Jump to content
Masatenisi.org Forum

Kombi Raket Tavsiyesi İstiyorum

Guest phantom

Recommended Posts

Tüm masa tenisi severlere merhaba.Foruma yeni üye oldum.Yaklaşık 3-4 saattir yorumları tavsiyeleri okuyorum ama kafam karmakarışık oldu.Şu anda Stiga Power CR hazır raket kullanıyorum.Masa tenisinde amatörüm işyerinde fırsat bulunca iş arkadaşlarımla oynuyorum ama kendimi geliştirebileceğime inanıyorum.Sol elimi kullanıyorum.Genelde Backhand'te kesme,Forehand'te atak oynuyorum.Bu bilgilere hitaben bana verebileceğiniz kontrollü kombinasyon tavsiyelerinizi bekliyorum...Ayrıca İzmir'de lastik,tahta,solüsyon bulabileceğim spor mağazası var mı acaba?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ongun Arkadaşım öncelikle beni dikkate alıp cevap verdiğin için çok çok teşekkurler.Bende kaç gündür kimse benimle ilgilenmiyor diye strese girmiştim.Bu arada boş durmayıp ekipman tavsiyesi ile ilgili tüm yorumları okudum videolar izledim,kendi oyun tarzımı keşfettim...Solak olduğum için genelde rakiplerim topları hep backhandime atıyorlar..Backhandime atak olursa düz olarak bloklayabiliyorum veya kesmeyi kesme ile rakip alana gönderebiliyorum.Fakat backhandde spin yada smash'i çok nadir becerebiliyorum.Top Forehandime gelir ise ne şekilde gelirse gelsin spinsiz çok iyi smash çıkarabiliyorum.Günlerdir çeşitli markalardan tahtaları ve lastikleri karşılaştırıyorum bu yazdıklarıma göre. All- , All , All+ tahta ve uygun lastikleri araştırıyorum.Birkaç gün içinde seninde tavsiyelerini dikkate alarak birkaç konfigürasyon belirleyeceğim.Fiyat olarak daha uygun olduğu için Dandoy'dan sipariş vermeyi planlıyorum.Belirlediğim raketleri yorumlarsan sevinirim...Kal sağlıcakla...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Dandoydan sipariş vermek istiyorsun sanırım bir kaç arkadaşın dandoyla sorunu olmuştu istersen o konuları bir oku.Vazgeçersen fast-spin den alışveriş yapabilirsin.forehand ve backhand lastik seçerken kalınlıklara da dikkat etmen gerekir f.h e 1,9 b.h e de 1,8 veya yine 1,9 seçebilrsin forumde yeni başlayanlar için bölüm var orayıda okuman lastik ve tahta seçiminde yararlı olcaktır..

İyi Günler..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba,

Kaldıysa eğer (çünkü 3 tane birden sipariş verdim sevdiklerime de kombi yapayım diye!) hazer ticaretten 25,00 YTL'ye donic integra tahta almanı tavsiye ederim. Ben de şu an onu kullanıyorum. Çok memnunum. Ne çok sert ne çok esnek. Kafası hafif ve hızı da taktığın lastiğe göre belirleniyor. Ben şu an önyüzünde mambo H 1.8 ile arka yüzünde sriver el 1.7 kullanıyorum. Gerçi lastikler alçak atış açılarıyla belki şimdilik sana uymayabilir. İkisi de blok ve şut ve itme için iyi. Kesmeye yönelik değiller. Eğer ters (BH) tarafınla kesiyorsan daha yumuşak, düz tarafınla (FH) şut atıyorsan daha sert süngerli lastikleri değerlendirmelisin öncelikle. Ama başlangıç için çok canlı lastiklerden kaçınmalısın. Sriver el, vario soft, rapid soft canlı lastiklerdir, önermem.

Yine hazer ticarette 15 YTL'ye solo lastik (arka yüz) ve 22 YTL'ye nittaku learner lastikleri (ön yüz) deneyebilirsin, ben denemedim ama fiyat olarak dikkatimi çektiler. Nittakunun lastikleri dayanıklılıklarıyle her zaman takdirimi kazanmış lastiklerdir.

