Jump to content
Masatenisi.org Forum

Dünyadan Masa Tenisi Manzaraları

lobianco

Recommended Posts

Masa tenisiyle ilgili çeşitli ülkelerden 20 fotoğraflık bir arşiv, bakalım beğenecek misiniz.

Bu beton masalardan bizde neden hiç yok acaba, ya da var da ben mi görmedim?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sahil kenarında bir masa. Deniz, kumsal, müzik, dans... Hadi masa tenisi oynayalım :)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Avusturya'dan, iki de potansiyel oyuncu :)

Avusturya'dan bir tane daha, raketsiz bile oynuyorlar, bu ne sevdadır :)

Berlin'den

Budapeşte, yeşilliğin içinde top bulmak zor galiba :)

Tabi ki Çin :) Resmin tam ortasındaki kahverengili uzun saçlı olan tam filmlerdeki usta tiplemesi :)

Çin'den tek foto olmaz, bir tane daha ;) Toplu halde topsuz antreman :)

Küçükten eğitim :) Soldakinin backhand lastiği ne acaba? :)

Frankfurt. Partner bulamayınca içmeye başlamış :)

Fransa'dan elle masa tenisi, top da kort tenisi topu ama sonuçta masada :) Bu arada pozisyonuna bakılırsa bol spinli bir vuruş yapmış sağdaki, tabi raketi iyi, Tahta bol kalsiyum katmanlı, lastik Yüzeyi hafif terli, 2.0 hakiki deri :)

Bunlarda biraz Türklük damarı var :)

Bu neresi bilmiyorum. Ama masalardaki askılıklar iyi fikir ;)

Denizin ortasında masa :)

Kenya'dan, Masa güzel, soldaki biraz raketi fırlatma sürecine girmiş gibi :)

Raketler de hazır, ufak tefek iş kalmış :)

Macaristan'dan bir site bahçesi.

Yine Macaristan, aileler kalabalık heralde, arabalarda bi genişlik hakim :)

Moğolistan. Bilardo, masa tenisi... İyi güzel de tarlalar n'olcak? :)

Bu da Zürih'ten

Ve Nepal, En çok beğendiğim ve etkilendiğim fotoğraf, Yüzlerindeki gülümsemeyi gözden kaçırmayın lütfen.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Fotoğraflar için teşekkürler.

Denizdeki ( vapur ) masa olayı çok ilginç.

İllaki rüzgar oluyordur, hangi akıllı oraya masa koymuş şaştım kaldım.

Yanına bir de bilardo masası koysalardı da tam olsaydı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

resimler çok güzel teşekkür ederiz. Keşke zamanında fotoğraf makinem olsaydı da çekseydim ama biraz tasvir yapıp o kareyi canlandırayım; odamızdaki parke yüzeye evde bulduğumuz beyaz, üstü kağıt bantlardan yapıştırıp temsili bir masa yüzeyi oluşturmuştuk, kullanılmayan bezlerden keserek don lastiği :D diye tabir edilen lastiğe dikip bir ucunu ranzamızın bacağına bir ucunuda dolabın kapağına bağlayıp temsili bir de file yapmıştık, ablamın hatıra olarak sakladığı tenis topunu kullanarak evdeki terliklerle masa tenisi oynardık. O anı çekmek isterdim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

aslında buraya Ankarada kurtuluş,demet ve altınparktaki parklarda bulunan masaların ve oynayan insanların resimlerini koysak yurdum manzaralarından güzel bir görüntü olur.belki ben de çıkarım fotolarda :lol:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

buda bizim kötü yönlerimizden biri son resimde çocuklar ne biçim imkanlarda masa tenisi oynarken bizim ayağımızda son model masa var ama adam yok allah allah....

aslinda bizim de çok kötü sartlar altinda oynamisligimiz var.tahtadan masa yapimi mi dersin,file yerine buldugu herhangibir uzunseyi takan mi dersin,betonun üzerine dikdörtgen çizip ortadan ikiye bölüp yerde oynayan mi dersin,raket yerine yuvarlak ne bulduysa oynayan mi dersin,yani dersin de dersin.bizde daha çok ilgi var bu masa tenisine.masa tenisi oynamak isteyen fakat oynama sartlarini tam elde edemeyen o kadar çok insan var ki, bunlar ne sartta olursa olsun masa tenisi için can atan insanlar...

saygilarimla. :fildir:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

http://picasaweb.google.com/fusuy364/Foto/...891063842563474

http://picasaweb.google.com/fusuy364/Foto/...901433993018658

iste bu da yurdum insanlarindan(bir tanesi ben ve annem :fildir: ) bir kac görüntü!..(Ankara-Kurtulus)

yüzlerinde tebessüm var. diger masalardan da anlasildigi gibi masa tenisine olan ilgi epeyce fazla.

annemle oynarken su soru aklimiza geldi: Acaba anneler arasi turnuva var midir? olsa ve yayinlansa masa tenisine olan ilgi ikiye katlanir gibime geliyo :lol::alkis::thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

iste bu da yurdum insanindan(ben ve annem :fildir: ) bir görüntü!..(Ankara-Kurtulus)

Annene kötü raket vermişsin, maçı kazanmışsındır heralde :lol:

masada topu da göremedim ama :)

Böyle yerler olduğunu bilmiyodum, bizim masalar diğer ülkelerdeki beton masalardan daha fonksiyonelmiş. (beton masaları denemedim gerçi ama)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Annene kötü raket vermişsin, maçı kazanmışsındır heralde :lol:

masada topu da göremedim ama :)

