Jump to content
Masatenisi.org Forum

50-80 Tl Arası Combo Raket

Guest SeYH SaMiL

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar profesyonel olarak badminton sporuyla ilgileniyorum ve 4-5 senedir de amatör olarak masa tenisi ile uğraşmaya başladım öncelikle aranızda bulunduğum için çok mutluyum böle asil sporlarla uğraşan insanlarla tanışmak ve yorumlarını paylaşmak sevindirici.

Soruma dönmek gerekirse forumdaki raketle ilgili konuların hepsini okudum ve kafam allak bullak oldu sonradan unun neden olduğunu anladım çünkü herkesin farklı bir oyun tarzına ugun farklı bir raket seçeneği var tıpkı badminton gibi bu yüzden bu konuyu açmak zorunda kaldım.

Sizden 50-80 TL arasında alabileceğim bir combo raket istiyorum oyun tarzım ise genelde masaya uzak oynamayı seviyorum ve etkili spin vuruşlar yapmak istiyorum backhand vuruşa çok önem veriyorum forhand vuruşta ise hemen puanı sonlandırıcak vuruşu yapmak istiyorum yani anlatmak istediğim sert vuruşlardan ziyade etkili spin vuruşlar ve servisler atmak isityorum umarım anlatabilmişimdir.

Sizden tek ricam ise combonun parçalarını oluşturup yazmanız yani şu lastiklerden ve şu tahtalardan birini seçebilirsin olduğu zaman kafam çok karışıyo :D

50-80 tl arasında bu tarz oyuna uygun bir combo olsun istiyorum,yardımlarınız için çok teşekkürler.

Bu arada Antalya'da oynamak isteyen arkadaşlarlada haberleşmeye açığım.İyi günler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

almışken 1-2 senelik bir raket olsun istemiyorum ben tüm spor ekipmanlarıma çok iyi bakarım kaliteli bişey olması güzel olur ama malum öğrenci bursları hep aynı :D

Tahta, friendship 729 bomb

FH lastik friendship 729 higher 3

BH lastik friendship 729 focus 3 ( Yaklaşık 85 ytl tutuyor).

Biraz ağır bir raket olur ancak spin, kontrol ve hız olarak oldukça memnun edici bir kombinasyon. Tabi denemeden bilemezsin. Ben istediğim kombinasyonu elde edene kadar 300 ytl harcadım. Kurcalasam sonu gelmeyecek, bu yüzden elimdekini en iyi şekilde kullanmak için çok oynamak en iyi yol diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

fast-spin sitesi'nin kombinasyonları uygun gibi gözüküyor ordan almam sizce uygun olur mu? yada bilfiğiniz başka bir yer varmı? Antalya'dayım ben

Ben fast spinden aldım. En uygun yer orasımı bilmiyorum ama genel olarak iyi. Fiyat olarak pişman olacağını zannetmiyorum. Ürün alırken yeni üretim olmasına dikkat etmende fayda var. Normal şartlarda iyi spin üreten bir lastik alıp hayal kırıklığına uğrarsan, bu lastiğin bayatlığından kaynaklanıyor olabilir. Bu açıdan fast spinde satılan friendship lastikler 2008 üretimi. Ama aynı sitede dipper ve dipper 2 lastik satın aldığımda ciddi hayal kırıklığına uğramıştım.

Ekipmanını oluşturursan burada yorumunu görmek isterim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar incelemelerim sonucunda ve bütçe içinde bu tahta ve lastiklerin bana uygun olacağını düşündüm oyun tarzımı yukarıda yazdım ona göre bu parçalardan oluşan bir combo tavsiye edebilir misiniz hemen sipariş vericem artık çok sıkıldım :D

TAHTALAR

tihbar match 24 TL

friendship 729 bomb 31 TL

friendship blue thunder 39 TL

DHS W1030 32 TL

LASTİKLER

friendship 729 Geo Spin Tacky 20 TL

friendship 729 Geo Spin 20 TL

friendship 729 FX Super Soft 22 TL

yada 2.0 mm DHS lastikleri 18-25 TL arası

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar incelemelerim sonucunda ve bütçe içinde bu tahta ve lastiklerin bana uygun olacağını düşündüm oyun tarzımı yukarıda yazdım ona göre bu parçalardan oluşan bir combo tavsiye edebilir misiniz hemen sipariş vericem artık çok sıkıldım :D

TAHTALAR

tihbar match 24 TL

friendship 729 bomb 31 TL

friendship blue thunder 39 TL

DHS W1030 32 TL

LASTİKLER

friendship 729 Geo Spin Tacky 20 TL

friendship 729 Geo Spin 20 TL

friendship 729 FX Super Soft 22 TL

yada 2.0 mm DHS lastikleri 18-25 TL arası

Yinhe ürünlerini incelediniz mi? Bence birşey almadan şu siteye bir bakın.

www.yinheturk.com

Friendship ve DHS gibi Yinhe de Çin firmasıdır. Özellikle tahtaları hem hesaplı hem de kaliteli. Lastikleri de iyi bence.