Deneyip de tavsiye edebileceğim lastikler:

Ön yüz için: Coppa, tackiness d, nittaku high super drive, friendship lkt xp/lkt xt

Arka yüz için: tackiness d, 729 supersoft fx el, stiga chop and drive (bu sonuncusu diğerlerine göre daha ideal olmakla birlikte bayağı ağır bir lastiktir)

Bazıları normal sriver'i BH için öneriyor ben önermiyorum atış açısı yüksek geldiğinden bana. Yine arka yüz için fast spindeki dhs lastikleri öneririm. Üstelik dandoydan daha ucuzdu bunlardan incelediğim bir kaç tanesi. TNT ve dipper serisi olabilir örneğin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tavsiyeleriniz için çok teşekkurler.Günlerdir süren araştırmalarımın sonunda şöyle bir kombi yapmayı düşünüyorum:

Tahta : BUTTERFLY Andrzej Gruba veya ANDRO Super Core CELL ALL yada ALL +

Backhand : BUTTERFLY Tackiness Chop II 1.9 mm

Forehand : BUTTERFLY Bryce FX 1.9 mm veya BUTTERFLY Sriver G2 FX 1.9 mm veya BUTTERFLY Tackiness Drive 1.9 mm veya BUTTERFLY

Tackifire C 1.9 mm

Yorumlarınızı Bekliyorum....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Oyun sırasında lastiği nefesinizle nemlendirip avuç içinizle bastırmadan temizleyin.

Bu nefesle nemlendirip avuç içi ile temizlemenin lastiğin ömrünü kısalttığını duymuştum. Sık lastik değiştirmeyenlere önerilmiyor diye okumuştum ama nerede okuduğumu unuttum bu sitede de olabilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

dandoydan siparis vermeyi düşünüyorsan bence bir kere daha düşün. Ben de dandoydan

Tackiness CHOP II siparis etmistim. Onlar Tackines-D yapistirip gondermislerdi. Ve bu hatalarini

duzeltmediler. Ayrica 15-20 gun bekleyebilirsin. Kargoda kaybolursa kimle muhatap olabilecegin

konusunda da pek emin degilim. Bence Türkiye'deki satıcılardan al ve biraz daha uygun

fiyatlı lastiklerle başla. Sonuçta gelen lastiklerin sana uygun olmama ihtimali de var.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu nefesle nemlendirip avuç içi ile temizlemenin lastiğin ömrünü kısalttığını duymuştum. Sık lastik değiştirmeyenlere önerilmiyor diye okumuştum ama nerede okuduğumu unuttum bu sitede de olabilir.

Evet lastiklerin ömrünü kısaltıyor ama napalım en az zararı olna yöntemlerden birisi ya clean fix kullanacaksın yoksa su ve pamuk yardımıyla ve nefes yardımıyla yapıyoruz lastiğin ömrünü kısaltıyor ama en zararsızları sanırım..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tüm ilgilenenlere teşekkürler :) Bir aksilik çıkmazsa son kararım :

Tahta : BUTTERFLY Andrzej Gruba

Forehand : BUTTERFLY Tackifire C 1.9 mm

Sipariş işi için araştırmadayım.Dandoy işini tekrar düşüneceğim...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever

Daha önce Sriver L denemediysen Andrej Grubba tahta üzerine çift taraf 1.9 mm tavsiye ederim sana. Böylece efsanevi bir lastik hakkında bilgi sahibi olmuş olursun.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Daha önce Sriver L denemediysen Andrej Grubba tahta üzerine çift taraf 1.9 mm tavsiye ederim sana. Böylece efsanevi bir lastik hakkında bilgi sahibi olmuş olursun.

Önerinizi dikkate alacağım.Sürekli savunma yapmak durumunda olduğum için Backhandime uygun olacağını sanmıyorum ama forehandime uyabilir.Teşekkurler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence F.H kısmını bir kere daha düşün derim sana bile çok yavaş gelebilir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İyi geceler

Eğer grubba cinsi tahta seçtiyseniz.Bu tahtanın orijin lastikleri sriver serileridir.Sriver gx ler hariç .Yani high tension olmıyan sriverler.Bunlar arasında kalınlık ve sriver modelleriyle oynayıp,sizin için en uygun kombinasyonu bulabilirsiniz.Bu modeller biribirleri arasında %10 sünger yumuşaklığı farkıyla seçilebilir,En yumuşak süngerlisi sriver fx sırasıyla sriver el ve düz sriver şeklinde sıralanabilir.Sizin seçiminiz olan tackiness serisini ise ben hali hazırda kullanmaktayım,bu tip lastikler daha ziyade defansif tahtalar üzerinde kullanılır.Bu tahtayla sriver fx lastikler öneriliyor.Tabi bu arada lastiğin kalınlığıylada oynayarak sizin için en uygun raket kombinasyonunu seçebilirsiniz.Benim size önrebileceğim tahta ise artık biraz demode olmasına rağmen klasikleşmiş,zoran primorac off-,denemenizde yarar var,Kullananlar arasında memnun kalmıyan çok nadir.Bıkmadan ,sıkılmadan, keyifli oyunlar....

Selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tavsiyeleriniz için çok teşekkurler.Günlerdir süren araştırmalarımın sonunda şöyle bir kombi yapmayı düşünüyorum:

Tahta : BUTTERFLY Andrzej Gruba veya ANDRO Super Core CELL ALL yada ALL +

Forehand : BUTTERFLY Bryce FX 1.9 mm veya BUTTERFLY Sriver G2 FX 1.9 mm veya BUTTERFLY Tackiness Drive 1.9 mm veya BUTTERFLY

Tackifire C 1.9 mm

Yorumlarınızı Bekliyorum....

sevgili arkadaşım kusura bakmazsan bir yorum eklemek istedim, tahta ve bh için söylenecek fazla söz olmasa gerek, ancak fh yüz için bryce fx ve tackines d ???? mıknatısın zıt iki kutbu gibi, şu an fikir değiştirmiş olabilirsin, bu iki lastiği aynı gün değerlendirdiğine göre ne düşündüğünü merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sevgili arkadaşım kusura bakmazsan bir yorum eklemek istedim, tahta ve bh için söylenecek fazla söz olmasa gerek, ancak fh yüz için bryce fx ve tackines d ???? mıknatısın zıt iki kutbu gibi, şu an fikir değiştirmiş olabilirsin, bu iki lastiği aynı gün değerlendirdiğine göre ne düşündüğünü merak ediyorum.

Turushan Arkadaşım bu siteye üye olduğumda ne tahta ne lastik konusunda hiçbirşey bilmiyordum.Sitedeki yorumlara göre ve internetten araştırmalarıma göre o kombinasyonları oluşturmuştum.İkisininde kontrol ve spin özellikleri birbirine yakın olmasına rağmen hız yönünden farklılıkları var.Bu işle profesyonel olarak ilgilenen ve yukarıdaki KTM ve Serhat arkadaşımın tavsiyelerine uyarak forehand'de Sriver FX düşünüyorum.Fakat onunda sadec MAx kalınlığı var.Siz ne önerirsiniz?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Turushan Arkadaşım bu siteye üye olduğumda ne tahta ne lastik konusunda hiçbirşey bilmiyordum.Sitedeki yorumlara göre ve internetten araştırmalarıma göre o kombinasyonları oluşturmuştum.İkisininde kontrol ve spin özellikleri birbirine yakın olmasına rağmen hız yönünden farklılıkları var.Bu işle profesyonel olarak ilgilenen ve yukarıdaki KTM ve Serhat arkadaşımın tavsiyelerine uyarak forehand'de Sriver FX düşünüyorum.Fakat onunda sadec MAx kalınlığı var.Siz ne önerirsiniz?

Şu ana kadar oynadığım max kalınlıktaki hiç bir lastikten randıman alamadım.Kontrol bizim seviyemizdekiler için olağan üstü zor.Kesinlikle tavsiye etmiyorum.Biraz bekleyip daha düşük kalınlıklardan seçmenizi hararetle öneririm.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hazır raketten kombiye geçmek istiyorsan sriver gibi lastiğin max kalınlığını seçmemelisin, alışmada sıkıntı yaşayacağından hemen soğuyabilirsin, bu yüzden daha ince, örneğin 1.7 -1.9 gibi kalınlıkta lastikler hem tahtayı daha iyi hissetmeni sağlar hem de kontrolünü daha iyi arttırır. oyununun gelişmesini istiyorsan hatalarını ve eksiklerini anlama açısından her iki tarafa aynı lastiği takmanı öneririm, ileride oyun tarzına göre farklı lastikleri düşünebilirsin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hazır raketten kombiye geçmek istiyorsan sriver gibi lastiğin max kalınlığını seçmemelisin, alışmada sıkıntı yaşayacağından hemen soğuyabilirsin, bu yüzden daha ince, örneğin 1.7 -1.9 gibi kalınlıkta lastikler hem tahtayı daha iyi hissetmeni sağlar hem de kontrolünü daha iyi arttırır. oyununun gelişmesini istiyorsan hatalarını ve eksiklerini anlama açısından her iki tarafa aynı lastiği takmanı öneririm, ileride oyun tarzına göre farklı lastikleri düşünebilirsin.

