Jump to content
Masatenisi.org Forum

2008 Olimpiyat Şampiyonu

Guest pianist

2008 Olimpiyatlar  

117 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

2008 Olimpiyatlarındaki favoriniz. Tüm oyuncuları yazamadım. Timo Boll ün katılmayacağını duymuştum sakatlığı nedeniyle ancak 2008 e gidecek adaylar arasında adı gözüküyor o yüzden ekledim. Katılmayacaksa değiştirebilirim.Burdan benim oyum Schlager e aklen ma lin veya W.Liquin in geleceğini düşünsemde.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 55
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hao WANG olimpiyat birincisi

Liqin WANG olimpiyat ikincisi

Vladimir SAMSONOV olimpiyat üçüncüsü

Lin MA - 4. (Raketini yelpaze gibi sallarken burnuna vuracak ve 3.lüğü kaptıracak)

Werner SCHLAGER - 5. (Turnuva sonrası karbon tahtasını satıp samsonov alpha alacak)

Se Hyuk JOO - 9. olarak defansçıların gururu olacak.

Zoran PRIMORAC - 10. ya da sonuncu. Hangi tahtasıyla oynadığına göre değişir.

Bu kadar kesin konuşuyorum. -_-

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben de Werner Schlager hayranıyım ama yaş itibarı ile benim gibi yolu yarılamış durumda. Gençlere karşı fazla bir şansı olacağını sanmıyorum. Ben şıklarda olmayan bir ismi, Ma Long'u favori gösteriyorum. Ayrıca Ma Long'un bir kaç sene içerisinde dünya sıralamasında bir numaraya oturacağını ve uzun süre orda kalacığını tahmin ediyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gençler neden Ma Long'u yazmazlar anlamıyorum. Tekniği çok çok iyi. Üstelik son zamanlarda bayağı bir protour da kazandı (Garip ama hala bir tahtası piyasaya çıkmadı. Nittaku yakında çıkarır heralde). Sonuçta dünya sıralamasında ilk 12 de olanın kazanma şansının olduğu; ancak ilk 4'deki Çinlilerden birinin şampiyon olacağı bir turnuva olacak.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şampiyon zor da olsa Samsonov gibi görünüyor, son maçlarında çok iyi oynuyor. En son Qatar Open'de Ma Long 2-0 dan geri gelerek 4-3 yendi. Servis karşılaması çok iyi ve olgun atak yapıyor, bekliyor, diğerleri gibi pata küte zorluyayım da, sağdan soldan spin çekme sevdası yok, şu ana kadar ilk attığı servise spin çeken çok az oyuncu var ( forehand'dan kesin servisi) , çekenlerede çok rahat ters tarafa blok yapabiliyor. Blokları mükemmele yakın lakin, atağa kontra yapmada, yani rallilerde genelde kayıp ediyor. Son maçlarını izlediğimde çok teknik ve akıllı oynuyor, fiziksel olarak çok hareketli olan çinlileri ancak Samsonov geçebilir, tabi talihsizlik olmazsa...

2. olarak finali Samsonov ile paylaşacak kişi olarak da Wang Hao yu düşünüyorum.

3. Ma Lin olabilir. Wang Li Qin çok yaşlandı tüm saha forehand ile nereye kadar oynar ? ayrı bir mevzu (: inşallah bizim Cem' de güzel işler yapar ...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gençler neden Ma Long'u yazmazlar anlamıyorum. Tekniği çok çok iyi. Üstelik son zamanlarda bayağı bir protour da kazandı (Garip ama hala bir tahtası piyasaya çıkmadı. Nittaku yakında çıkarır heralde). Sonuçta dünya sıralamasında ilk 12 de olanın kazanma şansının olduğu; ancak ilk 4'deki Çinlilerden birinin şampiyon olacağı bir turnuva olacak.

ma long olimpiyatlara katılacaklar listesinde olmadığı için yazmadım. Çinden gidecek 3 sporcu gözüküyor. Adam dünya sıralamasında şu an ilk 5 te bile olsa çin götürmüyecek gibi gözüküyor. :lol:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sadece ma long değil Joo se Hyukta kadrolarda gözükmüyor..İlginç

ittf, içinde "long" kelimesi geçen ne varsa yasaklarken adamcağız da araya karıştı herhalde.

ama Se Hyuk Joo olimpiyatlarda yoksa gerçekten üzülürüm. defansçı seyredemeyecek miyiz biz şimdi?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bireysel Kadro

