Jump to content
Masatenisi.org Forum

Süperligde Ponfi

Guest Emo

Recommended Posts

bu durumda Gürhan Yaldız ağır bir travma içindedir  bir taziye ziyaretinin yerinde olacağını düşünüyorum

Sen travmayı daha da ağırlaştırmak niyetindesin galiba :P:

Şaka bir yana Gürhan Yaldız resmi maçlarda ilk kez mi yeniliyor :shock:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Valla şu Akdeniz Oyunları da olmasa hiçbir şey izlememiş olacaktık masa tenisi adına. Umarım Antalya'da da gerçekleşir bu organizasyonlarda Gürhan Yaldız gibi oyununu çok merak ettiğim bazı oyuncuları izleme imkanı bulmuş oluruz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sefa'yı, kaç Halil var bilmiyorum ama aynı kişiden bahsediyorsak Halil'i, Gencay'ı ve Peng Fei'yi (şuan isimlerini tam hatırlamadığım, biri Hasan idi galiba mesela) birkaç genç arkadaşı daha izleme şansı buldum biliyorsun Akdeniz Oyunlarında. Ben daha üst jenerasyonları, yaşı bana daha yakın oyuncuları merak ediyorum bu anlamda.

Ama güzel bir haber bu. Eee siz de geliyorsunuz bu tarafa doğru yani Tsu. Bu arada biraz sohbet faslına girecek ama Antalyalı forum üyelerinden Offansive ile geçen cuma görüştük. Okulun salonunda maceralı bir şekilde oynamışsınız...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

evet gizli yollardan solona sızarak oynadık :) ramazan bitsin oynarız bol bol serkan falan da gelir :)
Valla offansive biraz şikayetçi idi Ankara'da fazla oynama imkanı bulamadığından. Demekki bizim buradaki ortamın değerini bilmemiz lazım.

senin yaşıtın oyuncularda sefadan pek farklı değiller ancak sefa biraz allround oyuncu daha doğrusu topspin oyuncusu süperligde daha çok loop oyuncuları var yani tahtadan oynamayı daha çok seviyorlar...

Sefa'nın oyun tarzı gerçekten değişik. Seyretmesi de daha keyifli diyebilirim bu açıdan. Değişik hareketler, farklı vuruşlar olabiliyor maçlarında.

Süperligde oynayanların bahsettiğin oyun tarzını az çok tahmin edebiliyorum. Kendim de (elimden geldiğince tabi) bu stile yakın oynasam da, (uzun ralliler dışında) izleyenler için pek keyifli olduğunu düşünmüyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Konu biraz sapmış ama bildiğimi söyliyim ben yinede .

Gürhan Yaldız bir çok kez yenildi farklı farklı oyunculara . Benim izlediklerim pongfie, sefa , irfan tavukçuoglu, sunay , ve adını hatırlayamadığım bir kaç kişi daha ..

İlk kez 2 sene once gördüm yenildiğini ve o zamanlar şöyle deniliyordu " Artık Gürhan YAldız efsanesi bitti " ki hakkatende oyle olmuş olacakki onu yenenlerin sayısı arttı ligde . Eee kurt kocayınca diye bi laf var . Taziyeleri sunalım şimdi :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar Gürhan Yaldız hakkında çok şey yazmışsınızda 40 yaş civarında olduğunu yazmamışsınız. Ben İstanbul'da olduğum için resmi maç, milli maç birçok maçını izledim. Hatta kendisiyle maç bile yaptım -sonucu yazmıyorum :frust:-. Malumunuzdur ki, Türkiye ligi gibi kısır bir döngünün içinde oynayan ve artık hedef olarak hiçbir ideali kalmamış ulaşabildiği tüm şeylere ulaşmış birisi Gürhan Yaldız. Bence Türkiye'nin şu ana kadar yetiştirdiği en büyük oyuncusundan bahsediyoruz. Tüm lig maçlarında herkesin hedefi O'nu yenmek, olmadı set alabilmek. Bence Gürhan Yaldız artık yeniliyorsa bu artık eski hırsının kalmaması ve yaşının gençler karşısında O'nu zorlaması sebebiyledir. Sanırım şu anda hem Türkiye liginde oynarken hemde İran'da bir takımda oynuyor ve her hafta uçakla maça gidip geliyor. Önemli olan O'nu yenmek değil, O'nun başarılarını geçebilmektir.

