Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tavsiye Ve Fikir

Hıcın

Recommended Posts

Nisan ayında açmış olduğum Lastik Tavsiyesi konuya 1-2 gün önce cevap yazıldı (aşağıda görebilirsiniz) ama o konu fazlasıyla hükmünü yitirdiği gibi ben de az da olsa tahta ve lastikler hakkında bilgilenmiş oldum, şimdi yeni tavsiye, şöyle ki;

Geçen hafta abim Ankara'ya geldi ve her zaman beni yenen abimin bu kez şansı yoktu. Sonra yenilgiyi rakete bağladı, biraz raketimle oynadı ve raket çok hoşuna gitti (Maalesef).

Dün telefon açıp bir daha geldiğinde raketime el koyacağını söyleyerek kendine yeni raket alırsın dedi ( Demesi bu kadar kolay, fiyatlardan haberi yok tabi).

Neyse şu anda oynadığım raket Hao tahta üzerine Andora Plasma 430 lastikler, 430 lastikler hoşuma gidiyor, tek kusuru 2-3 ay içerisinde kenarlarında kısmi dökülmeler oldu, oynarken rahatsız etmiyor. Hao tahtadan memnnunum.

Şimdi sizce; yine aynı kombinizasyonu mu oluşturayım yoksa madem bu masraf yapılacak daha iyisi olsun diyerek yine tensor özellikleri olan ve fast-spin sitesinin yorumlarından çok iyi olduğu anlaşılan (Andora Plasma serisi ile hemen hemen aynı özelliklerde) Tibbar Nimbus lastiklerine mi bakayım (Veya Roxon 450 veya 500'de olabilir).

Plasma 430 oyun sitilime uygun, tek sıkıntım BH'te kesik servis karşılama (Gelen topu kesemiyorum, top fırlayıp gidiyor). Bunu da yavaş yavaş servisi açarak (BH spin çekerek ya da BH şut atarak) aşmaya çalışıyorum.

Tavsiye ve fikirleriniz için şimdiden teşekkürler, saygılar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Plasma 430'ü beğendiyseniz, Roxon 450 öneririm. Sertliği çok yakın. Biraz daha dayanıklı, kenarlardan kopma dökülme olmaz veya çok daha az olur, üstü biraz daha iyi top tutar ve Plasma o kısa toplardaki "zıplaklık" sorununu bir miktar gidermişler. Mevcut lastiğinizden geçiş sorunu da yaşamazsınız. Nimbus tavsiye etmem zira o da kenarlardan dökülür.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Nisan ayında açmış olduğum Lastik Tavsiyesi konuya 1-2 gün önce cevap yazıldı (aşağıda görebilirsiniz) ama o konu fazlasıyla hükmünü yitirdiği gibi ben de az da olsa tahta ve lastikler hakkında bilgilenmiş oldum, şimdi yeni tavsiye, şöyle ki;

Geçen hafta abim Ankara'ya geldi ve her zaman beni yenen abimin bu kez şansı yoktu. Sonra yenilgiyi rakete bağladı, biraz raketimle oynadı ve raket çok hoşuna gitti (Maalesef).

Dün telefon açıp bir daha geldiğinde raketime el koyacağını söyleyerek kendine yeni raket alırsın dedi ( Demesi bu kadar kolay, fiyatlardan haberi yok tabi).

Neyse şu anda oynadığım raket Hao tahta üzerine Andora Plasma 430 lastikler, 430 lastikler hoşuma gidiyor, tek kusuru 2-3 ay içerisinde kenarlarında kısmi dökülmeler oldu, oynarken rahatsız etmiyor. Hao tahtadan memnnunum.

Şimdi sizce; yine aynı kombinizasyonu mu oluşturayım yoksa madem bu masraf yapılacak daha iyisi olsun diyerek yine tensor özellikleri olan ve fast-spin sitesinin yorumlarından çok iyi olduğu anlaşılan (Andora Plasma serisi ile hemen hemen aynı özelliklerde) Tibbar Nimbus lastiklerine mi bakayım (Veya Roxon 450 veya 500'de olabilir).

Plasma 430 oyun sitilime uygun, tek sıkıntım BH'te kesik servis karşılama (Gelen topu kesemiyorum, top fırlayıp gidiyor). Bunu da yavaş yavaş servisi açarak (BH spin çekerek ya da BH şut atarak) aşmaya çalışıyorum.

Tavsiye ve fikirleriniz için şimdiden teşekkürler, saygılar.

bence alıştığınız ekipmandan vazgeçmeyin..sonuçta yeni ekipman demek yeni alışma süresi + yeni sıkıntılar demek..kesiğiniz düzelir şutunuz bozulur..spininiz daha iyi olur blok kötüleşir vs vs..bir yanımı düzelteyim derken başka taraftan açık verirsiniz bu sefer..buna hiç gerek yok bence..e tabi bu iş birazda masraflı..yani lastik fiyatları ateş pahası..lastiklerde etkisini bi süre sonra yitirince yeni lastik almak farz oluyo..diceğim o ki önce eksiği kendimizde aramalıyız..kesiğimiz kötüyse ya da başka bi yanımız onu antrenmanla düzeltmek için uğraşmalıyız..yani bize uyan ekipmanı arayıp durmaktansa elimizdeki ekipmanla kendimizi geliştirip gidebildiğimiz kadar gitmeliyiz..kendinizi bir tercihler sinsilesinin içine sokup onu mu alsam,şunu mu denesem moduna girerseniz emin olun bu işin sonu yok..bakmışsınız ömrünüz uygun ekipmanı aramakla geçip gitmiş....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 11 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..