Jump to content
Masatenisi.org Forum

Ayak Çalışması Hk.

Recommended Posts

bir sporcu yetişirken tüm vücut koordineli olmalı, temel hareketler öğretilirken kol ve gövde hareketleriyle beraber ayak çalışmalarının da mutlak şekilde yapılması gerekir, bu konuda sıkıntı yaşayanlar var mı acaba?????

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sana antrenman veren kimse var mı, çalıştırıcı ile bildiğimiz basit ayak hareketleri ile başlayabilirsin, normalde her zaman bildiğimiz ama yapmaya üşendiğimiz sağ - sol tek adım/çift adım/üçlü adım, yavaştan başlayarak düzenli şekilde hızlandırarak, bunun için sana top atacak bir partnere ihtiyacın var,

günümüz masa tenisinin çok güçlü çalışan ayaklara ihtiyacı var, bu sayede birçok maçı zorlanmadan alırsınız.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sana antrenman veren kimse var mı, çalıştırıcı ile bildiğimiz basit ayak hareketleri ile başlayabilirsin, normalde her zaman bildiğimiz ama yapmaya üşendiğimiz sağ - sol tek adım/çift adım/üçlü adım, yavaştan başlayarak düzenli şekilde hızlandırarak, bunun için sana top atacak bir partnere ihtiyacın var,

günümüz masa tenisinin çok güçlü çalışan ayaklara ihtiyacı var, bu sayede birçok maçı zorlanmadan alırsınız.

ayak çalışması için teşekkürler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

birbirinize ayak yapmayın. :P:

en iyi çalışma şu yengeç gibi yanyan koşulan çalışma... Turushan Bey açıklamış ama anlamayanlar için anlatmak gerekirse kolları yana açıp, sağ ayak bir öne bir arkaya gelecek şekilde koşmayı deneyin. Diğer bir yöntem hem sağ ayakla hemde sol ayakla sek sek oynar gibi depar atmaya çalışmanız. Yani tek ayağınızı kullanarak ileri doğru sıçrayabildiğiniz karar sıçrayarak koşun ve daha sonra diğer ayakla aynı çalışmayı yapın. Geri geri koşmak, civciv yürüyüşü denilen çömelerek gibi koşmakta ayaklar için ideal çalışmalar. Tabii önce 5 ile 7 km arasında tempolu koşmalısınız. Bunlar bu işe ciddi soyunanların yaptığı çalışmalar. Bazıları bizzat çinli antrenörlerin kullandığı metodlar. Sizde yapabildiğinizi yapın veya az az yapın sonuçta yararını görürsünüz.

Tabii çoklu top çalışmalarını saymıyorum. Masa başında antrenörünüz sizi olduğu yerden çalıştırırken sağınıza ve solunuza devamlı hızlı toplar atarak bunlara müdahele etmenizi isteyebilir sizde o toplara yetişeceğim diye koştururken ister istemez ayak çalışmak zorunda kalabilirsiniz. Zaten başka şansınız yok. Çünkü hocanız çinliyse yetişemediğiniz her topta tekmeyi basar... :P:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...
  • 5 months later...

masa tenisi bir ayak sporudur desem yanılmış olmam herhalde bence sporcu belli bir seviyeye ulaştıktan sonra tek köse antremanına ihtiyacı yok direkt kombinasyon larla idmana başlamalı masa tenisinde önemli olan koldan daha önemli ayaktır her idmanda agrılar cekeceğiz ama ilerlemek istiyorsak ayak calışması yapmak ZO RUN DA YIZ (O YÜZDEN MASA TENİSİ dünyanın en yorucu sporları arasındadır zaten)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 8 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..