'neden' bu tercihin yapıldığı :B:

Sevgiler..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

imzamda yazan ekipmanı kullanmaktayım..tahta tamamiyle benim tercihimdi..bunda görünüşü ve all olması etkiliydi..lastikleri ise uzman tavsiyesi sonunda aldım..rakedi ilk elime aldığımda vurduğum topların çoğu dışarı gidiyodu..alışmam baya bi zamanımı almıştı hazır raketten sonra..ama şimdi hızı az geliyo diyebilirim..fakat oyunumu tam olarak oturtana kadar değişmeyi düşünmüyorum..belki tahtayı kademe kademe hızlandırırım ama lastiklerden vazgeçmem :B:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

imzamdaki ekipmanı kullanıyorum. fh de yapışkan çin lastiklerini seviyorum. karakteri bakımından flip ve kesiklerle çok iyi. şutop ve kontralarda ise tam tersi. bh içinse yüksek spinli orta sertlikte lastik. kullandıgım lastik servis açma ve yumuşak bloklarda oldukça iyi. kısacası hakkı verildiğinde süper bir silaha dönüşüyor. hakkı verilmediğinde ise resmen elinizde patlıyor =)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

şu an carbon swe ile sinus ve bryce kullanmaktayım, hızlı ve gayet kontrollü, 3/4 kombi diyebilirim, unutamadığım tahta diye sorarsan yine her gördüğümde ve duyduğumda içimi cızzzz ettiren schlager carbon, yaklaşık 2-3 kere sıfırını almama rağmen ne yazıkki top hissiyatından dolayı aldığım bütün tahtaları satmıştım, ikinci tahtam hybrid wood, bu da tek kelimeyle muhteşem, ancak bunun da ne yazıkki boyun kısmı hoşuma gitmiyor, elime iyi oturmuyor, aynı sıkıntı carbon swe'de de var, her an bu iki tahtayı satabilirim :kizgin::kizgin:

(( bu arada aklıma gelmişken fikirlerinizi alayım, sapı carbon swe uzunluğunda, boynu clipper kadar kısa, hızı schlager kadar olan, top hissiyatı hybrid wood gibi olan, kreanga carbon hariç bildiğiniz bir tahta var mı??? :lol::lol::lol: kontrol sorun değil ve kc, sc, pc, dc, gc, tc....... hepsini kullandım ))

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sapı carbon swe uzunluğunda, boynu clipper kadar kısa, hızı schlager kadar olan, top hissiyatı hybrid wood gibi olan bildiğiniz bir tahta var mı?

cevap veriyorum;

üstüne carbon swe nin sapı takılmış,

boynu traşlanarak clipper inkine benzetilmiş,

yüzeyi verniklenerek schlager kadar hızlı hale gelmiş,

modifiye bir hybrid wood.

bildim mi, bildim mi? :pembe:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

şu an carbon swe ile sinus ve bryce kullanmaktayım, hızlı ve gayet kontrollü, 3/4 kombi diyebilirim, unutamadığım tahta diye sorarsan yine her gördüğümde ve duyduğumda içimi cızzzz ettiren schlager carbon, yaklaşık 2-3 kere sıfırını almama rağmen ne yazıkki top hissiyatından dolayı aldığım bütün tahtaları satmıştım, ikinci tahtam hybrid wood, bu da tek kelimeyle muhteşem, ancak bunun da ne yazıkki boyun kısmı hoşuma gitmiyor, elime iyi oturmuyor, aynı sıkıntı carbon swe'de de var, her an bu iki tahtayı satabilirim :kizgin::kizgin:

(( bu arada aklıma gelmişken fikirlerinizi alayım, sapı carbon swe uzunluğunda, boynu clipper kadar kısa, hızı schlager kadar olan, top hissiyatı hybrid wood gibi olan, kreanga carbon hariç bildiğiniz bir tahta var mı??? :lol: kontrol sorun değil ve kc, sc, pc, dc, gc, tc....... hepsini kullandım ))

Hocam Swe yi satarsanız haberim olsun (o:

Hala gözüm var o tahtada :P:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İmzamdaki 2 raketi kullanıyorum. Tarzımı ararken şunu farkettim, tarzına göre raket oluşturma işi insanı tüketime fena halde itekliyor. Bir raket oluşturupda oynamaya başlayınca eksikliklerimizi rakete maledip, başka tahta yada lastik kullanarak sorunu çözebileceğimizi düşünüyoruz. Sonra yeni lastikler, yeni tahtalar... Derken kerametin tahta ve lastikte olmadığını anlayana kadar epey bir tahta ve lastik sahibi oluyoruz.

Neyse bu konu dışı oldu. Benim friendship lastik tercih etmemin sebebi fiyatının ucuz olması. Butterfly, tibhar gibi lastiklerle kıyaslama şansım olmadığından, yarı fiyatına butterfly gibi lastik diyemiyorum ancak yabana atılacak lastikler değil. Bunlardan focus daha yumuşak ve kontrollu spin çekiyor. Higher ise focus den daha sert, onunda kontrolu ve spini güzel. Tahtalar hakkında yorum yapamıyorum, sadece şunu farkettim, andronun yapısından ziyade dhs tahtaların yapısı bana daha uygun. Andro yanlamasına geniş, uzunlamasına daha dar, dhs ise tam tersi.

Ayrıca bu konu bence çok faydalı olmuş. Umarım üye olan herkes yorumunu yazar, oldukça bilgi verici olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Stiga Titanium WRB yi denedin mi?

titanium wrb hiç denemedim, tariflediğim özellikleri taşıyorsa denemek için boşta bekleyen arkadaşlardan belki temin edebilirim, beklediğim gibi çıkarsa da satın alabilirim,

haruncum neden olmasın, elinde benimki kadar temiz st saplı titanium wrb varsa takas düşünebiliriz,

ongun süper zekice bir fikir, ama biraz masraflı olur, hybrid woodun boyun kısmını traşlayıp, katmanları arasına biraz daha karbon ekleyip,vernik sürdükten sonra joola'nın sapını yapıştırırsak tam istediğim gibi olur. söylediklerini aklımın bir kenarına hafızaladım, ilerde yapabilirim :lol::lol:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bende tahta olarak boll spirit kullanıyorum lastiklerde sriver fx 2.1 yorum yapmak istemiyorum çünki sriver lar zaten kendini kanıtlmaış lastikler.

Boll spiriti sorarsanız da Timo boll bu tahtadan başkasıyla oynamıyor. Hızlı off sınıfında bir tahta olduğu kadar all sınıfında ki bir tahta kadar da kontrollü diyebilirim...

İyi Günler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 12 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..