Bu yazıdan anlayacağınız gibi ben bir Gürhan Yaldız hastasıyım. :alkis:

Ama O'nu seyredipte hasta olmayacak kimseyi de tanımıyorum. :alkis::alkis:

Sevgiler

Ya Ertan Abi şu smileylerin Meksika yapanlarından daha çıkmamış mı??? :pirpir:

Valla tam sırasıydı ama bulamadım alkışlarla idare ettim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben de seyretme imkanı buldum birkaç kere.

Gercekten çok orijinal bir oyun stili olduğunu düşünüyorum. Özellikle oyunu yavaşlatıyor ve bozuyor gibi oynuyor ve sizin "ya bu ne kadar uyuşuk bir oyuncu!" şeklinde düşündüğünüz bir anda beklenmedik bir serilikle oynuyor ve sayıyı alıp çıkıyor.

Rakip çok iyi bir servisle oyuna başlamayı düşündüğü ya da gelebilecek bir hücuma karşı tetikte olmayı planladığı belki bir anında topu belki öyle pis bir yere açıyor ki rakip hiç ummadığı bir pozisyonda kalıyor ve sayının geri kalan kısmı için avantajını kaybediyor.

Acaba gençken de böyle mi oynuyordu? Yoksa o zamanlar daha mı hareketliydi?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar Gülhan Yaldızı 17 senedir hayranlıkla izliyorum.Birincisi teknik ve taktik olarak süper bir insan :thup: .İkincisi Ankaradaki süper lig maçlarında bende izledim salonda masa tenisi oynaması benim için yeterliydi.Elbette bir insanı yenecek kişiler çıkacak .Ancak bakın hala Gürhandan bahsediyoruz.Neden?Çünkü bu kişi masatenisi için bence ekol.

İnsanları yenecek mutlaka kişiler çıkacaktır.Ancak bu şekilde yazılarımıza konu olacak kişiler kolay kolay çıkmayaktır.SİZCE?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar Gülhan Yaldızı 17 senedir hayranlıkla izliyorum.Birincisi teknik ve taktik olarak süper bir insan :thup: .İkincisi Ankaradaki süper lig maçlarında bende izledim salonda masa tenisi oynaması benim için yeterliydi.Elbette bir insanı yenecek kişiler çıkacak .Ancak bakın hala Gürhandan bahsediyoruz.Neden?Çünkü bu kişi masatenisi için bence ekol.

İnsanları yenecek mutlaka kişiler çıkacaktır.Ancak bu şekilde yazılarımıza konu olacak kişiler kolay kolay çıkmayaktır.SİZCE?

bence de, Gürhan Yaldız, Türkiye'nin Waldner'i sayılır. ben kendimi bildim bileli ikisi de masa tenisi camiasında varlar. onlar gibi kaç tane masa tenisi oyuncusu var, kaç kuşaktır var olan, hatta kaç tane sporcu var, bunca yıl hep zirvede devam edebilen...

elbette birgün onu geçenler, yenenler olacaktı, bu çok normal... yoksa sporda hiç ilerleme olmaz... ancak, hakikaten, önemli olan onun koyduğu çıtayı daha yükseklere çıkarmak. O Balkan Şampiyonu oldu, şimdi büyüklerde bir Avrupa şampiyonluğu veya en azından kürsüde bir basamak hedefimiz olmalı, hatta Dünya ve Olimpiyat dereceleri...

kendisine Türkiye'de masa tenisine katkılarından dolayı tekrar tekrar teşekkür etmek gerekir...