Takım Kadroları

Kore Takımındada bireysel kadrodada Gözükmüyor malesef Joo..Geçici bir listemi değişecekmi tam bilmiyorum ama bu ayın 14 ü ve 7 sinde güncellenmiş.. Eğer olmazsa turnuvada gerçektende üzücü olur(tamda iyi bir form yakalamıştı 9.cu sıraya yükselmişti)..Chen weixing nereye kadar tatmin eder bizi defans olarak...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Anket sonuçlarına bakınca şu an dünya sıralamasının 1 numarasına 5. sırada şans vermemiz enterasan bir sonuç. Bu arada Çin gazetelerinde takımın yedeği olarak Ma Long u yenen Chen Qi nin seçildiği yazıyor. Sanırım yaşı ve tecrübesizliği mazeret olmuş gibi. Wang Liqin'i takım dışına çıkarmak kolay olmasa gerek.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Anket sonuçlarına bakınca şu an dünya sıralamasının 1 numarasına 5. sırada şans vermemiz enterasan bir sonuç. Bu arada Çin gazetelerinde takımın yedeği olarak Ma Long u yenen Chen Qi nin seçildiği yazıyor. Sanırım yaşı ve tecrübesizliği mazeret olmuş gibi. Wang Liqin'i takım dışına çıkarmak kolay olmasa gerek.

wang hao insanlar tarafından pek sempatik karşılanmıyo nedense..oylamada insanlar sempati duydukları ya da şampiyon olmasını istedikleri oyunculara oy veriyorlar birazda..sonuçta orda ismi geçen oyuncuların hepsi olimpiyat şampiyonluğu için aday(cem zheng hariç)..herkes birbirini yenebilir..bu arada seni hiç unutmayacağım Lokman abi..şu ana kadar birçok iyi oyuncu gördüm..ama senin kadar gelene geçene spin çeken birini daha görmedim(hele de backhand'den)

son ups turnuvasından sonra idolüm sensin..sanırım işe bir çift globe 999 alarak başlasam iyi olacak :P: :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ma long ın katılamaması çok kötü ama çinde yani kendini kanıtlamış 3 sporcu yu koymuş zaten sıralamaya malin wang L.Q ve Wang hou..Belki katılabilse çok büyük işler başarabilecek genç bir yetenek ma long..

Timo boll' un sakatlığı olmazsa oda çok iyi maçlar çıkaracaktır.

Samsonov son dönemlerde çok iyi maçlar çıkardı ama 3 büyük çinlilere karşı biraz yavaş kalıyor.(hız bakımından)

Wang ligin 'e gelince bana öyle geliyorki bu olimpiyatlarda tekrar formunu yakalayacak.

Son zamanlarda samsonovun şampiyon olmasını isterim ama işi gönlümüzün istediğine göre seçmiyorum

Wan Ligin veya Wang hou olur diye düşünüyorum tabi finallere gelmeden birbirleri

ni devirmezlerse... :gulumse:

Hiç kolay olmayacak bu olimpiyatlar

İyi Forumlar...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Cem: Ya önce istanbul belediyenin çinlisini yensin sonra düşünürüz.

zhu jiang, cem'in yerine milli takımımız adına yarışsaydı neler yapabilirdi ? şampiyonluğa aday görürmüydünüz ? 2 defa wang hao yu en formda zamanlarında yenmiş birinden bahsediyoruz. (3-0 & 3-1) fbtv de maçlarını izledim, gerçekten süper oyuncu. yorumlarınızı bekliyorum..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evine dönen Zhu Jiang'in ratinglerine ve maçlarına baktım. Bu ratingler ittf'nin değil. Stiga World ratings'in. Son durum itibariyle dünyadaki sıralaması 54. Çin'liler arasındaki yeri ise 27. Çin süper ligindeki sıralaması 20. Çin süper liginde 2007'de en son oynamış gözüküyor. Jiangsu takımında oynamış. Maçlarının yarısını kazanamış yarısını kaybetmiş (5/5). Evet, Wang Hao'ya 2005'de yenilmiş, ancak 2007'de yenmiş. 2007'de Ma Long ve Wang Liqin'e, 2005'de de Hao Shuai'ye yenilmiş. Mevcut puanı: 2928±80. Karşılaştırma yapmak için başkalarının puanını da veriyorum. 2988±49 Maze, Michael; 2917±44 Korbel, Petr; 3144±43 Ma, Lin; 3176±42 Ma, Long; 3071±44 Samsonov, Vladimir; 2540±75 Tavukcuoglu, Irfan . 2558±59 Menge, Gencay. Sonuç: Zhu Jiang, Türkiye'de görebilldiğimiz en iyi oyuncu idi. Ama olimpiyatlar için daha çok çalışması lazım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 5 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..