Sanırım fazla bilinmediğinden çok kullanan yok. Ben de earth + venüs + t2 karbon tahta var ben beğeniyorum. Benim için biraz hızlı kaçmasaydı o raketle oynardım. İlerde inşallah.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yinhe ürünlerini incelediniz mi? Bence birşey almadan şu siteye bir bakın.

www.yinheturk.com

Friendship ve DHS gibi Yinhe de Çin firmasıdır. Özellikle tahtaları hem hesaplı hem de kaliteli. Lastikleri de iyi bence.

Sanırım fazla bilinmediğinden çok kullanan yok. Ben de earth + venüs + t2 karbon tahta var ben beğeniyorum. Benim için biraz hızlı kaçmasaydı o raketle oynardım. İlerde inşallah.

yinhenin tahtaları burada pek bilinmesede mytabletennisde gördüğüm kadarıyla tercih edilen iyi modelleri var

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Ömer Faruk Yılmaz
arık başka yere bakmak istemiyorum çünkü iyice kafam karışıcak yukardakş modellerden lastik kalınlıklarını nasıl seçmeliyim ve hangileri daha güzel bir combo oluşturur onu merak ediyorum

Tahta olarak tibhar match ya da 729 bomb hem hesaplı hem iyi bir seçim olur. Lastik olarak ise bi faster 3 bi higher 3 işini görür. Bu kombi 90 ytl civarı sanırım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Ömer Faruk Yılmaz
etkili spin vurabilirmiyim o kalınlıkla

Çok fazla farketmez arkadaşım. Çalışırsan OX le bile çekersin... Ama Selim abinin dediği gibi bencede 1.8 düşün çünkü kontrolü sağlaman açısından 1.8den fazlası seni zorlayabilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Ömer Faruk Yılmaz
ok tamam kesinlikle 1.8 alıyorum peki bh ve fh kısımlarına aynı lastiklerimi seçim bi farklılık önerir misiniz?

İlk kombin olacağından aynı olsun her iki tarafta ve iki tarafta higher 3 sizin için uygun olabilir ama başkalarınında yorumlarını alın bu lastik hakkında...

İyi akşamlar

ÖFY :lol:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ok tamam kesinlikle 1.8 alıyorum peki bh ve fh kısımlarına aynı lastiklerimi seçim bi farklılık önerir misiniz?

Tibhar matc 90 gr. Alternatif olarak 2 ytl fark verip dhs w2010 (benimde kullandığım tahta) alabilirsin. 85 gr dır, tibhar matc dan daha kontrollu olabilir. Lastik olarakta 729 fx super soft 2mm alırsın, büyük ihtimalle memnun kalırsın. DHS lastik almak istersen g666 1,8 mm olabilir. Ancak ben dhs dipper ve dipper2 almıştım, üretim tarihi 2007 idi ve spini çok kötü idi. Aynı siteden friendship aldım, üretim tarihi 2008 idi, spinindende memnun kaldım. Bence şu ana kadar almış olduğun tavsiyeler doğrulutusunda bir seçim yapabilirsin. Lastiğin 1,8 yada 2,0 mm olsun, 2 mm ilede oynayabilirsin, alışma meselesi. Nasılsa 1,8 mm yede alışman gerekecek, herhalde alışma açısından çok fark olmaz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Ömer Faruk Yılmaz
Tibhar matc 90 gr. Alternatif olarak 2 ytl fark verip dhs w2010 (benimde kullandığım tahta) alabilirsin. 85 gr dır, tibhar matc dan daha kontrollu olabilir. Lastik olarakta 729 fx super soft 2mm alırsın, büyük ihtimalle memnun kalırsın. DHS lastik almak istersen g666 1,8 mm olabilir. Ancak ben dhs dipper ve dipper2 almıştım, üretim tarihi 2007 idi ve spini çok kötü idi. Aynı siteden friendship aldım, üretim tarihi 2008 idi, spinindende memnun kaldım. Bence şu ana kadar almış olduğun tavsiyeler doğrulutusunda bir seçim yapabilirsin. Lastiğin 1,8 yada 2,0 mm olsun, 2 mm ilede oynayabilirsin, alışma meselesi. Nasılsa 1,8 mm yede alışman gerekecek, herhalde alışma açısından çok fark olmaz.

Belki alışmada fark olmaz ama his açısından önemli. Hem ilk kombisi olduğundan bence kesinlikle 1.8 alsın. Bu arada seninde dediğin gibi G666 da alabilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Ömer Faruk Yılmaz
arkadaşar bu site olmasaydı dandik hazır raketlere bir sürü para vericektim hepinize teşekkür ediyorum,raketi aldıktan sonra yorumlarıda sizinle paylaşıcam iyi oyunlar.

Ne demek, bizler masa tenisinin gelişmesi için varız :P::D: ... Artık oynadıkça hatırlarsın bizleri :lol:

Hadi hayırlı maçlar ...

ÖFY

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ömer faruk kardeş bu forumun yıldızı ya onu kırmayalım bence. Çok az bir zamandır üyeyim ama maşallah forumda açılan her konuda bi şekilde yardımcı olmaya çalışmış; mükemmel sorularıda var tabi :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 11 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..