Jump to content
Masatenisi.org Forum

Standartlara Uygun Masa Temini

Recommended Posts

Merhabalar;

Eskisehir' de, antreman acisindan bunyesinde organize oldugumuz Kisisel Gelisim Klubu; yeni tasinmayi dusundugu mekaninda bir adet de masa tenisi masasi bulundurmayi dusunuyor. Biz de klubun(dernegin) maddi imkanlari dogrultusunda standartlara en uygun masayi temin etme noktasinda kamuoyu olusturmaya calisiyoruz.

Ertan bey, masa tamirati ile ilgili bir konu basligi altinda kbs.com.tr isimli bir firmanin linkini vermis; ki bugune kadar benim Turkiye dahilinde internet uzerinde yaptigim arastirmalar yonunden, su ana kadar karsilastigim en ilginc link. Daha once zekibilardo ve kimpas adindaki firmalara ait web sitelerine denk gelmis idim. Bu firmalarin urettigi masalarin standartlara olan uygunlugu konusunda tatmin olamadim. Yuzey agac malzemesinin MDF den uretildigi soyleniyor. MDF nasil bir malzemedir? Daha once bir yerde MDF nin uygun bir malzeme olduguna dair birseyler duydugumu hatirliyorum. Ancak turnuva ortamina gittiginiz zaman karsinizdaki masanin top ziplatma ozellikleri o kadar hosunuza gidiyor ki niye hep bu seviyede masalarda oynamadiginiza hayiflanip duruyorsunuz.

Markali masalar ile ilgili brosurlerden okudugum fiber gibi bir malzemeydi yanlis hatirlamiyorsam yuzeyleri...

Neyse bu KBS firmasi kimdir, nedir? Tibhar icin fason malzeme mi uretmektedir? Urettigi masalarin kalitesi ne evsaftadir ve fiyatlari ne civardadir?

Bu konularda bilgi sahibi olanlar buradan paylasirlarsa cok sevinirim. Aslinda masa tenisi masasinin niteligi ile alakali ne kadar bilgi edinsek yine de az degil. Buradan paylasiriz insallah...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

evet bi kucuk arastirma daha yaptim. Tibhar in sayfasinda "fine chipboard" diyor malzemesine. Chipboard, sunta demekmis. "fine" kelimesi ne tur bir anlam katiyor onu bilmiyorum.

Stiga nin sayfasinda ise fibreboard diyor ki:

fibreboard = sıkıştırılmış liflerden yapılmış tahta (zargan.com dan)

fiber zaten belli bir malemenin ince lifleri demek olarak biliyorum, ayrica en cok bilineni olarak: elyaf = cam fiberi olarak biliyorum...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

KBS masa ayaklarını Avrupa ayak kalitesinde yapıyor. Üst tablayı ise isteğe bağlı olarak Türkiye'de yaptırabiliyor veya orjinal Tibhar tablalarını kullanabiliyor.

Masa kaliteleri çok iyi. Biz apartmana Türkiye'de yapılandan aldık.

Müsabaka kalitesinde olsun isterseniz Avrupa tablalı olanını almak lazım. Masanın kalitesini tahtasının kalınlığı belirliyor. 19mm, 22mm, 24 mm gibi kalınlıklar var. Kalınlık arttıkça fiyat da artıyor.

Fiyatlarını bilmiyorum ama bir ara Carrefour'da satılan uyduruk masalarla aynı fiyataydı.

Kendileri yaptırmak isteyenler için masa tablasının en önemli kısmı yüzeyinin pürüzsüz olması ve boyasıdır. Kullanılan boya plastik kökenli özel bir boya ve Türkiye'de bulmak zor. KBS üst tablasını bu boyayı kullanarak yaptırıyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

KBS markasini simdi hatirladim. Bazi turnuvalarda file markasi olarak gormus oldugumu hatirliyorum. Web sitesinde de filesi mevcut.

e-mail adreslerine ayrintili bilgi isteyen bir mail attim. Cevap gelirse verilecek fiyatin yaklasik ne seviyede oldugunu ogrenecegiz. Ve tabii teknik bir takim ayrintilari...

Bu arada birinci mesajimda sordugum sorular hala gecerliligini korumaktadir. Bu bilgilere sahip olan arkadaslar... :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kendi masanı yap projesi:

http://www.mitre10.com.au/DIY/buildIt_18.asp

Aşağıda kendi masasını yapan birisinin masa yüzeyi ve boya ile ilgili mesajı var. Zaman yokluğundan tercüme edip yazamadım.

Also to those talking about the surface of a home-made table ...

I made one about two years ago and after several trys at getting the surface right - i found that the best thing to do is as follows...

1.) Sand the surface (use particle board - it is very solid and consistent.)

2.) Paint the surface with normal everyday spray paint with two (2) coats sanding lightly (with a fine grade paper) after each coat...

3) after it dries apply a generous layer of satin polyeurothane (available at fine hardware stores across the country.) don't use the "Gloss" type or your table will have a surface like a mirror...

This worked great on my table and even the higher rated player don't seem to mind playing on it... It feels like a buterfly Nippon if you want a comparison of the surface play "feel".

