Jump to content
Masatenisi.org Forum

Karbon Olmayan Tahta Tavsiyesi

Guest OmmerFarruK

Recommended Posts

Arkadaşlar hazır raketten kombiye geçeceğim. Fakat tahtaya karar veremedim. Karbon düşünmüyorum. Hızı lastiklerle sağlama taraftarıyım. Tavsiyelerinizi bekliyorum. (All+ bir oyunum var fakat biraz daha atak oynamak istiyorum)

Teşekkürler ...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

off - primorac en uygunu olur senin için, ancak lastik konusunda canberke katılamayacağım, neos sound veya jo silver daha uygun olur

Turushan abi cesaretimi bağışlayın ama hazır raketten belirttiğiniz lastiklere geçerken arkadaş biraz sorun yaşamaz mı? Bende sriver fx daha iyi gider diye düşünüyorumda izniniz olursa-_-

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben Petr Korbel, Oh Sang Eun yada Samsanov Alpha düşünüyorum ayrıca. Siz bu tahtaları önerirmisiniz?

Bunlar arasında en ucuzu hangisi ise onu alın. Korbel OFF bir tahtadır, pek yavaş değildir, bilginize. Hammond X filan fazla bile kaçar onun üstüne.

Bu arada bütün bu başlıklarınızı (ki birbiri ile alakalılar) tek bir başlık altında toplamanız faydalı olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Turushan abi cesaretimi bağışlayın ama hazır raketten belirttiğiniz lastiklere geçerken arkadaş biraz sorun yaşamaz mı? Bende sriver fx daha iyi gider diye düşünüyorumda izniniz olursa-_-

hocam korkacak hiç bir şey yok, öğrencim 10 yaşında primorac off- tahta üzerine coppa jo silver max ile oynuyor ve sanıldığı kadar hızlı bir kombi değil, mükemmel kontrollü ve spinli bir kombi oldu, aynı yaşta başka bir öğrencime hazır raketle yaklaşık 1 ay oynadıktan sonra donic impuls speed tahta üzerine 2.0 banda sigma ve 2.0 rossa soft kullandım ve mükemmel performans alıyorum. artık çok eskiden gelen anlayışın bence değişmesi lazım. yani hazır raketle başla, oyun tarzına göre yavaş yavaş ekipman yükselt mantığı değişmeli, antrenör yeni yetiştirmeye başlayacağı öğrencisini hangi tarzda eğitecekse ona göre ekipman belirlemeli, tutup ilk dönem sc + bryce verecek hali de yok tabi. kas gücüne göre uygun ağırlıkta hızlı bir ekipmanla başlanabilir. bence hiç bir mahsuru yok

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Biz hep OFF tavsiyesi yaptık ama sen ALL ya da ALL + düşünürsen eğer..

ButterfLy Grubba ve Timo boll ALL + var.. 50-60 lira civarı

Ucuz ama kaliteli olsun dersen de benim de bi ara kullandığım DHS Sirocco Sr-a yı öneririm..

Hatta bende var çok uygun fiyata gönderirim (o:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

grubba variant (ya da all karakterli başka bir tahta) + sriver fx (ya da rapidsoft) diyorum. kalınlıklar max olabilir zaten tahta yavaştır. bu kombinasyonla senelerce oynayıp sürekli kendinizi geliştirebilirsiniz. bu kombi ilk başladıgımda hocamın bana önerisiydi. hocalara kulak vermek lazım diye düşünüyorum.

korbel i sriver fx ler ile denemiştim. çok hoşuma gitmişti. alphanın kafası küçük, ona göre bir lastiği keserseniz başka bir tahtaya giydiremezsiniz. bir zamanlar almayı düşünmüştüm ama sırf bu yüzden vazgeçmiştim. oh sang eun da zaten klasik off- tahtalardan. forum buluşmasına gelseydiniz korbel tahtayı 44 liraya alabilirdiniz ama kısmet işte. içlerinde en ucuz oydu =)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

grubba variant (ya da all karakterli başka bir tahta) + sriver fx (ya da rapidsoft) diyorum. kalınlıklar max olabilir zaten tahta yavaştır. bu kombinasyonla senelerce oynayıp sürekli kendinizi geliştirebilirsiniz. bu kombi ilk başladıgımda hocamın bana önerisiydi. hocalara kulak vermek lazım diye düşünüyorum.

korbel i sriver fx ler ile denemiştim. çok hoşuma gitmişti. alphanın kafası küçük, ona göre bir lastiği keserseniz başka bir tahtaya giydiremezsiniz. bir zamanlar almayı düşünmüştüm ama sırf bu yüzden vazgeçmiştim. oh sang eun da zaten klasik off- tahtalardan. forum buluşmasına gelseydiniz korbel tahtayı 44 liraya alabilirdiniz ama kısmet işte. içlerinde en ucuz oydu =)

Buluşmada satıştamı yapıldı??

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ömer, Faruk ve Hayrettin hepinize merhaba.

Ömercim senin tahta hususunda çok fazla ince eleyip sık dokumana gerek yok ki. Neden bu kadar kararsızsın anlamıyorum. Senin için en uygun olanı, bu forumdaki hiç kimse sana söyleyemez. Senin oyununu görenlerin tavsiyelerine kulak vermelisin. Mesela NURULLAH HOCA!. Sana ne lazım? Hafiften hızlı, kontrollü, karbon olmayan bir tahta lazım. Neden? Çünkü antrenmana daha yeni başladın. Top kontrolün güçlü değil, vuruş tekniklerini henüz tam öğrenmedin, ayakların disipline girmedi, oyun tarzın tam olarak belirginleşmedi daha. Topu oyunda tutabileceğin ekipmana ihtiyacın var. Bana sordun samsonov alpha ile oynayabilirsin dedim. Tsubasa samsonov alpha olur dedi. Mustafa abi Stiga Energy wood dedi. Başka arkadaşlar Primorac off- dediler. Andrzej Grubba dediler. Bunların hepsi senin için uygun tahtalar. Fazla hızlı değiller ve çok kontrollüler. Tek yapman gereken hangisi ucuzsa onu almak. O tahtayla oynamaya başlamak. İlk başta garip gelecek, zor olacak ama gitgide alışacaksın. Zamanla tahtan senin bir parçan olacak. Hangisi olduğu senin ayarında bir oyuncu için çok önemli değil. Şimdi farkında değilsin ilerde anlayacaksın. Sana en uygun tahta uzun süre oynadığın alışık olduğun tahtadır. Lütfen gidip kontrollü bir tahta al ve bize de binbir dereden su getirtme artık. UPS'de görüşmek üzere. Sevgilerimle.

Bu kadar bunalttığımın farkında değildim Ongun abi kusura bakma :D: ... Zaten yarın yada Çarşamba UPS de hocayla konuşup kesin bir karar vericem. Ben biraz da ekipmanlar konusunda bilgim olsun istemiştim... Görüşmek üzere

Selamlar ...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 14 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..