Ping the defender of old table tennis players' rights Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gürhan Yaldız gerçekten iyi bir oyuncu buna kimsenin itirazı olamaz. Ama sadece iyi yuncu olmak yetiyormu? Ben kendime şu soruyu sormadan edemiyorum: Bu kadar Türkiye de masatenisini katkıları olmuş, masatenisi denilince ilk akla gelen isim olmuş bir insan neden genelin sempatisine mazhar olamamış? Gürhan Yaldız değilde başka birisi bunları yapmış olsa heykeli dikilirdi. Misyonunu belli ölçüde tamamlamış insanların artık birasda pasif olarak yani sahne arkasından da masatenisine destek vermeleri gerekir diye düşünüyorum. Yorumlarınızı bekliyorum....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben kendime şu soruyu sormadan edemiyorum: Bu kadar Türkiye de masatenisini katkıları olmuş, masatenisi denilince ilk akla gelen isim olmuş bir insan neden genelin sempatisine mazhar olamamış?

Ben de bu sorunun cevabını çok merak ediyorum..

Sormak istemedim yanlış anlaşılma olabileceği nedeniyle..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...

arkadaşlar bu gürhan yaldız olayını benden iyi bilen olmaz herhalde. çünkü gürhan benim takım arkadaşım. sakatlandığı zaman da ona ben masaj yaptım. o maçta bir türlü konsantre olamadı. çok kritik noktalarda basit sayılar verdi. yoksa ponfi ye yenileceğini zannetmiyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar

gürhan yaldızla ilgili bende birşeyler söylemek istiyorum.

gürhan gerçekten Türkiyenin en başarılı masa tenisçisi. Yıllardır türkiye şampiyonluğunu kimseye bırakmıyor geçmiş yaşına rağmen herkes onu yenmek istiyor. Yendikleri zaman flaş oluyor. Tüm branşlarda milli takım formasını en çok giymiş sporcu vs vs.

Sporculuğuna diyeceğim hiç bir şey yok. ama şu soruyu sormadan geçemeyeceğim. Türkiye masa tenisine katkıları nelerdir. Böyle başarılı bir sporcusu olan türkiyenin masa tenisindeki durumu bumu olmalıydı. tamam kabul ediyorum bunda oktay çimen'inde katkısı (katkısızlığı) büyük. Ama neden gürhan rakiplerinden gerekli saygıyı duymuyor. Neden gençlerin yetiştirilmesi için destek olmuyor.

bana şimdi şunları söyleyecekler. amma yaptın ya Türkiyeyi temsil etmedimi hiç yardımı olmadımı.

Şunu söyleyeyim yaptığı tüm iyilik gibi gözüken şeyleri araştırdığında mutlaka bir çıkarı olduğunu göreceksiniz. Hem iranda hemde türkiyede oynamasının sebebi bu sporu sevdiğinden değil para azanmak içindir. Milli takımı niçin bıraktı. Gençlerin önünü açmak içinmi? Hayır çünkü sadece para kazanmak için.Çünkü hala kulüp takımlarında oynuyor.

Bir kaç sene evvel sohbetim olmuştu.O zaman türkiye bir üst lige çıkmıştı. Milli takım ile ilgili konuşmuştuk. Kendisi bırakacağını söylemişti. Bende şu anda onun tecrübesine ihtiyacı olduğunu ve bırakırsa milli takımın kesin ligden düşeceğini söylemiştim. Bunun üzerine gürhan ne yapalım nasıl olsa düşecekler demişti. Türkiyenin masa tenisi markası milli takım için böyle sözler sarfetmez. Milli gurur bizim için hassas bir konu. Onun yapıcı olması gerekir. Takım arkadaşlarını motive etmesi ve onlara abilik yapması gerekir. Hoş İrfan la oynadığı maçta sinirden masaya raket fırlatan onu kışkırtan bir adam ne kadar abilik yapar.