Bende 1.9 mm düşünüyorum.Fast-Spin'de sadece Max. kalınlığı kalmış.Önerilerinizi dikkate alacağım.Teşekkurler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Butterfly.com'da Butterfly CUTLASS tahta gördüm.Özellikleri Andrzej Grubba ya yakın.Hızı biraz daha fazla.Fakat defans tahtası olduğu için daha geniş.Acaba geniş tahtaların dezavantajı var mıdır?Bu tahtayı bilen deneyen var mı sitede?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

BUTTERFLY Primorac - 4400 yen yani yaklaşık 54 ytl (ayrıca cutlass 3440 yen yani 42 ytl http://www.iruiru.com/e/ba/index05.html) http://www.iruiru.com/e/ba/index03.html

BUTTERFLY Sriver(L, EL, FX) 1.9 - 2560 yen yani yaklasık 31 ytl http://www.iruiru.com/e/aa/

BUTTERFLY Tackiness Drive 1.9 - 2260 yen yani yaklaşık 27 ytl (Sadece göstermek için yazıyorum.)

Abilerimin de söylediği gibi sriver fx 1.9 ve ikiyüz de aynı lastiği kullanmalısın(tabii ki bence). Ayrıca iruiru yani bu site abilerimin söylediklerine göre güvenilir http://www.masatenisi.org/forums/index.php?showtopic=4724 . Kargon yaklaşık 32 ytl tutar ve yaklaşık 10 günde gelir. Yani sana 31+31+54+32=148 ytlye mal olur. Türkiyede bu raket sana 180 ytl civarına mal oluyor. (Bunların hepsi benim düşüncem ama yardımcı olabilirsem ne mutlu bana)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

BUTTERFLY Primorac - 4400 yen yani yaklaşık 54 ytl (ayrıca cutlass 3440 yen yani 42 ytl http://www.iruiru.com/e/ba/index05.html) http://www.iruiru.com/e/ba/index03.html

BUTTERFLY Sriver(L, EL, FX) 1.9 - 2560 yen yani yaklasık 31 ytl http://www.iruiru.com/e/aa/

BUTTERFLY Tackiness Drive 1.9 - 2260 yen yani yaklaşık 27 ytl (Sadece göstermek için yazıyorum.)

Abilerimin de söylediği gibi sriver fx 1.9 ve ikiyüz de aynı lastiği kullanmalısın(tabii ki bence). Ayrıca iruiru yani bu site abilerimin söylediklerine göre güvenilir http://www.masatenisi.org/forums/index.php?showtopic=4724 . Kargon yaklaşık 32 ytl tutar ve yaklaşık 10 günde gelir. Yani sana 31+31+54+32=148 ytlye mal olur. Türkiyede bu raket sana 180 ytl civarına mal oluyor. (Bunların hepsi benim düşüncem ama yardımcı olabilirsem ne mutlu bana)

Tavsiyene teşekkürler.Araştıracağım...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Hüseyin Adalar

merhaba, hala siparis vermediysen ben de bir öneride bulunmak isterim.

ilk mesajinda yazdiklarindan (oyun tarzi ile ilgili)

BH: BTY tackiness-c 1.7 mm

FH: BTY tackifire c soft 1.9 mm

tackiness c II nin sungeri daha sert, ilk ekipmaninda tackiness c den daha cok hoslanabilirsin

FH için de yapiskan lastikten hoslanabilirsin diye tackifire dedim ama tam tersi de olabilir.

yasaka V 30 veya neos sound da olabilir. ince olmak sartiyla.

tahta için yazdigin guzel, ama stiga allaorund u da es gecme.

basarilar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

merhaba, hala siparis vermediysen ben de bir öneride bulunmak isterim.

ilk mesajinda yazdiklarindan (oyun tarzi ile ilgili)

BH: BTY tackiness-c 1.7 mm

FH: BTY tackifire c soft 1.9 mm

tackiness c II nin sungeri daha sert, ilk ekipmaninda tackiness c den daha cok hoslanabilirsin

FH için de yapiskan lastikten hoslanabilirsin diye tackifire dedim ama tam tersi de olabilir.

yasaka V 30 veya neos sound da olabilir. ince olmak sartiyla.

tahta için yazdigin guzel, ama stiga allaorund u da es gecme.

basarilar.

Tavsiyenize teşekkürler.Henüz sipariş vermedim.Bazı sağlık sorunları sebebiyle biraz erteledim.Yazdıklarınızı araştıracağım

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 106 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..