The important step is the polyeurothane - it is "self leveling" so you get a nice even faultless surface - also paint the lines on before you do the layer of polyeurothane.

also an additional layers of poly... will increase the durability of the surface but also make the surface harder and faster - my first surface attempt I went overboard on the # of layers and for a little while had the fastest table anyone had ever seen - it increased my reflexes but did little to help my timing when I played on a "PRO" table. I advise no more than Two layers of poly....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tebrikler...

Siteniz masa etnisi ile ilgili olarak gerçekten Türkiye'de büyük bir boşluğu doldurur nitelikte. Hem içten teşekkür ediyor, hem de devamını diliyoruz.

Benim size bir sorum olacak Ertan bey;

oturduğumuz siteye bir masa almak istiyoruz.

sitemizde yıllarca oynamış kimseler de var, yeni öğrenecek olan gençler de. Bütçe açısından da bir sorunumuz yok.

Türkiye'de Donic, Tibhar marka masalar bulabileceğimiz, bu tip ürünleri Türkiye'ye getiren bir firma var mı? Yok ise eğer, KBS'ye güvenebilir miyiz? Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. mail adresim: erenalpsar@ttnet.net.tr

Saygılarımla,

Eren Alpsar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim bildiğim masa satanlar :

Spin spor - www.spinspor.com - Tibhar masa satıyor

Stiga - Merdivenköy'deki Wilson mağazası - Masa sattığını duyuyorum fakat modellerini bilmiyorum.

KBS ye de masa konusunda güvenebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

KBS den bana mail atan eden olmadigindan ben de bugun telefonla onlari aradim. Pek tatmin edici bilgi verildigi soylenemez. Degisik ayak takimi ve tabla alternatifleri var mi, kombinasyonlar nedir falan diye sordum. Adam bizde komple masa var, alternatif diye birsey yok dedi. Neyse okey mesele degil. Muhtemelen bir cins ayak teskilati var. Tibhar tabla kullanilirsa fiyat 650 milyon civari imis, kendi tablasi olursa 375 Milyon.

Dedim: ya sizin kendi imalatınız olan tablalar icin de digerlerine yakin kalitedeymis oldukca; siz ne dersiniz dedim. Adam: profesyonel oyuncuysan aradaki farki hissedersin yok kahveye suraya buraya koyacaksan farketmez turunden birseyler soyleyince ben de iskillendim. Yani ancak kahveye koymaya mi deyecek acaba diye... Bir de kendi imalati olan yuzey kullanildiginda file teskilati monteliymis yani ayri degil... Hadiii al bi tane daha. Ikinci iskillendirici unsur. Adam senin bunun uzerine profesyonel ayarda bir file takmak isteyecegini dikkate almiyor mu acaba...? Markalarini tasiyan file teskilati almanya dan geliyormus. Muhtemelen sadece kendi markalarini basiyorlar uzerine. Belki profesyonel markalar, birinci kalite olarak imal etmeyi basaramadiklari fileleri bu sekilde eritiyor olabilirler.

Insallah yuzey kalitesi tatminkardir, zira Tibhar tablalarda fiyat epey farkediyor...

Yorumlarınız?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhabalar;

Eskisehir' de, antreman acisindan bunyesinde organize oldugumuz Kisisel Gelisim Klubu; yeni tasinmayi dusundugu mekaninda bir adet de masa tenisi masasi bulundurmayi dusunuyor. Biz de klubun(dernegin) maddi imkanlari dogrultusunda standartlara en uygun masayi temin etme noktasinda kamuoyu olusturmaya calisiyoruz.

Ertan bey, masa tamirati ile ilgili bir konu basligi altinda kbs.com.tr isimli bir firmanin linkini vermis; ki bugune kadar benim Turkiye dahilinde internet uzerinde yaptigim arastirmalar yonunden, su ana kadar karsilastigim en ilginc link. Daha once zekibilardo ve kimpas adindaki firmalara ait web sitelerine denk gelmis idim. Bu firmalarin urettigi masalarin standartlara olan uygunlugu konusunda tatmin olamadim. Yuzey agac malzemesinin MDF den uretildigi soyleniyor. MDF nasil bir malzemedir? Daha once bir yerde MDF nin uygun bir malzeme olduguna dair birseyler duydugumu hatirliyorum. Ancak turnuva ortamina gittiginiz zaman karsinizdaki masanin top ziplatma ozellikleri o kadar hosunuza gidiyor ki niye hep bu seviyede masalarda oynamadiginiza hayiflanip duruyorsunuz.

Markali masalar ile ilgili brosurlerden okudugum fiber gibi bir malzemeydi yanlis hatirlamiyorsam yuzeyleri...

Neyse bu KBS firmasi kimdir, nedir? Tibhar icin fason malzeme mi uretmektedir? Urettigi masalarin kalitesi ne evsaftadir ve fiyatlari ne civardadir?

Bu konularda bilgi sahibi olanlar buradan paylasirlarsa cok sevinirim. Aslinda masa tenisi masasinin niteligi ile alakali ne kadar bilgi edinsek yine de az degil. Buradan paylasiriz insallah...

Güzel bir konuya değinmişsin.Masa teminini federasyon yetkililerine danışabilirsin.Yani kullanım amacı ne için

istediğine bağlı.Geçerli bir sebebin varsa federasyonda sana bir masa temin edebilir.[Okul,Klüb vs..).Bana ulaşırsan sana yardımcı olmaya çalışırım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 11 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..