Jump to content
Masatenisi.org Forum

Hazır Raketten Yapma Rakete Geçerken Yardım Edebilir Misiniz ?

Guest anakin1977

Recommended Posts

Merhaba,

Bir süredir Butterfly Zoran Primorac 7000 Anatomic kullanıyorum, en iyi hazır raket diye söyleniyor, özellikleri aşağıda.

Lastik --> Wakaba D-13

Sınıf --> Off+

Hız --> 10

Kontrol --> 9

Spin --> 9.5

Elastikiyet --> Orta

Oyunum kort tenisine benziyor, çok hareketliyim, abartılı spinlerim yok, servisleri çok etkili atmak istiyorum, mevcut raketin kontrolünü düşürmeden hız ve spin'in artacağı bir raket arıyorum, genelde savunmam iyi amacım hücumu güçlendirip kolay sayı alabilmek.

Daha iyi bir raket için yapma raketleri araştırdım, paraya biraz kıyabilirim, aşağıdaki tahta ve raketler için yorumlarınızı alabilir miyim ?

Tahtalar : Mizutani Jun, Amultart, Photino

Lastikler : Sriver G2 High Tune, Bryce High Tune, Bryce Speed, Bryce Speed FX, Bryce Hard, Bryce, Bryce FX, Sriver G2, Sriver G2 FX.

Lastik kalınlığı nasıl olmalı ?

Mevcuda göre ağırlık ve raket kalınlığını değiştirmeli miyim ?

teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence tüm seçimleriniz yanlış. Tahtalar OFF+, Lastikler de alabileceğiniz en hızlı lastikler. Bunları alırsanız sizin şu anki raketten en az 4-5 misli hızlı olur ve her vurduğunuz dışarı gider. 3-5 ay sonra daha kontrollü ekipman için tekrar masraf edersiniz.

ALL+ bir tahta seçin lastikleri de aynı şekilde daha kontrollü olanlardan seçin. Bryce, high tune ve G2 gibi lastiklerden uzak durun.

Yeni başlayanlara ve ekipman tavsiyesi isteynler forumlarındaki yazıları okuyun.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence tüm seçimleriniz yanlış. Tahtalar OFF+, Lastikler de alabileceğiniz en hızlı lastikler. Bunları alırsanız sizin şu anki raketten en az 4-5 misli hızlı olur ve her vurduğunuz dışarı gider. 3-5 ay sonra daha kontrollü ekipman için tekrar masraf edersiniz.

ALL+ bir tahta seçin lastikleri de aynı şekilde daha kontrollü olanlardan seçin. Bryce, high tune ve G2 gibi lastiklerden uzak durun.

Yeni başlayanlara ve ekipman tavsiyesi isteynler forumlarındaki yazıları okuyun.

ertan abiye katılıyorum.... ben 7000 i 1 yıl kullandıktan sonra imzadaki ekipmana geçtim.....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tahta olarak Schlager Precision Off- hızlı ve kontrollü bir tahta.Bence lastik olarak da sriver fx alın fakat 1.9 mm'den kalın almayın zaten mevcut raketinizin sünger kalınlığı 1.5 mm. 1.9 size gayet hızlı gelecektir. Benim önerdiklerim fena değil(listenizde yok ama bunlar da güzel ekipmanlar) belki biraz hızlı geleceğinden alışma problemi çekersiniz. Onuda 1 hafta içinde halledeceğinizi düşünüyorum. Alıştıktan sonra severek oynarsınız.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ongun doğru demiş wakabada hız 10 yazmış ama diğer lastiklere kıyasla 4-5 gibi olur. Bende de 2 tane 7000 var yeni rakete geçince sanki sırf tahtayla oynamışım diyeceksiniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Hüseyin Adalar

nacizane tavsiyem, forumda okudugunuz ve tahminimce buyuk ilgi duydugunuz iddiali ve hizli ekipmanlari dusunmemeniz, onlara cezbolmamaniz.

ekipman sizi ruhen tatmin etse de oyundan pek zevk almazsiniz.

ben de vakt-i zamaninda bty 7000 ile oynadim. en yavas ve iddiasiz kombinasyon bile cok farkli olacaktir.

5 vurusun 4 u disari gidip, 1 tanesinin fantastik sekilde (hizli, etkili) iceri dusup sayi kazandirmasinin pek bir esprisi yok bence.

ayrica tahminimce bileginiz surekli masa ustunde durmuyordur ve toplara vurmak icin kolunuz fazla hareket ediyordur. boyle durumlar icin,

all ekipmanlar bile gayet hizli olacaktir.

tahta olarak isim yapmis all-around tahtalardan birini deneyebilirsiniz.

stiga all-around ve bty primorac iyi secim gibi duruyor. diger markalarin da guzel tahtalari var. tahtanin agac (wood) olmasi iyidir, onemli olan hissetmek.

lastik icin de hizli ve kalin olmayan, hissi yuksek all lastik isinizi gorur. burada tarziniz on plana cikiyor. daha duz bir tarziniz varsa (spinsiz demek degil) sriver serisi isinizi gorur. baska markalarin daha yavas sriver muadilleri vardir diye dunuyorum, neticede sriver serisi de hic yavas degil.

tarziniz duz degilse, bence en uygun baslangic tackiness (veya benzeri, tsp triple) ile olacaktir. cok yavas bir lastik olarak bilinse de, 7000 den geciste cok uygun bir lastik diye dusunuyorum ve teknigin oturmasi, ilerlemesi icin ideal.

onemli olan, topu oyunda daha fazla tutabilmeniz, istediklerinizi yapabilmeniz (rakete soz gecirmek) ve tekniginizin hazmede hazmede ilerlemesi. ve tabi ki daha çok keyif almak. vuruslariniz surekli disari gittiginde hayiflanmak cok da keyifli degil :gulumse:

ilk etapta 2.el malzeme kullanmanizi tavsiye ederim (ozellikle lastikte). hem ekipman degisimlerinde daha da ekonomik olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 92 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..