Jump to content
Masatenisi.org Forum

Glue Sheet

Recommended Posts

İyi günler bana biraz glue sheetler hakkında bilgi verebilir misiniz. Islak solüsyonlarla uğraşmak istemiyorum amacım sadece lastiklerimi söküp takmak glue sheetleri kullansam bir sorun çıkarır mı acaba ? Tahtada veya lastikte deformasyona sebep olur mu?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

glue sheeti (yani yapışkan yaprak) düşük performanslı kombilerde kullanmıştım ve fena olmadı, yüksek performanslı pro ekipmanlarda hiç denemedim ama farkedeceğini pek sanmam. solusyondan çok farklı bir ses çıkarıyor, lastikte pek deformasyon yapmıyor kolaylıkla sökülüyor fakat uzun süre tahtada kaldığında dikkatli olmazsan tahtadan parça kaldırabiliyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

peki kaç lastik yapıştırmaya yeter bu solüsyon mesela daha önceden Andro veya tibhar 25 gr su bazlı yapıştırıcıyı düşünüyordum ama o zamanlar lastik yapıştırmaya ihtiyacım yoktu. Eğer 10-15 lastiğe yeterse alırım

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

benimki rahatlıkla lastiğe zarar vermeden sökülmüştü.

ben imzamdaki kombiyi ilk yapışkan yaprakla oluşturup bir kaç ay oynadım. sonra başkalarına oynattığımda raketin ölü gibi olduğunu söylediler. zaten bazı noktalarına top geldiği zaman kırıkmış gibi ses çıkıyordu. sonra izmirde zeki hocadan rica ettim. sölüsyonla yapıştırdık. bi baktım lastik birden nefes almaya başladı. can geldi lastiklere.çünkü yapışkan yaprak yalnızca yapıştırıyor. ama solüsyon benzin içerikli olduğundan lastikleri gerginleştirip hızlanmasını sağlıyor.ama yapışkan yaprağın şöyle bir faydasını gördüm: karşı taraf top spin attığında blok yaparsan top ölerek karşı tarafa düşüp karşı tarafın atağını kesiyo.yani kendisi ölü olduğundan ona temas eden top da ölüyo :lol::sasi: şimdi halen solüsyon kullanıyorum. su bazlı solüsyonları bilmiyorum. şimdi su bazlılar kullanılmaya başlanıyor herhalde.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

peki kaç lastik yapıştırmaya yeter bu solüsyon mesela daha önceden Andro veya tibhar 25 gr su bazlı yapıştırıcıyı düşünüyordum ama o zamanlar lastik yapıştırmaya ihtiyacım yoktu. Eğer 10-15 lastiğe yeterse alırım

20 rahat olur, fazlası da olabilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İyimiş o zaman bir tane tibhar yapıştırıcı alırım glue sheet den ucuza bile gelir hatta

Matematik,su bazlı solüsyonlar da glue sheet gibi sadece yapıştırıyormuş ama hissi güzelmiş.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

20 rahat olur, fazlası da olabilir.

Emre, şaka mı yapıyorsun:) Ben 250 ml. orijinal solüsyonla bile 20 defa yapıştıramıyorum. 25 gr. su bazlı ile nasıl 20 defa hatta daha fazla yapıştırılacak? Yani 1 gram yapıştırıcı hem lastiğe hem tahtaya yetmesi lazım bu durumda.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Emre, şaka mı yapıyorsun:) Ben 250 ml. orijinal solüsyonla bile 20 defa yapıştıramıyorum. 25 gr. su bazlı ile nasıl 20 defa hatta daha fazla yapıştırılacak? Yani 1 gram yapıştırıcı hem lastiğe hem tahtaya yetmesi lazım bu durumda.

Şaka yapmıyorum Tanju Abi. Bana o kadar yetiyor. Normal solüsyondan zaten çok daha az kullanılıyor. Normal solüsyonda 250 ml'lik tenekede atıyorum 80 ml yapışkan özellikli madde ise gerisi komple çözücü uçucu maddeler. Su bazlıda böyle maddeler zaten yok, ve yapıştırma etkisi çok daha etkili. Zaten 2 kat tahtaya 2 lastiğe filan da sürülmesine gerek yok. 1er kat yetiyor. Bazen sadece tahtaya 1 kat da yetebilir.

Herhangi bir solüsyon etkisi olmadığından genleştirme, kıvırma gibi özellikleri yok. Ölçü neyse o.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şaka yapmıyorum Tanju Abi. Bana o kadar yetiyor. Normal solüsyondan zaten çok daha az kullanılıyor. Normal solüsyonda 250 ml'lik tenekede atıyorum 80 ml yapışkan özellikli madde ise gerisi komple çözücü uçucu maddeler. Su bazlıda böyle maddeler zaten yok, ve yapıştırma etkisi çok daha etkili. Zaten 2 kat tahtaya 2 lastiğe filan da sürülmesine gerek yok. 1er kat yetiyor. Bazen sadece tahtaya 1 kat da yetebilir.

Herhangi bir solüsyon etkisi olmadığından genleştirme, kıvırma gibi özellikleri yok. Ölçü neyse o.

Tanju abi ben subazlı kullanmadım ama kullanan arkadaşları yapıştırırken izlediğimde Aynı Emre beyin anlattığı gibi birraz tahtaya biraz lastiğe sürüyorlar.. Buda sanırım bizim bormal solüsyonu, fırçasıyla kutusuna daldırıp çıkardığımızın yarısı bile etmiyordur. Hesaplı olduğu kesin..

Ve herkes bu yandki linkte yapıştırılan şekliyle yapıyorlardı. http://www.masatenisi.org/forums/index.php...post&id=320

Bu resimlerdeki gibi yapıştırılırsa 20-25 kez yapıştırlması normadir.. :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben tibharın 25 ml ve donicin 37 ml su bazlılarını kullandım mükemmel idareliler, 25ml olanı ile çok pratik kafasında sünger var ve rahatlıkla sürülüyor. en az 10 raket yapıştırdım halen bitmedi, geçen andronun 500 ml olanını aldım 50 ytl civarı ve mükemmel yapıştırıyo ve çok ekonomikr 3-5 yıl gider diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Cevaplar için sağolun arkadaşlar. Ben de bu kadar pahalı yapıştırıcı ile nasıl olcak halimiz diye düşünüyordum. Bu bilgilerden sonra su bazlı yapıştırmanın farklı olduğunu, ödediğimiz yapıştırma bedelinin eskisinden tuzlu olmadığını anladım. Hem sök tak olayı da olmadığı için artık eski VOC içeren hızlandırıcılara para vermenin bi anlamı yok benim için.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 16 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..