Bir hafta sonu yeni bir yer açıldı ve turnuva yapıldı. Organizasyonu yapan pazartesi günü gürhanın geleceğini söyledi. Ben tabi gürhana yargılarımdan dolayı ihtimal vermedim. O gün işim çıktı gelemedim ve gürhanın geldiğini duydum.Kulaklarıma inanamadım.Hay allah adamın boşuna günahını aldım demekki böyle sıradan bir turnuvaya ziyaretçi hiç bir çıkar gözetmeden gelebiliyomuş.

Sonradan gerçek anlaşıldı. Meğer yeni açılan yere bayilik vermek için gelmiş ve gelişigüzel bir sürü mal satmış. Gene hayalkırıklığı yaşadım. Çorluya gelmeyebilir, sonuçta ufak bir kent ama potansiyeli büyük olan şehirlerede bir çıkarı olmadan gitmiyor. Açıkçası çıkarı olmadan hiç bir şey yapmıyor ve türkiyede masa tenisi gelişmesini düşünmüyor. Zamanında milli takımda takım arkadaşlarına yaptığınıda duyuyoruz.

Neyse biraz fazla yazdım yoruldum. uzun lafın kısası. gürhan başarıları kendi için istiyor ve türkiye masa tenisini hiç düşünmüyor. Keşke sporculuk konusunda başarılı olduğu kadar insani konulardada başarılı olsaydıda tarihe altın harflerle yazılsaydı gelecek nesillere gururlanarak anlatsaydık

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar yazılarınızda doğruluk payı çok büyük.Sizden ricam bana aynı sizin düşündüğünüz gibi bir masa tenisçi söylermisiniz.Türkiyede bir çok başarılara imza atıp belirttiğiniz kraterlere uygun bir masa tenisçi.

Benimde bilgim olsun.Biliyorsunuz öğrenmemek ayıp değil.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 8 months later...
Arkadaşlar Gürhan Yaldız hakkında çok şey yazmışsınızda 40 yaş civarında olduğunu yazmamışsınız. Ben İstanbul'da olduğum için resmi maç, milli maç birçok maçını izledim. Hatta kendisiyle maç bile yaptım -sonucu yazmıyorum :frust:-. Malumunuzdur ki, Türkiye ligi gibi kısır bir döngünün içinde oynayan ve artık hedef olarak hiçbir ideali kalmamış ulaşabildiği tüm şeylere ulaşmış birisi Gürhan Yaldız. Bence Türkiye'nin şu ana kadar yetiştirdiği en büyük oyuncusundan bahsediyoruz. Tüm lig maçlarında herkesin hedefi O'nu yenmek, olmadı set alabilmek. Bence Gürhan Yaldız artık yeniliyorsa bu artık eski hırsının kalmaması ve yaşının gençler karşısında O'nu zorlaması sebebiyledir. Sanırım şu anda hem Türkiye liginde oynarken hemde İran'da bir takımda oynuyor ve her hafta uçakla maça gidip geliyor. Önemli olan O'nu yenmek değil, O'nun başarılarını geçebilmektir.

Bu yazıdan anlayacağınız gibi ben bir Gürhan Yaldız hastasıyım. :alkis:

Ama O'nu seyredipte hasta olmayacak kimseyi de tanımıyorum. :alkis::alkis:

Sevgiler

Ya Ertan Abi şu smileylerin Meksika yapanlarından daha çıkmamış mı??? :pirpir:

Valla tam sırasıydı ama bulamadım alkışlarla idare ettim.

Evet bende bir masa tenisçi olarak sana katılıyorum bende Gürhan Yaldızı izlemiş fakat oynamamış biri olarak evet Ponfiye yenilmiş olabilir ama yinede Gürhan Yaldız Türkiyenin en iyi oyuncusudur bununda aksini kimse ispat edemez bu daha genç yaşına rağmen Ponfinin de onu yenmesi büyük başarıdır tekrar tebrik ediyorum darısı benim başıma

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 87 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..