Jump to content
Masatenisi.org Forum

Hinoki Tahta Merakı

Recommended Posts

Komple hinoki Darker tahtadan sonra Hinoki tahtalara merakım arttı. Hissi çok ayrı, orada burada okuduklarıma hak verir oldum. Şimdi hinoki üst katlı başka tahta denemek istiyorum. Tercihen karbon/kompozit içermesin, orta katlarında limba, ayous, koto vs olabilir. Ama dış katı kalınca (1 mm ve üstü) hinoki olsa leziz olur gibime geliyor. Komple her katı hinoki olunca kalınlaşması gerekiyor zira. OFF ayarında birşey iş görür. Az bulunan, fetiş boyutu yüksek tahtalar tercih sebebi ;): Var mıdır böyle bir tahta? Ustalardan biri bilir belki.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

abi öyle bi anlattın ki yani karnım acıktı yenilen bişi olsa yiyecem :D

bu arada darker çok hoşuma gitti, gerçekten hissi falan çok farklı, hem hızlı hem çok kontrollü. bty kiso hinoki vii yi de çok merak ediyorum. keşke hepsini deneyebilsek =)

Şaka bir yana sen bir de kokusunu bilsen. Çam gibi enteresan bir kokusu var. Isırıp yenebilir, zira yumuşak da :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aslında deneme konusunda haklısınız keşke Türkiyede malzeme satışı yapan kişiler tanıtım günleri ayarlasalar ve malzemeleri deneme fırsatı verseler çok daha iyi olur gerçi bu büyük bi ihtimal rüya olarak kalır ama yinede söylemek istedim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Darker ve Juic tahtalara bakabilirsin. Şu model, bu model dememe gerek yok. Sanırım araştırmışsındır ama "made in japan" yazan marka tahtalardan şaşma.. Birde Donic Dotec Hinoki var. Deneyebilirsin. Butterfly Kiso Hinokide var.. butterfly'ın sapıda hinoki.. işte yurttan iki alternatif.. ama tek katı denemelisin derim ben...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

H1-9 la H3-9 onlar. Biri tek diğeri 3 kat. 9 mm kalınlığında. Ben 6-6,5 mm birşey olsun istiyorum, Zaten o tahtalar rahat off+'dır.

Merhaba Emre Bey, uzun zamandır, Nittaku marka tahta alma merakı içerisindeyim, çevremdeki birilerinin benim ilgilendiğim tahtalardan birini alması yada kullanması hiçte fena olmaz diye düşünüyorum :)

Mesela,

Nittaku septear Tahta 7 kat Hinoki, 6.7 kalıkta.. Sadettin abinin dediği gibi Japon ..

Tahtayı kullanmadığım için yorum yapamacayacağım özür dilerim..

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 23 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..