Böyle yerler olduğunu bilmiyodum, bizim masalar diğer ülkelerdeki beton masalardan daha fonksiyonelmiş. (beton masaları denemedim gerçi ama)

bir resim daha ekledim.

top anne tarafinda havada çok hizli gittiginden görünmüyo :lol:

annemde benim imzamdaki kendi raketim var. siyah tarafi olup parlak çiktigindan kötü raketlerden izlenimi uyandiriyo.bende de hazir raket. annem ilk defa oynadi.hic de fena degildi.ankarada böyle yerler benim gördigim kadariyla 3 tane var.

selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

açık havadaki masalari görünce,

bir tane de böyle masa kanlica da var. firsat buldugumda cekip paylasmak isterim

aslinda herkes böyle fotograflarini bu bölümde yayinlasa çok güzel olur.

mesela ömer 3461'in yazmis oldugu "odamızdaki parke yüzeye evde bulduğumuz beyaz, üstü kağıt bantlardan yapıştırıp temsili bir masa yüzeyi oluşturmuştuk, kullanılmayan bezlerden keserek don lastiği :D diye tabir edilen lastiğe dikip bir ucunu ranzamızın bacağına bir ucunuda dolabın kapağına bağlayıp temsili bir de file yapmıştık, ablamın hatıra olarak sakladığı tenis topunu kullanarak evdeki terliklerle masa tenisi oynardık" bu ve bunun gibi resimler çekilebilse yayinlansa çok süper olur bence

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

http://picasaweb.google.com/fusuy364/Foto/...901433993018658

iste bu da yurdum insanlarindan(bir tanesi ben ve annem :fildir: ) bir kac görüntü!..(Ankara-Kurtulus)

yüzlerinde tebessüm var. diger masalardan da anlasildigi gibi masa tenisine olan ilgi epeyce fazla.

annemle oynarken su soru aklimiza geldi: Acaba anneler arasi turnuva var midir? olsa ve yayinlansa masa tenisine olan ilgi ikiye katlanir gibime geliyo :lol::alkis::thup:

Ne kadar güzel bir yermiş orası öyle! Benim zamanımda (1980-86 GATA Tıp fak.) Kurtuluş parkında yoktu böyle şeyler..Demek ki masatenisi adına gelişmeler var ülkemizde. Masa güzel, açık hava, geniş alan, daha ne olsun? Keşke her ilimizde-ilçemizde böyle güzellikler görebilsek. Bu arada annen ve seni de tanımış olduk Matematik, bu güzel ve anlamlı foto için teşekkürler.. :thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ne kadar güzel bir yermiş orası öyle! Benim zamanımda (1980-86 GATA Tıp fak.) Kurtuluş parkında yoktu böyle şeyler..Demek ki masatenisi adına gelişmeler var ülkemizde. Masa güzel, açık hava, geniş alan, daha ne olsun? Keşke her ilimizde-ilçemizde böyle güzellikler görebilsek. Bu arada annen ve seni de tanımış olduk Matematik, bu güzel ve anlamlı foto için teşekkürler.. :thup:

saol tanju abi. ankarada böyle yerler çok. istemediiniz kadar masa var.saygilar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

keşke bütün şehirlerimizde, parklarımızda masalar olsa. masa tenisini her insan seviyor ama sadece hobi olarak düşündükleri için ciddi olarak ilgilenmiyorlar. inanın bir sürü insanın, masa tenisinin derneklerde, spor kulüplerinde ciddi olarak oynandıgından ve insanların bundan para kazandıklarından haberi yoktur. birilerinin bu sporu onlara tanıtması lazım. futbolu, basketi herkes oynayamaz ama her yaştan herkes masa tenisi oynayabilir.

ben küçükyalı da oturuyorum. sahile çok yakınım. sahilde birçok boş yer var. belediye ye mail atıp onlara bu durumu bildirip, sahile masa konulması teklifini yapacağım. ilk sayfada taştan ve metalden oluşmuş masalar gördüm. bunlar bile yeter ki biliyorsunuz, bazı insanlar devlet malına zarar vermekten mutluluk duyuyor. bu yüzden taştan masa fikri daha mantıklı gibi =)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence de keşke her yerde rastlasak bu manzaraya. Zaten önemli olan masanın taştan demirden olması değil. Bir şekilde insanların erken yaşta gözüne çarpmasını sağlamak ve bu konuda merak duygusunu tetikleyebilmek. Bugün taştan masada oynar, merak eder, yarın profesyonel masada oynar.

Konuyla ilgili sayılır mı bilemiyorum, voleybol fed. bu konuda bir çalışma yapıyor. 1000 okula metal direk, file ve top gönderecek. [RESİM](Gönderilecek olan resmin sağ kısmındaki) Benzer bir kampanyayla, özellikle kırsal kesim okullarının bahçelerinde betondan veya dayanıklı herhangi bir malzemeden masa tenisi masaları sağlanabilse, dayanıklı ve maliyeti düşük raketler de beraberinde gönderilse, tabanda ilginin uyanmasına katkı sağlanabilir. Tabi ciddi bir sponsor desteği isteyen ve uzun vadede sonuç verecek bir düşünce.

Şehir merkezleriyle ilgili olarak ise, özellikle park ve bahçe yapımı olan belediyelere, faydaları analatılarak bu tarz masaların tanıtımı yapılıp, temininde yardımcı olunup, önerilerde bulunulabilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu fotoğraflardan bir sürü ders çıkarmak mümkün ama en önemli ders için herhalde adres Çinlilerin toplu halde oynadıkları fotoğraf (o:

Genlere işlemiş masa tenisi sevgisi.. site içinde bile bir sürü masa kurmuş pingpong oynuyorlar (o:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 88 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..