Jump to content
Masatenisi.org Forum

Avalox700

Recommended Posts

Uzun zamandır almak ve oynamak istediğim Avalox700 üme dün kavuştum ve oynadım.Hissi bu kadar iyi olan bi tahta daha görmedim bundan önce.Resmen sizi masa tenisi oynatıyor.Çok eski bi çizgi roman aklıma geldi oynarken.Çocuk çöpde Metin Oktayın ayakkabılarını buluyordu ve o ayakkabılar çocuğa nerde ne yapması gerektiğini söylüyordu.Bende Avaloxla oynarken bu hisse kapıldım.Herkesin bir kere de olsa oynaması gereken bir tahta bence.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

nittaku da üretiyordu hatırladıım kadarıyla. avalox firması kendi de üretiyordu bu tahtayı. googledan aratın avalox P700 şeklinde birçok bilgi bulabilirsiniz.

oynadığım kadarıyla hem hızlı bir tahta, hissi de fena değildi. gayet dengeli ve hoş bir tahtaydı. uzun süre oynayan arkadaşlar anlatsın ben 1 saat denemiştim. tanju beyde vardı hatırladığım kadarıyla

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Uzun zamandır almak ve oynamak istediğim Avalox700 üme dün kavuştum ve oynadım.Hissi bu kadar iyi olan bi tahta daha görmedim bundan önce.Resmen sizi masa tenisi oynatıyor.Çok eski bi çizgi roman aklıma geldi oynarken.Çocuk çöpde Metin Oktayın ayakkabılarını buluyordu ve o ayakkabılar çocuğa nerde ne yapması gerektiğini söylüyordu.Bende Avaloxla oynarken bu hisse kapıldım.Herkesin bir kere de olsa oynaması gereken bir tahta bence.

Burak hocam, Tahtanın Ağırlık olarak 94±5 g olması sizin için bir problem yaratıyormu?? Yada bu ağırlık oyunu olumsuz şekilde etkiler mi ?

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

clipper, yasaka max wood, donic baum, avolox p700 bunların hepsi aynı yapı... sapı kafasının şekli yani ağırlık dağılımı farklı sadece.... Yoksa kullanılan tahta ve kalınlıkları ve katmanları aynı...

Bir ara bende Clipper wood legend/flared ile Avalox P700 flared sap tahtaların ikisi de vardı. Clipper bariz olarak daha kalın ve daha hızlı bir tahta. Avalox 6 mm iken Clipper 6.8 mm kalınlıktadır. His olarak Avalox daha hisli ve titreşimli. Clipper tahtamdan lastik sökerken kıymık kalkması olurken Avalox'da kesinlikle kıymık çıkmaz. 100 defa sök tak yaptım hiç süngere tahta kıymığı bulaşmadı. Vernik falan da yok ama demek ki en üstteki Limba katmanları farklı kalitede. Sweet spot konusunda Clipper daha iyi diyebilirim, belki kalın olduğu içindir. Bu iki tahta arasında seçim yapmak gerekirse Clipper wood legend benim çok daha hoşuma gitmişti. Ama satın aldığım firma bana kafası eğri bir Clipper! gönderdiği için (tahta indirimdeydi) çok sevdiğim ve oynadığım bu tahtayı bir süre sonra Turushan Hoca'nın öğrencilerine hediye olarak göndermiştim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

konu amacından sapacak ama o tahtaya çift yüz sriver fx 2.1 takılı ve öğrencim yakın gelecekte önce il birinciliği sonra da bölge birinciliği alacak, bir sporcuma bir tahta ancak bu kadar uyar. tanju abiye sonsuz teşekkürler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

konu amacından sapacak ama o tahtaya çift yüz sriver fx 2.1 takılı ve öğrencim yakın gelecekte önce il birinciliği sonra da bölge birinciliği alacak, bir sporcuma bir tahta ancak bu kadar uyar. tanju abiye sonsuz teşekkürler

İşe yaradığına sevindim hocam. Clipper wood gerçekten oynaması çok zevkli bir tahta, ama bendeki simetri hastalığı! yüzünden elden çıkarmak zorunda kaldım:) Bu tahta ile oynayanlar kıymıklarla nasıl başediyorlar acaba? Avalox 700'de ise böyle bir problem kesinlikle yok.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Butterfly'ın sitesinde (link) tahta özellikleri hakkında çok güzel ve ayrıntılı bilgiler verilmiş. Diğer markalar için buna benzer bilgilere ulaşabileceğimiz linkler var mı? (Kalınlık, kafa boyutları, sap ölçüleri... vs.)

Tenis de Masa

Bu site belki işinize yarayabilir..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Süper, çok teşşekkürler. Yalnız Clipper için 5.8 mm. kalınlık bilgisini vermiş, Clipper CR için 6.8 mm. demiş. (Yaaa, sen misin link verip iyilik yapan. :))

:fildir: Evet o benim de dikkatimi çekmişti. Galiba Clipper için 6.8 mm, CR için 5.8 mm yazacakken tersini yazmışlar. Bunun haricinde diğer tahta bilgileri tamamen doğru diye tahmin ediyorum. :fildir:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 13 years later...
Tarih: 16.06.2008 Saat: 11:39, Guest Tanju Cansever yazdı:

:fildir: Evet o benim de dikkatimi çekmişti. Galiba Clipper için 6.8 mm, CR için 5.8 mm yazacakken tersini yazmışlar. Bunun haricinde diğer tahta bilgileri tamamen doğru diye tahmin ediyorum. :fildir:

Evet Clipper CR 6.8 mm kalın bir tahta. Bende var. Hatta 7mm. Clipperların üzerinde kötü bir vernik var, öyle ki ilk kullanımda yapıştırıcı tutmuyor. Bazıları bunu zımparalıyor ama tahtanın bütün özelliği de beraberinde gidiyor.

Avalox P900 çok beğendiğim bir tahta, uzun süredir kullanıyorum. 5.8 mm. Hatta P700 den daha ince.

Avalox ları üreten ile Stigaları üreten fabrikanın İsveçte aynı olduğu söyleniyor. Avalox ların üzerinde ilk gözde anlaşılmasa da çok kaliteli bir koruyucu vernik var.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tarih: 12.06.2008 Saat: 23:21, Guray yazdı:

nittaku da üretiyordu hatırladıım kadarıyla. avalox firması kendi de üretiyordu bu tahtayı. googledan aratın avalox P700 şeklinde birçok bilgi bulabilirsiniz.

Nittaku üretmiyor. Üretici Avalox ama Nittaku Avalox adıyla satamayacağı için tahta üzerinde Nittaku-Avalox yazısını birlikte kullanıyor. (Nittaku, DHS lastiklere de bu yöntemi uyguluyor.)

Avalox700, Clipper 7 kat tahtadan esinlenerek yine aynı isveç ağacından yapılmış bir tahta. Çoğu materyalini Clipper karakteristiğinden alıyor. Hatta araştırmadım ama firmayı kuranlarda muhtemelen Stiga firmasıyla bir geçmişleri vardır mutlaka...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 18 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..