Jump to content
Masatenisi.org Forum

Blok Ve Şutta En Başarılı Allround Lastik Hangisidir?

ongun

Recommended Posts

Oyunum masaya yakın kalıp bloklarla topu dağıtmak ve şutla (bazen de spinle) sayıya gitmek şekline bürünmeye başladı. Bu tarzda oyuna en uygun allround lastik (pütür kullanmak istemiyorum) sizce hangisidir?

Not: Tahta tavsiyeleriniz de büyük bir iştahla okunacaktır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Oyunum masaya yakın kalıp bloklarla topu dağıtmak ve şutla (bazen de spinle) sayıya gitmek şekline bürünmeye başladı. Bu tarzda oyuna en uygun allround lastik (pütür kullanmak istemiyorum) sizce hangisidir?

benim kullandigim ve memnum oldugum DHS skyline TG II yaa TG III ayrica kesikleri de alcak ve etkili.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ongun abi, forum buluşmasında raketimi size veririm, hammond pro alpha yı denersiniz. tam stilinize göre bir lastik oldugunu düşünüyorum. özellikle servis açma ve yumuşak bloklarda mükemmel diyebilirim. tahta olarak bir şey söyleyemem çünkü h3 e göre aldım. orta sertlikte off- karakterli diyebiliriz. 2 lastik de off cr ye çok iyi uyuyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bana göre şu anki lastikleriniz bu iş için kalınlığına kadar gayet uygun. Değiştirmeden devam derim.

Blok terimini kullanırken bence biraz yanlış algılanıyor. Gelen spini vs.'yi yavaşlatıp içeri top atmak bana göre blok sayılmaz. Blok zaten gelen topun hızını ve spinini kullanarak topu ofansif olarak karşıya göndermektir. Blok hızlı, alçak ve düzgün yönlendirilmiş olunca sayı almak için en etkili vuruşlardan olur. Ve blok için genelde sweet spotu büyük sert/esnemesiz ve hızlı tahtalar daha iyidir. Spine blok yaptığınızda ALL raketle hafif yükselip yavaşlamış halde karşıya düşerken OFF ayarında karbon veya hinoki gibi tahtalarla alçaktan ve gelen spinin hızına yakın hızda gider. Doğal olarak ikinci söylediğim daha etkili olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bana göre şu anki lastikleriniz bu iş için kalınlığına kadar gayet uygun. Değiştirmeden devam derim.

Blok terimini kullanırken bence biraz yanlış algılanıyor. Gelen spini vs.'yi yavaşlatıp içeri top atmak bana göre blok sayılmaz. Blok zaten gelen topun hızını ve spinini kullanarak topu ofansif olarak karşıya göndermektir. Blok hızlı, alçak ve düzgün yönlendirilmiş olunca sayı almak için en etkili vuruşlardan olur. Ve blok için genelde sweet spotu büyük sert/esnemesiz ve hızlı tahtalar daha iyidir. Spine blok yaptığınızda ALL raketle hafif yükselip yavaşlamış halde karşıya düşerken OFF ayarında karbon veya hinoki gibi tahtalarla alçaktan ve gelen spinin hızına yakın hızda gider. Doğal olarak ikinci söylediğim daha etkili olur.

:thup: Güzel açıklamışsın...
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Açıklamanız için teşekkür ederim. Karbon ve Hinoki tahtalar benim için pahalı ne yazık ki. Arkadaşın Primorac tahtasıyla biraz oynamış sevmemiştim. Önyargım da var biraz. İlerde tahta krizim tutarsa tamamen ağaç tahtalar arasından esnete esnete bakacağım artık. Ama mambo h tavsiyeniz beni şaşırttı. Ben daha sert süngerli lastik tavsiyeleri beklemiştim açıkçası. Yumuşak karakterli lastikler blok ve şutta daha mı başarılı oluyor. Neden?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Açıklamanız için teşekkür ederim. Karbon ve Hinoki tahtalar benim için pahalı ne yazık ki. Arkadaşın Primorac tahtasıyla biraz oynamış sevmemiştim. Önyargım da var biraz. İlerde tahta krizim tutarsa tamamen ağaç tahtalar arasından esnete esnete bakacağım artık. Ama mambo h tavsiyeniz beni şaşırttı. Ben daha sert süngerli lastik tavsiyeleri beklemiştim açıkçası. Yumuşak karakterli lastikler blok ve şutta daha mı başarılı oluyor. Neden?

Mambo H aslen çok da yumuşak bir lastik değil. Orta ayar diyelim. Şutta da blokta da başarılıdır. Çok agresif şut/blok oynamıyorsanız yeni bir lastikle elinizi bozmak zaman kaybı olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ongun abi, forum buluşmasında raketimi size veririm, hammond pro alpha yı denersiniz. tam stilinize göre bir lastik oldugunu düşünüyorum. özellikle servis açma ve yumuşak bloklarda mükemmel diyebilirim. tahta olarak bir şey söyleyemem çünkü h3 e göre aldım. orta sertlikte off- karakterli diyebiliriz. 2 lastik de off cr ye çok iyi uyuyor.

Bora'cım senin raket komple spin raketi. Tabi solüsyon devri kapanırken almış olman biraz şanssızlık :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

Ongun al bir tahta söyle special bişi olsun koy üstune dr.neubauer'ın iyisinden iki lastiğini gelene vur kaçan kurtulsun tamam mı.Gerçi bütçen azıcık sarsılacak ama olsun amaç pahalı birşey almak dostlar alış verişte görsün gerisi çok önemli değil.Arada sırada modayı takip etmek lazım..

Tüh yazının zaman ayarını kaçırmışız aldıysan bana da tavsiye et bende alayım ikimizin stili aynı sen blokçusun ben kesmeci banada uyar uymazsa daha önce aldığım 150 tanecik ekipman arasına gönderir bunuda onlara kardeş yaparız.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 23 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..